Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691983 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2014. u 21:34 - pre 124 meseci
Citat:
SKIDANOVIC: Mozda ja nisam razumeo dobro , evo ga jedan opsiran izvestaj korisnika pa procitajte .

http://www.heizungsfinder.de/f...ericht-extraflame-lp-14-a.html

Nažalost ne znam nemački. Ipak, pitam se kako to da kotao dobro radi a da mnogo troši i to onaj LP14 30, a onaj LP20 50 kilograma. Šta je u toj potrošnji "mnogo"?Onaj od 14 kW za 24 sata teorijski može da potroši više od 70 kilograma, onaj veći više od 100, prvedeno u kilovat-časove to je 300, odnosno 430 kWh. I šta je tu mnogo? Jedino što je mnogo je koliko košta, bar što se mene tiče.

Uzgred: iskorišćenje od 96 odsto nije "pričam ti priču": može, i te kako može, mada je u slučaju Kovana reč o iskorišćenju plamena, ne i kotla, a razlika između ta dva broja može i poveća da bude. Da ne bude zabune: koeficijenat iskorišćenja plamena se meri pomoću analizatora dima, a koeficijenat iskorišćenja kotla, koja je (po prospektu) kod Nordike veća od 94 odsto, dobija se upoređivanjem onoga što je ustanovljeno analizatorom sa onim što se očita na kalorimeru. Razlika između ta dva broja je ono što kotao isija kroz oplatu, vrata, na dancetu... U slučaju prototipa kotla na kome radim, taj gubitak je (za sada) cca 2,5 kW, a cilj je da bude manje od 1 kW.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.197-178.cust.bluewin.ch.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2014. u 08:24 - pre 124 meseci


Interesantna tabela cena energenata u Nemackoj .


 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2014. u 17:24 - pre 124 meseci
Jel to izađe 30 din/kg , skoro 260 t peleta ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2014. u 17:49 - pre 124 meseci




Evo slika mojih ''nadogradnji'' cm kotla 35kw model 2010. godište(ovi sadašnji se razlikuju malo), sa cm gorionikom. Ubacio sam keramičku cev za dimnjak fi 200, ali pošto nikako nije mogla da uđe u kotao iz jednog komada morao sam da je presečem na pola, plamen udara u crep (umesto u metalnu stranicu) pošto nisam imao šamotne cigle a i upasovao se fenomenalno ima lufta po par mm sa strane. U prvu promaju ubačeni su turbulatori pravljeni od šparinga (stranice 6cm a prečke 4cm), treba da napravim turbulatore i za drugu promaju a u trećoj su oni fabrički cik cak ili što bi Zmajdin rekao ''gore-dolavi''. Što se uticaja na potrošnju tiče još je rano da se primeti ali i ne očekujem čuda, ono što sam primetio sad je da je kotao za 12h rada pobeleo skroz iznutra, kao da je posut brašnom što mi govori da je sagorevanje mnogo bolje. Takođe primetno je manje pothlađivanje kotla u pauzi, recimo za pauzu od 90 min kotao se ohladio 6-7C dok je ranije to bilo i po 20C, što mi definitivno kaže da trebam da odradim regulator promaje, poželjno sa nekim sistemom za provetravanje kad kotao ne radi. Ovo je očigledno i uzrok mojoj prevelikoj potrošnji koja je bila 60-70kg/dnevno, jer smanjujući parametre na kotlu tako da je snaga sada oko 10kw a ventilator smanjen za bezmalo 500 obrtaja potrošnja se gotovo prepolovila na 35-40kg/dnevno, što me navodi na zaključak da mi dimnjak opasno izvlači toplotu iz kotla i previše podiže potrošnju, tako da sledi izrada i montaža regulatora promaje (eng. draft control nem. zugbegrenzer), pošto za to po prodavnicam ovde niko nije ni čuo a kamoli da ima u ponudi, a u inostranstvu su tipa 50€ + poštarina i cimanja oko toga, pa mi je lakše da sam odradim od rozete za dimnjak.






