Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

elitemadzone.org :: MadZone :: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41051 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 17:09 - pre 172 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Odlicno, to mozete da objasnite ovim ponizenima i uvredjenima kad im dosadi da se zakucavaju u zgrade i ruse sebi kuce pa krenu da da dele pravdu po ulicama.

Preterujes, to se nece dogoditi, vecina ljudi ipak nije nekalibrisana do te mere, a ovakvih bisera kao sto buldozerista i pilot je uvek bilo, sa ili bez krize, sa ili bez kredita. Ma koliko destruktivna jedna individua ne moze nasilno da promeni sistem ma sta da uradi. Ovo cime vi pretite je masovni revolt idiota koji ne znaju da racunaju procente, a to je malo verovatno necu da budem zloban i da predlozim resenje tog problema (koje ukljucuje puno banana i veliku tarabu sa puno rupa). Razumem donekle ves ugao posmatranja, ipak je uvek bilo lakse nauciti nekoga da puca iz puske nego da racuna razlomke, medjutim ako je vecina ponizena ta vecina u demokratskom sistemu ima opciju legitimnog revolta na izborima, nasiljem kao metodom politickih promena u sistemu sa fer izborima koriste se samo i iskljucivo radikalne manjine. Ako je drustvo masovno nesposobno da se izbori sa kreditnim racunom onda ce to drustvo da izabere sebi vlast koja ce ih toga postedeti i to je sasvim ok, evo formira se komunisticka partija Srbije, Broz je ponovo na celu, na sledecim izborima iskazite svoj revolt prema bankama i njihovim zbunjujucim procentima.
Ako pak i ta manjina naraste na kriticnu agresivnu velicinu da ugrozi drzavni poredak a drzava ne bude u stanju da ih obuzda onda cete i dobiti promenu sistema, nagrada za istu ce uslediti odmah po smirivanju situacije, bankari ce biti povesani da ne zbunjuju narod, ali iz nekog razloga ni ekonomija nece bas nesto napredovati. Jbg, za sracunavanje profitabilne cene proizvoda treba znati bar razlomke, oni koji su to radili zaplatu su na banderama a oni ostali koji to znaju nikad to nee priznati da sami ne bi zavrsili na sledecoj. Srecno posle toga.

Citat:
boxxter: Ti ustvari onda amnestiras i trgovinu belim robljem, gde se lakoverni navode na put propasti. Otkud tebi ideja da ti nemas slabosti koje neko nije sposoban da iskoristi? Zato sam i rekao da majmun nije glup, jednostavno ne zna. A da nas neko majmunise, majmunise nas. I nas i kineze.

Sve bi to bilo prihvatljivo da nema tog kreditnog ugovora, tako da ne mozes porediti kreditno reklamiranje sa putem lazi koji vodi u trgovinu robljem jer kredit ne postoji dok ne potpises ugovor niti je taj kreditni ugovor lazan. Ako ne razumes ugovor onda ne treba da ga potpisujes, ako ne razumes da ne treba da potpisujes nesto sto ne razumes onda ti niko ne moze pomoci, ono sto sasvim sigurno ne treba da uradis je da blanko potpisujes kreditne ugovore dok sanjaris kako ce ta upravo kupljena plazma da izgleda u dnevnoj sobi. Da bi zastitio takve osobe od samih sebi moras da im uskratis pravo na samostalno odlucivanje. Postoji jedna grupacija u ljudskoj populaciji kojoj drustvo bez obzira na kulturne specificnosti uskracuje pravo na samostalno odlucivanje jer ih smatra nesposobnim i emotivno i racionalno nezrelim da samostalno donose odluke, njih zovemo maloletnici. Ono sto vi sad tvrdite svi kumulativno je da je danasnja civilazcija u stvari grupa odraslih maloletnika kojima treba uskratiti pravo na odlucivanje za njihovo dobro i budite vrlo oprezni sa takvim konstatacijama. Za pocetak maloletnici ne mogu da ulaze u radne odnose, ne mogu na ravnopravnoj osnovi da ulaze u seksualne odnose, niti mogu da imaju pravo na roditeljstvo jer su i sami nezreli i moraju da imaju svog roditelja/mentora koji ce ih izdrzavati i donositi odluke u njihovo ime. Nazalost postoji i grupacija takvih ljudi, to su mentalno zaostale osobe uzrasta iznad 18 godina, siguran sam da srdjan kao frenolog o tome moze mnogo vise da vam kaze. Ali govoriti da je kritican deo populacije ometen do te mere da nije u stanju da racionalno donosi odluke u vezi sa licnim finansijama je po meni bezvezno i netacno.

