Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656187 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 13:57 - pre 84 meseci
isto je to samo ti ne razumes 3 do 4 uvoznika puta 700 do 800 gorionika pa racunaj NA TARI je to sigurno malo a od Tare do Subotice ima dosta kilometara
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 13:59 - pre 84 meseci
...2000 razlicitih....alo mućni glavom.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 14:04 - pre 84 meseci
VIDI imam podatke iz prve ruke mucni ti glavom A koi je to bro po tebi
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 14:05 - pre 84 meseci
Hvala Taradrina, grejac je popravljen za 650 din. + pdv
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 14:47 - pre 84 meseci
Citat:
Staznaja:
I opet kazem iz iskustva, servisna mreza je ocajna, tacnije serviseri su takvi, delovi preskupi a losi. Samo grejac za cppl35 sa zamenom kosta 11500 din. i taj novi nije sastavio 3 meseca. Sreca da postoji garancija na grejac pa je sada stavljen neki stapni, kao modernizacija.
Iskustva nam zavise od drzave do drzave i bas zato i pitam, kako preporuciti neki proizvod?


to mislite na pel tec (u dvije godine baš nikakvih intervencija servisera na njima nije bilo-koliko ja znam osim nadogradnje bezžićnim upravljanjem) ili ferroli/lamborghini/bosch (grijač pregori zbog neadekvatnih postavki plamenika naspram kotla na koji je ugrađen mimo štelanja ovlaštenog servisera , ljudi kupuju grijače koliko imaju novaca:made in bih,original lamborghini u dva dijela-košuljica+grijač pa poslje samo grijač,original ferroli,original bosch,zamjenski seltron a svi svukuda pašu bez i najmanje prerade/dorade), ovlašteni serviser stavlja proizvod samo original po kataloškom broju, ako ovlašteni serviseri u ferroli/lamborghini/bosch kod vas ugrađuju ovdje na forumu spominjani grijač iz kućne radinosti-onaj dupli made in bosna i hercegovina a ne original po kataloškom broju kakav preporuča proizvođać kakve to veze ima sa kvalitetom original proizvoda, ako nisu sposobni u razumnom ruku ukloniti kvar i to proizvoda još pod garancijom to opet nema veze sa proizvodom nego sa servisnom mrežom koja se može tako ponašati i iz razloga da ima nekakav "dil" sa lokalnim prouzvođaćem sličnih/istih proizvoda radi forsiranja lokalnog proizvoda,ako inozemne firme kojima ne fali financija i teh.znanja za kvalitetu proizvoda i za prodaju sa servisiranjem svojih proizvoda na drugim tržištima (da fali ne bi bili u mogućnosti plasirati robu) opstruira lokalna proizvodnja što tada preostaje lokalnom korisniku nego da u neznanju prihvati kojekakva improvizirana rješenja i krivi original proizvod,na hrvatskom tržištu postoji i agencija za zaštitu potrošača pa neka ovlašteni pokuša u garanciji ugraditi dio koji nije po kataloškom broju proizvođača,primjer zaštite potrošača -moj primjer-kupio talijanski lavor minivaš sa garancijom 3 godine,nakon dvije i pol procurila pumpa,odnio u ovlašteni a oni rekli da garancija vrijedi samo 2 godine a ta jedna dodatna ne vrijedi jer sam aparat kupio na akciji,obratio sam se službi za zaštitu potrošača i predočio račun i garanciju na kojoj piše da vrijedi 3 godine, riješenje je da sam dobio mogučnost novog identičnog proizvoda ako ga ima na skladištu ili ekvivalentnog zamjenskog ili povrat novca u punom iznosu,ispričavam se jer ste me uspijeli skrenuti sa teme
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 15:22 - pre 84 meseci
Bla bla bla, teska demagogija.
Naravno sam sam kriv za nju. Serviser je ovlascen od fabrike Centrometal a grejac je takodje vec navedene firme. Naravno da fabrika nije kriva za kvalitet pruzenih usluga ovlascenog servisera, ali je sramota i losa reklama njena.
Poenta posta je izgubljena negde u zauzimanju garda. Ne, ja ne napadam Centrometal, ja napadam vas generalni stav da treba kupiti PelTec uz pretpostavku da je i u drugim drzavama situacija kao kod vas.
I naravno ne mislim na pelTec kao proizvod sam za sebe vec na podrsku i servis centrometala u Srbiji.
Izvinjavam se zbog toga sto sam vas naveo da skrenete sa teme, nece se ponoviti nadam se.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 15:49 - pre 84 meseci
Nije baš neki argument da dve godine nije bilo intervencije servisera. Pobogu, gorionici i kotlovi, kao i sve drugo valjda, proizvodi se da bi radilo, a ne da bi se kvarilo. Imam slučajeva kad mi se ljudi obrate za podešavanje pet godina nakon što su gorionik kupili. Sve vreme su radili bez greške, nego čuli ljudi da može i potrošnja da se upristoji. Da ne bude zabune: poenta je na "pet godina radilo bez greške", a ne "smanjenje potrošnje u mojoj izvedbi". O Ferroliju je reč, a tajna rada bez greške je u fabričkim postavkama. Jedino ta potrošnja.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 17:42 - pre 84 meseci
Vecina uvoznika ima dobru servisnu mrezu ,brzina intervencije zavisi od servisera i njegove revnosti prema korisniku ,kod boscha delovi se narucuju mejlom a dostava brzom postom donosi deo serviseru na kucnu adresu tako da je taj put kratak .opet zavisi od odgovornosti servisera ,,,A i ko se bavi servisom ima set delova za vise proizvodjaca ,centrometal u srbii ima isto dobru servisnu mrezu isto kao feroli B maks lamburdjini i drugi
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.202



