Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 27167 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.116.*



+2 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 08:12 - pre 172 meseci
Citat:
štampar: Dragi ZX-O,kada malo bolje pogledam ovo ''vaše'' pojačalo sa darlingtoncima i ono mi nešto mnogo poznato deluje?Jeste li sigurni da na verziji koju ste kopirali nisu bili BD249/250?

P.S.

I ovo pojacalce sa Darlingtonima na izlazu (BDW83C/84C) za kucnu upotrebu, po duzeg "Slusanja" poCinje prijatno da zvuCi!!?

U međuvremenu smo znate napravili duplo manju pločicu a koristimo 4 darlingtonca (neću namerno reći koji) pa to ''isporučuje'' 200 wati i više na 4 oma...vrlo pogodno prilikom servisiranja kad imate ''spržene'' izlaze na nekom pojačalu koje popravljate,lagano se uklapa u svaku kutiju...
Ako Vam zatreba nemojte se mučiti da kopirate,nije to mali posao-tražite pločicu ili modul (da se ne mučite da sklapate),vidim na ''sonatu'' da ste se namučili da ga sklopite...ah,fali Vam T5 ili ste ga namontirali na hladnjak izlaznih tranzistora ?

Uzgred imamo još bezbroj varijanti raznih pojačala koja Vas vidim interesuju pa ako Vam šta treba javite se,verujte mi da su sklopljeni moduli jeftiniji nego kad ih sami pravite+precrtavanje pločice....


Pozdrav!
Vidim da ste pomesali neke "stvarCice", zato idemo redom:
Ovo pojacalce sa darlingtonima, sa malim izmenama, sam radio po shemu koju je ponudio ELFI (vidi na pocetak teme gde ELFI je dao semu)!?). I nista tu nema misteriozno (nisam ja tu izmisljao toplu vodu!??), sve je javno!!!. Ovo pojacalce sam izradio po tu shemu.
Drugo pojacalce koje je ponudjeno je slicno na ono "famozno pojacalo" koje se nudi na forumima i koje je vrlo nestabilno, mislim ima ga i na forumu koji zove se Elektronika-ba, BiH, a radio ga neki CrnogoraC. Mnogi pocetnici, a i drugi entizujasti su radili ovo pojacalce (sa razoCaranjem!??), koje firma Texas Instrument je nudila u nekim Casopisima elektronike oko 90-tih godina!!?.
Pa veliki pozdrav i postavi neko tvoje kompletno pojacalce na ovom forumu! (pod kompletno, misli se na shemu, PCB i ako je moguca neka fotka).


[Ovu poruku je menjao ZX-0 dana 07.03.2010. u 10:04 GMT+1]
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 08:13 - pre 172 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Ovo već postaje kao optužba!

Pozdrav zeoN_Rider



Ah,ma ne...kakva optužba,meni je drago da se i danas prave pojačala koja sam sklapao pre dvadesetak godina,to samo znači da su solidna i kvalitetna čim ih neko
i sada kopira...ali je to mnogo mukotrpno..s obzirom da još imam pločica i gotovih modula oglasiću ih ovde u oglasima...!Poslastica za graditelje,pločica,spisak delova,upustvo za sklapanje...
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 08:19 - pre 172 meseci
To je već teže...recimo ''sonata'' je projektovana u starom TANGU koji je radio pod DOS-om...od tad je promenjeno računara ko zna koliko,gubili se podaci u međuvremenu,padali sistemi...
Ko bi sad to iskupio i pronašao...ali je ostalo pločica,ostali su filmovi,spiskovi delova,gotovi moduli...ponudiću u oglasima,rekoh...
 
0

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.116.*



+2 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 08:29 - pre 172 meseci
Zaboravio i ovo da dodam,
Po shemu koju sam ponudio za "SONATU-100", 109,7% kladim se da niste radili pojacalce! Molio bih, nemojte davati nepotrebne pogresne informacije forumcima!!!

P.S.
Da ubedite mene (da nisam u pravu), a i ostle (to vazi i za G-na zeoN-na) dajte objavite PCB za ovu shemu!!!?
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 08:46 - pre 172 meseci
Jel' vi niste pročitali šta sam napisao?Kako da objavim PCB za nešto što je rađeno pre dvadesetak godina i ne postoji više u elektronskom formatu?
Kažem samo da sam prepoznao pločicu koju je projektovao moj drugar....drago mi je da ste zadovoljni s pojačalom....bez obzira što slovi kao vrlo nestabilno,
nisam znao da ga pravi elektronika ba i neki crnogorac ga ''projektovao''...moj drugar nije crnogorac a pločicu čiju ste sliku postavili je on projektovao...
postaviću slike originalne pločice kad budem u mogućnosti!
 
0

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.116.*



+2 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 09:38 - pre 172 meseci
Bravo!
Dali ste onaj najlakSi odgovor!!!
Pregoreo hard-disk u kompjuter (raCunalo),.. posto uvukao se miS, ili kao "ono" raspao se TANGO!!!
Objasnjenje:Tango-kopjuterski program za crtanje PCB!!!
Nije mi jasno "SONATA-100" je donekle moji produkt, a vi tvrdite da telepatski to ste radili pre 20-tak godina (kakva telepatija!!!!?),... BRAVO!!!


[Ovu poruku je menjao ZX-0 dana 07.03.2010. u 12:23 GMT+1]
 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 10:17 - pre 172 meseci
Smirite strasti SVI!