 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2014. u 17:54 - pre 124 meseci
Babi land
Na njemackom forumu pise puno dobrih stvari samo sto oni zive drugacije.Ako pogledas ovaj forum prica se ja grijem 200 kvadrata ili 100 kvadrata i potrosim tri dzaka na njemackom forumu to nema.Tu ne moze viadrus da bude kotao na pellet.Tacno se zna koliko koi auto trosi .Stan se grije sa jednim radijatorom ito ne cijeli dan.

Ja sam kupovao pellet na njemu jos stoi JUS standard drzave koje nema.Kad sam pogledao krov jedne fabrike u blizini Zvornika onda mi je jasno o kojoj se buducnosti radi.Pellet se raspao kako su kola truckala do kuce.Pola dzaka sama piljevina.Pogledaj u njemackoj DIN PLUS zvone ko klikeri.

Svi ovi gorionici jesu jeftini samo ako moram da cistim da punim rezervar i strahujem hocel se ugasiti i kada ce se ugasiti onda to nije nista.Sad koi je najbolji .Il nevalja pellet ili gorionik nije nastelovan.Pa se svodi na isto.Tona dobra druga nije.


Vasicu dobio si konkurenciju moras poboljsat rad.

Ovaj UPMANN to ti je nista ja sam kupio jos davno sam se zaglavi.Napravljen je od lima za oluke .Nedihtuje sam se izvitoperi sad na jednu stranu sad na drugu.
Ubacuje cepove .Meni je bolja ideja da se posteluje ventilator.Kotao radi neravnomjerno sa ovim mislim da hladi dimnjak.Kod mene nije valjalo.



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 27.01.2014. u 19:08 GMT+1]
 
0

dejan99nis
dejan stankovic
majstor
nis

Član broj: 320468
Poruke: 9
77.243.22.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2014. u 23:32 - pre 124 meseci
Citat:
jedanalivredan:
Da sam znao što sad znam kad sam kupovao gorionik uzeo bih ovo čudo https://kotly.com.pl/produkt-b...h-sd-duo-bio-14-3176.html?l=en ili eventualno jači model od 25kw, mada vredi pogledati i slične modele na sajtu ima ih podosta. U njega možeš da saspeš sve što može da gori, i pelet i agropelet i koštice od višnje, šljive, kajsije i breskve i to bez lomljenja ali najzanimljivije što gori i sitan ugalj a naravno ima i rešetku za klasično loženje. Ovo će tek postati zanimljivo jer su trgovci veoma bezobrazni sa formiranjem cena, ako prelistate temu od početka videćete da su cene peleta pre par godina bile niže za barem pedesetak €/t jer je bilo manje kupaca, a mi smo ovde ekonomski fenomen, kako raste ponuda i broj kupaca cena umesto da pada raste.
Što se tiče ponude gorionika Centrometal ima najorganizovaniju ponudu jer u koju radnju uđete prodavci vam prvo nude njihov gorionik i komplet sa pričom da je to kompletno rešenje od renomirane firme koje se najviše prodaje i kupci na tu priču pristanu po principu kud svi turci tu i mali Mujo, (i ja sam tako naseo). I naravno da vam ne kažu koliko koštaju rezervni delovi (bezobrazno skupo). Čitajući forume vidim da su korisnici Ferolijevog gorionika veoma zadovljni a on je dosta jeftiniji i stvarno mi nije jasno kukanje da se gorionik mora češće čistiti kod malo lošijeg peleta, pa to je posao od 5-10 min jednom dnevno ili u dva dana, pa u poređenju sa crnčenjem prilikom loženja na drva i ugalj ovo je ko sedmica na lotou.
A problem štelovanja gorionika od strane ovlašćenih servisera je tek posebna priča, jer gotovo nijedan od njih nema potrebne uređaje (testo) kako bi mogao da izvrši štelovanje a i iskreno mrzi ih da se bakću par sati kad mogu da uzmu 60-100€ za ubadanje utikača i pritiskanje prekidača za start prilikom famoznog prvog starta i overe garancije.
Rezervoar za pelet može da napravi svaki bravar a može i u samogradnji da se odradi za jedno popodne od 6-10 metara kutijastih profila i 1-2 table lima zavisno o kapacitetu koji se želi, mene je koštao ukupno oko 50€ i staje 20 džaka u njega, na kraju krajeva i bure od 200l odrađuje posao sasvim dobro.


