Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7688855 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.11.2013. u 08:28 - pre 127 meseci
Voleo bih da taj kotao vidim u radu, da ga premerim sa ovo malo merne aparature, ako je ikako moguće.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.11.2013. u 20:52 - pre 127 meseci
Citat:
ne bitno: Ja imam kotao na pelet vec 5 godine. On moze da sagoreva:AGRO PELET,drveni pelet, kosce od voca i separirani ugalj.Gorionik je od 25 kw ali moze da radi 0d 5 od 25 kw (5-25kw) i greje do 250 kvadrata!! kotao se sastoji od:kosa (mesto gde se sipa pelet) koji ima zapreminu 150kg,puzni trasporter (dodavac) koji iz kosa prebacuje pelet do gorjonika,ventilator koji sluzi za odrzanje vatre,CESKI gorjonik snage 25kw (proizvodjaci imaju od 25kw,50kw,75kw i 100kw gorjonike),kotao napravljen od kotlovskog lima (debljina 4mm) i CEVTVOROPROMAJNI je (ima u sebi 4 komore kroz koje prolazi dim i onda stize u odzak) oblozen je staklenom vunom i preko nje zastitna oplata,na kotlu se nalazi "kompjuter" koji sadrzi 150 parametara od kojih je Vama potreban samo jedan: PROMENA TEMPERATURE a ostali parametri su za Vas ne bitni jer njih podesavaju serviseri koji dolaze na lice mesta da vam prikljuce "kompjuter",ima veliki stepen zastite (kompjuter) tacnije ima sonde kojie sluze za sigurnos kotla,znaci ne moze da dodje do samozapaljivanja, ne moze da "nabije" veiku temeraturu... ako nestane struje on automatcki gasi SVE,moze da zadrzi vatru u intervalu od 45min do 5h ,ne morate ga vi potpaljivati,a da potpaljujese rucno (upalite komp. i sacekate 5min da trasporter dovuce pelet do sredine gorjonika i onda ugasite komp. uzmete brener koji Vam poklanja proizvodjac kotlova,zapalite pelet (1 do 2 min drzite brener dok pelet ne pocne sam da gori) onda ugasite brener i upalite komp. i on posle sve sam odrzava.Na kotao imate garanciju 5 godina i kod njih (proizvodjac) mozete da nabvljate pelet ukoliko zeite i samo kupcima njihovih kotlova prodaju pelet,a ako zivite na podrucju grada Beograda dostava peleta i kotla je BESPLATNA!! Kotlove isporucuju na adresu kupca BESPLATNO u Srbiji,a za pelet moracete da se dogovorite za prevoz akoste van Beograda.A da kotao ima 100% iskoriscenosti i samo 5% izduvnih gaso u odnosu na drva i ugalj,fakticki za njega i NE TREBA ODZAK samo izvuce neku cevku van zida napolje i to je to!Inace proizvodjac je firma PELET METALAC iz Obrenovca!! Sve ovo sto sam ja napisao imate na njihovom sajtU:"KOTLOVI METALAC" ILI "PELET METALAC". Bave se poizvodnjom kotlova na pelet, prave opreme za peletiranje....Ja sam veoma zadovoljan kotlom i svima preporucujem.


E ovo je već smešno!!!
Čovek prvo napiše ovaj post kao "filip ostojić", a onda ukapira da je pogrešio pa napravi novog user-a "ne bitno" i ponovi isti post.
Sve ovo nebi bilo smešno, da g. Ostojić nije proizvodjač kotla za koji kaže da je ponosni vlasnik već 5 godina!
Pogledajte njihov sajt i biće vam jasno da se firma zove Metalac Ostojić! Da čovek nije brisao post koji je pisao kao filip ostojić
ja bih pomislio da je isto prezime samo slučajnost, ali ovako je kao što već napisah SMEŠNO!!!


Poštovani g.Ostojiću, i ja kao "stariji" član ovog foruma i uzgred proizvodjač gorionika, ne koristim forum za reklamiranje, pa samim
tim moram i da napišem repliku na ovaj Vaš post! Ako ste već u toj materiji onda je bolje da svojim znanjem i iskustvom pomognete
korisnicima gorionika i kotlova na pelet i onima koji će to postati (obratite pažnju na korisnika zmajdin, možete dosta naučiti kako se
to radi ovde na forumu).

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
+4

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 09:55 - pre 127 meseci
iskorišćenost 100% , znači nema pepela i izdlazni gasovi kao spoljna temperatura , u stvari doprinosi ozonskoj rupi a ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 14:49 - pre 127 meseci
Evo ga, najzad - TrmRglt Balkan specijal. Još samo da mi stigne prednja ploča, doduše i ona odozada, istina ima tu još poneki "čač" i - to je to.



Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
Prikačeni fajlovi
 
0

ne bitno

Član broj: 318802
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 15:45 - pre 127 meseci
To sto sam promenio "filip ostojic" u "ne bitno" to je zato sto mi je bilo glupo da se tako potpisem jer se i vlasnik tako preziva ali se inace se zovem Filip Ostojic i nisam u nikakvom SROSTVU sa vlasnikom te firme (samo obica gradjanin) a vlasnik se zove Ivan Ostojic...Slucajno sam naleteo na ovaj saj i samo hteo da podelim moje iskustvo sa drugima..to je sve.Kotao ima samo 5% izduvnih gasova i naravno da ima pepela...ja ulazim svaki drugi dan u kotlarnicu da ispraznim pepljaru i da dospem peleta u kos...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 16:20 - pre 127 meseci
Rekoh, rado bih da ga vidim u radu, pa i da malo premerim tih 5 odsto izduvnih gasova. Može?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

ne bitno

Član broj: 318802
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 16:27 - pre 127 meseci
Moze naravno ali za mesec dana,jer nisam u srbiji trenutno...
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 17:54 - pre 127 meseci
Citat:
ne bitno: To sto sam promenio "filip ostojic" u "ne bitno" to je zato sto mi je bilo glupo da se tako potpisem jer se i vlasnik tako preziva ali se inace se zovem Filip Ostojic i nisam u nikakvom SROSTVU sa vlasnikom te firme (samo obica gradjanin) a vlasnik se zove Ivan Ostojic...Slucajno sam naleteo na ovaj saj i samo hteo da podelim moje iskustvo sa drugima..to je sve.Kotao ima samo 5% izduvnih gasova i naravno da ima pepela...ja ulazim svaki drugi dan u kotlarnicu da ispraznim pepljaru i da dospem peleta u kos...

Aha!

Citat:
ne bitno: Moze naravno ali za mesec dana,jer nisam u srbiji trenutno...

Pogledaj u svom postu skroz levo i videćeš sledeće:
-------------------------------
Član broj: 318802
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.
OS: Windows 7
-------------------------------
Ovo boldovano znači da forumu pristupaš sa IP adrese koja pripada Telekomu Srbija, tj. pristupaš iz Srbije.
Ajd' sad Ostojiću da vidimo kakav ćeš izgovor da smisliš!


“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 18:41 - pre 127 meseci
Evo ovako sam pokusao da odradim neki vid regulacije.Naravno da nije idealno ali tako je.

Da akumulacioni se ne ohladi ogranicio sam ga sa onaj cevni termostat da neide ispod 50 c.
Kad je u akumulacionom 80 c a ja nebi vise od 50 ili koliko hocu da mi ide u sistem to odradi cevni termostat na povratnom vodu ogranicen na 50 .Razlika mi je 10 topla hladna.
Kad je napolju toplo vise ili nize od 12 stepeni tad se pali ili gasi Temperatur schalter TSM 125.
U jednom delu kuce gdje je najmanja oscilacija tem stavio sam senzor od ovog TSM Jedan senzor ima napolju on gasi ili dozvoli paljenje po zadatoj tep nap. 12-ili 15 c.
Dobio sam da mi netrosi toplotu ako je napolju tem veca od 12 c i ako je u kuci veca od 25 c.
Naravno povratni vod sam zastitio termickim ventilom koi se otvara na 70 c.Tako mi je radna tep kotla 70-80.
Na dimnjaci sam ugradio samsunga cini mi se onaj regulator promaje koi sam prigusi dimnjacu kad su dimni gasovi topliji a u startu je skroz otvoreno.
U prelaznom periodu dogodi se da su radijatori vruci samo izjutra i uvece a u akumulaturu 70-80 c.

Za vise para moze bolje ali ovo me kostalo 360 km ili 180 €. Ima i regulacija za 130€ samo me nervira sto cesto javlja errr. a ovo je bimetal .
Naravno dvie pumpe rade samo kad je topla voda u pogonu inace nerade stalno.
 
0

daweedo
Saob. Tehnicar
Beograd, Srbija

daweedo
Član broj: 238042
Poruke: 19
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 19:55 - pre 127 meseci
HAHAHA kakav kralj g. Ostojic.

