Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Humanitarne akcije - Katarina Rebrača

elitemadzone.org :: MadZone :: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55919 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Humanitarne akcije - Katarina Rebrača07.04.2010. u 19:43 - pre 170 meseci
Citat:
Privedena Katarina Rebrača
7. april 2010. | 18:55 -> 20:27 | Izvor: B92, Blic, Tanjug


Beograd -- Katarina Rebrača privedena zbog sumnje da je protivpravno prisvojila 37 miliona dinara iz sredstava dobrotvornog fonda čiji je osnivač, nezvanično saznaje B92.

Rebrači je određeno policijsko zadržavanje. "Blic" piše, pozivajući se na izvor blizak istrazi, da se Rebrača tereti da je registrovala tri preduzeća na ime tri drugarice, koje se "sumnjiče da su fiktivno prikazivale da su za uplaćeni novac nabavile medicinske aparate, kao na primer mamograf, ali to nisu uradile, već su podizale keš sa računa".

Izvor "Blica" dodao je da će, posle saslušanja, biti odlučeno protiv koga će, osim Katarine Rebrače, biti podneta krivična prijava za zloupotrebu službenog položaja.

Ova nekadašnja uspešna manekenka uhapšena je u svojoj kancelariji u Ohridskoj 16 u Beogradu i sve četiri osumnjičene su privedene u gradsku policiju, gde im je određeno zadržavanje do 48 sati, navodi "Blic".

Rebrača je Fond za borbu protiv raka dojke osnovala u maju 2006. godine, a njegove aktivnosti su započete već u septembru te godine i za kratko vreme je postigao sve svoje kratkoročne ciljeve, navedeno je na sajtu ove nevladine organizacije.

Osnovni cilj osnivanja Fonda je borba protiv raka dojke u Srbiji.


http://www.b92.net/info/vesti/...04&dd=07&nav_id=422908

Šta reći... još se žena toliko eksponirala u medijima sa ovom akcijom da je već postalo dosadno. Ali eto, izgleda da se i njoj osladilo.. :/


A i onaj Divac je čudo prirode. Pričao je i pričao i pričao da će zbrinuti 8.000 ljudi (raseljenih lica) još prošle godine, i evo sad je izjavio da će zbrinuti 10 domaćinstava - wow A da ne pominjem kako je deci u svratište odneo po koji džačić krompira i šargarepe (mislim... vole i ta deca da jedu meso i slatkiše)...
Pa ispade ona uboga Karleuša časnija prodavajući na aukciji svoje gaće za par hiljada evra na aukciji, u humanitarne svrhe. Divac... čovek koji ima milione i koji već jače od godinu dana (da ne kažem) - laže.

Ako su ovo načini da se poznati eksponiraju, nek im je sa srećom!
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+5 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 00:20 - pre 170 meseci
Na ovo nemam komentar, posto me ovde vise i onako nista ne cudi i ni u kog nemam 100% poverenja. Ali mi je nesto zapalo u oci kod tih humanitarnih akcija. Skoro je 15 kompanija skupilo 10K eur za decu obolelu od raka, mislim 15 kompanija sa 10+ miliona eur godisnjeg prometa je skupilo ukupno 10K eur, sto mu dodje po 667 eur po kompaniji... no comment.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 00:28 - pre 170 meseci
Kakve veze sa ovim ima Divac. Niti je ovoj, ako je sve ovo istinito, stalo do javnog eksponiranja vec do lepljivih parica. Ako covek ima milione, ima ih za sebe i moze sa njima sta mu drago, a ova kuja(ako se optuzbe pokazu kao istinite) je zicala pare od raje pa po starom srpskom obicaju jamila. To i ne bi bilo toliko strasno ni cudno (u zemlji Srbiji) da ta sredstva nisu namenjana u humanitarne svrhe.
 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 00:48 - pre 170 meseci
Citat:
Stefano: Na ovo nemam komentar, posto me ovde vise i onako nista ne cudi i ni u kog nemam 100% poverenja. Ali mi je nesto zapalo u oci kod tih humanitarnih akcija. Skoro je 15 kompanija skupilo 10K eur za decu obolelu od raka, mislim 15 kompanija sa 10+ miliona eur godisnjeg prometa je skupilo ukupno 10K eur, sto mu dodje po 667 eur po kompaniji... no comment.


Šta znači 10K evra?