Tako da ja mislim da niste u pravu, mislim da su ljudi itekako svesni i sposobni da nauce sta znaci nepovoljan kredit i da se samo prave blesavi da bi izbegli svoje dospele obaveze znajuci da je "kreditno ludilo" jedini nacin da ikad sebi pribave nesto sto je van njihove platezne moci, ako to znaci da ce posle da prete anarhijom i da ce par njih da pretnje pokrepi bagerom, buldozerom i avionom, ona je to "cena" koju su spremni da plate, sve samo da pare ne vrate.
Ako pak jeste u pravu, onda je i cela ova diskusija prozaicna i onda je buducnost ljudske vrste veoma zalosna, sa ili bez kredita, jer nijedno drustvo ne moze da se izbori sa tolikom kolicinom nezrelih osoba u svojim redovima.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 17:16 - pre 172 meseci
Citat:
milance_kg: Ali sam cuo da momci rade samo 'affiliate', a neko bacio oko na njihovu kintu... i tako... 'oce to u zemlji medju sljivama.

Pazi oni su orgainzovali kladjenje na stranim kladionicama koje NISU registrovane kod nas kao organizatori igara na srecu, samim tim su deo ilegalnog lanca organizovanih igara na srecu. Da su se registrovali mogli su da budu front za te betting sajtove u Srbiji i da rade booking za proviziju i niko ih ne bi dirao. Ne postoji razlika izmedju ovoga i npr setupa u kome otvoris kockarnicu strane kompanije u Srbiji bez da se registrujes kao organizator igara na srecu. Neko ih je od "konkurencije" sigurno i prijavio, tu si u pravu, ali to i dalje ne znaci da nisu prekrsili zakon. A btw, sve mi je manje jasno zasto je ovo povezano sa temom?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 17:27 - pre 172 meseci
Citat:
Lesli:  Odlicno, to mozete da objasnite ovim ponizenima i uvredjenima kad im dosadi da se zakucavaju u zgrade i ruse sebi kuce pa krenu da da dele pravdu po ulicama.


U Grčkoj u štrajku 5 miliona ljudi. Zemlja paralisana. Slike iz Atine ( ova samo za Leslija ).




video: http://www.youtube.com/watch?v=NPsvWAnFAIo&feature=related ( obratiti pažnju na Molotovljeve koktele kako lete na muriju )
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 17:42 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Pazi oni su orgainzovali kladjenje na stranim kladionicama koje NISU registrovane kod nas kao organizatori igara na srecu, samim tim su deo ilegalnog lanca organizovanih igara na srecu. Da su se registrovali mogli su da budu front za te betting sajtove u Srbiji i da rade booking za proviziju i niko ih ne bi dirao. Ne postoji razlika izmedju ovoga i npr setupa u kome otvoris kockarnicu strane kompanije u Srbiji bez da se registrujes kao organizator igara na srecu. Neko ih je od "konkurencije" sigurno i prijavio, tu si u pravu, ali to i dalje ne znaci da nisu prekrsili zakon. A btw, sve mi je manje jasno zasto je ovo povezano sa temom?


Pa kazem.. ne razumem se u kocku.. pricam samo kako cujem, a sto se tice kakve ima veze, bojim se da ce uskoro da saznamo...
A porez ovoj drzavi!? Daj molim te, kome? Bice da su ovde samo videli kintu koju mogu da otmu i nista vise.
Vidim da si legalista, i ja sam, ali gde je sve legalno, a ne selektivno.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 20:03 - pre 172 meseci
Ma to je bre sve trla baba lan. Ovde pricati o svemu ovome na taj nacin to je u najmanju ruku naivno. Koji legalizam i Srbija, to je takvo zamajavanje da vec postaje smesno. Ko je ikad pravio problem oko milijardi koje ulaze svake godine iz dijaspore u vidu donacija familijama. Normalno, to nikad niko nije prijavio kao prihod, niti ce. Niti se pa ikad na to placao neki porez, i nece placati i dalje. I ko se buni - niko. To oko ove dvojice je samo nekom od lopova bilo krivo sto se on nije prvi setio da izadje na internet sa tim budalastinama, pored toga sto su otvorili 50 miliona tih kladionica u svakoj vukogrebini, o tome se radi. Cuj, "prekrsili neki tamo zakon" u Srbiji, i tio tako sto su napravili sajt. A zna se dobro da stanovnistvo Srbije, sa sve vlastodrscima, ne samo da je upuceno u to sta je to internet sajt, nego vise voli da postuje zakone nego li leba da jede. Smesno.

Daj uozbiljite se i zivite malo u stvarnom svetu. Kad tako neko pocne o zakonima u Srbiji, meni to lici na Paju Vujisica u Ko to tamo peva, ono kad natera Taska Nacica da juri autobus jedno 100 m, kaze, treba da ga neko vidi kako prima putnike van stanice pa da ga prijavi, a ono neka livada u divljini i nema nigde zive duse. I kad ih Tasko konacno stigne, pa kaze "pa vi niste normlani" , Paja ima objasnjenje "propisi su propisi".
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 20:17 - pre 172 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ... meni to lici na Paju Vujisica u Ko to tamo peva, ono kad natera Taska Nacica da juri autobus jedno 100 m, kaze, treba da ga neko vidi kako prima putnike van stanice pa da ga prijavi, a ono neka livada u divljini i nema nigde zive duse. I kad ih Tasko konacno stigne, pa kaze "pa vi niste normlani" , Paja ima objasnjenje "propisi su propisi".