Posedujem pec za etazno grejanje Thermo pelet 12KW od MBS-a i interesuje me dal` je moguce promeniti neka fabricka podesavanja? Konkretno me zanima podesavanje na koju temp. vode da se pumpa ukljuci/iskljuci. Fabricki je 45C ukljucenje a 40C iskljucenje a ja bih te granice da pomerim bar za 5C nize zbog boljeg iskoriscena ako je uopste pametno dirati ta podesavanja zbog kondenza ili slicnih razloga. Hvala

[Ovu poruku je menjao daweedo dana 03.11.2013. u 21:22 GMT+1]
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 22:08 - pre 127 meseci
Zar nema u uputstvu da pise kako se podesavaju parametri?Verovatno imas negde opciju menjanja parametara ukljucivanja i iskljucivanja pumpe
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2013. u 23:26 - pre 127 meseci
Citat:
pankec:
http://dx.com/p/elitech-stc-10...ler-w-sensor-black-110v-254187
zmajdine vredi li ovo necemu za kontrolu mesnog ventila.....

Ja naručih kontroler sličan ovome, radi na 220V i opseg temperature je od -50°C do +90°C.
Malko je skupilji, ali valjda ce da odradi pos'o, naravno, ako ga uopšte dobijem.
http://dx.com/p/stc-1000-1-7-l...-with-sensor-black-220v-259160

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
+1

ne bitno

Član broj: 318802
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 05:45 - pre 127 meseci
Ok,evo sad krecem za Austriju...Juce sam pakovao stvari,ako Vas bas zanima!!!Javicu Vam se kad stignem pa vi onda proveravajte stagod hocete.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i05-5.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 10:18 - pre 127 meseci
Citat:
taneb:
Citat:
pankec:
http://dx.com/p/elitech-stc-10...ler-w-sensor-black-110v-254187
zmajdine vredi li ovo necemu za kontrolu mesnog ventila.....

Ja naručih kontroler sličan ovome, radi na 220V i opseg temperature je od -50°C do +90°C.
Malko je skupilji, ali valjda ce da odradi pos'o, naravno, ako ga uopšte dobijem.
http://dx.com/p/stc-1000-1-7-l...-with-sensor-black-220v-259160

taneb ocekuj da ce da stigne za tri nedelje...moj kum je porucivao sa ovog sajta i stiglo je u tom roku...
Ecopell 35
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 10:21 - pre 127 meseci
Citat:
ne bitno:
Ok,evo sad krecem za Austriju...Juce sam pakovao stvari,ako Vas bas zanima!!!Javicu Vam se kad stignem pa vi onda proveravajte stagod hocete.

Kralju!
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 10:24 - pre 127 meseci
Citat:
pankec:
Citat:
taneb:
Citat:
pankec:
http://dx.com/p/elitech-stc-10...ler-w-sensor-black-110v-254187
zmajdine vredi li ovo necemu za kontrolu mesnog ventila.....

Ja naručih kontroler sličan ovome, radi na 220V i opseg temperature je od -50°C do +90°C.
Malko je skupilji, ali valjda ce da odradi pos'o, naravno, ako ga uopšte dobijem.
http://dx.com/p/stc-1000-1-7-l...-with-sensor-black-220v-259160

taneb ocekuj da ce da stigne za tri nedelje...moj kum je porucivao sa ovog sajta i stiglo je u tom roku...

Znaš li kolika je carina, i da li do nekog iznosa prolazi roba bez carine?


“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 10:27 - pre 127 meseci
na sve se plaća carina od nedavno koliko znam
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 16:54 - pre 127 meseci
Citat:
zmajdin:
Evo ga, najzad - TrmRglt Balkan specijal. Još samo da mi stigne prednja ploča, doduše i ona odozada, istina ima tu još poneki "čač" i - to je to.



zmajdin, dali je ovo jednokanalni TrmRglt i ,ako nije tajna, koja mu je osnovna (zamišljena) funkcija u našim sistemima?
Hvala
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
80.85.109.*



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 17:24 - pre 127 meseci
Carina se ne placa za robu do 50 e sa postarinom...mogu samo Pdv da naplate a uglavnom ni to..

Ecopell 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2013. u 17:39 - pre 127 meseci
Nisam siguran da razumem šta znači ono "jednokanalni".
Namena mu je da održava zadatu temperturu polaznog voda, ali i da vodi računa da kotao radi na optimlnoj temperaturi - ako je temperatura vode u kotlu ispod oprimalne, TrmRglt će držati kotlovski i radijtorski krug odvojenim, a kad se ta temperatura postigne, on počinje da "juri" zadatu temperaturu polaznog voda. Namenjen je raznim sistemima grejanja, ali prevashodno onima sa najprostijim upravljanjem - sa sobnim termostatom: kad termostat isključi gorionik, TrmRglt će nastaviti sa radom kao da se ništa nije dogodilo, alo samo dok temperatura kotla ne padne ispod one "optimalne", kada krugove promtno razdvoja i tako da usporava hlađenje kotla, e da bi ovaj, kad ga termostat bude probudio, brže dostigao optimum za početak grejanja. Koncipiran je tako da nije potrebna posebna obuka.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7688855 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.