Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

elitemadzone.org :: MadZone :: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41077 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 11:59 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe, pa dobro - da dodjem u neku pat poziciju gde ne mogu da izvucem $$$ (sto ovde ne izgleda da je slucaj) mozda bih uradio tako nesto, ali bih se bar potrudio da se ne sazna da sam to bio ja - a pre spaljivanja bih ukinuo sva osiguranja na kucu da slucajno neko ne isplati pare banci :)
To mi se vec svidja kao ideja, tu si u pravu.
Citat:
mmix: Zapravo, ici ce malo duze za pocetak ako ne bude saradjivao. Bez obzira sta on prica, kad je srusio kucu nije srusio SVOJU kucu, srucio je kucu koju DELI sa bankom, kad je unistio svojih 190k unistio je i bancinih 160k, potpuno ekvivalentno kao da je otisao i srusio nekome drugome kucu vrednu 160k, a kucu deli sa bankom zato sto je on SAM pristao na to uzevsi kredit. Jedini razlog koji banka ima da ne podnosi krivicnu prijavu je ako on pristane na bankrot i na plan otplate tih 160k, i to samo zato sto kao ex-con ima manji profitni potencijal. A banka ce bas da se zabrine za sve to i da se rasplace, i za njegovo pijanstvo i njegove iluzije o sprzenoj zemlji i detantu, najgore sto banci moze da se desi je da otpise taj dug kao bad debt i da se taj trosak prenese na druge klijente. A to moze jednostavno zato sto vecina ljudi nije tako radikalna i vecina ljudi ima porodice koje zavise od njih. "Znas sine tata je postao hobo i alkoholicar da zloj banci ne bi morao da vrati pare koje joj duguje", jasta, zivotni stil kojem treba stremiti.
Ne duguje niko nikome nista. Ti zlikovci iz banki i slicni lihvari su prvo navukli ljude da na angro uzimaju kredite dvadeset godina sireci satanizam, zlikovastvo, pohlepu i ostale najgore ljudske mane i animalizme, onda kad je trebalo da propadnu zbog toga opljackali celo drustvo tako sto im je drzava "dala" (citaj ucukala u kompjutere) nepostojece hiljade milijardi necega umesto da bankrotiraju, a sad od ljudi traze da im vrate stvarne pare. To je samo za arbajt maht fraj i ni za sta drugo. Mogu oni da rade sta hoce i da mastiljare po papirima koliko hoce, to sto oni pisu malo ima veze sa stvarnim svetom. A sin ne mora da zivi u USA, ima mnogo mesta gde i sin moze da zivi od onih para sto su sakrivene.
Citat:
mmix: Projektujes njegovu pricu na srbiju. Nije on ugnjeteni pripadnik radnicke klase za koju se ti boris, on je vlasnik firme kome je pohlepa mozak popila do te mere da je resio da je pametniji od IRSa i da ce da zavrne drzavu za porez. I kad ga je IRS procitao i ubacio u masinu onda se poneo kao razmazeno deriste i unistio sve igracke da drugi ne mogu da se igraju. Taj covek je susta antiteza tvom manifestu koju drzis u profilu.
Zasto, on je samo igrao njihovu igru bolje od njih. Iskoristio njihovo divljanje kreditima da izvuce pare, a kad treba da vrati, to im onemogucio rusenjem kuce. Mislis da nije negde sakrio nesto? Aha. Ko zna i ume, sa takvima tako i treba. To je kao ovi bizmismeni ovde sto su "privatizovali" a privatizovali su parama koje i nemaju, i koje im daje banka, oni stavljaju hipoteku na nekretninu firme koju kupuju, onda uzmu pare od banke, kupe firmu, pare banci nikad ne vrate, onda banka zapleni deo placa od firme, ili jedan magacin, koji realno ne vredi nista, i gotovo. Sa tim lihvarima tako i treba. Zasto sto su to ...pa neki izraz... koji postenim ljudima koji hoce da rade nece da daju nista za "start kredit" makar stavili hipoteku na kucu koja vredi 20, 30 ili 50 puta vise nego sto traze da krenu da rade, a daju lopovima na lepe oci. Takve i treba prevariti. Ko hoce da se igra toga mislim.