O tome ja pricam! Trgovac gleda samo pare i nista drugo!90% trgovaca za c.g nije usla nijednom u kotlarnicu,pojima nemaju sa grejanjem!A znaju da kazu to je najbolje,to se trazi... i ljudi plate 2,3 hiljade evra za c.m. pelet set ili za "nemacki"bosh i sta onda?traze na forumima savete za podesavanja,savete za pelet,za zatvaranje cuga dok ne radi kotao,kako da ugrade trokrake,cetvorokrake... A neki su vec imali kuci kotlove koji su bolji za pelet(podvis,tamstadler)i iste prodali na otpad ili za 100e! Sto se tice peleta kod nas nema kvalitetnog peleta! U Grckoj drakulicev pelet vazi za jedan od najgorih!CENTROKMETAL PELET SET I BOSH PELET SET JE CISTA PREVARA! prodaju se dobro jer majstori i trgovci imaju velike rabate!kupci ovakvih setova zive u zabludi da su kupili najkvalitetnije proizvode.
 
0

dejan99nis
dejan stankovic
majstor
nis

Član broj: 320468
Poruke: 9
77.243.22.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2014. u 23:55 - pre 124 meseci
Citat:
zeljezara:
Babi land
Na njemackom forumu pise puno dobrih stvari samo sto oni zive drugacije.Ako pogledas ovaj forum prica se ja grijem 200 kvadrata ili 100 kvadrata i potrosim tri dzaka na njemackom forumu to nema.Tu ne moze viadrus da bude kotao na pellet.Tacno se zna koliko koi auto trosi .Stan se grije sa jednim radijatorom ito ne cijeli dan.

Ja sam kupovao pellet na njemu jos stoi JUS standard drzave koje nema.Kad sam pogledao krov jedne fabrike u blizini Zvornika onda mi je jasno o kojoj se buducnosti radi.Pellet se raspao kako su kola truckala do kuce.Pola dzaka sama piljevina.Pogledaj u njemackoj DIN PLUS zvone ko klikeri.

Svi ovi gorionici jesu jeftini samo ako moram da cistim da punim rezervar i strahujem hocel se ugasiti i kada ce se ugasiti onda to nije nista.Sad koi je najbolji .Il nevalja pellet ili gorionik nije nastelovan.Pa se svodi na isto.Tona dobra druga nije.


Vasicu dobio si konkurenciju moras poboljsat rad.

Ovaj UPMANN to ti je nista ja sam kupio jos davno sam se zaglavi.Napravljen je od lima za oluke .Nedihtuje sam se izvitoperi sad na jednu stranu sad na drugu.
Ubacuje cepove .Meni je bolja ideja da se posteluje ventilator.Kotao radi neravnomjerno sa ovim mislim da hladi dimnjak.Kod mene nije valjalo.