Bravo, bas tako. A svako prepucavanje dalje lici na snobizam ili korist od postojeceg sistema. Kazem bravo za poredjenje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...24.02.2010. u 23:36 - pre 172 meseci
Zaboravih ovo da prokomentarišem:
Citat:
mmix: Projektujes njegovu pricu na srbiju. Nije on ugnjeteni pripadnik radnicke klase za koju se ti boris, on je vlasnik firme kome je pohlepa mozak popila do te mere da je resio da je pametniji od IRSa i da ce da zavrne drzavu za porez. I kad ga je IRS procitao i ubacio u masinu onda se poneo kao razmazeno deriste i unistio sve igracke da drugi ne mogu da se igraju. Taj covek je susta antiteza tvom manifestu koju drzis u profilu.

Gde sam ja u svom "manifestu" pomenuo ikakvu radničku klasu? Ja se borim za ljude, a ne za klase. Svejedno je da li su bogati ili siromašni.

A što se tiče svega ostalog: celo čovečanstvo živi poslednjih decenija na kredit. Vreme za naplatu tog kredita će doći, a tada neće imati od čega da se naplati jer se živelo u virtuelnom svetu iluzija. Lepo kaže lesli: učukali u kompjuter neke cifre... e kad dođe vreme prave naplate, neće pomoći nikakvo čukanje. Tad će oni isftustrirani low-IQ konzumeristi da izađu na ulice da traže "svoja prava" (tj. biće besni što ne mogu i dalje da kupuju besmislice u svom virtuelnom svetu), i biva the end ovoga sada.

Citat:
mmix: Tako da ja mislim da niste u pravu, mislim da su ljudi itekako svesni i sposobni da nauce sta znaci nepovoljan kredit i da se samo prave blesavi da bi izbegli svoje dospele obaveze znajuci da je "kreditno ludilo" jedini nacin da ikad sebi pribave nesto sto je van njihove platezne moci, ako to znaci da ce posle da prete anarhijom i da ce par njih da pretnje pokrepi bagerom, buldozerom i avionom, ona je to "cena" koju su spremni da plate, sve samo da pare ne vrate.
Ako pak jeste u pravu, onda je i cela ova diskusija prozaicna i onda je buducnost ljudske vrste veoma zalosna, sa ili bez kredita, jer nijedno drustvo ne moze da se izbori sa tolikom kolicinom nezrelih osoba u svojim redovima.


Kao što rekoh jednom prilikom: Čovečanstvo je slepa grana evolucije. Ne toliko zbog takvih (nezrelih) koji će buldožerima i avionima da udaraju po sistemu, već zbog onih (nezrelih) koji kroje taj sistem da bi izvukli što veću korist, a ni sami nisu svesni da seku granu na kojoj sede (njihova deca). Čovek generalno ima veću moć nego što ima inteligenciju, jer je tehnološka moć proizašla iz rada visokointeligentnih osoba, a svetom upravlja većina koja je prosečno pametna i jako podložna svojim životinjskim nagonima.

Veća moć nego sposobnost da se upravlja sa tom moći = recept za katastrofu.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 08:53 - pre 172 meseci
Bankovno pitanje je veoma slozeno i najmanje je crno-bijelo. Banka kao institucija treba da postoji i da sluzi sadasnjoj svrsi, al' uz ozbiljne promjene nacina funkcionisanja iste i jako strogim kontrolama poslovanja. Posljednjih godina aktuelni bankovni sistem dostize vrhunac besmisla i zloupotrebe, a samo balansiranje izmedju dobiti banke i globalne finansijske stabilnosti je "zategnuto" do krajnjih granica u korist profita banke. Dakle, neophodne su temeljne promjene u vidu "vezivanja" raspustenih banaka i bankara.

Sa druge stane, opet, ni klijentela nije crno-bijela. Tako da postoje krajnje odgovorni, al' i krajnje neodgovorni ljudi koji se upustaju u "avanturu" sklapanja ugovora sa bankama. Takve stvari treba regulisati strogim provjerama i filtriranjima prilikom apliciranja klijenata, al' i pravilnim i zdravim poslovanjem banke(sto dolazi sa "neophodnim promjenama"), koja nece bankrotirati zbog minimalno povecanog procenta neuplacenih rata.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 09:39 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Sve bi to bilo prihvatljivo da nema tog kreditnog ugovora, tako da ne mozes porediti kreditno reklamiranje sa putem lazi koji vodi u trgovinu robljem jer kredit ne postoji dok ne potpises ugovor niti je taj kreditni ugovor lazan. Ako ne razumes ugovor onda ne treba da ga potpisujes, ako ne razumes da ne treba da potpisujes nesto sto ne razumes onda ti niko ne moze pomoci, ono sto sasvim sigurno ne treba da uradis je da blanko potpisujes kreditne ugovore dok sanjaris kako ce ta upravo kupljena plazma da izgleda u dnevnoj sobi.