BTW, ovde svaki dzudza zavrce drzavu za porez samo tako, sta ih velicate kao da su oni nekakvi rocket scientists, to moze ko hoce i u USA samo sto su oni propagandom dugom 100 godina stvorili takvu drustvenu klimu da je kod njih to moralno neprihvatljivo, a onda filmovima to "misljenje" o njihovom poreznom kao o nekim supermenima prosirili na ceo svet. Srbi se ovde time bave 600 godina, pa sta onda. Turci rade svoj posao, raspisuju poreze, a Srbi svoj, izbegavaju ih.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 12:40 - pre 172 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: To je kao ovi bizmismeni ovde sto su "privatizovali" a privatizovali su parama koje i nemaju, i koje im daje banka, oni stavljaju hipoteku na nekretninu firme koju kupuju, onda uzmu pare od banke, kupe firmu, pare banci nikad ne vrate, onda banka zapleni deo placa od firme, ili jedan magacin, koji realno ne vredi nista, i gotovo. Sa tim lihvarima tako i treba. Zasto sto su to ...pa neki izraz... koji postenim ljudima koji hoce da rade nece da daju nista za "start kredit" makar stavili hipoteku na kucu koja vredi 20, 30 ili 50 puta vise nego sto traze da krenu da rade, a daju lopovima na lepe oci. Takve i treba prevariti. Ko hoce da se igra toga mislim.


Pa...ovo sto je napisano ovde, mogao bih komotno da potpisem :). Nego..slabo ko ovo izgovara u medijima, izgleda da se diskusija o tome zavrsava na razgovoru na nekom forumu. Ma nije ni vazno. Ko da su to neke bitne stvari.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:06 - pre 172 meseci
Evo nesto (mozda) slicno ovde kod nas, u vezi teme, izvor blic:

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...pseni-zbog-internet-kladionice

Samo mi ne ide u glavu sta su to 'zgresili', al' aj sad.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:10 - pre 172 meseci
Citat:
žutokljunac: Trostruko!? Pa to nije ni dvostruko oporezivanje. Na platu plaćaš porez i to je jedan poreski oblik, dok na proizvod koji kupujuš plaćaš porez na dodatu vrednost ( taj porez je zamenio nekadašnji opšti porez na promet u maloprodaji ), i to je sasvim drugi poreski oblik. To nije nikakvo dvostruko oporezivanje.

To je skolska definicija, kolokvijalno ameri taksaciju posmatraju malo drugacije jer su specificni, posmatraju kao broj puta koliko se drzava navali na tvoj dolar od trenutka kad ga dobijes do trentuka kad se ponovo vrati u tvoj novcanik u obrtu licnog kapitala. Cak i po njihovoj "zvanicnoj" definiciji oni barataju sa triple-tax definicijom kao separacijom na fed, state i local a double kao state i local (kad nema federalnog poreza), ne koriste definicije koje su blize nama evropljanima ili su cak u upotrebi u medjunarodnom finansijskom recniku. Moze im se.