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 27.01.2014. u 19:08 GMT+1]

Dok nasa drzva uvede red u proizvodju peleta izmislice novi energent! Nije mi jasno pdv na pelet 20%, a na ugalj 8%?
Nisam mogo da verujem ,pelet iz guce izvoz za italiju,na pakovanju pise sve na italijanskom izmedju ostalog 100% bukva a on crn ko ugalj?
Boljevacki isti covek kupio 10t, svaka druga paleta razlicita... jedna dobra,druga katastrofa...
Forest pukovac prosle godine peleti dugacki po 10cm!ko je imao mbs kamine glavio pelet svaki drugi dan!
Toliko o renomiranim proizvodjacima!
Pametan kupac kupi gorionik bez pdv za 700,800e stavi bure od 200l kao spremnik montira na svoj postojeci kotao,kupi pelet bez pdv od lokalnog proizvodjaca za 130/160e, i ceka zimu...
"Pametan"kupac kupi cm set za 2500e,plati pustanje 100e,izbaci stari kotao,plati demontazu i montazu 150,200e kupi pelet od renomiranog proizvodjaca sa pdv za 210,230e,i ceka zimu... i normalno hvali se svima kako kupuje samo kvalitet...
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 10:00 - pre 124 meseci
Koji su po vama bolji radijatori za grejanje na pelet ,tucani ili aluminijumski ? Po meni posto ovakav sistem grejanje gde se pali gasi ne radi const bolji su tucani jer duze drze toplotu od aluminijumskih mada se teze zagrevaju......
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dclient.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 11:59 - pre 124 meseci
Citat:
dejan99nis:


Pametan kupac kupi gorionik bez pdv za 700,800e stavi bure od 200l kao spremnik montira na svoj postojeci kotao,kupi pelet bez pdv od lokalnog proizvodjaca za 130/160e, i ceka zimu...
"Pametan"kupac kupi cm set za 2500e,plati pustanje 100e,izbaci stari kotao,plati demontazu i montazu 150,200e kupi pelet od renomiranog proizvodjaca sa pdv za 210,230e,i ceka zimu... i normalno hvali se svima kako kupuje samo kvalitet...


Za dosta stvari si u pravu , ali sa ovim se ne bih mogao sloziti nikako . PDV jeste SKANDALOZAN i trebao bi biti samo par procenata i nikako vise , ali da PDV mora da se plati , po mom misljenju MORA . Od cega ce se finansirati sve ako niko ne placa porez .
Zato mislim da ovako javno savetovati i pozivati na neplacanje poreza nije nikako DOBRO a mislim i da je kaznjivo.

Bolje je da se vratimo na temu kotlovi na pelet i da se manemo politike .



_
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 13:28 - pre 124 meseci
Citat:
dejan99nis:
...
Pametan kupac kupi gorionik bez pdv za 700,800e stavi bure od 200l kao spremnik montira na svoj postojeci kotao,kupi pelet bez pdv od lokalnog proizvodjaca za 130/160e, i ceka zimu...
"Pametan"kupac kupi cm set za 2500e,plati pustanje 100e,izbaci stari kotao,plati demontazu i montazu 150,200e kupi pelet od renomiranog proizvodjaca sa pdv za 210,230e,i ceka zimu... i normalno hvali se svima kako kupuje samo kvalitet...


Ajde da zanemarim to sto pozivas na gradjansku neposlusnost i izbegavanje placanja PDV-a, i da zanemarim ono sto se po forumima popularno zove trolovanje, ali nikako ne mogu da zanemarim da mene kao i jos neke clanove ovog foruma nazivas glupim. Naravno cak nisi imao petlje ni da direktno kazes da smo glupi nego pises zavijeno, u rukavicama, a ja bi bas voleo da me ubedis da sam pogresio i da mi dokazes gde sam pogresio.
Svojim pisanjem bez argumenata ljude koji bi hteli da dodju do informacije dovodis u zabludu ili bar u nedoumicu, a clanove koji zele da podele svoje znanje sa nama koji manje znamo potiskujes sa foruma jer nisu zeljni rasprave sa nekim ko samo hoce paznju i eksponiranje. Na kraju, zamolio bi te da ne upropastavas vise ovaj forum bombasticnim izjavama i tvrdnjama iz kojih niko nista nece nauciti, vec da napises zasto je nesto dobro i da nas koji manje znamo naucis necemu, ako imas cemu da nas naucis.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
195.178.37.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 13:33 - pre 124 meseci
Citat:
dejan99nis:
Pametan kupac kupi gorionik bez pdv za 700,800e stavi bure od 200l kao spremnik montira na svoj postojeci kotao,kupi pelet bez pdv od lokalnog proizvodjaca za 130/160e, i ceka zimu...
"Pametan"kupac kupi cm set za 2500e,plati pustanje 100e,izbaci stari kotao,plati demontazu i montazu 150,200e kupi pelet od renomiranog proizvodjaca sa pdv za 210,230e,i ceka zimu... i normalno hvali se svima kako kupuje samo kvalitet...


