Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655420 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 16:03 - pre 78 meseci
Citat:
Taradrina:
130M2/40-45m3 ?
To ni bivši član željezara nije trišio. Treba prvo rasturiti(prepraviti) sistem u kotlarnici(kao većina nas)pa tek onda kotao,gorionik. Tropromajni kotao i ecopeel Guča gorionik ili od zmajdina. Ako uzimate integrisan,onda Kepo kotlovi. Snaga 20-25kw.
Vi ste otvarali vrata,prozore jer nemate regulaciju.Ja kao i mnogi drugi smo bili u istom problemu...hvala Bogu i dobrim savetima,više nismo.
Vrlo je bitno i koje je mesto,grad u pitanju.Ja već mesec dana grejem dve kuće na Tari a Z.Obradović -Pančevo nije ni startovao ove godine.


Zeljezara je za tebe pojam u SVAKOM pogledu.A sve ste izmislili i zakacili meni.Jel zmajdinov gorionik od dvije cijevi napravljen dobar bez atesta i bilo cega.
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 16:24 - pre 78 meseci
zelezara
d dan gospodine zelezar......javno vas pozivam da dodjete kod mene da testirate zmajdinov gorionik....ima izreka ....ne kudi konja kojeg nisi jahao....... ja imam isto gorionik na ulja od friteza i ostalih ulja pa nije testiran a za divno cudo radi bolje od originala......spremnik ferolijev od 105 kila peleta je na raspolaganju sva objasnjenja i modovi odstampani na srpskom jeziku ....pa izvolite svratite
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 16:31 - pre 78 meseci
Obavezno dolazim .Hfala na pozivu.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
82.117.215.*



+30 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 16:41 - pre 78 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
@dusanmijat
neka se izjasne članovi foruma: Koliko njih je uključilo gorionik ovih dana a isključit će ga u aprilu ili maju? Svi ostali rade ili po tajmeru ili ručno on-off



Evo i ja da se javim posle dužeg vremena.
Ja sam jedan od onih koji kad uključe grejanje isključuju ga na kraju sezone.
Tako je bilo prošle godine.
Grejanje uključeno 30.septembra a isključeno 02.maja.


Ja kod roditelja prelazim na bivalentno grejanje. Tri inverter klime, pa kad zagusti tu je pelet kao dopuna. Klime se neće gasiti, a gorionik će stalno biti u pripravnosti, sa termostatom na 1-2C manje od zadate sobne klimama. Moraću mao da eksperimentišem sa tim. ili da povećam histerezis termostatu, da se gorionik ne pali i ne gasi brzo. Naravno, poigraću se i sa termo glavama na radijatorima,kod klima da ne grejem bez potrebe.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 18:03 - pre 78 meseci
malden mb
Suvišno je komentarisati post koji nema vezu sa onim prethodnim. Ovde je tendeciozan stav da je grožđe kiselo koje nije na dohvat ruke.Imam bosh pelet set veċ 4,5g.pa znam.
Novi član željezaramarko(svirač.....)me davi bez potrebe u pp pa pitam:kako mogu da blokiram dosadu?
Ja sam spomenuo bivšeh člana zeljezara-ložač uglja,a ovaj je svirač...u kakvoj su vezi,ne znam.Ako je ista osoba ,to je propust moderatora,administratora...
Još i ovo da dodam za zmajdinov gorionik koji non stop osporava.U svetu se cene što jednostavniji uređaji koji imaju istu ili čak bolju funkcionalnost od komplikovanih( čitaj brendiranih).
Stigle su mi K sonde 0-600°C pa za par dana će biti očitavanje na displegju ecopeela.
Hvala Ultrena. Nisam tu,zbog toga kazem za par dana :-) .