Citat:
Lesli Eldridz: Ne duguje niko nikome nista. Ti zlikovci iz banki i slicni lihvari su prvo navukli ljude da na angro uzimaju kredite dvadeset godina sireci satanizam, zlikovastvo, pohlepu i ostale najgore ljudske mane i animalizme, onda kad je trebalo da propadnu zbog toga opljackali celo drustvo tako sto im je drzava "dala" (citaj ucukala u kompjutere) nepostojece hiljade milijardi necega umesto da bankrotiraju, a sad od ljudi traze da im vrate stvarne pare

Zanimljiv pogled, kad je trebalo kupiti kucu od 350k bez da imas te pare u dzepu onda je banka prijatelj, a kad te pare treba da vratis onda je banka satanista? Sve bi to bilo ok da je covek odmah rekao "ne, ja mislim da ste vi banke zle i naopake i ja necu vas kredit", ali on to nije uradio, potpisao je i uzeo nesto sto nije bilo njegovo, i za to je sada duzan. Isto tako su i siroke narodne mase srbje duzne do guse za stupidne potrosacke kredite kojima su ziveli iznad svojih mogucnosti. Kako ja nemam nijedan kredit, a? Gde je moj dug? Al vidis, ja proslo leto nisam isao na more ni ovu zimu na zimovanje i gledam CRT SDTV, jednostavno zivis u skladu sa mogucnostima, ako neces i hoces da zivis iznad svojih mogucnosti onda potpisi taj svoj "pakt sa djavolom" i uzmi pare od banke, ali posle nemas pravo da vices faul i kako te neko navukao, niko te po usima ne bije da uzmes kredit.
A za ovo drugo, pa ti ni ne znas kako funkcionise trziste kapitala i drzavnih bondova pa i pricas ovakve ludorije, cuj ukucala drzava u kompjuter nepostojece pare. smesno. ono sto se desilo je da se drzava zaduzila, te pare mozda nisu utemeljene u proizvodnji (retke su drzave bez unutrasnjeg duga) ali je dug itekako stvaran, kamate drzavi na te bondove su itekako postojece isto kao i datumi dospeca tih obveznica kao i uticaj tog duga na medjunarodnu trgovinu i u krajnjoj liniji kursne razlike. Mozemo u nedogled offtopic da raspravljamo da li je to bilo dobro ili ne za americki narod da se drzava zaduzuje da spasava banke, i da li je trebalo pustiti defaulted banke da odu niz slivnik ili ne, ali to nema veze sa ovim likom.

Citat:
Lesli Eldridz: Zasto, on je samo igrao njihovu igru bolje od njih. Iskoristio njihovo divljanje kreditima da izvuce pare, a kad treba da vrati, to im onemogucio rusenjem kuce. Mislis da nije negde sakrio nesto? Aha. Ko zna i ume, sa takvima tako i treba.

To da li bolje igra tu igru tek ostaje da se vidi, americka vlast sada vec tradicionalno ima veoma nizak stepen tolerancije prema takvima, i taj pristup je usavrsavan jos od doba kaponea. Sa ubistvom jos nekako i mozes da se izvuces, za utaju poreza si ugasio. Opet, mozemo da pricamo da li je to moralno ispravno glediste ali su de fakto uveli red u domen javnih prihoda.

Citat:
Lesli Eldridz: To je kao ovi bizmismeni ovde sto su "privatizovali" a privatizovali su parama koje i nemaju, i koje im daje banka, oni stavljaju hipoteku na nekretninu firme koju kupuju, onda uzmu pare od banke, kupe firmu, pare banci nikad ne vrate, onda banka zapleni deo placa od firme, ili jedan magacin, koji realno ne vredi nista, i gotovo. Sa tim lihvarima tako i treba. Zasto sto su to ...pa neki izraz... koji postenim ljudima koji hoce da rade nece da daju nista za "start kredit" makar stavili hipoteku na kucu koja vredi 20, 30 ili 50 puta vise nego sto traze da krenu da rade, a daju lopovima na lepe oci. Takve i treba prevariti. Ko hoce da se igra toga mislim.

