Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7693034 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 11:30 - pre 113 meseci
" takva konstrukcija kotla " znači ne treba mu čišćenje
svaki dan nešto naučimo ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
87.116.155.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 12:01 - pre 113 meseci
Pratim vaše pisanje mada ne učestvujem aktivno kao ranije i primećujem trend sve većeg podizanja temperature u kotlu evo sad pročitah 80C , pa se nešto mislim da li tu ima logike baš toliko preterivati ?????
Logično ako se kotao gasi na 80C pa još malo histerezisa da dodamo recimo na 83C i onda šta se dobja sa tim ???
Da čelični kotlovi riknu pre vremena ili da dosta toplote gurnemo kroz dimnjak u vazduh . Stvarno ne razumem da zbog navodne kondenzacije koja je iskreno individualna stvar i može da se kreće od 50C pa do 65C i sve preko toga je sigurno nema a ispod je diskutabilno .
Sad će neko reći a šta ćemo sa optimalnim sagorevanjem e tu je opet sve individualno i nemora da znači da jedan kotao ili gorionik ili integrisani kako se već ima mora da optimalno sagoreva na 80C a ne sagoreva na recimo 70C to po meni zavisi od drugih stvari kao što je recimo pravilno štelovanje parametara ventilatora i doziranja pa i dimnih gasova itd , ovo što radi recimo rade03 ili još neki forumaši ili ovo što radi Zmajdin sa svojim analizatorom i to je isto po meni u redu , ali to ne znači da ovo što radi Rade nije jer on nema tehniku ali ima volju i vremena da provede u kotlarnici pa mu na kraju dođe na isto .Neko će reći nije iskoristivost 92% ja kažem pa šta ako nije 92 zar 90 nije dobro ?? pa do juče smo imali 60% pa smo živeli i grejali se a sada odjednom mora 96% .

Da se vratim na radnu temperaturu veleo bih da mi stručnjaci objasne zašto je 80 ili čak 85C bolje od recimo 68 - 70 C kotlovske vode ??
Koje su prednosti a koje mane visokih temperatura u kotlu ?

Zahvaljujem

 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 12:04 - pre 113 meseci
1. Bez regulisanog trokrakog ventila između kotla i akumukatora toplote, akumulator je više smetnja nego korist.

2. Ciljana temperatura kotla treba da bude takva da pri najnižoj snazi temperatura vode u kotlu bude iznad 72 stepena, pa je vi postavite kako želite. Ja je postavljam na 80: uz D8=10, kotao će da radi na najvećoj postavljenoj snazi dok ne dostigne 70 stepeni, kada počinje snagu da redukuje, što je blisko onon minimumu od 72 stepena.

3. Svakakve budalaštine sam do sad čuo - ova o konstrulciji kotla i periodičnom čišćenju je jedna od njih.
Periodično čišćenuje kotla neka bude sa intervalom 30 minuta, trajanje između 15 i 30 sekundi, a na (skoro) najvećoj brzini oba ventilatora.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
87.116.155.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 12:15 - pre 113 meseci
Još nešto mi bode oči a to je što se ovde kupuje i diskutuje o mnogim stranim firmama i modelima a mi imamo naš VRHUNSKI PELET kotao a to je Radijator Kraljevo model Compact 20 . Ima odličnu cenu od cirka 1,600 eura i to je dosta jeftinije od ostalih , pa se pitam šta tu nije u redu sa nama ? Kad vidim da se kupuju neki krševi od kotla Centrometal koji je blago rečeno katastrofa i kotao u pokušaju koji troši kao bolnica a o servisu i da ne pričamo . Kakvi Thermofluxovi , Kovani i Biodomi pa sa njima samo problemi .
Svi samo feroli hoće i ecoma i b-maxa a niko neće naš EcoPell iz Guče a ima se kvalitetan proizvod i servis a naš .

Ja prvi dogodine bacam mog Boscha i kupujem Compact i uživam u našem a svetskom proizvodu .

Ja toliko imadoh zahvaljujem
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 12:27 - pre 113 meseci
Zna li neko da li ovo moze da mi posluzi recimo za regulaciju pumpe ili elektronike mesnog ventila.
Nasao sam ovo jeftino.Bas jeftino.




