Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7703573 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.10.2016. u 21:31 - pre 91 meseci
Da ubacio sam pumpu i u kotlovski krug, hidrauličnu skretnicu nemam i za sad ne planiram ugradnju iste, imam jedan krug tj jednu cev koja se kasnije sa t komadom deli na dva radijatorska kruga , pritisak nije porastao. Jedino što mi se ne sviđa je vazduh u kotlovskom krugu,često bućburiče, kad sam kupovao pumpu prodavac mi poslao drugačiju nago što ja imam pa je možda zato. U svakom slučaju ako ne odem iz naše nam drage ionako ću menjati kotao za manji pa će i sistem biti izmenjen pošto ovako nije po P.S.-u.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

jardol1
vitez bih

Član broj: 331614
Poruke: 26
..th-b.ntravnik.global.net.ba.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.10.2016. u 21:39 - pre 91 meseci
Boree hvala na odgovoru
Svi mi koji imamo jednu pumpu sa cetveroputim ventilom
Imamo isti problem
Drago mi je da moze i bez hidraulicne manje posla i troska
TOPLING
 
0

kokiboy

Član broj: 335061
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.10.2016. u 22:55 - pre 91 meseci
Zmajdine

Hvala Vam na savetu, zvao sam servisera i u narednih par dana očekujem njegov dolazak. U tehničke postavke ne mogu da uđem jer mi traži lozinku, temperatura dimnih gasova na manjim snagama je 80-90 stepeni ( ne znam jel to normalno ). Nisam stigao da pratim forum jer moram da prerađujem kotlarnicu ( majstor ugradio trokraki ventil i ne mogu da regulišem odlaznu vodu ka radijatorima trenutno je pumpa u kotlovskom krugu ). Planiram ugradnju četvorokrakog ventila i da pumpu prebacim na toplu vodu ka radijatorima. Trenutno termo glavama regulišem temperaturu prosotrije a rqd kotla sobnim termostatom.

Nadam se da će serviser da prešteluje kotao ( što se tiče vibracija siguran sam da treba da poveća broj obrtaja ali nisam siguran kako će da uskladi doziranje i brzinu ventilatora da plamen lepo izgleda bez iskri)

U svakom slučaju još jednom Vam hvala na savetu.

kotao PELLING 25 kW
 
0

dongrga11
Branimir Markovic
Bravar
MetalVar
Loznica

Član broj: 335064
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 08:11 - pre 91 meseci
bore legendo :) , ubacim ja juce sobni termostat (comphuterm q7), i sledece se dogadja

termostat podesen na 22 stepena, 4- mesni pritvoren skoro skroz , kotao podesen na 75
kotao je skoro ceo dan bioo u fazi cekanja ( kontam razlog je velike vanjske temp.) u kuci je bilo 22,5

problem je sto mi se javio 3 puta u toku dana , alarm nema goriva ( a u stvari opet puna temp.)

proverio sondo opet , i redovno da ga cistim

 
0

mayllo
jefimija nanulic
neradnik
nema
Sabac

Član broj: 335086
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 08:44 - pre 91 meseci
Hteo bih da pitam da li neko zna zasto mi greju svi radijatori ali mi ne ide topla voda na bojler sa izmenjivacem ugradio sam i automatski ispusni ventil mislio sam da je do vazduha ali nije ne znam da nije kamenac mozda zapecatio ulaz vode u bojler ali mi opet ne greje vodu u bojleru....grejao je proslu zimu sad ne greje sta moze biti da li neko zna???????
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 09:21 - pre 91 meseci
Ako niste ništa menjali na sistemu -proverite ventile da nisu zapekli, promrdajte šta se može .