Pa zar nisi reko da je kredit zlo na koje te banka navlaci, onda je dobro sto ti ga ne daju, zar ne Ja imam svoje misljenje o tom delu domaceg bankarskog sistema i cinjenici da drzava upravlja direktno kriticnim jerzgrom banaka nad kojima ima vecinsko vlasnistvo, ali to je siroka tema i ono sto mogu da ti kazem je da brkas uzroke i posledice. Banka tu nije uzrocnik problema ona je instrument, taj instrument je u ovakvim scenarijima zloupotrebljen kao duznicki sundjer za bogacenje pojedinaca na teret vlasnickog kapitala drzave u bankama, dakle na teret drustvenog vlasnistva koje izdaje sopstveni zdravi kapital da bi za to dobila neadekvatnu kompenzaciju ili cak masivan write-off. Cik da vidimo da se takvo nesto odradi preko neko privatne banke? Al nesto ne vidim narodni pritisak na vlast da se odrekne vlasnistva i time politickog uticaja na poslovne politike drzavnih banaka tako da po ovom pitanju pisas uz vetar.

Citat:
Lesli Eldridz: BTW, ovde svaki dzudza zavrce drzavu za porez samo tako, sta ih velicate kao da su oni nekakvi rocket scientists, to moze ko hoce i u USA samo sto su oni propagandom dugom 100 godina stvorili takvu drustvenu klimu da je kod njih to moralno neprihvatljivo, a onda filmovima to "misljenje" o njihovom poreznom kao o nekim supermenima prosirili na ceo svet. Srbi se ovde time bave 600 godina, pa sta onda. Turci rade svoj posao, raspisuju poreze, a Srbi svoj, izbegavaju ih.

Sve je to stvar mogucnosti drzave da te locira, a u sferi kolekcije poreza za to ima i interesa i zato drzave i pokusavaju da te izvedu iz kes ekonomije u platni promet. Od turaka si mogo kravu da sakrijes u sumu, od IRSa ne mozes ni dolar da sakrijes ako si audited, sve i da je cista kes ekonomija. Nista se ti ne brini, vrlo brzo ce to doci i kod nas, za sada ne diraju rezidencijalne obveznike jer je situacija pipava sa licnim imovinama ostvarenim u blizoj istoriji (tu ne mislim samo na korumpirane privrednike i politiceare vec i na vaskoliki narod koji je "otkupljivao" drzavne stanove u kojima zivi za bedne iznose koji su isli i ispod marke po kvm). Kad se to desi ne nam samo cime ce se nasi ljudi zaletati u poresko, tanki smo sa pilotskim dozvolama

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:13 - pre 172 meseci
Koliko mi se cini sistem krene da se raspada kad jedan klijent zapali/unisti kucu
a banka ostalima "podeli njegova dugovanja" , a kad optereti ostale , ti ostali ce opteretiti jos 100 ostalih klijenata ravnomerno ,
koji mozda nisu uzimali kredite kako im se cefnulo nego su troslili koliko zarade , a sa druge strane ce se opet naci neko medju njima koji su bili alavi.
U kojoj se grupi nasao ovaj inzenjer nemam pojma :)
I tako krece sistem lancano da se urusava gde su svi u buli sa manjom ili vecom sansom da se izvuku.

Balans njihovog plasmana - nekreditno sposobnih sa ovim "pravim" kreditno sposobnim je izgleda previse pretegao na stranu ovih prvih
i tu banke ne bi trebalo nikako osloboditi krivice jer su onda neposredno ugrozili ove kreditno sposobne .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:16 - pre 172 meseci
Citat:
milance_kg: Samo mi ne ide u glavu sta su to 'zgresili', al' aj sad.

Organizacija igara na srecu u srbiji je regulisana zakonom i oni kao rezidenti podpadaju pod taj zakon. Samim tim sav prihod od toga ostvaren bez licence je protivpravan sve i da su platili income tax. To sto su oni radili je po meni glupavo, mogli su se registrovati komotno, ako ista uspeva u ovoj napacenoj zemlji to su kladionice i sve one imaju dozvole, jedna manje vise ne bi znacila nista.