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 17:48 - pre 84 meseci
Dabome potrosnj je glavna.Ako za pet godina nije naucio kako radi gorionik netreba ni da ga steluje u sestoj godini.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 17:51 - pre 84 meseci
TA POTROSNJA ,, gorionik samo proizvodi toplotnu energiju prilagodjenu kuci i kotlu a kotao je taj koi treba da prenese toplotu od gorionika .Kuca je potrosac ona trosi energiju izolovane kuce sa niskotemperaturnim grejanjem trose najmanje,, KOTAO sa malim iskoriscenjem uzme 60 procenata toplote a ostatak ode napolje tu nema pomoci Naravno sve ovo se odnosi na pravilno podesen gorionik i prilagodjen kotlu i kuci

[Ovu poruku je menjao xicolina servis dana 10.04.2017. u 19:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao xicolina servis dana 10.04.2017. u 19:30 GMT+1]
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 18:19 - pre 84 meseci
Citat:
zmajdin:
1.Nije baš neki argument da dve godine nije bilo intervencije servisera.
2.Pobogu, gorionici i kotlovi, kao i sve drugo valjda, proizvodi se da bi radilo, a ne da bi se kvarilo.
3.Imam slučajeva kad mi se ljudi obrate za podešavanje pet godina nakon što su gorionik kupili. Sve vreme su radili bez greške, nego čuli ljudi da može i potrošnja da se upristoji. Da ne bude zabune: poenta je na "pet godina radilo bez greške", a ne "smanjenje potrošnje u mojoj izvedbi".
4.O Ferroliju je reč, a tajna rada bez greške je u fabričkim postavkama. Jedino ta potrošnja.


1.da baš nije argument što ne trebaš minimalno dvije godine servisera,svake jeseni treba zvati ovlaštenog servisera ili u jednoj sezoni grijanja svako malo da poštela kotao,pogotovo ako se nije promijenilo ni gorivo ni ništa na instalaciji !
2.e pa upravo to i tvrdim pod broj 1
3.može i prije ako je došlo do bilo kakve promjene od prvog štelanja
4.da o ferroliju sunp7 je riječ kad zastupam instalaciju kotlovnice bez at 900 litara za dodatno skladištenje topline, meni ferrroli radi ni približno tvorničkim postavkama a potrošnja je znatno manja nego u tom slučaju, tako da tvorničke postavke sa najmanjom potrošnjom nemaju veze jer sam plamenik prilagodio kotlu i kotao plameniku a ne sve ostalo plameniku i kotlu
 
+1

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 18:35 - pre 84 meseci
'Ajde da probam da napišem tako da bude jednoznačno: tako to i treba da bude.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:02 - pre 84 meseci
maldnen mb & company

Ja sa AT mogu da radim šta hoću.
Mogu da gakoristim ovako,mogu da ga isključim,mogu sondu da stavim na pola pa da bude AT od 400 litara,mogu da smanjim isključenje pa da bude i 100,200 ili koliko hoću litara.
Vi to ne možete.
Tebi je 200 litara i kraj,ne možeš da ga „rastegliš“.
Ovom drugom ničem ni ne služi.
A ovaj treći ga ni ne koristi.
I o čemu onda mi da pričamo?