Ja sam govorio samo o veoma perfidnom i subverzivnom reklamiranju banaka. Recimo, Ariel, prasak za rublje se reklamira tako sto kazu da ce vase rublje biti cisto belo. Kako bi tebi bilo da ti posle pranja arielom gace budu i dalje usrane. Trenutno od reklama mogu da izdvojim bankarske reklame i onu, " mi smo vesele devojke ", koje su nize od onoga koji nudi aparat za lecenje leukemije. I ona telekomova " imate prijatelje " je bolidna. A izmedju belog roblja, i duznickog ropstva, ja ne pravim razliku.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 09:46 - pre 172 meseci
Citat:

Sa druge stane, opet, ni klijentela nije crno-bijela. Tako da postoje krajnje odgovorni, al' i krajnje neodgovorni ljudi koji se upustaju u "avanturu" sklapanja ugovora sa bankama.

Pre neki dan su nahvatali grupu koja je uzimala kredite pa je posle sa tim parama zelenasila.
Naravno i zaradjivali su a sto je najbitnije: bankama su oni super klijenti : dugove namiruju redovno :)
Sad je bankarima svejedno da li se on "ustvari" bavi zelenasenjem pa ima pokrice u vidu neke "fantomske firme"
pa su ulepsavali finansijske izvestaje i muckali sa poreskom upravom ili nekom privredniku koji normalno i legalno posluje ,
prozivodi, izvozi i zaposljava nove ljude .
Ako banka ne moze da prati gde ce novac tacno zavrsiti drzava sigurno moze i tu treba da postoji jaka kontrola ,
da bi novac uvek zavrsavao u nekom pravom smeru.

Pucanstvu bih dao "kasicu prasicu " i besplatan racun u banci pa nek prvo stedi malo
- ( kao sto sam je ja nekad u doba socijalizma dobio od beobanke kad sam bio klinja :)
Salim se .. depozit kao stednja, pa tek onda da pocnu da razmisljaju o kreditima za plazme, telefone, klime i ostalo ..
Ali dzabe , izgleda da potrosacko drustvo koje se ovde stvorilo je stvoreno da bi samo trosilo .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 12:42 - pre 172 meseci
Citat:
jericho1405: Bankovno pitanje je veoma slozeno i najmanje je crno-bijelo. Banka kao institucija treba da postoji i da sluzi sadasnjoj svrsi, al' uz ozbiljne promjene nacina funkcionisanja iste i jako strogim kontrolama poslovanja. Posljednjih godina aktuelni bankovni sistem dostize vrhunac besmisla i zloupotrebe, a samo balansiranje izmedju dobiti banke i globalne finansijske stabilnosti je "zategnuto" do krajnjih granica u korist profita banke. Dakle, neophodne su temeljne promjene u vidu "vezivanja" raspustenih banaka i bankara.
Sa druge stane, opet, ni klijentela nije crno-bijela. Tako da postoje krajnje odgovorni, al' i krajnje neodgovorni ljudi koji se upustaju u "avanturu" sklapanja ugovora sa bankama. Takve stvari treba regulisati strogim provjerama i filtriranjima prilikom apliciranja klijenata, al' i pravilnim i zdravim poslovanjem banke(sto dolazi sa "neophodnim promjenama"), koja nece bankrotirati zbog minimalno povecanog procenta neuplacenih rata.

Banka ne postoji da bi tebi obezbedjivala pare, banka postoji da bi svojim deonicarima donosila profit, davanej tebi kredite je samo proizvod kojim oni taj profit obezbedjuju. Ocekivanje da ce rukovodstvo banke biti altruisticno i trositi pare banke za ispomoc raji je besmisleno i nadasve nelegalno, ja da sam deonicar banke koja to radi ja bi ih prvi tuzio za zloupotrebu sluzbenog polozaja radi pribavljanja materijalne koristi drugima. I nemoj da se lazemo i ti da si deonicar banke isto bi tako razmisljao. Zastita potrosaca je propisana i naredjena od strane trzisnog regulatora, u slucaju srbije NBS. I NBS pruza mehanizme zastite i ljudi te mehanizme i koriste kad banka prekrsi stavke ugovora, samo sto nekima smeta sto NBS nece da im kaze "vazi bato, nemoj da vratis pozajmljene pare". To ni NBS ne moze da kaze jer onda banka ne moze da ostvari profit po osnovu kreditne linije i onda ce istu i da ugasi i onda niko ne moze da podigne kredit ukljucujuci i one koji to rade smisleno i razumno, da bi recimo razvili neki biznis. I onda se lepo vratis u 18. vek i prvobitnu akomulaciju kapitala pa polako, za 200 godina ce se nakupiti para.