Potpisujem! ;-))) Doduše, gorionik sam platio malo više, a bure je od nekih 100-tinak litara.

Citat:
SKIDANOVIC:
Za dosta stvari si u pravu , ali sa ovim se ne bih mogao sloziti nikako . PDV jeste SKANDALOZAN i trebao bi biti samo par procenata i nikako vise , ali da PDV mora da se plati , po mom misljenju MORA . Od cega ce se finansirati sve ako niko ne placa porez .
Zato mislim da ovako javno savetovati i pozivati na neplacanje poreza nije nikako DOBRO a mislim i da je kaznjivo.


O porezu sam već pisao. Pisao sam Ministarstvu energetike da pitam šta je sa tim obećanjem ministarke da će porez biti 8% umesto 20%, a oni su mi fino odgovorili da su poslali taj predlog Ministarstvu finansije da oni odluče. I šta je bilo- ništa. Prvo su se za sve vadili na Dinkića, pa je dotični smenjen, a ni njegov naslednik nije zainteresovan.
Što se mene tiče, ja ne bežim od toga da plaćam porez, ali dok je porez kako reče "skandalozan" ja (se) pozivam na građansku neposlušnost... a nešto baš i ne verujem da svi koji kupuju drva ili recimo biomasu (slamu, kukuruzovinu i sl) dobijaju račun... i to sa iskazanim PDV-om.

Čini mi se da Slovačka (a verovatno i neke druge zemlje) subvencionišu kupovinu kotlova na biomasu, jer se smanjuje emisije štetnih gasova u atmosferu, a država taj manjak prodaje za dobre pare drugim zemljama potpisnicama Kjoto protokola koje nisu u mogućnosti da smanje emisiju. (Ovu rečenicu treba uzeti sa rezervom, jer sam to tako čuo, a mrzelo me je da proveravam. Moguće je i da mi se neko sada slatko smeje :-) )
Da li se kod nas nešto subvencioniše?...Bilo šta što se tiče grejanja? Koliko ja znam - NE. Država bi želela da mi uložimo u izolaciju, stolariju, ovo-ono, da povećamo energetsu efikasnost, smanjimo odliv deviza kroz kupovinu energenata itd, itd i to sve preko naših leđa i uz porez od 20%, e, pa - "ROTKVE STRUGANE", što bi rekao Dimitrije Pantić!

Citat:
SKIDANOVIC

Bolje je da se vratimo na temu kotlovi na pelet i da se manemo politike .


Tema je "grejanje na pelet", a ne "kotlovi na pelet".
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 13:38 - pre 124 meseci
Krediti za energetsku efikasnost su oko 6-7% ako se ne varam. Na leto planiram matorom da uzmem nešto na taj kredit pa ću tačnio znati , dosta mi je više sa " e trebalo bi izvaditi par bagrema " hebo ih onaj što ih zasadi uopšte .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 13:43 - pre 124 meseci
varas se ...oko 9% ..
jedino cacanska banka daje za 4% ali samo za ecopell
Ecopell 35
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
195.178.37.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 14:35 - pre 124 meseci
Mislim da se nismo razumeli oko pojma "subvencija"

Ono kako sam ja objesnio sebi, subvencija mu dođe kada, recimo unuk (U) dođe kod bake (B) i kaže:

U: - Baba hoću da kupim nove patike. Koštaju 100 evrića, a ja imam samo 60.
B: - Evo, dete moje, baba će da ti doda još tih 40 evrića. Da si mi živ i zdrav, tebe baba voli, ti babu uvek poslušaš, setiš me se ponekad, odeš mi do apoteke, do pijace...a ne kao ovi tvoji roritelji...