Dongrga11 jel se kotao upali tj krene u potpalu ili ne?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

1.salee
I love jazz
Zemun,Srbija

Član broj: 325621
Poruke: 100
91.194.216.*



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 09:25 - pre 91 meseci
@Brkic

Sto se shema veze tice u predhodnih stotinak stranica ovog foruma apsolvirana je tema trokrakog i cetvorokrakog ventila u vezi sa i bez AT.Ima shema onoliko .Ukoliko ne uspes da se snadjes posalji na pp da nesmaramo forum sa istim stvarima.
Sto se pumpe u kotlovskom krugu tice preporuka je foruma da je to prava stvar,ja tog iskustva nemam jer je nisam ugradio (kod mene fercera jos uvek najprostija veza: kotao,ctvorokraki ,pumpa pa potrosaci i to radi odlicno).Trenutno sam u fazi ugradnje AT pa ce svakako doci pumpa i u kotlovski krug.Sto se automatike tice mislio sam na regulaciju temperature polaznog voda (sastoji se od motorcica koji se montira na mesni ventil i elktronoke koja njime upravlja) .Toga na trzistu ima gomila .Takodje mozes procitati na forumu svi koji su je ugradili su zadovoljni(ukljucujuci i mene).Mozes da biras,regulaciju kojoj zadas temp. polaznog voda i ona to juri ili regulaciju po spoljnjoj temp.koja temp odredjuje sama.Eto u najkracim crtama.

Zemun
Grejna povrsina 240 kvm(4 zone po 60 kvm)
120 kvm podno 120 radijatorsko grejanje
5 pumpi 4 za zone 1 za kotlovski krug
2 mesna termostatska za podove
1 termostatski za zastitu na povratu
1 trokraki sa pogonom i automatikom
Kotao: Toby 30
AT CAS 501
HeatOn
2 bojlera po 300l sa po dva izmenjivaca za ptv
Izolacija: 5 cm sti. u zidu 25 cm tervola u krovu
vecina stakala troslojna.
 
0

dongrga11
Branimir Markovic
Bravar
MetalVar
Loznica

Član broj: 335064
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 09:59 - pre 91 meseci
pa valjda krene sad nisam ni ja u tom trenutku bas pored njega ali kad dodjem piksla bude puna Novog peleta , i alarm nema goriva
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 10:27 - pre 91 meseci
To može biti i grejač, nazovite servisera da proveri, šta da mi tu pogađamo, zato su plaćeni. Al kad dođe recite mu kako je prijatno probuditi se u hladnom ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 11:54 - pre 91 meseci
Ja ne znam ko je izmislio da trebaju dvije pumpe ako nema AT.Sta je to prednost .Stabilno sistem procitah odgovor.Ja nebi reko da je to tako.Cetverokraki sa pogonom okej.Ali cetverokraki bez pogona isto je dobar sa jednom pumpom.Hocete da stedite i da imate pouzdan sistem .Eonda nije tako.
Ako nemas AT onda asve je bolje sto imas manje smetalioca.

Ovdje sam kriticar ne bas omiljen ali nemogu da citam ono sto nije pravilno.Bez obzira sto je taneb napravio neki gorionik sa nekom mozda boljom modulacijom pokazalo se da nije bas nesto bez AT.jEDNO JE ISTINA .Sa izmenjivacem od 30-60 litara nista ne moze da izmodulira osim AT.Citam ali nepodnosim gluposti razna stelovanja .AKO SE GORIONIK GASI 17 PUTA .Pa sta je tu normalno. Ko tu moze da smanji podpalu od 25 minuta i sve te oscilacije u sistemu koi ide na 80 a onda spane na 30 pa podize na 80. pa gasi pa ceka pa gasi pa pali .Halo imal ovdje ko ko ovo razumije.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 12:13 - pre 91 meseci
Poost samo za taneba.
Nemoj da varas nemoz e tvoj gorionik da izmodulira bez 17 gasenja a to kosta.Nisam ja siso jege ni turpiju prestani da varas.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 12:29 - pre 91 meseci
LJUDI
konit es ovbog vadsicva 74 on je tu da vas prtebvari
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 12:30 - pre 91 meseci
Citat:
zeljezara: Poost samo za taneba.
Nemoj da varas nemoz e tvoj gorionik da izmodulira bez 17 gasenja a to kosta.Nisam ja siso jege ni turpiju prestani da varas.

Ne kapiram šta ja varam i ne znam odakle ti ovo sa 17 gašenja?
Jel ti imaš moj gorionik ili kao i obično hoćeš neku raspravku?

