Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706645 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 09:29 - pre 89 meseci
Vlasnici CM gorionika su, vjerovatno, ovo uputstvo pročitali više puta. Ima li neko objašnjenje za ovu modulaciju u pokušaju. Zašto je ovo postizanje temperature uslovljeno vremenom, pa još ovako kratkim?

Rad u zimskom režimu :
Regulacija prati kotlovsku temperaturu i ukoliko postoji potreba za grejanjem (ili je sobni termostat dao
zahtev pumpi) i sanitarnom vodom, a temperatura kotla je dostigla 61°C pale se pumpe grejanja i
sanitarne vode (ukoliko je sanitarna voda omogućena). Ako temperatura kotla padne ispod 59°C pumpe se
gase (neovisno o potrebi). Ukoliko kotao postigne temperaturu Tzadano –4°C, regulacija smanjuje snagu
gorionika za 2 stepena, ako temperatura i dalje raste i doñe na temperaturu Tzadano–2°C, regulacija ponovo
smanjuje snagu gorionika za 2 stepena i kada kotao postigne temperaturu Tzadano gorionik prelazi u fazu
gašenja. Ukoliko je kotao postigao temperaturu Tzadano–4°C ali ne može postići temperaturu Tzadano–2°C
u roku od 3 minute, gorionik se vraća na podešenu snagu i kada kotao postigne temperaturu Tzadano
–2°C regulacija smanjuje snagu gorionika za 2 stepena. Ako u tom režimu rada kotao u roku 2 minuta
ne postigne temperaturu Tzadano gorionik se ponovo vraća na podešenu snagu i kod temperature Tzadano
gorionik prelazi u fazu gašenja. Gorionik se ponovo pali kada temperatura u kotlu padne ispod Tzadato
-5°C.
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 10:29 - pre 89 meseci
Mislim da bi objasnjenje toga mogao biti krajnji cilj koji konstruktor stavlja pred cm gorionik. Kao korisnik CM-a citao sam to uputstvo vise puta, tumacio ga i pokusavao da procitam nesto sto sam prevideo u ranijim citanjima. Naravno nema u uputstvu nikakvih mudrosti. Rekao bi da je napravljen tako sa samo jednim ciljem, da zagreje vodu brzo i ugasi se.

Sa druge strane raznim dovijanjem moguce ga je privoleti da radi kako zelis, samo za to treba zivaca. Drugi nacin je STV ili AT , kako god da ga ko zove.
Kod mene klot sistem za 160m2 bez izolacije u decembru trosi 40-45 kg, i sada se trudim da shvatim kolika bi usteda bila ako bi uzeo integrisani kotao ili uradio izolaciju. Iz iskustava koja citam ovde na forumu to mi ostaje misterija jer ili su nam sistemi kao i uslovi grejanja toliko razliciti ili nam je dozivljaj tog grejanja toliko razlicit da je neuporedivo.

Najzad sam dosao u posed jednog cm grejaca pa cu probati da podelim to na forumu sa svima koga to jos interesuje, ako uspem da okacim slike


[Ovu poruku je menjao Staznaja dana 12.12.2016. u 11:43 GMT+1]



Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
Prikačeni fajlovi
 
0

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 11:10 - pre 89 meseci
@Staznaja

Potrošnja ti nije velika obzirom da nemaš izolaciju. Ne verujem da bi nešto mnogo smanjio potrošnju sa AT. Moj savet je izolacija. Moja situacija je da sam u oktobru bez izolacije potrošio tonu peleta,a za novembar i pola decembra sa izolacijom nisam još potrošio tonu.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 17:30 - pre 89 meseci
Citat:
dusanmijat:
Vlasnici CM gorionika su, vjerovatno, ovo uputstvo pročitali više puta. Ima li neko objašnjenje za ovu modulaciju u pokušaju. Zašto je ovo postizanje temperature uslovljeno vremenom, pa još ovako kratkim?

