Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706722 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 14:47 - pre 86 meseci
@malden mb
Ako je bilo upuceno meni:
Jeste preskup , a jedina razlika izmedju njega i como compact 23 je samo u lambda sondi . A i ovaj moj šljaka za 5icu , i zavrsava potpuno isti posao , verovatno sa slicnom potrosnjom ako bi se uzeli u obzir isti uslovi rada.
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 14:50 - pre 86 meseci
FelipE Pirot ja sam naveo cenu prepravke, samo sto nije imao ko da procita :)
U toku radova se uvek pojavi neki dodatni trosak koji nije moguce izbeci. Tako da od tih "Ma sta ti treba 100€ za prepravku" zna da skoci do 500€ bez problema!
Ako si vec isplanirao 500, moli Boga da ne bude jos 100-150!

Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 14:50 - pre 86 meseci
Citat:
maks-rs:
@kepo01

Ja bi se čak usudio da vam predložim da ugrađujete trokraki termostatski i prestrujni ventil direktno u vaš kotao , time bi rješili 99% problema neupućenim korisnicima i ladno bi mogli dati garanciju na 10 godina.


To je odlicna stvar, i naravno razmisljalo se o tome, medjutim problem je znatno veca cena kotla (mora se ugraditi kvalitetan i pouzdan ventil) i gabariti kotla bi se znacajno promenili. Al da je dobra stvar, dobra je.
U principu i dodatni ventil ima tu ulogu, pa opet garancija nije 10 god. Ne sumnjam da ce kotao i bez ventila da izgura 10 god kada se uporedi sa obicnim kotlovima bez ikakve zastite, nekontrolisanim sagorevanjem, kiselinom i 4 mm kotlovskim limom, al mi previse da nosim na ledjima taj teret od 10 god garancije. U ostalom vreme ce pokazati ko je sta , od cega i kako napravio.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 14:51 - pre 86 meseci
@malden mb,

skoro sam pisao ali da ponovim (nije mi teško).
Cela kotlarnica,znači sve (kotao,gorionik,AT,cevi,mešni,pumpe,regulacije......) je plaćeno MANJE od tog Pelteca (sa sve lambdom).
Kaži mi,koja kombinacija je bolja?

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.209



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:01 - pre 86 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
marko srzic:
Vi niste u trendu.Sa tom skalamerijom.


Važno da si ti u trendu (sa sve lopatom).


U trendu jesam.Napisao sam da imam kotao na ugalj ne namijenjen samo pelletu.Pa kad je problem skinem vrata i gotovo.Svi bolesnici u tvojoj sekti spominju isti problem.A kao sto vidis imam zelju da idem na plin ili mozda neki bolji kotao sa dobrom iskoristivosti.Sigurno ne sa viadrusom sto kod vecih snaga svira i 300 na dimnjak.

Regulisati polaz sa 600 evra nije moja zelja.Praviti sto veci spremnik pogotovu.

Ili provocirati nekoga konstantno isto ne zelim.Ovo sa lopatom je stvar kulture pojedinih provokatora.

Slupat pare u nesto sto je zastarelo nemam namjeru.Nek je peltek 3500 evra a za dvije godine imas ustedu od 1000 evra samo na peletu.

Porediti viadrusa sa peltekom tobijem ili kepo je nemoguca misija.Nebi ni u ludilu.Ima li lambdu ili ne sve nove konstrukcije sa cijevnim izmjenjivacem i ciscenjem istih imaju prednost.



[Ovu poruku je menjao marko srzic dana 31.03.2017. u 17:39 GMT+1]
 
0

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:03 - pre 86 meseci
Srkson,
jedva izmolimo korisnike da ne spustaju ispod 60, a 72 ne smem ni da pomenem. Lincovali bi me, jer im je prosli kotao radio na 50 i bilo im je toplo u kuci. To se moze objasniti ovde i ljudima koji se razumeju ali obicnom korisniku ne. Bitno mi je da sa 60 imam suv kotao unutra, a da je bolje sa 72, jeste.
Efekat hladnih, mlakih ili vrelih radijatora iako je u prostoriji konstantno 22 stepena mi nije problem, tj. ne obracam paznju na radijator sve dok mi slucajno ne nestane peleta i u kuci postane hladno. :)

Sto se tice nedovoljno kontrolisanog sistema sa nesto vecim gubitcima, diskutabilno je koliko je to vise gubitaka. Za to nam trebaju dva identicna objekta, na istom mestu, sa identicnim uredjajima, da bi dobili tacan odgovor.