PS. Što se mene tiče možes da sisaš i jege i turpiju...
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 12:34 - pre 91 meseci
Citat:
zeljezara:
Ja ne znam ko je izmislio da trebaju dvije pumpe ako nema AT.Sta je to prednost .Stabilno sistem procitah odgovor.Ja nebi reko da je to tako.Cetverokraki sa pogonom okej.Ali cetverokraki bez pogona isto je dobar sa jednom pumpom.Hocete da stedite i da imate pouzdan sistem .Eonda nije tako.
Ako nemas AT onda asve je bolje sto imas manje smetalioca.

Ovdje sam kriticar ne bas omiljen ali nemogu da citam ono sto nije pravilno.Bez obzira sto je taneb napravio neki gorionik sa nekom mozda boljom modulacijom pokazalo se da nije bas nesto bez AT.jEDNO JE ISTINA .Sa izmenjivacem od 30-60 litara nista ne moze da izmodulira osim AT.Citam ali nepodnosim gluposti razna stelovanja .AKO SE GORIONIK GASI 17 PUTA .Pa sta je tu normalno. Ko tu moze da smanji podpalu od 25 minuta i sve te oscilacije u sistemu koi ide na 80 a onda spane na 30 pa podize na 80. pa gasi pa ceka pa gasi pa pali .Halo imal ovdje ko ko ovo razumije.

Sad tek videh ovaj post.
Ja sam napravio neki gorionik, i kad ti budes napravio bolji onda mozes ovako da pises i pricas, a do tada bolje ti je da se malo razmislis pre nego li pocnes da lupkas prstima po tastaturi.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 17:01 - pre 91 meseci
A to ti trebas mene da svjetujes.?????

Pa nemoj da koristis forum za reklamu.Dobar ti je gorionik .Savrsen samo pravi zguru i ima 17 gasenja u danu.Dobar si ti serviser svi ti aplaudiraju hfale te na sve strane.

Volio bi da se udruzis sa Vasicem 74 on isto tako prodaje maglu po forumu.A cini i se da vec prodaje tvoj gorionik.Niko netreba da kupi nista dok njega nepita. Treba da ceka dok ne dodje sa ferija za 13 dana.

Mozes ti da sisas.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 18.10.2016. u 18:11 GMT+1]
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 17:27 - pre 91 meseci
Evo ponoviću,
Ja sam napravio neki gorionik, i kad ti budes napravio bolji onda mozes ovako da pises i pricas, a do tada bolje ti je da se malo razmislis pre nego li pocnes da lupkas prstima po tastaturi.
Mnogo si bre nevaspitan, ali nije mi problem da povremeno razmenim po neku sa takvim tipovima.


“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 18:14 - pre 91 meseci
Vaspitaj ti druge na forumu.Eno Obradovic ugradi AT sa tvoim gorionikom.Znaci da nije mogao da izmodulira.
A to sta sam ja napravio .Zasigurno vise od tebe.Ono ti je blijeda kopija.Nema vise stigla konkurencija.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 18:41 - pre 91 meseci
Citat:
zeljezara: Vaspitaj ti druge na forumu.Eno Obradovic ugradi AT sa tvoim gorionikom.Znaci da nije mogao da izmodulira.
A to sta sam ja napravio .Zasigurno vise od tebe.Ono ti je blijeda kopija.Nema vise stigla konkurencija.

Tebe svakako neću i ne mogu da vaspitam, davno je prošlo vreme kad su tebe trebali da vaspitavaju.
Da si nešto napravio nebi od mene pre godinu ili dve tražio elektroniku da je ubaciš na gorionik, pa pošto je nisi dobio
sad verovatno koristiš priliku da malo opljuneš i po meni. Bilo mi je i čudno malo kako me i dosad nisi popljuvao.
Za Obradovića nisam upućen da ima problem, a i ako ga ima sigurno ćemo to rešiti kao i sve do sada probleme
koji su se javljali tokom predhodnih godina. Moja je prednost što ja moju elektroniku ako treba mogu i na postavu
da prevrnem, pa samim tim mogu da je nateram da radi u bilo kojim uslovima.
END...
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 19:02 - pre 91 meseci
Jesam trazio a ti mislio da si jedini.Pa ima ih koi mole da prodaju.E sad mozes da pisas u svoju elektoniku i onako je zastarela.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.10.2016. u 19:14 - pre 91 meseci
Baš si nevaspitan, sram te bilo.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7703573 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.