Rad u zimskom režimu :
Regulacija prati kotlovsku temperaturu i ukoliko postoji potreba za grejanjem (ili je sobni termostat dao
zahtev pumpi) i sanitarnom vodom, a temperatura kotla je dostigla 61°C pale se pumpe grejanja i
sanitarne vode (ukoliko je sanitarna voda omogućena). Ako temperatura kotla padne ispod 59°C pumpe se
gase (neovisno o potrebi). Ukoliko kotao postigne temperaturu Tzadano –4°C, regulacija smanjuje snagu
gorionika za 2 stepena, ako temperatura i dalje raste i doñe na temperaturu Tzadano–2°C, regulacija ponovo
smanjuje snagu gorionika za 2 stepena i kada kotao postigne temperaturu Tzadano gorionik prelazi u fazu
gašenja. Ukoliko je kotao postigao temperaturu Tzadano–4°C ali ne može postići temperaturu Tzadano–2°C
u roku od 3 minute, gorionik se vraća na podešenu snagu i kada kotao postigne temperaturu Tzadano
–2°C regulacija smanjuje snagu gorionika za 2 stepena. Ako u tom režimu rada kotao u roku 2 minuta
ne postigne temperaturu Tzadano gorionik se ponovo vraća na podešenu snagu i kod temperature Tzadano
gorionik prelazi u fazu gašenja. Gorionik se ponovo pali kada temperatura u kotlu padne ispod Tzadato
-5°C.


Ovdje je jedan jedini problem T zadano -4 da moze -10 onda ga temperatura kotla nikad nebi prestigla i ugasila.Doduse kad je na AT to se ne dogodi.Tad bi bio najbolji gorionik jer guta sve nekako ispiri .Nema sljake nista pali .Nije uslovljeno kratkim vremenom nego nije dovoljno prestigne ga tem kotla i ugasi.Bolje bi bilo da se moze pomjeriti da za pola minute obara za dva stepena jer tem brze raste nego sto obara i cak ode u gasenje.Svidja mi se ono sto recimo sa snage 6 obara na manje snage ali je spor brze se podize tem nego sto on to spusti.Najbolje bi bilo da moze kad dodje do 70 da pocne da spusta i da na 75 bude u prvoj snazi a da ne ugasi a da sa tom snagom ne moze dostici 80 e tad bi bio ono sto ja zelim.


[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 12.12.2016. u 21:27 GMT+1]
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 17:49 - pre 89 meseci
Citat:
Taradrina:
zvončice
U toj kući živiš ti,plaćaš pelet i smrzavaš se. Ne mogu da shvatim da nećeš pumpu da povežeš direktno ili preko nalegajućeg termostata.I još na ceo problem 4mv "na pola".Pa probaj to je kabl do pumpe i termostat ,oko 2000 DIN.
Što se tiče tvoje T u kući,strašno(toplije je ovih dana napolju).Tvoj problem je AT i izolacija,a do tada "daj da se smrznemo". Tvom kotlu je najbolje. Pisao sam više puta o tome.Probaj i ogrej se dok to ne uradiš šta si sve isplanirala.
Što se tiče T u nekim objektima,sve pohvale ko može 18-20 noćna a dnevna 20-22-24-24.
26 non stop.
željezara
On se svađa sa svima a posle sam sebe pobije. I dalje neistinu iznosi. Ja mu ništa neverujem. Stan od 50kvm/65€ x 8 stanova(jer greje 400-500kvm)=520€:135€(tona peleta)=3800kg Znači da potroši 12t za tri meseca,minimalno. A još tri po 1,5-2,5t
Ma pričaj sam sebi da ne trošiš 135 dnevno.

[Ovu poruku je menjao Taradrina dana 11.12.2016. u 21:46 GMT+1]


Jeste u pravu si 3800 kg potrosim mjesecno pa puta 6 mjeseci.To je sleper.Ti bi da platis 65 evra grijanje a da gazda lozi cisti istovara utovara plati struju servis razvede radijatore.

Imasli jos zelja.

Jesi zapeo na tih 135 dnevno kako to izracuna molimte.A sta mislis zasto toplana za istu kvadraturu naplati 70evra.Zato sto toliko potrosi energenta.???

Volio bi da ti napises koliko bi ti naplatio da nekog grijes u 50 kvadrata.

Dobro Racunas.

Pa de izracunaj kolko izdje 30dana puta 135 kg dal je 3800 kg.






