Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7716471 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 13:36 - pre 90 meseci
Na kom principu radi eksterni termostat kad se poveže na toby kotao. Da li on ima dozvolu samo da radi u intervalu zadate temperature kotla plus,minus histereza,ili je nezavisan od toga. Npr. ako je temperatura kotla podesena na 75 a histereza na 5, da li je moguće podesiti eksterni termostat na 82 stepena,ili će se bez obzira na termostat kotao isključiti na 80 stepeni.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 13:47 - pre 90 meseci
Citat:
Srkson:
Metalni prsten kod termoglave može i rukom da se odvrne. Ako neće rukom onda pomozite malo ključem.

Ovaj obični plastični na slici odvrnite do kraja i nastavite na silu i dalje da odvrćete i vucite ka sebi.


Hvala puno za uputstvo.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 13:51 - pre 90 meseci
Citat:
Problem je što pumpa radi preko kotlovskog termostata. Uključite je već jednom direktno da radi,jer ti je grejanje na pelete,imaš 4 mv,termo glave i bežični termostat. Sa termo glavama regulišu određene prostorije a u D boravak na najhladnije mesto(a da ima domet sa bazom)postavite bežični termostat. Probajte par dana i videćete koliko ste bili u zabludi sa CM uputstvom. Oni štite svoj proizvod jer kada se lože drva,stvara ogroman kondez(sada toga na pelete nema).
U potkrovlju kako sam shvatio nalazi se odzračno lonče. Da bi pravilno ispustili vazduh,mora i tu da promeša vodu pa tek posle ispustanje. Pumpa mora da miruje kada to radite,ili da zatvorite protok vode na radijatoru.
Nije mi jasno što Vi kao i mnogi isključujete grejanje noću? Bežični termostat u toku 24h ima 5 režima rada pa to koristite.
Ima ona narodna"ako ne budem ložio ove godine,imaću drva i za narednu zimu"


Taradina, pumpa mi je povezana na elektroniku od kotla. Je l treba da je čupam odatle i prikačim na neki drugi priključak? Slikaću popodne to u potkrovlju pa ću okačiti fotku.

Tokom noći mi nije potrebno grejanje, pa zato isključujem. Bežični termostat ima 2 moda rada, dnevni i noćni, nemam 5.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 13:55 - pre 90 meseci
Ako si već kod tog lončeta samo proveri da li je odvrnut,ima kapicu kao selep na kolima ili onu mesinganu sa otvorima,to mora da je odvrnuto tj da labavo stoji al ne i da spadne.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 14:48 - pre 90 meseci
Samo iz pumpe izvucite žice,izolujte ih a nađite nov kabl sa utikačem pa spojite pumpu. Direktno povezivanje! U kotlu se nalazi mala količina vode koja nije dovoljna da "izmeni" vodu u sistemu kada se uključuje pumpa preko kotlovskog termostata. Zato,direktno. Imam isti eko25 CM i direktno vezana pumpa,a ložim drva.U petak ugrađujem eco peel Guča na njega. Isto će pumpa biti direktno povezana,ili u meniju da je uključim na 40-42*c(da ne hladi toplu vodu).
Lonče za ozraku-može da bude odvrnuta pl kapica,ali bolje NE. Zna nekada da podglavi mala nečistoća i da ide kap po kap. Ako nema pl čep crne boje već nekakve proreze,on je automatski...sam odrađuje sve.
Vaš problem nije kotao,već GORIONIK CM.ja u drugoj kući imam eco peel Guča .,,nekada mi nestane peleta jer danima ne prilazim :-) .program mu je extra.o tome više kada središ direktan priklj.pumpe...pozz
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 14:56 - pre 90 meseci
Obe vrste lončeta su automatske , ako se zavrne čep gubi se smisao "automatskog" i vazduh se neće izbaciti iz sistema, zavrću se isključivo kad zbog nečeg ne želimo da se vazduh odstrani iz sistema , npr proba sistema pod vazdušnim pritiskom .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

vladimirTA
Upravno-administrativni radnik
Kovačica

Član broj: 331849
Poruke: 55
*.adsl-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 14:58 - pre 90 meseci
."Isto će pumpa biti direktno povezana,ili u meniju da je uključim na 40-42*c(da ne hladi toplu vodu)."
To je to sto sam ja rekao.Ja sam smanjio pumpu sa 55 na 40 i dobio tople radijatore. Mora ceo sistem da se ugreje.
Grejna površina: 170m2 kuća na sprat
Grejna tela:9 radijatora, 2 podna grejanja(kuhinja+vešeraj=24m2)
Izolacija objekta: zidovi bez izolacije, na tavanu 8cm stiropora, PVC prozori i vrata.
Kotao: Megal Specijal 25KW trajnožareći
Gorionik: Pellstar (Uniko-Kovačica)
Regulacija: trokraki mešni ventil i termoglave na radijatorima
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 15:41 - pre 90 meseci
Od 2009 mi radi direktno za grejanje a za bojler koji je pored kotla,pumpa radi preko nalegajućeg termostata. Čim opadne T vode u sistemu,isključuje se. Ako nije dovoljno topla sanitarna voda- uključuje se El grejač.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 15:53 - pre 90 meseci
Zvoncica--Taradrina je izgleda mucio tu muku,poslusajte ga.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 16:09 - pre 90 meseci
Evo ovako da javim redom:

1. poskidala sve termo glave i termostatske ventile, iglice sam naprskala sa WD 40 i razrađivala ih i sve su glatko ulazile, nijedna nije zapekla.

2. u potkrovlju sam otišla do onog odzračnog lončeta (ako je to to, ima fotka dole), izvrtela sam crno dugme i čuo se kao otpušteni vazduh (nisam puštala taj radijator u funkciju, nego sam odvrnula onako na hladno). Otac kaže da ga je on juče vrteo prilikom odzračivanja radijatora i da mu je u jednom trenutku spao dole, pa ga je ponovo namestio. Dakle, nije ni on bio uzrok problema.



3. što se tiče radijatorskih ventila na povratnom vodu, kad se skine kapica, vidi se osmougaoni šraf. Nije za inbus ključ. Otac čim ga malo odvrne, odmah kreće voda. Nema prostora da se manevriše sa njim.

4. otac je nazvao majstora da prijavi da je juče puštao vodu u sistem i odzračivao radijatore i da nakon toga imamo problem (ceo dan ne može da se postigne zadata temperatura, jer radijatori ne zrače dovoljnu toplotu u prostor). Rekao je da podignemo brzinu pumpe na dvojku. Sad nakon sat vremena, nešto je bolja situacija (radijatori greju da pola, donja polovina neupotrebljiva, ali i ta gornja polovina je vrh vreo, a onda drastično opada toplota radijatora do polovine).

5. još jednu stvar da napomenem: kad je Zmajdin svojevremeno dolazio da obara snagu, pitao je zbog čega pumpa radi na dvojci. Tako su majstori ostavili kad su završili sa postavljanjem kotla na pelet. Nakon Zmajdinove primedbe, spustila sam brzinu na jedinicu. Od decembra prošle godine pa do danas, pumpa je radila na jedinici.

6. Taradrina, verujem da ste u pravu, ali ja ništa od toga što ste naveli ne umem da izvedem. Moram da zovnem majstora i da mu kažem da izvrši direktno spajanje pumpe. Njega je problem nahvatati, ali čim bude došao, javiću šta je bilo.

Hvala svima na pomoći, stvarno mi je puno značilo.

Prikačeni fajlovi
 
0

dadoposušje
Dalibor Bakula
nezaposlen inžinjer
turizam u NEUM
Posušje

Član broj: 332266
Poruke: 89
*.tel.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 16:21 - pre 90 meseci
vidim u prijašnjim forumima za muke s kotlom i plamenikom CM ,dosad nisam požalio s kvalitetom CM EKO CK P 60-90 KW S PELET SET 90 KW s dodat.opremom za autom.čišćenje rešetaka (opcija po narudžbi),,dalje radi besprijekorno s normalnim potrošnjom peleta,,a tek parametri za fino štelovanje su nestvarni za druge korisnike,,kako sam prije objavio...a sistem za grijanje standardni na bosanski način...
kotao CM EKO P 90
plamenik CM PELET SET 60-90KW
POVRŠINA GRIJANJA:350 M2 OD 600 M2 U 2 KUĆE
Dajcova regulacija s vanjskim senzorom i ESBE VRG 141 S ARA670 motorićem
sobna temperatura do 21 C od 7 do 18 sat,22 C do 23 sati
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 16:23 - pre 90 meseci
Sad sam gledala u uputstvu za CM, nigde ne vidim gde bih ja u postavkama mogla da promenim temperaturu na kojoj se startuje pumpa....dok ne dođe majstor da poveže direktno, da namestim da se pumpa uključuje na 40C umesto sadašnjih 61C.
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 17:15 - pre 90 meseci
Zvončice,
Dođe mi da preletim do kotlarnice :-)
Obezbedi kabl 2 x 0,75 dužine od pumpe do utičnice u kotlarnici
Isključiti kotao(struju gde je povezana pumpa)
Krstastim odvijačem skinuti plastiku sa pumpe
Malim odvijačem malo odviti šarafe na rednoj klemi(ima 3)
Izvući kabl i izolovati krajeve
Uvući novi kabl i postaviti(ako je dvožilni voditi računa da se ostavi prazno uzemljenje-a ako je 3 žile onda "šarena" je uzemljenje)
Vratiti plastiku
Uključi pumpu
Uključi kotao
Pevaj za 1h :-)
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 17:21 - pre 90 meseci
Naj jednostavnije je kupiti polovan gorionik cm od koga je neko digo ruke.Ugraditi novu regulaciju radi ko sat.Dvije godine sam zaboravio stelovanje i sve postavke.Samo cisti i sipaj.