Meni kao proizvodjacu je bitno da korisnik dobije sto jednostavniji sistem grejanja sa osnovnim elementima koja su bitna za dug vek kotla i komfor u stanu.
Kao i u ostalim stvarima, i u sistem grejanja se moze dogradjivati i ulagati beskonacno, ali to je individualna stvar korisnika u dogovoru sa izvodjacem radova.

Ovo sto mi diskutujemo ovde , to ne interesuje 90% korisnika. Njima je bitno da prodju sto jeftinije, i sa sto vecim komforom jer su kupili uredjaj koji im to pruza.


[Ovu poruku je menjao kepo01 dana 31.03.2017. u 16:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kepo01 dana 31.03.2017. u 16:28 GMT+1]
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:15 - pre 86 meseci
U komšiluku ima jedan Vaš kotao i radi super u režimu koji ste spominjali, znači 60-65C u kotlu, termostatski trokraki ventil u povratu i termoglave na radijatorima. Grejni prostor oko 160 kvadrata, termoglave na 21C, a unutra ode i do 24C, sauna. :-) Svi zadovoljni naravno!
Da im se stavi jedan četvorokraki i da ih Bog vidi sa višom temperaturom u kotlu i nižom u radijatorima i bar 500kg uštede peleta za sezonu. A i za Vas proizvođače ima tu i dodatnog asortimana koji biste mogli da ponudite.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:30 - pre 86 meseci
Sa četvorokrakim ventilom lako se postiže da radna temperatura kotla bude 72+, a da u radujatore ide koliko treba: po meni između 40 i 45 uobičajeno, a kad se zadesi ovakav januar kakav je bio onda 50, 55... Elektro-pogon i ne mora, mada je sa njim sve lepše i lakše. Termo-glave takođe, s tim da jedno ne isključuje drugo, nego dopunjava.

E sad, da košta - košta, ali da je 500 evra - pa nije. U stvari, može i više, zavisi od čega se počinje. Podosta kotlarnica sam video u kojima je postojao četvorokraki ventil, ali su ga "majstori" sklonili kad su kotao/gorionik ugrađivali uz obrazloženje da ne da nije potreban, nego je smetnja.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:31 - pre 86 meseci
To ne pije vodu sa termo glavama! I ja se grejem vec 30 god i nemam taj problem. Reci im da spuste termoglave za pola podeoka i bice sve ok.
 
0

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:35 - pre 86 meseci
Citat:
zmajdin:
Sa četvorokrakim ventilom lako se postiže da radna temperatura kotla bude 72+, a da u radujatore ide koliko treba: po meni između 40 i 45 uobičajeno, a kad se zadesi ovakav januar kakav je bio onda 50, 55... Elektro-pogon i ne mora, mada je sa njim sve lepše i lakše. Termo-glave takođe, s tim da jedno ne isključuje drugo, nego dopunjava.

E sad, da košta - košta, ali da je 500 evra - pa nije. U stvari, može i više, zavisi od čega se počinje. Podosta kotlarnica sam video u kojima je postojao četvorokraki ventil, ali su ga "majstori" sklonili kad su kotao/gorionik ugrađivali uz obrazloženje da ne da nije potreban, nego je smetnja.


Najmanji je problem da 4k ventil zadrzi u kotlu 72 a u radijatore salje 45, 50 , kako kome odgovara. Problem je kad kotao krene od nule da dize temparaturu, tj. peroid od 20 do 72 stepena.
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.209



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:39 - pre 86 meseci
Ja sam se uvijek grijao na 24 C .A trosio onoliko kolko mora.

Samo da dodam.

Podizanje kotla na 80 ili preko trosi enormno energiju.A sa termickim nekako ujednaci i izgleda super.I za potrosnju i kotao.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 15:59 - pre 86 meseci
Citat:
marko srzic:
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
marko srzic:
Vi niste u trendu.Sa tom skalamerijom.


Važno da si ti u trendu (sa sve lopatom).


U trendu jesam.Napisao sam da imam kotao na ugalj ne namijenjen samo pelletu.Pa kad je problem skinem vrata i gotovo.Svi bolesnici u tvojoj sekti spominju isti problem.A kao sto vidis imam zelju da idem na plin ili mozda neki bolji kotao sa dobrom iskoristivosti.Sigurno ne sa viadrusom sto kod vecih snaga svira i 300 na dimnjak.