Citat:
HeYoo: Kakve veze sa ovim ima Divac. Niti je ovoj, ako je sve ovo istinito, stalo do javnog eksponiranja vec do lepljivih parica. Ako covek ima milione, ima ih za sebe i moze sa njima sta mu drago, a ova kuja(ako se optuzbe pokazu kao istinite) je zicala pare od raje pa po starom srpskom obicaju jamila. To i ne bi bilo toliko strasno ni cudno (u zemlji Srbiji) da ta sredstva nisu namenjana u humanitarne svrhe.


Ma Divac je pričao i pričao, malo se razmahao ambicijom... mada je zauzvrat imao baš fin marketing.

Što se tiče Katarine Rebrače, ona je pod sumnjom da je uzela taj novac, ali čim je to pod sumnjom, to je završena stvar. Iskreno, ja lično nikad ne bih smela da se usudim da uzmem pare namenjene za tako nešto... :/
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 00:53 - pre 170 meseci
Citat:
KittyKat: Šta znači 10K evra?


10.000 evra
 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 01:07 - pre 170 meseci
Citat:
vlada131: 10.000 evra


Ok Znači Katarina je smakla 370k evra...

Bruka... (u najmanju ruku)...
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
195.252.67.*



+1342 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 01:14 - pre 170 meseci
Bez obzira što smo oguglali na raznorazne beskrupulozne lopovluke raznoraznih "humanista", ovaj slučaj će izgleda da zaseni sve prethodne.

Ako je nešto dno dna, onda je to ovo.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 02:06 - pre 170 meseci
Stvarno su došla "zadnja vremena"...

Ceo članak na BlicOnline
Uhapšena bivša manekenka i humanitarac
Katarina Rebrača proneverila 37 miliona

 
Odgovor na temu

nalickana

Član broj: 192749
Poruke: 88
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 16:48 - pre 170 meseci
makar nije dilovala kokain. ;)

http://www.hrvatski-web.com/li...a-narkokartela-nevina-sam.html

 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Dejan Bizinger
Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 17:09 - pre 170 meseci
Ja uvek smatram da je dno dna kada se ispostavi da neka humanitarna organizacija nije trosila sredstva onako kako treba a pogotovo se to odnosi kada je rec o najtezim bolestima koje inace izazivaju najvise saosecanja kod ljudi i koji najvise doniraju upravo za to.

Juce je bilo puno vesti u rangu Verovali ili ne ali ova vest je definitivno bila bez konkurencije, barem kada je rec o Srbiji. Najgore od svega, pored toga sto uplacena sredstva firmi i gradjana nisu otisli tamo gde treba je to sto ovakvi slucajevi dodatno stvaraju negativnu sliku o radu humanitarnih organizacija i NGO uopste i mnogi onda kazu "Svi su oni isti" bez obzira sto sigurno ima i onih koji rade svoj posao posteno.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 18:18 - pre 170 meseci
Nadam se da će zbog ovoga visiti na Terazijama.

Uzgred izgleda da je opasno glupa ako je mislila da se ovo neće nikada provaliti. Da je za sve ove godine bar jedan mamograf kupila ili bar okrečila neki dispanzer... Verovatno su na kraju iz nekih bolnica počeli da se raspituju šta je sa svim tim obećanim kulama od zlata.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 18:41 - pre 170 meseci
U al´ se ugojila. A bila dobra riba. Šta mislite koliko će da dobije? Jao kad iz tog luksuza i nerada ode u zatvor. Jao. Jao. Jao.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 19:05 - pre 170 meseci
Koliko je tek fondova za humanitarna prava, razvoj demokratije, evro-atlanske inicijative, pa instituta za mlaćenje para i gubitak vremena ?

Ne smeju se tim instucijama demokracijskog društva gledati finansije, a Rebrači može, ona je samo prodavala gaće i troškarila pare na sjebe !!!

Kako li tek troškare tzv NVO koje DIREKTNO iz budžeta lovu dižu ???

Kontroliše li to iko ili idu na ‚‚časna pionirska‚‚ pošto su to evidentno divovi u pogledu morala
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 19:10 - pre 170 meseci
Stvarno je ovo toliko jadno i uzas jedan koliko ljudska pohlepa moze pomjeriti granice. Sto rece Dejan, steta je jos veca jer sa svakim ovakvim nedjelom sve je manje ljudi koji vjeruju u humanitarne akcij.
Dno dna... ispod zabokrecine. Nemam rijeci. Ovo ni superhik ne bi uradio.