ZX-0
Primecujes da u gotovo svakoj temi vise ili manje iritiras ljude nacinom pisanja i napadnim nagovaranjima da probaju i da prave seme koje postavljas. Niko nema nista protiv da ti postavis semu i (ili) plocice itd. itd. ali nema razloga da tako napadno navaljujes da se svi okanu svega drugoga i da rade tvoje semice jer su one prave i do sada nevidjeno rade. Tip sema koje objavljujes je ovde vec godinama vrlo dobro poznat i radjen mnogo puta i sada vec od mnogih i prevazidjen jer rade novije stvari. Malo je verovatno da ce se sada neko zaletati i to praviti mada... sto da ne. Mozda je to trenutno stepen i nivo do koga si TI stigao u istrazivanju audio poslastica, ali nema razloga da nam to pretstavljas kao strasne i fenomenalne novitete koje jos niko nije video kad je dobar deo ljudi taj tip sema ostavio za sobom jos pre niza godina!

Ako ti je stalo da budes deo ovog foruma, razmisli o ovim opaskama i pokusaj da se korigujes. Ako to ne budes, racunaj da ces sve vise i cesce imati sukobe sa forumasima (ne "forumcima") i brisane postove. Nemoj samo da to pretvaras u neku pricu sa "drugog terena" - kao to ti radimo jer si iz Makedonije! To ovde nece proci jer se tako nismo nikada odnosili ni prema kome! Ovde nam to nije ni malo vazno sve dok je covek korektan i konstruktivan u zivotu ovog foruma!

Ja lepse i ljudskije ne umem da ti kazem!
 
0

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
*.europronet.ba.



+39 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 10:38 - pre 172 meseci
G.Bora tako treba,ovu plocicu sam davno narucio od neke firme Kobra mislim(sada ne znam otkuda je firma),i sonatu i ovo sa darlingtonom.Nista novo seme se vuku odavno davno isprobane i objavljenje odavno sda sto neko doda strujno ogledalo ili nesto promjeni ne mora znaciti da je njegova sema.
A koliko ja znam taj crnogorac je preuzeo plocicu iz elektora,koji broj tesko da cu se sjetiti.
I izgleda da je ovo poceo biti forum kao i svi drugi samo pezpotrebno svadjanje.
Usput Tnago je bio dobar.

[Ovu poruku je menjao nikko dana 07.03.2010. u 12:05 GMT+1]
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
0

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 10:57 - pre 172 meseci
OK, čim budem u prilici okačiću fotografiju pojačala ili samo PCB,nije je projektovao nikakav crnogorac i nije preuzeta iz Elektora...i ni s kim se ja ne svađam,samo mi je bilo simpatično što sam prepoznao lošu kopiju pločice čije sam projektovanje posmatrao...na starom PC 386,crtano u TANGU,jel misliš dragi ZX-O da neko čuva projekat 20 godina?Što se uopšte ljutiš?I na koga?
Rekoh ti već da imam gomilu projekata ,gotovih pločica ili modula raznih pojačala ...moram ti poslati neka rešenja pogodna za početnike,bez ikakvih podešavanja - samo zalemiš delove i to radi...
Meni je uvek drago kad mogu nekom da pomognem ...(Vuk zapisao a narod rekao):Kad vidiš da neko ne zna a želeo bi da zna-pomozi mu!
 
0

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.116.*



+2 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 11:09 - pre 172 meseci
Pozdrav!
G-ne 10XB molimte ne brisi sve to!!! ako si pravi SRBIN, daj objavi sve to, pa neka FORUMCI (ispravka- forumisti) odluce!!! Postovacu njihovu odluku!!

P.S.
Posteni forumci (ili kao "ono" forumisti)-samo NAPRED!!!


[Ovu poruku je menjao ZX-0 dana 07.03.2010. u 12:34 GMT+1]
 
0

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
*.europronet.ba.



+39 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 11:20 - pre 172 meseci
Vidi Štampar,ja sam znam da nije crnogorac,a sada dali je tebi ideju uzeo elektor to je njihova stvar.Voli bih da istu semu nadjem cisto da se vidi-vec su se iste stvari dogadjale barem sto se elektora tice."Titan" je jedno od njih,uzeli su covjeku semu za sta je on njih tuzio.
Samo ovo sam vec vidio i imao(i firma jeste "kobra"),sada sto ti kazes blizi je razglasnom nego sistemu za kucu.
Dakle si ga pravio,386 kazes e to je bila patnja za crtati:)))))))))))))
Ako uspijes voli bih vidjeti plocice,kada god stignes.
Opet sve se ovo vrti po netu odavno.
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 14:59 - pre 172 meseci
Citat:
ZX-0
G-ne 10XB molimte ne brisi sve to!!! ako si pravi SRBIN, daj objavi sve to, pa neka FORUMCI (ispravka- forumisti) odluce!!! Postovacu njihovu odluku!!
P.S.
Posteni forumci (ili kao "ono" forumisti)-samo NAPRED!!!


Ne ja nisam PRAVI SRBIN, ja sam korektan covek i moderator ovog foruma. Ne mogu nista "forumci" da odluce - ovde kao i na svim forumima stvari uredjuju moderatori!
Nisi ti dovoljno kompetentan da razvrstavas i prozivas POSTENE "forumce"!!!

Ipak nista nije vredelo (ili nisi shvatio .... ili nisi zeleo da shvatis!?) ono sto sam ti pre nekoliko postova napisao! Zao mi je ZX-0, moracu drugacije!
 
0

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C07.03.2010. u 15:19 - pre 172 meseci
Covek je trazio semu sa BDX66B/67B... evo seme pa da zavrsimo za sada.
Prikačeni fajlovi
 
0

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sema pojacala sa Darlington tranzistora BDX66C/67C
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 27167 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.