Regulisati polaz sa 600 evra nije moja zelja.Praviti sto veci spremnik pogotovu.

Ili provocirati nekoga konstantno isto ne zelim.

Slupat pare u nesto sto je zastarelo nemam namjeru.Nek je peltek 3500 evra a za dvije godine imas ustedu od 1000 evra samo na peletu.


[Ovu poruku je menjao marko srzic dana 31.03.2017. u 16:12 GMT+1]


Da si u trendu,nisi sigurno.Bio bi,možda,u trendu na podforumu o grejanju na ugalj.
Ne znam o kakvim bolesnicima i sekti pišeš što dovoljno opisuje tvoju ličnost.
Kod mene se temperatura dimnih gasova kreće od 150-200 *C u zavisnosti koliko je zaprljan kotao.
Raspitivao sam se kod drugih korisnika i direktno u "Portal"-u koji su generalni zastupnici kotla za Srbiju
i dobio sam odgovor da je to normalna radna temperatura.
Ne znam o čemu pričaš kada si i u potpisu stavio da i ti koristiš Viadrus kotao?
Gospodsko regulisanje polazne temperature ne košta ni približno te pare što si naveo.
To što neko slupa pare u nešto što ne zna da iskoristi,to je druga stvar.
I na kraju,samo mi daj formulu kako će neko da uštedi 1000 evra na peletu za dve sezone ako po sezoni troši 700 evra???


- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
+1

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 16:05 - pre 86 meseci
To vreme zagrevanja jeste problem, ali ne preveliki, jer do uključenja pumpe greje se samo kotao, a kad se pumpa uključi ipak se (recimo) polovina proizvedene tople vode vraća u kotao, te je vreme za dostizanje radne temperature, slobodan sam kasti, u okviru prihvatljivog. Naravno, samo ako je sistem dimenzionisan u okviru peihvatljivog: ako je kotao tri puta jači nego što je potrebno, ništa od ovoga ne važi.

Sa dva trokraka ventila - jedan termostatski, drugi ručni, dve pumpe - kotlovskom i radijatoskom i jednom hidro-skretnicom može da se uspostavi pristojna kontrola grejanja: kotlovska pumpa se uključi na recimo 60 stepeni na potisu, radijatorska na (opet recimo) 67 stepeni. Ostaje samo da se ventil ručno otvori koliko treba, što opet može na više načina.

Baš to, još po nešto pride, radi TrmRglt 1.3.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.209



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 16:24 - pre 86 meseci
Najbolja je formula da ti samnom ne diskutujes.

A ako hoces da nesto zakljucis onda pojacaj gorionik na 25-30 kw pa ces zapaziti dali izlazi 200 ili 300 c.A da zidam po kotlu nemam namjeru.Necije teorije da treba da radi na maksimalnoj snazi isprobaj imas at za tebe nije stetno .Sto da cmoljis sa 15 kw cijeli dan.Na forumu ima postenih ljudi pa isto griju 100 kvm i isto potrose.A da nemaju regulisan polaz.

Iako hoces da znas formulu.Onda glasi da sa boljim kotlom sa istom izolacijom potrosnja se polovi a time i komoditet poboljsa.Jer ne istovaras 4 tone nego 2 i platis kotao manje nego sve te gospodske regulacije na kotlu gdje vidis mjesec i zvjezdice kroz vrata i dimnjacu.
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 16:31 - pre 86 meseci
Citat:
zmajdin
Sa dva trokraka ventila - jedan termostatski, drugi ručni, dve pumpe - kotlovskom i radijatoskom i jednom hidro-skretnicom može da se uspostavi pristojna kontrola grejanja: kotlovska pumpa se uključi na recimo 60 stepeni na potisu, radijatorska na (opet recimo) 67 stepeni. Ostaje samo da se ventil ručno otvori koliko treba, što opet može na više načina.