[Ovu poruku je menjao Taradrina dana 06.10.2017. u 19:31 GMT+1]
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 18:23 - pre 78 meseci
Sto za par dana, to je posao od par minuta😀 Jedan mali savet pre nego sto pocnes bilo sta da radis, pocupaj sve iz struje, da ne pecne!
U slucaju da one viljuskice od sonde prave problem, slobodno ih iscupaj, ispod je obicna tanka zica, nju direktno bocni tamo u klemicu i zategni. I pazi na polaritet, uglavnom bude ona druga kombinacija 😁
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 18:55 - pre 78 meseci
Citat:
Taradrina:
malden mb
Suvišno je komentarisati post koji nema vezu sa onim prethodnim. Ovde je tendeciozan stav da je grožđe kiselo koje nije na dohvat ruke.Imam bosh pelet set veċ 4,5g.pa znam.
Novi član željezaramarko(svirač.....)me davi bez potrebe u pp pa pitam:kako mogu da blokiram dosadu?
Ja sam spomenuo bivšeh člana zeljezara-ložač uglja,a ovaj je svirač...u kakvoj su vezi,ne znam.Ako je ista osoba ,to je propust moderatora,administratora...
Još i ovo da dodam za zmajdinov gorionik koji non stop osporava.U svetu se cene što jednostavniji uređaji koji imaju istu ili čak bolju funkcionalnost od komplikovanih( čitaj brendiranih).
Stigle su mi K sonde 0-600°C pa za par dana će biti očitavanje na displegju ecopeela.
Hvala Ultrena. Nisam tu,zbog toga kazem za par dana :-) .

[Ovu poruku je menjao Taradrina dana 06.10.2017. u 19:31 GMT+1]


Propust moderatora je sto ti pises van teme i provociras bespotrebno.A zmajdinov gorionik je isto dobar kao i zmajdinova regulacija sto nije po spoljnoj temperaturi a kosta 70 evra .Niti stedi niti je prakticna osim prosta za tih 70 evra.Prepostavljam da je i gorionik takav kad ga vidim .Neverujem da ne puse kroz onaj ventilator.Ako kosta 700 evra onda nebi bilo dobro da nema nista.Montiran na kotao sa prirodnom promajom daje iskoristivost verovatno 91 % isto ko i tvoja sonda sto pokazuje da ti je u dimnjaci 80 c.ZA SVOJE PARE MOGU DA SE GREJEM NA BILO STO NA KOSPICE UGALJ NAFTU GAS.A ti sidji sa planine u civilizaciju procitaj ponesto I PRESTANI SA PROVOCIRANJEM.

Napisao sam ti u porukama i ovdje javno.

I kod ove agencije pise nesto sa 55 iskoristivost kotla.Neznam dali ko veruje u ovu agenciju.

[Ovu poruku je menjao zeljezaramarko dana 06.10.2017. u 20:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 20:14 - pre 78 meseci
zeljezaramarko
da ovo je odlican parametar ali ona zavrsnica izolujte kucu promenite prozore to nisu racunali dal je nekom plafon visine 3 metra a negde 2.40 ali ipak to je neki pocetni parametar ...samo bi voleo da drzava pomogne radniku da ga stimulise u izolaciji kuce neki krediti i tako to ...
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.cm-6-7b.dynamic.ziggo.nl.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 20:34 - pre 78 meseci
Ma pusti Željo, nego da li sviraš đez?





Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 20:41 - pre 78 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Taj Bosch zaboravite, Boschov kotao je dobar, ali maksimum 20KW! Gorionik je prejak i nece nikako raditi, to potpisujem. Gorionik ne sme da bude jaci od 15ak kilovata, ali bitnija je ta najmanja snaga i dobra modulacija. Ekopel ima raspon snaga od 6-35KW i to je najbolji gorionik na trzistu, B-Max je najbolji konstrukcijski i po nekim dodatnim stvarima kao sto je kompresorsko ciscenje resetke, ali mui je minimalna snaga 8KW, pa sve do 30 koliko je najveca. A treci koji bih preporucio toplo je PltGrnk 17.7 koji je konstrukcijski perfektan, a izgleda kao igracka naspram ova dva. Medjutim njegova najveca prednost je ta sto mu je najmanja snaga 3KW i sto ima savrsenu elektroniku gde bukvalno svaki parametar moze da se menja sto nije slucaj kod dva prethodna. Testirao sam sva tri i svi su sjajni, ali za vas objekat bez konkurencije bih uzeo PltGrnk od 17kw i snage podesio od 3-14kw i to biradilo savrseno!!! Plus je mnogo jeftiniji, a za Zmajdina, koji ga pravi i prodaje, mogu da kazem da je izuzetno posten covek. To isto kazu i za Taneba koji je proizvodjac Ekopela.