Stalno pricate o tom filtriranju pri uzimanju kredita, banka to i radi, proverava kreditni biro, procenjuje plateznu sposobnost, itd, samo nema ojbedinjeni kreditni skor koji bi po meni trebao da postoji. Ali banka nema telepate koji mogu da prodru u mozak jednog coveka i da kazu, e ovaj je emotivno nezreo ako mu damo pare nece nam vratiti i jos ce kamionom da nam se parkira u izlogu zato sto smo se usudili da mu kazemo da mora pare da vrati. Sta banka da radi, da salje potencijalne klijente na dvonedeljno posmatranje u Kovin pre odobravanja kredita?

Citat:
boxxter: Ja sam govorio samo o veoma perfidnom i subverzivnom reklamiranju banaka. Recimo, Ariel, prasak za rublje se reklamira tako sto kazu da ce vase rublje biti cisto belo. Kako bi tebi bilo da ti posle pranja arielom gace budu i dalje usrane. Trenutno od reklama mogu da izdvojim bankarske reklame i onu, " mi smo vesele devojke ", koje su nize od onoga koji nudi aparat za lecenje leukemije. I ona telekomova " imate prijatelje " je bolidna. A izmedju belog roblja, i duznickog ropstva, ja ne pravim razliku.

Pa naravno da se to desava, ja npr imam listu proizvoda i brendova koje bojkotujem zbog loseg kvaliteta, ako se kompaniji isplati da pravi veliku marketinsku buku za jednu prodaju i to je po meni ok. Nista mene ne sprecava da banke stavim na taj spisak, dok god reklama decidno ne obmanjuje i ne laze, sve je fair game, na tebi je da kao odrasloj balansiranoj osobi kazes: "koji ste vi slepci, zar stvarno mislite da cu zbog toga da vam uzmem kredit", sto ti upravo i cinis svojom kritikom istih. Samo sto opet poredis babe i zabe, kad kupujes ariel kupujes macku u dzaku koju ces videti kad pakovanje otvoris, kad kupujes kredit SVE je izneseno u kreditnom ugovoru, ono sto je nepoznato u ugovoru je stepen do kojeg ce se neki rizik koji se preuzeo na sebe realizovati u praksi, ali si ti svojim svojerucnim potpisom SLOBODNIM izborom taj rizik preuzeo na sebe, niko ti nije drzao pistolj na celu. izgovora nema bre, ti isti ljudi su svoju ustedjevinu davali dafini i jezdi sa masivnim profitnim kamatama iza kojih nije postojala nikakva osnova, ako tad nisu naucili nesto o licnim finansijama i rizicima onda i zasluzuju to sto dobiju kreditnim ugovorom. Ako je evro indeksirani kredit 5% a dinarski kredit 25% a ti imas primanja u dinarima budi siguran da ces na kraju platiti tih 25% ili vise, jer je upravo rizik inflatornog pada dinara obracunat u tih 25%. Sa kratkorocnim kreditima jos mozes nekako da se provuces ako vlada u medjuvremeno ne dohrani penzionere i budzetlije povecanjem deficita, ali na duze staze inflacija ce te stici narocito u ovoj drzavi u kojoj se pola stanovnistva hrani budzetom i drzava kupuje socijalni mir parama bez pokrica.

Citat:
pisac:  Lepo kaže lesli: učukali u kompjuter neke cifre... e kad dođe vreme prave naplate, neće pomoći nikakvo čukanje.

Postoji velika razlika izmedju stampanja kesha koji direktno dize inflaciju i izdavanje obvezniza za podizanje kapitala na ustrb javnog duga. Te obveznice nisu pare, pre nego sto drzava ima pare da da banci neko te obveznice mora da kupi za zivu lovu, onda tek te pare spasavaju nekog i tu nema govora o inflatornom sirenju jer nijedan novi dolar nije dodat u sistem. Javni dug jeste veoma pipavo pitanje ali apsolutni iznos javnog duga ne predstavlja nista sam po sebi, ono sto je vazno za jedno drustvo i njegovu buducnost je koliki je odnos tog duga prema drustvenom bruto proizvodu i sposobnosti drzave da prikupi sve svoje javne prihode (citaj poreze) iz tog drustvenog proizvoda. U drzavi kao sto je srbija koja ne proizvodi skoro nista i ima ocajan GDP a pride ima populaciju koja nece da placa ni zakonski obavezan porez a kamoli onaj koji legalno moze da se zaobidje, dug zaista jeste problem i zato je retko ko voljan da kupuje obveznice takve drzave pa drzava mora da se koristi drugim "sredstvima".
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 13:14 - pre 172 meseci
Citat:
mmix:Ali banka nema telepate koji mogu da prodru u mozak jednog coveka i da kazu, e ovaj je emotivno nezreo ako mu damo pare nece nam vratiti i jos ce kamionom da nam se parkira u izlogu zato sto smo se usudili da mu kazemo da mora pare da vrati. Sta banka da radi, da salje potencijalne klijente na dvonedeljno posmatranje u Kovin pre odobravanja kredita?