Citat:
Balans njihovog plasmana - nekreditno sposobnih sa ovim "pravim" kreditno sposobnim je izgleda previse pretegao na stranu ovih prvih
i tu banke ne bi trebalo nikako osloboditi krivice jer su onda neposredno ugrozili ove kreditno sposobne .

A kako banka moze da spreci jednog suicidalnog neracionalnog duznika da ne zapali kucu u kojoj zivi? Neko to mora da plati, banka nije izvor para ona ih plasira od svojih kreditora, ti kreditor dobijaju manji profit zbog ovakvih likova i samim tim uskladjuju rizik sa novonastalom situacijom i bankama novi kapital daju pod losijim uslovima. Ni kod babe nema za dzabe, kad neko nesto unisti, neko to mora i da plati, pitanje je samo ko i koliko.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:22 - pre 172 meseci
Ma to su sve racionalizacije, a stvarnost je da je banka snela od ovog baje i to je to. Jedan se zakucao avionom, ovaj srusio kucu, sad ce da krenu da pale i unistavaju i dalje. Divan sistem. Kraj istorije be. Najbolji od svih mogucih svetova. Ja cu da navijam uz kokice. Naravno, za nase.
Citat:
mmix:...ono sto se desilo je da se drzava zaduzila, te pare mozda nisu utemeljene u proizvodnji (retke su drzave bez unutrasnjeg duga) ali je dug itekako stvaran...
Pa ja to i kazem, pare ne postoje i realno nisu utemeljene ni u cemu, ali neko nekoga njima duzi i racuna mu kamate i bla bla bla. Znaci, samo su ucukali brojke u neke kompjutere, rekli da te pare postoje, i krenuli dalje da se ponasaju kao da je sve to stvarno. Da mene neko pita to je sve zrelo za lecenje. Sizofrenija bato.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:31 - pre 172 meseci
Citat:
Znaci, samo su ucukali brojke u neke kompjutere, rekli da te pare postoje

Lesli, te "brojke" su kvantifikacija tog duga. Moras parama da kvantifikujes KOLIKO neko nekome duguje.

Novac je univerzalno sredstvo razmene, i to tako treba da bude. Necu ja sad ako mi se jede meso da
trazim po ulici ko ima mesa da mi da, a ja njemu mp3 plejer, polovan, ili kilo brasna za 2 hleba.

Proslo to vreme, pomiri se.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:39 - pre 172 meseci
Citat:

kako banka moze da spreci jednog suicidalnog neracionalnog duznika da ne zapali kucu u kojoj zivi? Neko to mora da plati, banka nije izvor para ona ih plasira od svojih kreditora, ti kreditor dobijaju manji profit zbog ovakvih likova i samim tim uskladjuju rizik sa novonastalom situacijom i bankama novi kapital daju pod losijim uslovima. Ni kod babe nema za dzabe, kad neko nesto unisti, neko to mora i da plati, pitanje je samo ko i koliko.

Pa ne bi bilo toliko stete da je od jednog neracionalnog , nego ih ima sigurno mnogo vise .
Banka jasno mora da odluci kome daje a kome ne osnovu racionalne raspodele plasmana ,
a sve u cilju zastite njihove zarade i zastite kreditno sposobnih klijenata koji racionalno trose,
koji na kraju ispastaju zbog ove druge grupe alavih kojima nisu ni trebali davati kredit a kad su poceli da bankrotiraju onih ih odrzavaju u zivotu
na tudjoj grbaci dok ceo sistem ne pukne .
Da to nije radila verovatno svega ovoga ne bi bilo .