[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 12.12.2016. u 20:40 GMT+1]
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 18:04 - pre 89 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
zeljezara:
Niko ti nebrani da ugradis at ali opet nebi bila ko Zokica .Evo ga fantazira ponovo.On mora prikazat rezultate da je ustedio 1000


Ti definitivno imaš neki problem.
Kakve ja koristi imam da iznosim netačne podatke?
Da lažem ljude na Forumu?Pa lagao bih sebe.
Sa većinom ljudi na Forumu sam u kontaktu,što telefonski,što preko e—maila ili Vibera,i misliš da toliko nemam obraza nego da ih lažem.
Dosta njih je bilo u mojoj kući,ugošćeni kao kod pravog domaćina a ovom prilikom pozivam i tebe da dođeš,lično me upoznaš i onda se na Forumu javno izviniš za sve što si pisao,što na Forumu što preko PP poruka.


Moze ce da dodjem sa sleperom kod tebe i taredrine.
 
0

DANKO966
Lazarevac

DANKO966
Član broj: 331782
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 18:10 - pre 89 meseci
Evo da i ja iznesem svoje iskustvo o ovogodišnjoj potrošnji al ne peleta nego košpe od višnje.
Naime pošto mi je serviser prvog novembra zamenio displej na feroliju mogao sam da počnem da ložim košpu, jer pre toga se nije mogo videti ništa na displeju premda je gorionik radio normalno al se nije moglo čačkati po podešavanjima.
Od dana kad sam počeo da ložm košpu ubacujem po deset dzakova u spremnik i oni su u 11 mesecu trajali po5-6 ili čak šta više i 7 dana .
Premda od 29.11 na svaka tri dana ubacujem po deset dzakova do odredjene mere u spremniku.
Dzakovi imaju od 11 do 13 kg težine pošto su to stari dzakovi od peleta pa ne mogu baš da se napune kao sa peletom da budu teški 15 kg.
Do sada sam potrošio 1080 kg košpe od 02.11.2016 do 11.12.2016
E sad malo podtaka o grejanoj površini 160 kadata moja kuća i još jedna pored od 60 kvadrata spolja zidovi 5cm stiropor na tavanima 10 cm vune stolarija pvc al neka od jeftinijih kombinacija kažu petokomorna .I samo još da kažem da u toj drugoj kući imaju i dve prostorije izolaciju iznutra od 3 cm na svim zidovima i tu se u jesnoj prostoriji nalazi i sobni termostat koji pali feroli gorionik koji je na megalu 32 kw .Dnevna temperatura je od 7 sati22 stepena od 20 sati 23 stepena a od ponoći na 20 setpeni do 7 ujutru,i tako je svaki dan čim padne za 0,3 stepena on se pali i čim predje 0,3 od zadate gorionik se gasi i da pumpu mi pali nalegajući termostat na 60-63 stepena a gasi negde oko 57-58.
Četvorokraki ventil šlje u radijatore oko 50 stepeni a na drugom vodu za podno drugi četvorokraki šalje oko 40 stepeni .
U kotlu je oko 77/78 stepeni pošto je na gorioniku maksimalno 80 podešeno.
I ja sam više nego zadovoljan jednom dnevno pogledam kako izgleda šolja gorionika i kad punim spremnik tad malo i izbacim pepela jer nevolim da se baš mnogo gomila .
Imam napravljene turbulatore i pregrade od nekih limova da se uspori kretanje toplote i dimnjača mi je baš ladna da se može ruka džati sekund dva na njoj dok se ne oseti toplota.
E toliko ja se baš raspisao ,da me sad vidi moja nastavnica srpskog iz osnovne škole oduševila bi se, ovoliko nisam napisao ni na jednom pisnemom zadatku u školi .
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao DANKO966 dana 12.12.2016. u 19:21 GMT+1]
Grejna površina:230m2 spoljne mere
1 priz+ spr 170m2 zid siporeks+spolja stiropor5cm +fasada tavan 20 cm vuna
2 priz 93m2 zid cigla i spolja stiropor5cm+fasada+2 prostorije iznutra 3cm stiropor
Megal mtr 32kw ferroli SUN P-7+turbulatori
Rad.pum.hst 5/4''četv.meš IVAR i m.pog seltron AVC05 TECH ST-431n
pod.pum.hst 1''četv. meš ROTOMIX
uniTEC SQ7 RF od 00-7h 19'c od 7h-24h na 22'c
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 18:23 - pre 89 meseci
Danko 966
Dali te mogu zamoliti da mi prokomentarises izolaciju od 3 cm iznutra Dali to moze osjetil se da pomaze imal vlage u prostoriji.Kad vec spomenu.
 