Ovo o čemu pričate je više nešto kao:

U: - Baba hoću da kupim nove patike. Koštaju 100 evrića, a ja imam samo 60.
B: - Vidi, mali... dam ti ja tih 40 evrića, a ti mi lepo vratiš 43-44, možda i malo više od toga, zavisi kako se bude kretao EURIBOR ili LIBOR, evro, dolar, "švajcarac"... u slučaju da mi ne vratiš uzimam ti patike i sve rate koje si mi platio, zatim ću te tužiti kod mame i tate, a možda ti pošaljem i dedu sa oklagijom. Sve ti tu lepo piše malim slovima.


Šalu na stranu, koliko sam čuo država im dotira i preko 50%. Znači, ako kotao košta 4.000 država se iskezi za 2.000. Ne bi ih ni oni kupovali tako skupe. Naravno, podrazumeva se da je oprema sertifikovana i to sve šta treba.
 
0

djunis82
Ivan Đunisijević
Čačak

Član broj: 318190
Poruke: 66
82.117.197.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 14:37 - pre 124 meseci
Čačanska banka:
1) 8,5% fiksna kamatna stopa na standardne kredite za uštedu energije (može i za kupovinu kotlova, gorionika, izolacije itd)

2) 4% fiksna kamatna stopa na aranžmanski kredit za Ecopell

Ima sve na njihovom sajtu.
 
0

tasic64
Srđan Tasić

Član broj: 318160
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 19:05 - pre 124 meseci
U Hrvatskoj država subvencionira kupovinu kotla na pelet.Ima ovde članova foruma iz Hrvatske,pa neka kažu konkretno o kakvim se benefitima radi.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 21:12 - pre 124 meseci
manite se politike..pa kad je nasa drzava nesto poklonila ...nego kako je potrosnja ovih dana od kako je zagudilo..

Ecopell 35
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.01.2014. u 21:59 - pre 124 meseci
Abc economik kotao33kw izpregradjivan, zavarena donja promaja, ecom2 gorionik, postavljen motorcic sa automatikom Zmajdinovom.Kvadratura 211m2 grejne povrsine, IMA PREKO 300 ali se ne greje prizemlje. Prekjuce za 24h bez prekida gorionika ni 1 sekunde potroseno 60kg. Danas od 5 ujutru do 22 i 30 h potroseno oko 40 kg. Temperatura u soboma od 22,5 do 23, 5C.
Nemam sobni termostat samo termoglave. Izolacija solidna i posle 17h spustaju se termoizolovane roletne.
 
0

ninom

Član broj: 308746
Poruke: 12
*.nek.si.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.01.2014. u 07:26 - pre 124 meseci
Subvencije su i kod nas u Sloveniji. Najpre moraš da se prijaviš ( kotao na pelet mora biti na spisku, sa certifikatom ), ako ti odobre, na kraju ti vrate od 10 - 20 % što nije malo. Nažalost ne mogu svi do tih para, tako da postoji neko ograničenje.
 
0

dejan99nis
dejan stankovic
majstor
nis

Član broj: 320468
Poruke: 9
37.19.108.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.01.2014. u 18:54 - pre 124 meseci
Citat:
Staznaja:
Citat:
dejan99nis:
...
Pametan kupac kupi gorionik bez pdv za 700,800e stavi bure od 200l kao spremnik montira na svoj postojeci kotao,kupi pelet bez pdv od lokalnog proizvodjaca za 130/160e, i ceka zimu...
"Pametan"kupac kupi cm set za 2500e,plati pustanje 100e,izbaci stari kotao,plati demontazu i montazu 150,200e kupi pelet od renomiranog proizvodjaca sa pdv za 210,230e,i ceka zimu... i normalno hvali se svima kako kupuje samo kvalitet...