Neko objasnjenje za ovo:

Working voltage: AC90V~AC250V about 10 percent error
Rated current: 10A
power consumption: less than 3W
Measurement range: -50 degree centigrade ~110 degree centigrade
Measurement precision: 0.1 degree centigrade
Measurement error: about 0.5 degree centigrade
Control range: - 40 degree centigrade~120 degree centigrade
Control precision: 1degree centigrade
Working temperature: -20 degree centigrade~70 degree centigrade
Temperature sensor: NTC 25 degree centigrade=10K B3435
Item size: 8.5*7.5*3.5cm / 3.4*3*1.4in
Item weight: 120g / 4.3oz
Package size: 11*8.5*4.3cm / 4.3*3.4*1.7in
Package weight: 130g / 4.58oz

Package Includes:
1 * Temperature Controller
1 * Temperature Sensor
1 * Instruction Manual
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 12:37 - pre 113 meseci
Za uključivanje i isključivanje pumpe može, a za regulaciju mešnog ventila poteško: reč je, u stvari, o termostatu sa promenljivom histerezom, a namenjem je inkubatorima.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 13:01 - pre 113 meseci
Citat:
zmajdin: Za uključivanje i isključivanje pumpe može, a za regulaciju mešnog ventila poteško: reč je, u stvari, o termostatu sa promenljivom histerezom, a namenjem je inkubatorima.


Hvala na odgovoru.
A mozda je glupo ali da pitam sta je to promenljiva histereza,jel to ono kasnjenje prilikom paljenja pumpe i gasenja ili nesto drugo.
Recimo pumpa gasi na 60C ,a pali na 59C. I da li to ovaj uredjaj moze uopsteno.
Konkretno meni treba za pumpu.Predopstavio sam da ovo nece moci na mesni ventil.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 13:05 - pre 113 meseci
Histereza je razmak između temperature uključivanja i isključivanja.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

milo1

Član broj: 322322
Poruke: 39
62.193.134.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 13:15 - pre 113 meseci
Citat:
SKIDANOVIC:
Još nešto mi bode oči a to je što se ovde kupuje i diskutuje o mnogim stranim firmama i modelima a mi imamo naš VRHUNSKI PELET kotao a to je Radijator Kraljevo model Compact 20 . Ima odličnu cenu od cirka 1,600 eura i to je dosta jeftinije od ostalih , pa se pitam šta tu nije u redu sa nama ? Kad vidim da se kupuju neki krševi od kotla Centrometal koji je blago rečeno katastrofa i kotao u pokušaju koji troši kao bolnica a o servisu i da ne pričamo . Kakvi Thermofluxovi , Kovani i Biodomi pa sa njima samo problemi .
Svi samo feroli hoće i ecoma i b-maxa a niko neće naš EcoPell iz Guče a ima se kvalitetan proizvod i servis a naš .

Ja prvi dogodine bacam mog Boscha i kupujem Compact i uživam u našem a svetskom proizvodu .

Ja toliko imadoh zahvaljujem


Ja kako vidim ovi vlasnici gore pomenutog vrhunskog Compakta iz Kraljeva ne moze da dodju do daha koliko ga nahvališe. I njega i njegove servisere. Nisam procitao da je neko bio zadovoljan i da nije imao problena sa njim. To sto je jeftiniji u startu posle vam se naplati kroz živce.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
87.116.155.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 13:45 - pre 113 meseci
I jesi i nisi u pravu , pogledaj kako prolaze vlasnici ostalih kotlova i gorionika sigurno je 10 X gore nego kod Compacta to je potpuno nov proizvod i dobro je što je samo grejač bio problem . Kod ostalih je KONSTRUKCIJSKA GREŠKA problem a ne samo grejač .
Svaki novi primerak koji sada izlazi iz fabrike ima novi grejac i poboljšan soft .
Jedino kod Turskog Slimpela nisam još nigde pročitao da ima problema u radu a za ostale bolje da ne pišem.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 13:50 - pre 113 meseci
Kompakt je izvrstan kotao: jedina mana su loše/pogrešne fabričke postavke. Sa dobrim podešavanjem ravan je Kozuslanu, jedino što nema obaška priljučak za potrošnu toplu vodu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 14:25 - pre 113 meseci
Citat:
zmajdin:
Histereza je razmak između temperature uključivanja i isključivanja.