0

DANKO966
Lazarevac

DANKO966
Član broj: 331782
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 19:14 - pre 89 meseci
Tašta je pre 7-8 godina uradila iznutra zidove sa 3 cm izolacije Zato što je stara kuća sa lošim temeljom i stalno se sleže i pucaju zidovi.
Sad više se nevidi pucanje i koliko će da stoji izolacija i dal se odlepljuje nemam pojma,vreme će da pokaže.
Pošto je sa izolacijom iznutra mnogo se brzo zagreje al se brže i ohladi jer nema nikakve akumulacije toplote sem palfona.
Nema nikakve vlage u prostoriji nigde pa čak ni na ćoškovima gde se obično pojavljuje.
Jedan moj prijatelj u lajkovcu je uzadio celu kuću sa stiroporom iznutra ali samo spoljne zidove, i prezadovoljan je ,smanjio je potrošnju uglja za 30 posto bar tako tvrdi.

Grejna površina:230m2 spoljne mere
1 priz+ spr 170m2 zid siporeks+spolja stiropor5cm +fasada tavan 20 cm vuna
2 priz 93m2 zid cigla i spolja stiropor5cm+fasada+2 prostorije iznutra 3cm stiropor
Megal mtr 32kw ferroli SUN P-7+turbulatori
Rad.pum.hst 5/4''četv.meš IVAR i m.pog seltron AVC05 TECH ST-431n
pod.pum.hst 1''četv. meš ROTOMIX
uniTEC SQ7 RF od 00-7h 19'c od 7h-24h na 22'c
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 19:30 - pre 89 meseci
Hfala Danko.

Moj Rodjak isto tako uradio iznutra iz razloga sto mu se u zimskom periodu pojavljivao kondens po spoljnim zidovima .Ono ko piva u ljeto kad je izvadis iz frizidera.Za cudo vise nema vlage po zidovima.A samo je spoljne izolovao i kaze da brzo ugrije a da se brze i ohladi ali da se toplota ipak odrzi u ostalim pregradnim zidovima namjestaju.
Jeftino resenje na netu svi to negiraju.Kazu da nevalja a covjek prezadovoljan,.

Drago mi je da jos jednom cujem nadam se da Zvoncica nece procitati.
 
0

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 19:58 - pre 89 meseci
@DANKO966

Jel možda znaš gde može košpica od višnje da se kupi u Beogradu,doduše i Lazarevac nije daleko.
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 21:49 - pre 89 meseci
željezara
Dete zna koliko je 30 x135 kg
Napisao sam dva puta da trošiš 135kg i više. Istina boli a konkretna pitanja izbegavaš. Ćao

Zmajdin je bio u pravu(a i ja sam priznao da pogrešno merim)

Danas tam stadler radi na 15kw, T u čunku(dimnjači) 68*C
Kotao CM 25 na 9kw T 1 6 8 * C. ? Alarm za hitno pravljenje turbolatora i zavese u ložištu. Potrošnja je ok ali gubitak toplote...
Uređaj jako precizan,za cisterne koje distribuiraju gorivo.
Znači treba provera. Pozdrav
Začudilo me to što na stadleru na čunku držim ruku(40-45*C po mojoj proceni) a na t.vodi 60 ne mogu 1-2"
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

tufi979
Beograd

Član broj: 335296
Poruke: 9
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 22:07 - pre 89 meseci
@DANKO 966
I naravno koja je cena kostica ? ,
 
