Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poginuo predsednik Poljske

elitemadzone.org :: MadZone :: Poginuo predsednik Poljske

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19209 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 12:05 - pre 170 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=424052

Citat:
U četvrtak Dan žalosti u Srbiji
13. april 2010. | 12:24 | Izvor: Beta Beograd -- Vlada Srbije proglasila je četvrtak, 15. april za Dan žalosti zbog pogibije predsednika Poljske Leha Kačinjskog i visokih državnih zvaničnika.

Leh Kačinjski, njegova supruga Marija i članovi državnog i vojnog vrha,kao i članovi posade aviona, poginuli su pošto se avion srušio kod Smolenska u Rusiji. Zakon o obeležavanju dana žalosti propisuje da su organi, organizacije i druga pravna lica koja ističu zastavu dužni da u vreme dana žalosti zastavu Srbije spuste na polovinu jarbola, uz odgovarajuće osvetljenje noću.

Medijske kuće dužne su da emituju muziku i emisije prikladne danima žalosti, kao i da usklade detaljnu programsku šemu, a novinsko-izdavačke organizacije da dnevne novine štampaju u crnoj boji, navodeći na prvoj strani odluku o proglašenju dana žalosti i proglašenju njegovog obeležavanja.

Pored toga, mediji su u obavezi da u svojim programima, uključujući i emisije namenjene inostranstvu, na dan žalosti emituju odluku o proglašenju dana žalosti i o programu njegovog obeležavanja, kao i da obaveste javnost o skupovima sećanja.

U obrazovnim ustanovama dani žalosti obeležavaju se minutom ćutanja na prvom času nastave, a program muzičkog obrazovanja prilagođava se tim danima.

Istu obavezu imaju i muzeji, pozorišta, bioskopi, organizacije koje imaju muzičko-scenske programe, arhive i druge ustanove u oblasti kulture.

Za vreme dana žalosti zabranjeno je emitovanje narodne i zabavne muzike, odnosno održavanje programa zabavnog karaktera na javnim mestima.


Ono, da ne budem pogrešno shvaćen-ovo jeste užasna tragedija...ali kakve sad veze mi imamo sa tim? Nešto sumnjam da je situacija obrnuta da bi u Poljskoj bio proglašen Dan žalosti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 13:26 - pre 170 meseci
Pa, ovde je dan zalosti sto nisu nasi politicari bili...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 13:49 - pre 170 meseci
Citat:

Za vreme dana žalosti zabranjeno je emitovanje narodne i zabavne muzike, odnosno održavanje programa zabavnog karaktera na javnim mestima.


Jbt zivot... HOce li i ovaj put da cenzurisu muzicke kanale?

Ovakav nivo apsolutno nepotrebnog diplomatskog ulizivanja preko ledja sopstvenih gradjana (koji sad moraju da "tuguju" prisilom) je nesto sto se zasita retko vidja. NARAVNO da je tragicno to sto je poginulo toliko ljudi, i NARAVNO da je to za zaljenje.

ALI da APSOLUTNO NEPOVEZANA zemlja uvodi "Dan zalosti" zbog toga?

To nije normalno. To je ludilo.

Da li je poginuo neki drzavljanin Srbije? Nije.
Da li se dogadjaj desio na teritoriji Srbije? Nije.
Da li je avion srpski? Nije...
Da li ceo taj dogadjaj ima bilo kakve druge veze sa Srbijom? Nema.

Ono... W T F.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 13:59 - pre 170 meseci
A gdje 40 dana, kako to običaji nalažu.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 14:25 - pre 170 meseci
Još na prvoj strani vam je fino rekao onaj što srbuje iz Italije da je poljski predsednik zaslužio orden od Srbije zato što nije pristajao na nezavisnost Kosova. Pretpostavljam da negde na istom nivou gluposti razmišlja i naša vlast pa zbog toga i uvode ovo prisilno žaljenje.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 16:15 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jbt zivot... HOce li i ovaj put da cenzurisu muzicke kanale?

U to ne sumnjam...sve sto se kablovskim operaterima ucini kao "zabavan kanal", izbacice iz programske ponude tog dana, sve da bi se uslihtali RRA, bez obzira sto ih Zakon o obelezavanju dana zalosti na to uopste ne obavezuje (nisu emiteri vec distributeri programa, time ne podlezu obavezi prilagodjavanja programske seme). Ali treba se uvuci u dupe svevisnjima iz RRA, ko zna zasto ce to jednog dana biti korisTno.

Citat:
NoneVi: Još na prvoj strani vam je fino rekao onaj što srbuje iz Italije da je poljski predsednik zaslužio orden od Srbije zato što nije pristajao na nezavisnost Kosova. Pretpostavljam da negde na istom nivou gluposti razmišlja i naša vlast pa zbog toga i uvode ovo prisilno žaljenje.