BOSCH JE poznata kompanija i ti potpisujes da njihov gorionik nece nikako raditi a video si tri gorionika ova dva ne postoje na trzistu a kazes najbolji su napis imi u kojoj radnji za grejanje mogu da ih kupim da probam kako rade ,, B MAKS se prodaje na celom balkanu i sire a ovi , a to grejanje sa 3kw ima samo kod tih igracaka greju kotao ako ih opteretis guslaju pola dana i nemogu nista da ugreju ,,pa onda elektronike cudesa da ispeglaju nedostatke ,,kazes BMAKS OD 8 DO 30 KW A BOSCH OD 8 DO 27 KW i nece da radi kako ti kazes sujetan si vazno je da se proda nesto sa foruma
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 20:43 - pre 78 meseci
Sve za dobre ljude i prijatelje.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 20:49 - pre 78 meseci
Citat:
malden mb:
ovo što je čićoliona spomenuo:"pelet set BOSCH 27 KW VRH sa novim gorionikom od 8 do 27 kw kotao tropromajni najmanja potrosnj ubedljivo ,,,obavezan 4kraki ventil" je najkvalitetnije rješenje,naravno ako se može platiti!

ti si lepo skapirao al ,, ovde je tesko reci da postoi nesto drugo na trzistu ,,Vazno je da se kupi nesto sa foruma pa onda dolaze saveti preprave pa dodatna oprema i sve sa foruma i kad se to sabere skuplje od BOSCHa ,,
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 20:49 - pre 78 meseci
Kako sad iskoristivost 80%? Ovde sam pročitao 96%.

Možda oni imaju klot kotao, bez elektronike...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 20:50 - pre 78 meseci
dal kinezi imaju gorionik na pelet...
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 21:06 - pre 78 meseci
skoro u jednoj kotlarnici montira seltron i neka automatika balkan special ,, kazu ljudi montirali nam da smanjimo potrosnju peleta ,,,kazu da su smanjili i to neznatno potrosnju peleta al kad su zavrnuli radiatore 70 procenta ,,, Na jugu u martu montirana ista oprema da se s manji potrosnja peleta ,,rezultat gorionik radi non stop u kuci hladnije potrosnja veca u martu nego u januaru na -15 za neverne tome postoje fotografije ,
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 21:14 - pre 78 meseci
Citat:
xicolina servis:
Citat:
mladen.jovic:
Taj Bosch zaboravite, Boschov kotao je dobar, ali maksimum 20KW! Gorionik je prejak i nece nikako raditi, to potpisujem. Gorionik ne sme da bude jaci od 15ak kilovata, ali bitnija je ta najmanja snaga i dobra modulacija. Ekopel ima raspon snaga od 6-35KW i to je najbolji gorionik na trzistu, B-Max je najbolji konstrukcijski i po nekim dodatnim stvarima kao sto je kompresorsko ciscenje resetke, ali mui je minimalna snaga 8KW, pa sve do 30 koliko je najveca. A treci koji bih preporucio toplo je PltGrnk 17.7 koji je konstrukcijski perfektan, a izgleda kao igracka naspram ova dva. Medjutim njegova najveca prednost je ta sto mu je najmanja snaga 3KW i sto ima savrsenu elektroniku gde bukvalno svaki parametar moze da se menja sto nije slucaj kod dva prethodna. Testirao sam sva tri i svi su sjajni, ali za vas objekat bez konkurencije bih uzeo PltGrnk od 17kw i snage podesio od 3-14kw i to biradilo savrseno!!! Plus je mnogo jeftiniji, a za Zmajdina, koji ga pravi i prodaje, mogu da kazem da je izuzetno posten covek. To isto kazu i za Taneba koji je proizvodjac Ekopela.