0

DANKO966
Lazarevac

DANKO966
Član broj: 331782
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 23:12 - pre 89 meseci
Ja sam pisao početkom 6 meseca kad sam kupio košpu da sam je kupovao u šapcu i da je cena bila 12000 din za tonu .
Trebala je da se malo prosušuje pošto nije bla dovoljno suva i bila je pomalo počela da budja ,poneki dzak(pakovano u dzakove pletene za papriku ili luk i to u dva komada).
A čini mi se da sam i malo kasnije našao ovde na forumu ili na onom drugom koji isto pratim da je prodavana košpa negde na novosadskom putu ono kad se krene od bg ka ns.
Zvao sam i cena je bila 6000 din za tonu ako se dobro sećam al je bila pakovana u buradima od 200 kila i burad su bla šuplja al nisam išao da gledam jer mi nije odgovaralo u rinfuzu da je uzmem zbog prevoza.
Grejna površina:230m2 spoljne mere
1 priz+ spr 170m2 zid siporeks+spolja stiropor5cm +fasada tavan 20 cm vuna
2 priz 93m2 zid cigla i spolja stiropor5cm+fasada+2 prostorije iznutra 3cm stiropor
Megal mtr 32kw ferroli SUN P-7+turbulatori
Rad.pum.hst 5/4''četv.meš IVAR i m.pog seltron AVC05 TECH ST-431n
pod.pum.hst 1''četv. meš ROTOMIX
uniTEC SQ7 RF od 00-7h 19'c od 7h-24h na 22'c
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2016. u 23:31 - pre 89 meseci
Citat:
zeljezara:
Hfala Danko.

Moj Rodjak isto tako uradio iznutra iz razloga sto mu se u zimskom periodu pojavljivao kondens po spoljnim zidovima .Ono ko piva u ljeto kad je izvadis iz frizidera.Za cudo vise nema vlage po zidovima.A samo je spoljne izolovao i kaze da brzo ugrije a da se brze i ohladi ali da se toplota ipak odrzi u ostalim pregradnim zidovima namjestaju.
Jeftino resenje na netu svi to negiraju.Kazu da nevalja a covjek prezadovoljan,.

Drago mi je da jos jednom cujem nadam se da Zvoncica nece procitati.


Ipak pročitala i ne mogu da se ne javim. Unutrašnja izolacija je IZNUĐENI POTEZ i ne radi se ni pod razno ukoliko postoji mogućnost da se zid izoluje sa spoljašnje strane. Katastrofa je kad se izoluju svi zidovi i to tako što se polepi stiropor - zidovi ne dišu, nije zdravo boraviti u takvom prostoru...Kod mene je na tri strane postavljen stiropor (naravno sa spoljašnje strane), a četvrtu fasadu, koju moram da izolujem sa unutrašnje strane radim od trske - prirodnog materijala koji diše i ne stavljam parnu branu zbog redovnog problema sa kondenzom koji se javlja kod unutrašnje izolacije.

Trebalo je da rođak polepi stiropor na spoljašnje zidove, baš kao što se radi, a ne da izmišlja toplu vodu. Tačno je da se sa unutrašnjom izolacijom prostorija brže zagreje, ali i brže ohladi, jer toplota ne stiže do zida, pa nema šta da je otpušta natrag u prostor kad grejanje prestane sa radom...tako da je unutrašnja izolacija lošije rešenje od spoljašnje, ali ako ne postoji mogućnost postavljanja spolja, bolje uraditi išta nego ništa...i voditi računa da se izbegne ređanje slojeva koji će izazvati pojavu kondenza.

I nemoj molim te da pričaš o toploti koju akumulira nameštaj :)
 
0

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2016. u 11:07 - pre 89 meseci
[quote]DANKO966:
Ja sam pisao početkom 6 meseca kad sam kupio košpu da sam je kupovao u šapcu i da je cena bila 12000 din za tonu .
Trebala je da se malo prosušuje pošto nije bla dovoljno suva i bila je pomalo počela da budja ,poneki dzak(pakovano u dzakove pletene za papriku ili luk i to u dva komada).
A čini mi se da sam i malo kasnije našao ovde na forumu ili na onom drugom koji isto pratim da je prodavana košpa negde na novosadskom putu ono kad se krene od bg ka ns.


Ja sam u blizini novosadskog puta ajde molim te ako se setiš koja je firma ili koji je broj telefona.