Tacno, to je jedini razlog za ovo uterivanje zalosti.

 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 17:45 - pre 170 meseci
Nek skrate u cetvrtak radno vreme za polovinu pa da mozemo da zalimo kako treba...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 18:54 - pre 170 meseci
Citat:
Pa, ovde je dan zalosti sto nisu nasi politicari bili...

...aaaa, to je nemoguće. Naši uvek koriste sopstveni prevoz. Ako treba 100 aviona, 100 aviona!

 
Odgovor na temu

Kaziprst011

Član broj: 257346
*.yubc.net.



Profil

icon Dan žalosti u Srbiji13.04.2010. u 20:15 - pre 170 meseci
Iako poznajem dosta stranaca, ne mogu reći da sam imao prilike da upoznam veliki broj poljaka. Ono malo što sam upoznao, moram priznati da imaju vrlo lepo mišljenje o Srbiji, i smatraju nepravednim ono što se desilo sa Kosovom i Metohijom. To sam primetio ne samo kao znak kurtoazije prema meni, već kao istinski osećaj obrazovanog sveta, koji su i sami na svojoj koži osetilo nešto slično. Ako priupitate poljake da li su da Srbija postane članica Evropske Unije, odgovor će najverovatnije biti pozitivan, uz opasku da, "što više slovena u Evropskoj Uniji, to bolje" - ovo nisam izmislio nego citiram reči poljaka koje sam upoznao.

Tragedije se dešavaju svakodnevno, dovoljno je upaliti TV i slušati o tome, Haiti, Irak, Čile, itd. itd. Uglavnom je reč o nedužnom narodu.

U slučaju Poljske nije reč o nedužnom narodu, već je reč o njihovoj eliti, vođama (u množini, jer je pored Predsednika države, poginuo i veliki broj visokih funkcionera te države). Stavite prst na čelo, i razmislite kada se nešto slično desilo bilo kojoj zemlji? Ja iskreno u ovom trenutku ne mogu da se setim. Poginuo je veliki broj ljudi koju vodili Poljsku u svetlu budućnost (ako ništa drugo, ekonomski posmatrano, Poljska je jedina evropska zemlja koja nije ušla u recesiju tokom protekle krize).

Tragična ironija je ta što se Poljska suočava sa sličnom tragedijom dva puta u svojoj novijoj istoriji. Prethodni put je bilo na istom mestu, kada je pogubljeno preko 20.000 članova poljske elite. Takozvani Katinjski masakr (http://sr.wikipedia.org/sr/%D0...%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BA%D1%80). Na istom mestu, 70 godina kasnije ovom narodu se ponovo desila nesreća sa sličnim konsekvencama. Vrlo tužno.

Srbija nije jedina zemlja koja je proglasila Dan Žalosti. Mnoge slovenske i druge zemlje su to takođe učinile: Brazil, Češka republika, Estonija, Gruzija, Kanada, Mađarska, Letonija, Litvanija, Moldavija, Rusija, Slovačka, Turska i Ukrajina.

Kada ste svi tako pametni, koje su razlog te zemlje imale?
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 20:44 - pre 170 meseci
Citat:
Kaziprst011
Srbija nije jedina zemlja koja je proglasila Dan Žalosti. Mnoge slovenske i druge zemlje su to takođe učinile: Brazil, Češka republika, Estonija, Gruzija, Kanada, Mađarska, Letonija, Litvanija, Moldavija, Rusija, Slovačka, Turska i Ukrajina.

Kada ste svi tako pametni, koje su razlog te zemlje imale?


Rusija-zemlja na čijoj teritoriji je se desila nesreća, i u posetu Rusiji radi obeležavanja 70 godina od masakra je i putovala čitava poljska delegacija

Češka, Estonija, Mađarska, Letonija, Litvanija, Slovačka-članice EU, kojoj pripada i Poljska; koliko sam ukapirao na vestima, proglašen je Dan žalosti u celoj EU, tako da je verovatno bio proglašen i u ostalim zemljama EU

Kanada, Turska-članice NATOa (uz gore nabrojane zemlje EU), kome pripada i Poljska

Ukrajina, Moldavija - članice ZNDa, kojoj pripada Rusija na čijoj teritoriji je se desila tragedija

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 20:49 - pre 170 meseci
Citat:

Kada ste svi tako pametni, koje su razlog te zemlje imale?


Razlozi su ti opisani gore - sve te zemlje su ili clanice EU (na cijoj je teritoriji proglasen DZ - dakle, sve zemlje na teritoriji EU) ili ZND ili NATO.

Srbija nije clanica nicega od ovoga gore.

Kada je pre nekoliko meseci isto tako momentalno poginulo na stotine hiljada ljudi u Haitiju, Srbija nije proglasavala nikakav dan zalosti. I nije trebala, naravno - ali samo pokazuje da "dan zalosti" zbog poginulih Poljaka nema nikakve veze sa nekakvom nazovi "zaloscu" vec predstavlja najobicnije jeftino diplomatsko ulizivanje iz politickih razloga.