Ako su greskom ili losom procenom delili kredite nesposobnim/neracionalnim
neka sami onda snose posledice - neka izvade pare iz steka , neke rezerve - sta ja znam
ali ne da udare po dzepu racionalnim klijentima povecavajuci im kamate pod izgovorom "neko mora da plati"
Mi svi delimo iste pare od banke . Kako da ne . Ja ne sklapam ugovor sa ostalim klijentima nego samo sa bankom





[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 24.02.2010. u 14:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 24.02.2010. u 14:52 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:44 - pre 172 meseci
Citat:
mmix:Zanimljiv pogled, kad je trebalo kupiti kucu od 350k bez da imas te pare u dzepu onda je banka prijatelj, a kad te pare treba da vratis onda je banka satanista? Sve bi to bilo ok da je covek odmah rekao "ne, ja mislim da ste vi banke zle i naopake i ja necu vas kredit", ali on to nije uradio, potpisao je i uzeo nesto sto nije bilo njegovo, i za to je sada duzan. Isto tako su i siroke narodne mase srbje duzne do guse za stupidne potrosacke kredite kojima su ziveli iznad svojih mogucnosti.



Zanimljiv pogled. Jel znas da kad stavis majmunu, bananu u usku rupu u drvetu, on je uhvati, i ne moze da izvuce ruku, zato sto nece da pusti bananu. Mi sad mozemo da kazemo da je majmun glup, ali sta da kazemo za nas ljude onda, koji imamo isto takve reflekse i reakcije? Sigurno ti ne bi bio problem da iskoristis coveka, poznavajuci njegovu prirodu i slabosti. Ali retko ko to radi. Onaj ko to radi , obicno ga nazivamo- " stoka ". Da li imas predstavu kakvi balvani u ovom trenutku sede po bankama i razmisljaju kako da plasiraju novi bankarski proizvod? Do juce su zvali telefonom i nudili banane u drvetu po svim mogucim preduzecima, a zasto sad ne zovu vise? Evro se blizi cifri od 100 dinara, a plate i penzije ostale iste, a svi zaduzeni u evru. Nema domacih banaka da investiraju u privredu. Ko zadnji bude izasao, nek ugasi svetlo.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 13:50 - pre 172 meseci
Koje gasenje svetla, pa odavno je mrak :)

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 14:18 - pre 172 meseci
Citat:
boxxter: Zanimljiv pogled. Jel znas da kad stavis majmunu, bananu u usku rupu u drvetu, on je uhvati, i ne moze da izvuce ruku, zato sto nece da pusti bananu. Mi sad mozemo da kazemo da je majmun glup, ali sta da kazemo za nas ljude onda, koji imamo isto takve reflekse i reakcije? Sigurno ti ne bi bio problem da iskoristis coveka, poznavajuci njegovu prirodu i slabosti. Ali retko ko to radi. Onaj ko to radi , obicno ga nazivamo- " stoka ".