Trebalo bi da je tako , samo je pitanje isplativosti investicije .
Jedno je kad teorija zvuci lepo , a drugo je obicno praksa

@zoranobradovic
Pa, dobro , ako je tako
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 16:36 - pre 86 meseci
Meni je sa 4K mesnim Viadrus od 30 KW za 20 minuta podizao kotlovsku t sa 20 na 70 stepeni!!! Onda mu treba jos 15 min da postigne zadatu radijatorsku(oko 40 stepeni), a da pri tome sve vreme kotlovska ne pada ispod 65. Kada postigne radijatorsku, polako pocinje da penje kotlovsku i ulazi u modulaciju gde snagu gorionika prilagodjava kotlovskoj t, odnosno trenutnoj potrosnji kuce(toplotnim gubicima)! Kotlovska t se u modulaciji vrti izmedju 75 i 80 stepeni, zavisi na kojoj snazi radi gorionik. Zadata t je 80. Pumpe rade non stop i nikada se ne gase, a gorionik se ugasi samo kada se cisti kotao.
Sada sa AT, kotlovsku sa 50 na 80 digne za 10 minuta, i onda konstantno radi na 80 stepeni nekoliko sati, dok se ne napune oba AT. Kada se oba AT napune na 80 stepeni, tada se gasi gorionik, kotlovska pumpa radi jos 5 minuta i onda se i ona gasi, polako se zatvara trokraki mesni i odvaja kotao od AT. AT se prazne nekoliko sati u zavisnosti od spoljne t. Radijatorske pumpe rade non stop, gase se samo leti.
A za sve one koji se sprdaju sa mojom potrosnjom, smejacu im se za godinu dana kada budem izolovao kucu, pa objavio da sam za celu zimu potrosio 2.5 t peleta!!! Tada cu se smejati i onima koji tvrde da sam spucao ogromne pare u podrum.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 16:58 - pre 86 meseci
Nije sve u novcu, ima nečega i u ugodnosti. Na stranu što mislim i da se isplati.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.247.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 17:00 - pre 86 meseci
Citat:
zmajdin:
To vreme zagrevanja jeste problem, ali ne preveliki, jer do uključenja pumpe greje se samo kotao, a kad se pumpa uključi ipak se (recimo) polovina proizvedene tople vode vraća u kotao, te je vreme za dostizanje radne temperature, slobodan sam kasti, u okviru prihvatljivog. Naravno, samo ako je sistem dimenzionisan u okviru peihvatljivog: ako je kotao tri puta jači nego što je potrebno, ništa od ovoga ne važi.

Sa dva trokraka ventila - jedan termostatski, drugi ručni, dve pumpe - kotlovskom i radijatoskom i jednom hidro-skretnicom može da se uspostavi pristojna kontrola grejanja: kotlovska pumpa se uključi na recimo 60 stepeni na potisu, radijatorska na (opet recimo) 67 stepeni. Ostaje samo da se ventil ručno otvori koliko treba, što opet može na više načina.

Baš to, još po nešto pride, radi TrmRglt 1.3.


Sve je to tu negde i vrtimo se oko slicnog. :)

Kod mene se pumpa u kotlu pali na 40 da nebi pravila veliku razliku u gornjoj i donjoj zoni kotla. Trokraki drzi vodu u kotlu do 55 i onda pusta u sistem. U narednom periodu tempratura u kotlu ne spada ispod 55 dok se sistem polako zagreva. Kada dodje do 60 onda se izjednaci i to je to. Prednost je sto je u kotlu jednom dostizes 55 bez oscilacija.
Sve ovo bi valjalo da se poveca za 10 stepeni, trokraki na 65 a radna 70, ali zbog potrosnje smo.se zadrzali na ovome. Na ovaj nacin u kotlu sam uspeo da neutralizujem kondezaciju, pa je ostalo kao prihvatljivo resenje sa minimalnim osnovnim ulaganjem.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 17:10 - pre 86 meseci
@marko srzic.
ili Marko Srzić kako se pravilno piše,
vidiš da sa tobom niko ni ne diskutuje osim mene?
Zato,lepo,polako,bez nervoze.
Pogledaj Evidenciju potrošnje i videćeš da je kotao radio na svim snagama.
Nađi mi datum kad se "cmoljio" ceo dan osim 12.oktobra kada je radio na 9 kW i to samo iz razloga da probam kako će funkcionisati.
Dovoljno sam pismen da znam da očitam koja je temperatura na dimnjači a ne da mi ti iz Lozane,Bazela,Vukovara,Pančeva ili nekog drugog grada kažeš.
U kotlu nemam ništa zidano osim zadnje šamotne cigle,livenih pregrada i turbulatora koji koriste svi za Viadrus kotao.
Kroz vrata mog kotla i kroz dimnjaču se ne vide zvezdice.





[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 31.03.2017. u 18:23 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.03.2017. u 17:15 - pre 86 meseci
@sajkatava
Poslao sam vam pp
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706722 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.