Hvala jos jednom.
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 14:33 - pre 113 meseci
Citat:
milo1:
Citat:
SKIDANOVIC:
Još nešto mi bode oči a to je što se ovde kupuje i diskutuje o mnogim stranim firmama i modelima a mi imamo naš VRHUNSKI PELET kotao a to je Radijator Kraljevo model Compact 20 . Ima odličnu cenu od cirka 1,600 eura i to je dosta jeftinije od ostalih , pa se pitam šta tu nije u redu sa nama ? Kad vidim da se kupuju neki krševi od kotla Centrometal koji je blago rečeno katastrofa i kotao u pokušaju koji troši kao bolnica a o servisu i da ne pričamo . Kakvi Thermofluxovi , Kovani i Biodomi pa sa njima samo problemi .
Svi samo feroli hoće i ecoma i b-maxa a niko neće naš EcoPell iz Guče a ima se kvalitetan proizvod i servis a naš .

Ja prvi dogodine bacam mog Boscha i kupujem Compact i uživam u našem a svetskom proizvodu .

Ja toliko imadoh zahvaljujem


Ja kako vidim ovi vlasnici gore pomenutog vrhunskog Compakta iz Kraljeva ne moze da dodju do daha koliko ga nahvališe. I njega i njegove servisere. Nisam procitao da je neko bio zadovoljan i da nije imao problena sa njim. To sto je jeftiniji u startu posle vam se naplati kroz živce.

JA imam Kompakt u kotlarnici,
Kompakt sa starim upaljacem koji je bio u njemu i ovaj novi keramicki koji pali nakon 2,45 minuta su kao dva razlicta kotla, svi problemi koji su ranije bili, bili su vezani za potpalu, on se i sa starim upaljacem odlicno ponasao u radu, naravno kada upali.
Sa tom promenom upaljaca, svi ti problemi su nestali,
onda su ostale sitnice, tada sam pozvao Zmajdina koji je nastimovao parametre i sa svojim sinom, objasnio mi je i kako kotao treba da radi i vezano za moje nepoznavanje parametara, upoznao me sa osnovnim principima rada jer ja iskreno nisam imao pojma i ovo je prvi kotao koji imam, tako da sam preskocio sate i sate boravka u kotlovnici i stelovanje parametara, jedno je kad ja gledam okom a drugo sto kaze Zmajdin kad se probusi rupica i gurne sonda,a onaj njegov aparat sve ocita,
tako da Zmajdin ima moju preporuku za podesavanja Kompakta
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
87.116.155.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 14:50 - pre 113 meseci
Eto to je pisac hteo reći to jest napisati , hvala za info iz prve ruke za Compact 20 .
 
0

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 15:55 - pre 113 meseci
Ja sam kupio Compact zato sto ga je neko ovde preporucio.
Izgledom pripada 21vom veku. Stvarno je uradjen fabricki (vecina kotlova je ipak izgledom vise radionicka).
Na pocetku je bilo jako puno problema koji su na srecu relativno kratko trajali.
Evo sada vec 2 meseca radi apsolutno besprekorno, zadovoljan sam i potrosnjom i nacinom rada a pre sveka time sto je prakticno necujan...
U svakom slucaju je maneken za sve ostale kotlove a uz to jos i radi..., jeftin je, ima garanciju 5 godina... Meni vise netreba

P.S. jos je i nas proizvod...
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 17:16 - pre 113 meseci
Patriotizam je veoma pozitivna stvar ali prethodna pisanja su promasila temu ovog foruma. Pre tri-cetri godine niko na ovom forumu nije hteo da kaze koji kotao i gorionik da kupim, vec se samo pisalo o radu kotlova i gorionika pa neka kupi ko sta hoce. Sta se promenilo?
Skidanovicu, neopisivo se radujem sto mozes baciti 1000e da bi bacio jos 1600e pa onda jos koju stotinu samo zbog patriotizma, ali to ne moze svako. Licno sam zbog patriotizma uspeo da bacim samo cigare i sada se osecam lose jer ti ispade veci patriota od mene, a drzava se polomi da pomogne domacim proizvodjacima. Mozda bi trebalo videti sa drzavom da subvencionise kupovinu/prodaju domacih kotlova i gorionika na pelet a ne pokusavati da se utice na potrosace putem foruma kojima tema nije kupovina i prodaja.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.vipmobile.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 17:16 - pre 113 meseci
Citat:
SKIDANOVIC:
Eto to je pisac hteo reći to jest napisati , hvala za info iz prve ruke za Compact 20 .