Ajde da zanemarim to sto pozivas na gradjansku neposlusnost i izbegavanje placanja PDV-a, i da zanemarim ono sto se po forumima popularno zove trolovanje, ali nikako ne mogu da zanemarim da mene kao i jos neke clanove ovog foruma nazivas glupim. Naravno cak nisi imao petlje ni da direktno kazes da smo glupi nego pises zavijeno, u rukavicama, a ja bi bas voleo da me ubedis da sam pogresio i da mi dokazes gde sam pogresio.
Svojim pisanjem bez argumenata ljude koji bi hteli da dodju do informacije dovodis u zabludu ili bar u nedoumicu, a clanove koji zele da podele svoje znanje sa nama koji manje znamo potiskujes sa foruma jer nisu zeljni rasprave sa nekim ko samo hoce paznju i eksponiranje. Na kraju, zamolio bi te da ne upropastavas vise ovaj forum bombasticnim izjavama i tvrdnjama iz kojih niko nista nece nauciti, vec da napises zasto je nesto dobro i da nas koji manje znamo naucis necemu, ako imas cemu da nas naucis.

Nikog ja ne nazivam glupim!Ja samo govorim istinu a istina ponekad nije sjajna!A sada cu argumentovano pokusati da te ubedim gde si pogresio,posto sam do sad pisao bez argumenta! Kao prvo udji na sajt centometala i pogledaj kakve sve oni kotlove imaju u ponudi.Zasto konstruisu kotlove za svaki energent posebno?Zasto ne prave samo kombinovani kotao kao sto je vas?Vi na trzistu imate razne konstrukcije kotlova koji su pre svega namenjeni za koriscenje odredjenog energenata!Imamo kotlove za ugalj,za sitan ugalj,za drvo,za suvo drvo efektom pirolize,za loz ulje,za plin,za baliranu slamu,za struju,za pelet,za agro pelet i na kraju imate kombinovani kotao koji moze da koristi nekoliko energenata!Kod namenskih kotlova stepen iskoriscenja je sigurno za 20,30% veci za energent za koji su konstruisani.Kad ste kupovali kotao ako ste imali u planu da se u narednih 10god grejete iskljucivo na pelet trebali ste da trazite namenski kotao za pelet,ako planirate i ugalj i drva trazite kombinovani kotao sa gorionikom. Zasto ste odabrali najskuplji kotao i gorionik na trzistu to samo vi znate.Ili vas je ubedio trgovac koji vam sad ne moze pomoci oko stelovanja i potrosnje,ili ste se sledili logikom ako vecina kupuje cm set onda je to ok. Ja odgovorno tvrdim da je cm kotao eco ckp veliki potrosac bilo kog energenata pa tako i peleta,i da ste za bukvalno duplo manje para mogli kupiti kotao sa istom potrosnjom mozda cak i manjom.Sto se tice gorionika siguran sam da za 1000,1200e imate gorionike istog kvaliteta. Sto se tice servisiranja i cene rezervnih delova to ce te videti narednih godina. Slicno je i sa boshom,oni prodaju kotao koji je pre 40tak godina konstruisan za ugalj,na koji stavljaju najjeftiniji gorionik u evropi i sve to lepo upakuju i prodaju!Zasto su njihovi rezervni delovi duplo skuplji od ferolijevih ako su isti? Ocekujem od vas argumentovane odgovore.
I nikog ja ne pozivam na gradjansku neposlusnost !U Nisu se vise od 50% peleta proda bez pdv/a to je cinjenica!

[Ovu poruku je menjao dejan99nis dana 29.01.2014. u 20:04 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691983 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.