Moram da te pitam da li si svestan da si ti jedini koji amnestira banke, a krivicu svaljuje na narod koji je uzimao kredite. Ne postoji ozbiljna ekonomska studija, niti izjava politicara na ovom svetu, koja ne govori o pohlepi bankara, i propasti koje su doneli.

Kakve sanse ima prosecan gradjanin, koji protiv sebe ima armiju ljudi koji su godinama skolovani da prevare coveka? Armija menadzera i marketing menadzera koji su se poigrali malo sa ljudskim zivotima. A ovde ne pricamo o pasti za zube, nego o krovu nad glavom i srljanju u propast zarad profita. Institucije od opsteg drustvenog znacaja ne mogu da funkcionisu samo na principu profita.


Citat:
mmix:Banka ne postoji da bi tebi obezbedjivala pare, banka postoji da bi svojim deonicarima donosila profit, davanej tebi kredite je samo proizvod kojim oni taj profit obezbedjuju. Ocekivanje da ce rukovodstvo banke biti altruisticno i trositi pare banke za ispomoc raji je besmisleno i nadasve nelegalno, ja da sam deonicar banke koja to radi ja bi ih prvi tuzio za zloupotrebu sluzbenog polozaja radi pribavljanja materijalne koristi drugima. I nemoj da se lazemo i ti da si deonicar banke isto bi tako razmisljao. Zastita potrosaca je propisana i naredjena od strane trzisnog regulatora, u slucaju srbije NBS. I NBS pruza mehanizme zastite i ljudi te mehanizme i koriste kad banka prekrsi stavke ugovora, samo sto nekima smeta sto NBS nece da im kaze "vazi bato, nemoj da vratis pozajmljene pare".



Koja zastita potrosaca? Nas narod se zaduzuje kod banaka pod najvecim kamatama na svetu, koje placaju najmanji porez na svetu? Zastita potrosaca?

Citat:
mmix:Ocekivanje da ce rukovodstvo banke biti altruisticno i trositi pare banke za ispomoc raji je besmisleno i nadasve nelegalno, ja da sam deonicar banke koja to radi ja bi ih prvi tuzio za zloupotrebu sluzbenog polozaja radi pribavljanja materijalne koristi drugima.


A kako se sad pare gradjana trose za ispomoc tih istih banaka? Jel to legalno? Jel trebaju sad svi gradjani da ih tuze radi pribavljanja materijalne koristi drugima? Ajde objasni to.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 13:27 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Banka ne postoji da bi tebi obezbedjivala pare, banka postoji da bi svojim deonicarima donosila profit, davanej tebi kredite je samo proizvod kojim oni taj profit obezbedjuju. Ocekivanje da ce rukovodstvo banke biti altruisticno i trositi pare banke za ispomoc raji je besmisleno i nadasve nelegalno, ja da sam deonicar banke koja to radi ja bi ih prvi tuzio za zloupotrebu sluzbenog polozaja radi pribavljanja materijalne koristi drugima.

Niko nije ni rekao da banke treba da se pretvore u altruisticku il' socijalnu ustanovu, vec da se neke stvari preispitaju, tj. promijene. Ovdje, prije svega, mislim na procenat depozita koji ide dalje u "pogon", tj. koji se daje kao kredit drugim ljudima. Treba da bude drasticno i neupitno manji, jer trenutno imamo situaciju da najobicnija spekulacija moze da zavije u crno pola ekonomije svijeta.

Takodje, zastita potrosaca podrazumjeva i da novac koji klijent ostavi u banci "ne ispari", vec da bude tamo gdje ga je ostavio* i nakon xy dana. Sta bi bilo sa ovakvim slucajevima da u nedavnoj krizi nisu intervenisale nacionalne vlade?

*Ne mislim bukvalno da novac miruje u banci.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 14:51 - pre 172 meseci
Citat:
jericho1405: Niko nije ni rekao da banke treba da se pretvore u altruisticku il' socijalnu ustanovu, vec da se neke stvari preispitaju, tj. promijene. Ovdje, prije svega, mislim na procenat depozita koji ide dalje u "pogon", tj. koji se daje kao kredit drugim ljudima. Treba da bude drasticno i neupitno manji, jer trenutno imamo situaciju da najobicnija spekulacija moze da zavije u crno pola ekonomije svijeta.