Ja imam gorionik domaće proizvodnje "Ecopell" i PREZADOVOLJAN SAM ! ! !

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 17:52 - pre 113 meseci
Mrzim da komentarisem razne po meni provokacije.
Ne znam nista o compakt 20 radijator kraljevo. Vidim da je pokusaj kopiranja termofluxa . Mislim na konstrukciju.
Ali moram da pitam gde se to termoflux kvari. I ima problema sa njim. Ako se cita od pocetka vidi ce se da sam mozda i jedini pisao o kvarovima gorionika koji su se desavali. Kada sam napisao da za 4 godine nemam reklamacije na thermofluxu onda to stvarno mislim. Nemam nista protiv domacih kotlova. Jedina ozbiljna mana sto vecina nasih kotlova se izbaci u prodaju a nisu dobro podeseni i otklonjeni problemi. Pa serviseri imaju pune ruke posla. Iz tog razloga ne ugradjujem nase kotlove.
 
0

dekibos
Dejan Cvetkovic
profesor
Leskovac

Član broj: 67901
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 19:47 - pre 113 meseci
Pozdrav svim forumašima. Planiram da sledeće godine uvedem grejanje na pelet i iz tog razloga sam pročitao celu ovu temu jer o grejanju nisam znao ništa. Sviđa mi se ideja da trebamo kupovati domaće proizvode ali ne po cenu da kasnije imamo probleme. Kuća je od 180m2 (prizemlje i sprat) sa izolacijom od 5cm stiropora i sa pvc i alu stolarijom. Dovodio sam jednog majstora da mi odradi projekat i preporučio mi je centrometalov set od 35kw, 180 rebra alu radijatora i 2 sušača peškira za 2 kupatil. Čitajući postove ovde čini mi se da je to previše. Mešni ventil nije ni pomenuo, na moje pitanje vezano za taj ventil kaže da može i bez njega. Moj blagi favorit za sada što se kotla tiče je termoflux pelling 25. Voleo bih da čujem i vaša mišljenja vezana za ovaj moj problem jer bolje je da se sad informišem o svemu a ne da kasnije kad majstor završi lupam glavu o zid.
Kotao Temoflux Pelling 25
 
0

grumph
pedja jovicic
visegrad

Član broj: 150847
Poruke: 17
*.teol.net.

ICQ: 470365001


Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2014. u 19:48 - pre 113 meseci
Pozdrav za forumaše.
U mom podrumu od ove jeseni radi Toby 20kW.
Grijem oko 110 m2 kuća od cigle 25 cm + 5cm stiropor , prozori drveni sa termostaklima "Lesnin- podvučeno žutim " http://static.elitesecurity.org/smile4.gif .Potrošnja oko 20-22 kg granula dnevno .
Na ovaj kotao sam se odlučio po sistemu eci-peci-pec . A i bila mi je prilika da ga kupim sa transportom do kuće za nekih 1530 evra.
Ipak , čini mi se da me sreća kao i uvijek i ovaj put poslužila .Osim problema sa veličinom peleta ,koje su se zbog svoje dužine zaustavljale na rešetki između koša i uvodnog lijevka te na taj način izazivale zaustavljanje u radu i "Alarm nema goriva".Poslije skidanja rešetke problem je nestao , a drugih problema nemam .

E sada bih molio ostale iskusne forumaše da daju svoj sud o ovom kotlu , odnosno , ako vam nije mrsko da uporedite Toby 20 sa npr. Compact 20 u svim segmentima /kvalitet izrade,upotrebljivost konstrukcije , složenost čišćenja i održavanja , kvalitet elektronike i mogućnosti podešavanja radnih parametara itd./.
/
Takođe vas molim , ako imate podatke o elektronici Toby 20 , mislim na elektronsku šemu i software da objavite ili pošaljete p.m.
Interesantno bi mi bilo da pokušam da elektroniku ovog kotla spojim sa malim računarom /ima jedan slobodan USB port na prednjem touch-displayu a i sam display je spojen sa glavnom pločom USB kablom / te na taj način omogucim kontrolu nad istim putem lokalne mreže odnosno bilježenje svih podataka na isti itd...
pedja
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7693034 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.