BOSCH JE poznata kompanija i ti potpisujes da njihov gorionik nece nikako raditi a video si tri gorionika ova dva ne postoje na trzistu a kazes najbolji su napis imi u kojoj radnji za grejanje mogu da ih kupim da probam kako rade ,, B MAKS se prodaje na celom balkanu i sire a ovi , a to grejanje sa 3kw ima samo kod tih igracaka greju kotao ako ih opteretis guslaju pola dana i nemogu nista da ugreju ,,pa onda elektronike cudesa da ispeglaju nedostatke ,,kazes BMAKS OD 8 DO 30 KW A BOSCH OD 8 DO 27 KW i nece da radi kako ti kazes sujetan si vazno je da se proda nesto sa foruma

Evo ja ti tvrdim da je Ecopell jednostavniji i laksi za upotrebu od svih tih pomenutih, ZAJEDNO! Ne treba ti tabela pojmova, recnik i ostalo, sve ti pise na ekranu na SRPSKOM, krupnim slovima. A vi lipajte glavu sta je P, Q, S, M...
I tih 8 kw minimalne je prejako za 130 m2 u prelaznim periodima. Kod mene je 6kw dodatno smanjeno.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 21:17 - pre 78 meseci
gorionici vidim bolje rade od T PUMPI Imanje trose
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 21:19 - pre 78 meseci
Citat:
Ultrena:
Citat:
xicolina servis:
Citat:
mladen.jovic:
Taj Bosch zaboravite, Boschov kotao je dobar, ali maksimum 20KW! Gorionik je prejak i nece nikako raditi, to potpisujem. Gorionik ne sme da bude jaci od 15ak kilovata, ali bitnija je ta najmanja snaga i dobra modulacija. Ekopel ima raspon snaga od 6-35KW i to je najbolji gorionik na trzistu, B-Max je najbolji konstrukcijski i po nekim dodatnim stvarima kao sto je kompresorsko ciscenje resetke, ali mui je minimalna snaga 8KW, pa sve do 30 koliko je najveca. A treci koji bih preporucio toplo je PltGrnk 17.7 koji je konstrukcijski perfektan, a izgleda kao igracka naspram ova dva. Medjutim njegova najveca prednost je ta sto mu je najmanja snaga 3KW i sto ima savrsenu elektroniku gde bukvalno svaki parametar moze da se menja sto nije slucaj kod dva prethodna. Testirao sam sva tri i svi su sjajni, ali za vas objekat bez konkurencije bih uzeo PltGrnk od 17kw i snage podesio od 3-14kw i to biradilo savrseno!!! Plus je mnogo jeftiniji, a za Zmajdina, koji ga pravi i prodaje, mogu da kazem da je izuzetno posten covek. To isto kazu i za Taneba koji je proizvodjac Ekopela.

BOSCH JE poznata kompanija i ti potpisujes da njihov gorionik nece nikako raditi a video si tri gorionika ova dva ne postoje na trzistu a kazes najbolji su napis imi u kojoj radnji za grejanje mogu da ih kupim da probam kako rade ,, B MAKS se prodaje na celom balkanu i sire a ovi , a to grejanje sa 3kw ima samo kod tih igracaka greju kotao ako ih opteretis guslaju pola dana i nemogu nista da ugreju ,,pa onda elektronike cudesa da ispeglaju nedostatke ,,kazes BMAKS OD 8 DO 30 KW A BOSCH OD 8 DO 27 KW i nece da radi kako ti kazes sujetan si vazno je da se proda nesto sa foruma

Evo ja ti tvrdim da je Ecopell jednostavniji i laksi za upotrebu od svih tih pomenutih, ZAJEDNO! Ne treba ti tabela pojmova, recnik i ostalo, sve ti pise na ekranu na SRPSKOM, krupnim slovima. A vi lipajte glavu sta je P, Q, S, M...
I tih 8 kw minimalne je prejako za 130 m2 u prelaznim periodima. Kod mene je 6kw dodatno smanjeno.

u kojoj radnji mogu da kupim taj gorionik jel ima u Etazu
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 21:23 - pre 78 meseci
A koji gorionik ima da se kupi u etazu?! Koliko vidim na sajtu, postoji samo na ulje. Tako da nemoj tupiti vise, tones sve dublje 😉
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2017. u 21:31 - pre 78 meseci
a da upravu si Etaz je mala firma nema gorionike ni kotlove na pelet ,,,Al gde dase kupi taj tvoj cuveni gorionik treba mi mozda ima u enerdji netu
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655420 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.