frakciono bankarstvo umanjuje rizik ali ga ne eliminise, kod nas je to cak prilicno konzervativno regulisano kroz obaveznu rezervu banke cak i pri plasmanu spoljnog kapitala. Tako da to postoji, ali nijedna banka ne moze da prezivi 100% potrazivanja sa depozita, jedini nacin je da drzi svih 100%, ali ako banka mora da drzi u rezervi svih 100% neorocenih depozita onda taj kapital ne moze da investira, to onda znaci da banci moras da pokrijes pun trosak cuvanja tvojih para i to onda znaci da se odrices kamate po vidjenju, to je bukvalno cuvanje para u slamarici, ali u bancinoj slamarici i polako ga jede inflacija. Obavezna rezerva spoljnog kapitala takodje podize kamatnu stopu kredita jer bancin kreditor ocekuje profit na svih 100% angazovanih para dok banka od toga moze da plasira samo ono sto nije u obaveznoj rezervi pa mora da podigne kamatu da bi kompenzovala; to inace Jelasic koristi u ocajnickoj nameri da lokalno stanovnistvo spreci da se zaduzi do guse kreditima, malo li on zna da visoka kamata nece spreciti lokalca da kupi plazmu ili ode na more. Lokalac nece reci ovaj kredit je skup za mene nego ca da opsuje jelasica i drzavu i da opet potpise kreditni ugovor.
Sto se tice zastite depozita, ne znam koji je kod nas iznos, ali recimo FDIC u americi osigurava depozite do $100.000, sve i da su banke propale FDIC bi ljudima isplatio iznose depozita, naravno opet na teret javnog duga.

Citat:
boxxter: A kako se sad pare gradjana trose za ispomoc tih istih banaka? Jel to legalno? Jel trebaju sad svi gradjani da ih tuze radi pribavljanja materijalne koristi drugima? Ajde objasni to.

Da li je legalno, to jeste, legalitet potice iz suverenosti drzave da upravlja svojim finansijama, a autoritet vlade za upravljanjem tim finansijama potice iz demokratskih izbora. E sad, da li je pametno, to je vec drugo pitanje. Kao sto sam gore i napomenuo FDIC bi morao ljudima da isplati depozite, te pare bi dosle iz istih izvora, ono sto bi se desilo ultra lose je da bi svi ispravni krediti dati normalnim ljudima usli u stecajnu masu banke da je ona prsla, kreditor banke u stecaju ima puno pravo da trazi od suda foreclosure aktivnih kredita da namiri svoj dug sto bi onda bankrotiralo gomile drugih biznisa i zbog toga fed preuzima i narodski receno "nacionalizuje" banke, alternativa tome bi bila depresija umesto recesije. To nije nagrada deonicarima, deonicarima su suspendovane dividende a fed je sebi za bailout uzeo od banke prefered senior stock i deonicari nece videti bele pare od banke dok drzava ne izvuce svoje pare odatle. U teoriji banka sad moze da otpise taj toksicni subprime teret zbog kojeg bi prsla i da ga zameni za long-term dug prema drzavi. Samo spasavanje banaka nije toliko problematicno koliko bahatost menadzmenta sa tim drzavnim parama i za to zaista neko treba krivicno da odgovara.

Citat:
boxxter: Moram da te pitam da li si svestan da si ti jedini koji amnestira banke, a krivicu svaljuje na narod koji je uzimao kredite. Ne postoji ozbiljna ekonomska studija, niti izjava politicara na ovom svetu, koja ne govori o pohlepi bankara, i propasti koje su doneli.
Kakve sanse ima prosecan gradjanin, koji protiv sebe ima armiju ljudi koji su godinama skolovani da prevare coveka? Armija menadzera i marketing menadzera koji su se poigrali malo sa ljudskim zivotima. A ovde ne pricamo o pasti za zube, nego o krovu nad glavom i srljanju u propast zarad profita. Institucije od opsteg drustvenog znacaja ne mogu da funkcionisu samo na principu profit

To je zato sto posmatras kredite kao nesto an sta ljudi imaju neotudjivo pravo, to je taj zestoki problem sa "entitlement"om kako ga ameri nazivaju. Ono u fazonu "moj je otac je oplodio moju majku i majka me rodila i to mi daje za pravo da zivim odredjenim standardom jer nisam kao moji roditelji rodjen u apsolutnoj nemastini, kad drzava i poslodavac nece da mi daju pare za to ja cu da uzmem kredit i da ga nikad ne vratim". Ja nemam za sta da amnestiram banke (niti su banke uzrocnik finansijske krize ako bas hoces o tome da detaljises, glavni krivci su mortgage agregatori kao sto su fani mae i fredi mac, a oni nisu banke), banka gradjaninu nudi kredit pod tim i tim uslovima, u osnovi tog duznickog ropstva je SVOJEVOLJNO pristajanje na te uslove. Hoces duznicku slobodu? Gledaj CRT SDTV kao ja. Ako ti treba televizor kupi CRT, ima vec od 4 hiljade pristojan, ne najnoviji LED od 2500 evra na pet godina. KOga treba da amnestiram, tu osobu koja kupuje takav televizor a neije sigurna odakle ce sledeci obrok da joj dodje? AKo ne funkcionisu na principu profita onda mogu samo da funkcionisu na dogovrnom pricncipu, a to smo vala imali dugo vremena pa nije sljakalo. To sto su banke u jugi emitovale tone para u povoljnim kreditima, para koje je juga dobijala od amera u zamenu za tamon zonu prema varsavskom paktu, ne znaci da dogovorna ekonomija sljaka. Pitaj malo cehe ili madjare kako je njima bilo u dogovrnom bankarstvu, sigurno je bilo laca dobiti dobar kredit tamo i nije bilo pohlepnih bankara da zbunjuju ljude procentima.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 15:25 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: frakciono bankarstvo umanjuje rizik ali ga ne eliminise