 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2016. u 17:49 - pre 89 meseci
Citat:
Taradrina:
željezara
Dete zna koliko je 30 x135 kg
Napisao sam dva puta da trošiš 135kg i više. Istina boli a konkretna pitanja izbegavaš. Ćao

Zmajdin je bio u pravu(a i ja sam priznao da pogrešno merim)

Danas tam stadler radi na 15kw, T u čunku(dimnjači) 68*C
Kotao CM 25 na 9kw T 1 6 8 * C. ? Alarm za hitno pravljenje turbolatora i zavese u ložištu. Potrošnja je ok ali gubitak toplote...
Uređaj jako precizan,za cisterne koje distribuiraju gorivo.
Znači treba provera. Pozdrav
Začudilo me to što na stadleru na čunku držim ruku(40-45*C po mojoj proceni) a na t.vodi 60 ne mogu 1-2"


JESTE UPRAVU SI TI ZNAS KOLIKO JA TROSIM.Moze mi se jos cu vise da trosim nisam bijeda ko ti da se tresem za svaki gram.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2016. u 17:53 - pre 89 meseci
[quote]zvonchica27:
Citat:
zeljezara:
Hfala Danko.

Moj Rodjak isto tako uradio iznutra iz razloga sto mu se u zimskom periodu pojavljivao kondens po spoljnim zidovima .Ono ko piva u ljeto kad je izvadis iz frizidera.Za cudo vise nema vlage po zidovima.A samo je spoljne izolovao i kaze da brzo ugrije a da se brze i ohladi ali da se toplota ipak odrzi u ostalim pregradnim zidovima namjestaju.
Jeftino resenje na netu svi to negiraju.Kazu da nevalja a covjek prezadovoljan,.

Drago mi je da jos jednom cujem nadam se da Zvoncica nece procitati.


Ipak pročitala i ne mogu da se ne javim. Unutrašnja izolacija je IZNUĐENI POTEZ i ne radi se ni pod razno ukoliko postoji mogućnost da se zid izoluje sa spoljašnje strane. Katastrofa je kad se izoluju svi zidovi i to tako što se polepi stiropor - zidovi ne dišu, nije zdravo boraviti u takvom prostoru...Kod mene je na tri strane postavljen stiropor (naravno sa spoljašnje strane), a četvrtu fasadu, koju moram da izolujem sa unutrašnje strane radim od trske - prirodnog materijala koji diše i ne stavljam parnu branu zbog redovnog problema sa kondenzom koji se javlja kod unutrašnje izolacije.

Trebalo je da rođak polepi stiropor na spoljašnje zidove, baš kao što se radi, a ne da izmišlja toplu vodu. Tačno je da se sa unutrašnjom izolacijom prostorija brže zagreje, ali i brže ohladi, jer toplota ne stiže do zida, pa nema šta da je otpušta natrag u prostor kad grejanje prestane sa radom...tako da je unutrašnja izolacija lošije rešenje od spoljašnje, ali ako ne postoji mogućnost postavljanja spolja, bolje uraditi išta nego ništa...i voditi računa da se izbegne ređanje slojeva koji će izazvati pojavu kondenza.

I nemoj molim te da pričaš o toploti koju akumulira nameštaj :)[/quot

Kakvi slojevi ce izazvati pojavu kondensa.???????????
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2016. u 18:35 - pre 89 meseci
Samo da postavim jedno pitanje što se tiče izolacije.
Kada je napolju hladno,da li se bunda oblači ili jede ? ? ?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

flashover

Član broj: 335670
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2016. u 19:11 - pre 89 meseci
Poštovani poznavaoci CM-a,
uz dužno poštovanje svima koji su proveli mesece podešavajući parametre na svojim kotlovima, obraćam se molbom za stručnim mišljenjem:
-Posedujem EKO CK-P 50 KW sa gorionikom CPPL 50. Kuća ima ukupno cca 300m2 ali se trenutno greje oko 200m2. Kuća je izolovana spolja, u podu stirodur, u tavanu dupla mineralna vuna, nova stolarija. Napominjem da nemam mešni ventil. Temperatura kotla je podešena na minimum, 65C.
Da li možete da mi date neka podešavanja za optimalan rad?
Hvala unapred!


[Ovu poruku je menjao flashover dana 13.12.2016. u 20:43 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706645 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.