Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potrebni tutorialii za coax kablazu

[es] :: Wireless :: potrebni tutorialii za coax kablazu

[ Pregleda: 1420 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

protecteur
student

Član broj: 250613
Poruke: 21
*.bl.pttrs.net.



+1 Profil

icon potrebni tutorialii za coax kablazu22.02.2010. u 15:22 - pre 172 meseci
ovako...imam omni antenu nepoznatog proizvodjaca, 12DBi, sa n-type female konektorom... e sada, trebam da pronadjem coax kabl sa n-type male konektorom na obe strane, koji ima shto manje gubitke po metru ( treba mi kabl od nekih 20 metara), sa nekom zashtitom ( bice postavljen vani)... e sad, ja nisam se kablazhom tog tipa bavio puno, pa me zanima ako mi iko moze dati neke korisne linkove na kojima bih mogao pogledati kablove tog tipa, ili gdje bih mogao da uporedim kablove raznih proizvodjaca... Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: potrebni tutorialii za coax kablazu22.02.2010. u 15:51 - pre 172 meseci
Ne bi ti preporucio tako nesto da radis. Omni antena sa 20m kabla je mnogo lose resenje. Bolje koristi neki outdoor AP/ruter ili stavi AP u kutiju odma ispod antene. 20m kabla ce ti samo praviti glavobolje.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

protecteur
student

Član broj: 250613
Poruke: 21
*.bl.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: potrebni tutorialii za coax kablazu22.02.2010. u 17:38 - pre 172 meseci
hvala na savjetu, ali mi je to trenutno jedino rjesenje... naime, jedini nacin da uspostavim vidljivost antene sa "izvorom" je da antenu postavim na krov, a kancelarije se nalaze na donjim spratovima...tako da je kabl u tolikoj duzini neizbjezan...
 
Odgovor na temu

nebojsa083
Tuzla,BiH

Član broj: 251965
Poruke: 13
*.PPPoE-7728.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: potrebni tutorialii za coax kablazu22.02.2010. u 19:09 - pre 172 meseci
Kao što slobodan reče koristi neki outdoor AP/ruter ili stavi AP u kutiju odma ispod antene, napravis da je konektovan stalno i to je to. Sa ap da nizih spratova koristi klasicni LAN kabal (jer ne dolazi do gubitaka) do tamo gdje ti treba, eventualno kasnije postavis na nekom pristupacnijem mjestu switch i podjelis konekciju
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: potrebni tutorialii za coax kablazu

[ Pregleda: 1420 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.