Naravno da cm najvise trose ako radi samo pali gasi.A ne na radnoj temperaturi.Kod malih povrsina 100 kvadrata jednostavno nema sanse sa 20kw najmanjom snagom.Gorionik je bez modulacije predvidjen da radi sa AT a ko ne moze to onda nova regulacija Resava proble.Kad se ukuca onaj kod citav sat vidis u koj snazi radi .Samo sto to niko neradi nego traze problem gdje ga nema.

Onaj sto je na AT radi ko sat .Nema tu brzih podizanja tem ni brzog spustanja tem ,.Bas lijepo izmodulira na masi vode ima dva ili tri gasenja.Sad i nije neki problem da se promijeni regulacija.Otvoreno trziste.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 15.11.2016. u 18:32 GMT+1]
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 17:52 - pre 90 meseci
Citat:
Taradrina:
Zvončice,
Dođe mi da preletim do kotlarnice :-)


Verujem da se nervirate i da čupate kosu dok čitate :))) ali ne vredi, ja niti znam niti smem da čačkam bilo šta oko struje i kablova. Ne znam ni šta je redna klema, a kamoli da izolujem žice. Radiće to sve majstor, nadam se da je i njemu prosto kao i vama :)

Zar nije moguće u postavkama elektronike da se zada kada se uključuje pumpa?!?!? Ja sam mislila da T uključenja pumpe može korisnik da podešava.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 18:04 - pre 90 meseci
Taj deo parametara je za servisere tj fabrika se ograđuje sa tim , mislim ni da ne može da se smanji , sutra ću pogledati ako ne nađem pre uputstvo...

Pošalji mi e mail da ti prosledim uputstvo .

[Ovu poruku je menjao boree dana 15.11.2016. u 19:15 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

dadoposušje
Dalibor Bakula
nezaposlen inžinjer
turizam u NEUM
Posušje

Član broj: 332266
Poruke: 89
*.tel.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 18:23 - pre 90 meseci
Citat:
zvonchica27:
Sad sam gledala u uputstvu za CM, nigde ne vidim gde bih ja u postavkama mogla da promenim temperaturu na kojoj se startuje pumpa....dok ne dođe majstor da poveže direktno, da namestim da se pumpa uključuje na 40C umesto sadašnjih 61C.

nemože se mijenjati tvorničke postavke za paljenje pumpe na 61 C i gašenje na 59 C preko CPREG regulacije..osim ako se zaobilazi nekim priključenjem za mijenjenjem razine temperature paljenja i gašenja pumpe..
kotao CM EKO P 90
plamenik CM PELET SET 60-90KW
POVRŠINA GRIJANJA:350 M2 OD 600 M2 U 2 KUĆE
Dajcova regulacija s vanjskim senzorom i ESBE VRG 141 S ARA670 motorićem
sobna temperatura do 21 C od 7 do 18 sat,22 C do 23 sati
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 20:31 - pre 90 meseci
Zvončice
U trećoj slikici se vidi da ti je m ventil na pola..."pola pije,pola šarcu daje ". Zatvori ga do kraja jer ti je pelet gorivo,ili bar 1 crtu pred kraj.(čudim se da je ovo promaklo svima)
Inače,vodoinstalater koji je radio grejanje(sve pocinkovani fiting),dođe li da spoji pumpu direktno?
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

Leontinaa
Leontina Raduc
Prodavac
Vrsac Srbija

Član broj: 335373
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 20:39 - pre 90 meseci
Zdravo svima!
Kupili smo burnit kotao na pelet 35kw tj.kombinovani. Grejemo oko 160 kvadrata.
Duzina kuce je oko 20 metara (cevi su postavljene u duzini), da li to predstavlja neki problem za pumpu?
Poslednji radijator je montiran u dnevnoj sobi gde je i najhladnije. U nasoj kuci povratna temperatura vode je uglavnom 30, retko kad 40.
Kako da nastelujem parametre? Ima li neko iskustva ili da predjem na drva ☺️ jer je ovo strasno
Pelet gori a u kuci hladnjikavo.
Unapred hvala!
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2016. u 21:00 - pre 90 meseci
Na kojoj T se uključi pumpa-ili radi direktno? Koja je snaga ograničena gorionika-kw?Svi nešto po proračunu kao ograniče od 9-15-18 kw.koja je max temperatura zadata u kotlu?To MORA da greje,zavisi samo od parametara.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7716471 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.