Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27108 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji08.05.2017. u 10:53 - pre 83 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
DusanSukovic: Sta to povlaci, ne placas porez u Srbiji? :-D Tesko da to mogu da poverujem, mozda neces imati zdravstvenu zastitu ali porez Vujovicu moras da platis


Da vidim kako će naplatiti porez od Stivena Sigala onda, pošto i on ima srpski pasoš i živi u inostranstvu.




Po kom osnovu je on dobio pasos? Zvuci mi morbidno je su jedno vreme prcali Srbe izbeglice da ne mogu da dobiju drzavljanstvo, sad odose u krajnost, daje se svima ko hoce SRB drzavljanstvo


Što je popularan valjda. Uostalom nije jedini, Adrijana Lima, kojekakvi fudbaleri za koje niko nikad nije čuo, ima tu još.
 
Odgovor na temu

satellite779
n/a

Član broj: 206048
Poruke: 12
54.239.6.*



Profil

icon Re: Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji09.05.2017. u 10:00 - pre 83 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja sam odjavio sve nisam nesto hteo da razmisljam oko tih stvari iskreno.

Mada sve i da te kaci duplo oporezivanje ako se radi o zapadnim zemljama popularnim destinacijama za rad (DE, USA, CA, CH, itd.) sa kojima Srbija ima sporazum kolicina poreza koju ces platiti njima je verovatno veca od poreza koji bi placao Srbiji tako da verovatno ne bi ostao duzan Srbiji ili nesto malo... ali ako ti je centar zivota u inostranstvu, najlaksa opcija je da se komplet odjavis iz Srbije i manje stvari za brigu.


I onda svaki put kad dodjes u Srbiju se prijavljujes u MUP i odjavljujes pre nego sto odes?

Kako ide obnova pasosa ako nisi rezident u Srbiji: da li moze u bilo kom MUP-u da se radi ili mora u zemlji gde zivis?

Nisam razmisljao o sporazumu o duplom oporezivanju i kako to utice ako si zvanicno rezident dve zemlje (sto zapravo nije regularna situacija, ne mozes da zivis na dva mesta). Da li ti sporazumi stvarno stite od duplog oporezivanja i u ovoj situaciji?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji09.05.2017. u 10:47 - pre 83 meseci
Citat:
satellite779
I onda svaki put kad dodjes u Srbiju se prijavljujes u MUP i odjavljujes pre nego sto odes?


Moras izabrati sta hoces, da ti bude lako ili da postujes propise i ne razmisljas posle o pitanjima poput oporezivanja.

Sta ti je lakse / bolje, to moras sam da vidis.

Citat:

Kako ide obnova pasosa ako nisi rezident u Srbiji: da li moze u bilo kom MUP-u da se radi ili mora u zemlji gde zivis?


Proveri sa svojim lokalnim MUP-om, nekada davno je moglo da se privremeno prijavi na nekoj adresi u SR kako bi izdali pasos u, npr. Beogradu, nemam pojma da li to i dalje moze.

Citat:

Nisam razmisljao o sporazumu o duplom oporezivanju i kako to utice ako si zvanicno rezident dve zemlje (sto zapravo nije regularna situacija, ne mozes da zivis na dva mesta). Da li ti sporazumi stvarno stite od duplog oporezivanja i u ovoj situaciji?


Ako dodje do situacije da poreska sluzba misli da si im duzan pare, takve situacije se obicno zavrsavaju tako sto ti moras da dokazujes njima da im nisi duzan a te pare ce oni prvo potrazivati.

Da li bi te stitio sporazum o duplom oporezivanju?

Mozda, ali mislim da je bolje da uopste ne dolazis do te situacije osim ako ne moras.

Time sto si "rezident" na 2 mesta tj. nisi se odjavio kako treba si vec u prekrsaju, sto znaci da u principu imaju vec nesto sa cim mogu da te za*ebavaju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

satellite779
n/a

Član broj: 206048
Poruke: 12
54.239.6.*



Profil

icon Re: Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji09.05.2017. u 17:23 - pre 83 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Proveri sa svojim lokalnim MUP-om, nekada davno je moglo da se privremeno prijavi na nekoj adresi u SR kako bi izdali pasos u, npr. Beogradu, nemam pojma da li to i dalje moze.


Izgleda da ne moze da se obnavlja pasos u Srbiji ako nisi rezident ovde. Mozda moze ova varijanta koju si spomenuo. Ako ne moze, to je bas veliko cimanje posto sam ja u Americi a najblizi konzulat je na 4.5 sata avionom.

Razmisljam da obnovim pasos dok sam u Srbiji pa da sam bar miran 10 godina. Jedino sto moj trenutni pasos vazi jos 2 godine, ne znam koliko treba objasniti zasto ti treba novi pasos tako rano, da li je iseljenje iz zemlje dovoljan razlog.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji10.05.2017. u 07:43 - pre 83 meseci
Citat:
satellite779: Izgleda da ne moze da se obnavlja pasos u Srbiji ako nisi rezident ovde. Mozda moze ova varijanta koju si spomenuo. Ako ne moze, to je bas veliko cimanje posto sam ja u Americi a najblizi konzulat je na 4.5 sata avionom.

Razmisljam da obnovim pasos dok sam u Srbiji pa da sam bar miran 10 godina. Jedino sto moj trenutni pasos vazi jos 2 godine, ne znam koliko treba objasniti zasto ti treba novi pasos tako rano, da li je iseljenje iz zemlje dovoljan razlog.



Zar ne mogu postom da ti posalju pasos? Ja sam video to 1993 da su slovenci radili svojim drzavljanima, u isto vreme ambasada SRJ ne bi ni odgovarala na pismo, ispod ponizenja im je to bilo :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Za Srbe u belom svetu: odjava boravka u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27108 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.