Treba je strijeljati.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 19:28 - pre 170 meseci
Dno dna.
Nakon ove stvari kao i nakon par slicnih, ljudi koji su do sada pomagali ubuduce ce mnogo teze da ucestuju u humanitarnim akcija, jer dovoljno je da se desi par budala i uništiti plemeniti gest.
Npr pogledajte ovde
Citat:
PREVARA DECENIJE - Lažna bolest lažne bebe!
Na internet sajtu sbojovic.org upućen je apel “dobronamernim ljudima da pomognu koliko god mogu” uplatama na žiro račune 18-mesečnom dečaku obolelom od teške bolest - Teska prevara,

>>>uzese kriminalci/bolesni umovi, jer nema druge reci, slike neke americke porodice, prekopirase sa jednog cro sajta text i apeluju za pomoc, ajd da su to odradili kako treba pa da su stavili i skenirane nalaze ili npr. neku sliku gde se mogu videti da su nastale u Srbiji, al jok.
Slike su veoma male al opet se vidi da se npr. rodjendan u Srbiji ne slavi sa banerima na kojima pise Happy B-day ili da rodbina nosi smesne kupaste kapice, vec lici da je sve bilo najverovatnije u Kaliforniji, da je otac pohadjao South Baylor Uni. i slicno.
Kazu operacija u Kini a placa se u JPY (japanskim jenima) - kako da ne.

Dno dna.


---
Ipak na kraju, kad ih zadesi nesto od onoga preko cega varaju, a zadesi ce ih, onda ce biti kasno za pokajanja.
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 20:13 - pre 170 meseci
"Mlad organizam, a prihodi niski,
Nagib je sanjao kamaru para"
Ako se ovo ispostavi kao tačno, dobiće neku smešnu kaznu, poznavajući naše sudove. A kako te novce vratiti, ili makar usmeriti gde su kao trebali da odu?
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača08.04.2010. u 21:46 - pre 170 meseci
Ako ima ``amerićki`` pasoš (a ima), onda će da zbriše kad je pušte da se brani sa slobode

Osim toga, kako nije naš sud - Haški sud, podrazumeva se da je nevina (u lakat i svud po telu ), dokle se ne dokaže suprotno.

To je njen fondić, a njoj pare trebaju!!!

Pa, gaće je bre dala za mamografiju a vi bezobrazno blatite njen lik i delo !
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača09.04.2010. u 08:22 - pre 170 meseci
Dabogda joj pritrebali svi mogući mamografi ! Moja žena je bar 3-4 puta uplaćivala u njen fond. Doduše, i ja sam se složio da jednom uplati, ali u njoj proradila ona ženska solidarnost, pa uplaćivala i kasnije. Rak dojke je smrtonosan ako se ne otkrije na vreme.

Uzgred, ako niste znali, zvanični podaci najvećih svetskih humanitarnih organizacija govore da se oko 80% sredstava troši na organizaciju, a tek 20% zaista stigne do onih kojima je namenjena.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača09.04.2010. u 10:10 - pre 170 meseci
Zapanjio sam se kada sam cuo ovu vest. Eto koliko sam ja naivan. Devojka, zena izgleda lepo, negovano, prica polako i smireno, graciozna je i sva sexi. A takav je olos. Daleko bilo. Sve mislim da su joj nesto smestili. Par pauta sam je gledao u nekim emisijama...itd...
katastrofa sta moze da uradi ljudska halapljivost. Sto se tice zatvora, ako je kriva treba da odlezi u debelo teskim uslovima pa da vidi sta je to siromastvo i nemastina....
itd... lepa a takva dzukela :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača09.04.2010. u 13:23 - pre 170 meseci
Off, a možda i nije...
Eto šta se dešava kad ljudi procenjuju osobine neke ličnosti na osnovu spoljnjeg izgleda, glamura, sjaja... Nije to ni tako strašno da ne vodi u drugu krajnost - oni koji nisu lepi, otmeni, glamurozni, poznati, šarmeri... po defaultu ne zavređuju pažnju, nisu zanimljivi, predmet su ismejavanja, sumnje i podozrenja... Primer za to su i neki komentari na ovom forumu na neke likove iz novinskih članaka ili video klipova - koja njuška, kakva faca i slično.
Dok god budemo tako plitko razmišljali, lepi, nasmejani i sjajni će nas sve lakše varati.
End of off
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Humanitarne akcije - Katarina Rebrača

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55919 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.