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:02 - pre 84 meseci
Z.O. ajde još jednom na glas pročitaj zašto i samo zašto služi tih 200 litara,čitljivo sam napisao više puta,a ti koristi taj svoj kupus i turšiju za svojih 900 litarski spremnik pa češ moža ali možda imati potrošnju i komociju grijanja kao ja a možda i kao korisnik kojega je zmajdim opremio plamenikom sa boljom regulacijom rada nego što ima ferroli, i zašto bi netko osim tebe trošio novce za 900 litarski spremnik da bi koristio četvrtinu njegove zapremnine

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 10.04.2017. u 20:13 GMT+1]
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.202



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:11 - pre 84 meseci
Svim dobro proracunatim objektima sa novim inegrisanim kotlovima ili bar sa boljim gorionicima pravilno dimenzionisanim netrebaju AT .Moze a i nemora.
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:13 - pre 84 meseci
Ajde Jovo nanovo!
Ima li kraja ovoj priči o AT.Da sprovedemo referendum pa će opet biti ista priča...Nisam više pametan...Ljudi smilujte se,dajte energiju na nešto drugo.!!!Tolerancija!!!Razum!!!
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:17 - pre 84 meseci
Goranto pa možeš čitati da oni koji su ga ugradili sada bi koristili samo četvrtinu njegove veličine a kad srede regulaciju rada plamenika onda bi ga i isključili,pa čemu su ga onda stavljali osim što su toliko velikodušni da dokažu na svojoj pogrešci da su krenuli u krivom smjeru i pogriješno potrošili novce
 
0

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:20 - pre 84 meseci
Ja napisah, ali da ponovim, AT moze da bude koristan u odredjenim situacijama, npr ako je kotao, ili sistem gorionik u nekom preradjenom kotlu prejak za grejanje u prelaznim periodima.
Ima svojih prednosti, ima i svoj stepen iskoriscenja...a ima situacija kada je nepotreban, ako kotao ima pasent snagu, sirinu regulacije rada i za prelazne periode, uz dobru izolaciju kuce..apsolutno nije nuzda.

Trosak je upitan, postoji, za izradu, povezivanje i izolaciju, ali mislim da je gori trosak kada dileri podignu cenu peleta sa 130 ili 160 evra na 230-250 evra..ili se pojavi 20 promrzlih dana u sezoni i isprazne se skladista..

Veliki je problem drzati mocan kotao na minimumu, da radi optimalno, a u radu mu je neophodna i predaja toplote u prostorijama. AT je u tim situacijama prakticno jedino resenje.
 
+1

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:22 - pre 84 meseci
Vladd pa to je ekstremni uvjet koji ja spominjem i nije nikako za preporuku u kojem smijeru treba iči,zmajdim je to odavno shvatio i krenuo pravim putem
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.04.2017. u 19:42 - pre 84 meseci
Citat:
malden mb:
Goranto pa možeš čitati da oni koji su ga ugradili sada bi koristili samo četvrtinu njegove veličine a kad srede regulaciju rada plamenika onda bi ga i isključili,pa čemu su ga onda stavljali osim što su toliko velikodušni da dokažu na svojoj pogrešci da su krenuli u krivom smjeru i pogriješno potrošili novce


Jesi ti političar ili fotograf po zanimanju?
Gde si pročitao da ja hoću da koristim četvrtinu AT.
Rekao sam da mogu da namestim varijantu da bude litraže kao tvoje bure.
Mogu ali NEĆU.
Na gorioniku imam odličnu modulaciju.Isprobao sam je i zaključio da mi je „mirnija glava“ kada je AT u funkciji.
Pare za AT nisam potrošio pogrešno,a i da jesam,nisi mi ih ti dao—ĆAO ! ! !
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656187 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.