I treba da se umanji. Eliminisati se, naravno, ne moze niti ima smisla. Al' umanjit se moze, i treba. Tj. neophodno je.

Dakle, ono o cemu pricam je upravo problem visokog procenta depozitnog novca koji se dalje plasira u vidu kreditiranja. U pitanju je veoma opasna multiplikacija depozita kojom banke i bankari nastoje da "okrenu" sto je vise moguce novca, iako "realnih" uslova za to nema, niti je zdravorazumski opravdano. Takvo ponasanje je prilicno opasno i prijeti krajnje ozbiljnim finansijskim slomom na globalnom nivou.

Ne treba biti pretjeran ekspert pa da shvatis, da obzirom na bonuse od nekoliko stotina hiljada dolara, ocigledno, tu nesto ne stima. Sto se kaze, iz svakog dolara iscjedjuju posljednje kapi Juice-a, i sve izgleda super, divno i krasno, al' samo odabranoj grupi razdraganih bankara. To ne moze tako da traje dugo, i prva ozbiljnija spekulacija moze da preraste u ekonomski kolaps velikih razmjera. To je zato sto "balansiramo" na samoj ivici "opstanka", jer banke posjeduju minimum-minimuma orocenog novca, a sve sa ciljem bezobraznog bogacenja istih i onih koji imaju neke veze sa njima.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...25.02.2010. u 15:25 - pre 172 meseci
Citat:
mmix: Banka ne postoji da bi tebi obezbedjivala pare, banka postoji da bi svojim deonicarima donosila profit, davanej tebi kredite je samo proizvod kojim oni taj profit obezbedjuju. Ocekivanje da ce rukovodstvo banke biti altruisticno i trositi pare banke za ispomoc raji je besmisleno i nadasve nelegalno, ja da sam deonicar banke koja to radi ja bi ih prvi tuzio za zloupotrebu sluzbenog polozaja radi pribavljanja materijalne koristi drugima.


Citat:
boxxter: A kako se sad pare gradjana trose za ispomoc tih istih banaka? Jel to legalno? Jel trebaju sad svi gradjani da ih tuze radi pribavljanja materijalne koristi drugima? Ajde objasni to.



Citat:
mmix:Da li je legalno, to jeste, legalitet potice iz suverenosti drzave da upravlja svojim finansijama, a autoritet vlade za upravljanjem tim finansijama potice iz demokratskih izbora. E sad, da li je pametno, to je vec drugo pitanje.



Vidis, stvari tako mogu da funkcionisu neko vreme, ali kakav je kraj tome? Verovatno ovo:

I wonder how long the big banks can perpetrate the illusion of recovery, that illusion doesn't extend to main street, how long is it worthwhile to keep the game up? Are we finally reaching the point where the facts are becoming undeniable?


http://moneycentral.msn.com/co...hJimJubak&ThreadID=1575030

Izgleda da ti nikako ne mozes da povuces paralelu izmedju tehnike narko-dilera da proda svoj proizvod i bankara. Da, sve je legalno. I nisi mi odgovorio sta je sa tom zastitom potrosaca, posto mi taj proizvod placamo najskuplje na svetu.


 
Odgovor na temu

instructionSet
Beograd

Član broj: 256147
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...31.03.2010. u 10:23 - pre 171 meseci
Definivno treba da uvedu casove letenja na smeru Softversko inzenjerstvo na ETFu - kad vec imamo odliv mozgova u inostranstvo, bar da ih pripremimo za sve situacije :)
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...31.03.2010. u 10:47 - pre 171 meseci
A ne..oni njima mogu da daju casove letenja. Nas ovde pustaju ko zmajeve vec dugo...
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...31.03.2010. u 14:56 - pre 171 meseci
Bez uvrede ali na softversko inženjerstvo na ETF-u ne idu mozgovi nego uglavnom mamina i tatina deca, čast izuzecima.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...31.03.2010. u 20:51 - pre 171 meseci
Ma svako dobro leti kad ga bacis sa zgrade, ne bi to trebalo da predstavlja problem. Drugi je problem pod kojim uglom ces da udaris u zgradu poreskog, i kojim tipom aviona.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Softverski inzenjer se ukucao avionom u zgradu poreskog...

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 41051 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.