Znaci sta, ti zagovaras kolektivisticki mrak potpune kontrole populacije da ih spasis od sopstvene gluposti? A sa druge strane u temi koja pise upravo o takvoj drzavi (Kini), na sav glas kritikujes takav sistem. Koji bi onda po tebi sistem trebalo da bude? Ljudi nisu majmuni i ljude treba drzati odgovornim za sopstvene postupke, ako covek nece da pusti bananu u supljem drvetu onda zasluzuje da ostane vezan za rupu jer zaista jeste GLUP. To sto balvani sede bankama i smisljaju nacine da plasiraju bankarski proizvod ne opravdava klijenta koji taj proizvod uzme, oni to i rade zato sto ima ko ce da uzme, da nema ko da uzme i proizvod bi bio drugaciji i povoljniji. SVI, ali SVI koji su uzeli euro indeksirani kredit su znali u sta se upustaju ali sad kad je doslo do toga da se to ispolji u praksi vice se faul. Sto nisu vikali faul kad se uzimao kredit, sto nisu rekli kakava vam je bre ovo glupost, necu da mi indeksirate kredit u evrima, ako necete da mi date normalan kredit u dinarima necu ni da ga uzmem. Ali ne, kad se pare uzimaju onda smo jaki i sposobni, kad treba pare da se vrate onda smo zrtve iskoristive ljudske prirode i slabosti.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 14:52 - pre 172 meseci
Zato sto mozda nisu ni sposobni da ukapiraju te stvari, i ovi sto su ih navlacili to znaju, pa su ih zato i navlacili. Razlika izmedju njih i majmuna je mozda u pogledu sposobnosti razumevanja manja nego izmedju tebe i njih. Mozda zato ti sve to znas a oni ne znaju pa se zaduzivali, i sad onaj ko ih je na to navukao hoce da ih jos i zarobi. E toliki ni oni majmuni nisu. Plus, ne mozes ti majmuna da krivis zato sto je majmun. Znaci, mozda covek zagovara sistem u kome nece da se forsiraju animalizmi i najnize strasti nego ce da se oni suzbijaju, ne silom nego naucnim metodama, kao sto su na isti nacin i nametnuti, a forsirace se neke druge stvari, na primer razum, umerenost, ovo ono. Svako zna da nekoga drogira "lako cemo" pricama a onda da ga zarobi. Ali i to stanje drogiranosti prodje, a onda ide zakucavanje avionima, rusenje kuca, a bice i upadanje u banke i uprave prihoda sa puskama pa polivanje svega benzinom... ups, pa to je vec bilo ovde pre par godina.
Citat:
Srđan Pavlović: Proslo to vreme, pomiri se.
To vreme je proslo pre nekoliko hiljada godina, ama posle se kolicina para u opticaju merila necim sto stvarno postoji, nekad rezervama zlata, onda time koliko vredi proizvodnja, a sad se ne meri nicim, osim sto oni traze da neko veruje na rec drzavama da pare postoje. Rek'o neki drug negde da te pare postoje i to je to, ucukali ih u kompjutere, a ti narode, gradjani, sta li su, pučino koja si stoka jedna grdna, hajde placaj kamatu i radi da ih odradis. E, to je vreme proslo, to vise ne pali. Zato se ovi i zakucavaju u zgrade i namerno ruse kuce, a to je samo pocetak. Ne vole ljudi da budu zarobljeni pa to ti je.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 15:07 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Znaci sta, ti zagovaras kolektivisticki mrak potpune kontrole populacije da ih spasis od sopstvene gluposti?
Upravo tako treba. Samo treba naći nekog finog diktatora u svilenim rukavicama. Recimo kao što je bio Tito

Citat:
mmix: Ljudi nisu majmuni i ljude treba drzati odgovornim za sopstvene postupke, ako covek nece da pusti bananu u supljem drvetu onda zasluzuje da ostane vezan za rupu jer zaista jeste GLUP.

Pa vidiš, takvo razmišljanje ne bi bilo problematično, da nije jedne bitne činjenice: Ti živiš u okruženju sa takvim ljudima. Ako njih neko guzi i razbija od iskorišćavanja zato što su glupi, oni će na kraju da pobesne (iako, kao takvi, potpuno nesvesni pravog razloga svog besa) i napraviće anarhiju i haos, koji može gadno da potkači i tebe takvog koji si u njihovoj blizini. Znači, sve se svodi na to da koliko god ti pametan bio, dok god si u društvu u kome su glupi većina, moraš da jako vodiš računa o toj većini i njihovom pravilnom usmerenju ka aktivnostima koje će u njima izazvati nirvanu, a ne frustracije i bes.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 15:18 - pre 172 meseci
Zato bi idealno drustvo bilo ono iz Vrlog novog sveta (Brave new world) . Svako ima svoju klasu i svi su zadovoljni sto su bas iz te klase. Onaj epsilon djubretar se nikad ne bi menjao sa alfa plus intelektualcem. Ima cak i rezervat za divljake, to su ovi sto vole da budu "slobodni" kao sad sto su. To je drustvo, moze da prica ko sta hoce. Ova njihova "sloboda" od sad je precenjena.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 15:23 - pre 172 meseci
E, pa sa velikim stepenom slobode mora da dodje i velik stepen odgovornosti.

Nije sloboda za neodgovorne, ima sloboda itekako svoju cenu i preduslove.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 15:27 - pre 172 meseci
Citat:
pisac: Pa vidiš, takvo razmišljanje ne bi bilo problematično, da nije jedne bitne činjenice: Ti živiš u okruženju sa takvim ljudima. Ako njih neko guzi i razbija od iskorišćavanja zato što su glupi, oni će na kraju da pobesne (iako, kao takvi, potpuno nesvesni pravog razloga svog besa) i napraviće anarhiju i haos, koji može gadno da potkači i tebe takvog koji si u njihovoj blizini. Znači, sve se svodi na to da koliko god ti pametan bio, dok god si u društvu u kome su glupi većina, moraš da jako vodiš računa o toj većini i njihovom pravilnom usmerenju ka aktivnostima koje će u njima izazvati nirvanu, a ne frustracije i bes.

Sto se tice glupih i treba da propadnu - njima ni nirvana ne pomaze .
A bez takvih zemlja bi bila mnogo lepse mesto za zivot .

Problem je sto nisu svi bas glupi nego naivni i lakomisleni, ako ove 2 kategorije mogu da se odvoje u nekoj tacki .
A pohlepa , neracionalna potrosnja su stvar vaspitanja .
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 15:31 - pre 172 meseci
Kada su bankarski menadzeri uzeli novac koji im je drzava dala da bi ih spasla propasti, i isplatili sebi bonuse, predsednik Obama je morao da sazove konferenciju za stampu. Tamo je rekao- " ljudi, ovde vec nije problem novac, mi imamo problem druge vrste..", i nastavio da govori.

Pokusacu bukvalno da prevedem o cemu je pricao. Dakle rekao je," nije bre vise stvar u parama, nego brate da li su ti ljudi psihijatrijski slucajevi. Oni menadzeri koji su saranili svetsku ekonomiju, sad od para koje je drzava uzela od gradjana, koji su ostali bez posla zbog njih, isplacuju sebi nagrade. Da li ti ljudi imaju gram mozga, i da li su ustvari retardirani ? Jel svetsku ekonomiju vode retardinjosi? "

Ti ustvari onda amnestiras i trgovinu belim robljem, gde se lakoverni navode na put propasti. Otkud tebi ideja da ti nemas slabosti koje neko nije sposoban da iskoristi? Zato sam i rekao da majmun nije glup, jednostavno ne zna. A da nas neko majmunise, majmunise nas. I nas i kineze.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 15:41 - pre 172 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: E, pa sa velikim stepenom slobode mora da dodje i velik stepen odgovornosti.

Nije sloboda za neodgovorne, ima sloboda itekako svoju cenu i preduslove.
Odlicno, to mozete da objasnite ovim ponizenima i uvredjenima kad im dosadi da se zakucavaju u zgrade i ruse sebi kuce pa krenu da da dele pravdu po ulicama.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 17:07 - pre 172 meseci
Ne bavim se nikakvim vidom kladjenja (pa tako sam i neupucen u tematiku), ali da te citiram:

Citat:
mmix: Organizacija igara na srecu u srbiji je regulisana zakonom i oni kao rezidenti podpadaju pod taj zakon. Samim tim sav prihod od toga ostvaren bez licence je protivpravan sve i da su platili income tax. To sto su oni radili je po meni glupavo, mogli su se registrovati komotno, ako ista uspeva u ovoj napacenoj zemlji to su kladionice i sve one imaju dozvole, jedna manje vise ne bi znacila nista.


Ali sam cuo da momci rade samo 'affiliate', a neko bacio oko na njihovu kintu... i tako... 'oce to u zemlji medju sljivama.

Za one koje mrzi da citaju postove unazad, link iz blica:
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...pseni-zbog-internet-kladionice

Nije lose procitati i komentare u blicu za clanak.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41077 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.