A meni se i te kako ne svidja takva vrsta licemerja. Ti tzv. "dani zalosti" su nista drugo nego najobicniji politicki marketing. Onaj ko zaista zali, njemu ne treba nikakav propis da zali. Samo je jedna stvar gora od toga, a to su "sluzbena plakanja".

Hajde sto ti dani nazovi zalosti ocigledno moraju da se tolerisu kada su domaci razlozi u pitanju... ali organizovati "dane zalosti" zbog nekih desetih zemalja i prisiljavati ljude da "zale" tako sto nece moci da prate odredjen TV program npr... je glupost epskih razmera.

Kao i oni "minuti cutnje" koji ne traju minut, vec 20-tak sekundi. Kud ces veceg dokaza za licemerje od toga, cak ni jedan ceo minut nisu u stanju da izdrze.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kaziprst011

Član broj: 257346
*.yubc.net.



Profil

icon Dan žalosti u Srbiji13.04.2010. u 21:01 - pre 170 meseci
Veliki broj tih zemalja su zemlje koje su delile Istoriju sa Poljskom. Nema to nikakve veze što neke od tih zemalja članovi Evropske Unije.

Pročitajte ponovo tekst koji sam napisao. Meni je iskreno žao poljaka, a još više onih koji nas cene. A do juče smo pevali istu himnu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske13.04.2010. u 21:08 - pre 170 meseci
Covek je covek - meni je iskreno zao i Poljaka, i tih ljudi na Haitiju, i svakoga ko pogine u nekoj tragediji.

Medjutim, vidis, ne smatram da cela jedna drzava treba da nasilno navodno "zali" za necim sa cime nema blage veze. Mi zaista nemamo veze sa ovim sto se desilo u Poljskoj... i koliko god taj cin bio tragican, a jeste, ne smatram da ljudi treba da menjaju svoje dnevne planove zbog toga (osim ako to, naravno, ne zele - u kom slucaju niko ne bi trebao da ih sprecava u tome).

Kada bi tako bilo tj. da zalimo za tudjim nesrecama, morali bi svaki dan da zalimo zbog necega - jer svaki dan na ovom svetu pogine boga pitaj koliko ljudi. Ja ne smatram da su ti ljudi koji svaki dan ginu nista manje ili vise bitni od Poljaka. To sto smo "pevali istu himnu" mi apsolutno ne znaci nista u pogledu vrednosti njihovih zivota... svaki ljudski zivot je vredan - bez obzira na naciju, boju koze, politicko opredeljenje, ..., i zalosno je kada se nasilno ugasi.

Ali, kao sto rekoh, kada bi zalili zbog svega toga - vrlo brzo bi upali u klinicku depresiju i bacili se sa mosta, a drzava ne bi uopste funkcionisala zato sto bi se svaki dan zalilo za necim.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske14.04.2010. u 01:53 - pre 170 meseci
Ovo sa Poljskom je otislo predaleko.Mislim da je otvorena knjiga zalosti u ambasadi Poljske sasvim dovoljan cin u ovom trenutku.Ko se oseca tuznim zbog te tragedije,neka se upise i kraj price.Pa necemo valjda sad i spomenik da im podizemo?
I jos jedna stvar.

Citat:
Kaziprst011: Poginuo je veliki broj ljudi koju vodili Poljsku u svetlu budućnost (ako ništa drugo, ekonomski posmatrano, Poljska je jedina evropska zemlja koja nije ušla u recesiju tokom protekle krize).


Ovo je za mene potpuna glupost.I nasa drzava bi zbog ovog trebalo da proglasi dan zalosti?

be happy
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske14.04.2010. u 07:46 - pre 170 meseci
Citat:
Kaziprst011: Veliki broj tih zemalja su zemlje koje su delile Istoriju sa Poljskom. Nema to nikakve veze što neke od tih zemalja članovi Evropske Unije.

Pročitajte ponovo tekst koji sam napisao. Meni je iskreno žao poljaka, a još više onih koji nas cene. A do juče smo pevali istu himnu.


Poginuo je čitav Državni vrh jedne prijateljske zemlje, koja je u raznim momentima pružala političku podršku našoj Državi.
Znači, prijatelji smo.
Ako smo prijatelji, podrazumeva se elementarni gest saučešća u formi, koja je prihvaćena u kulturnom, civilizovanom svetu:
otvorena knjiga žalosti, odlazak visoke Državne delegacije na sahranu i iskaz solidarnosti sa narodom, koji žali...određivanje jednog dana žalosti.

Polovično, ili formalno saučešće preko medija - je dnevno izveštavanje (vest) i nema veze sa gestom prijateljstva.

mrle011

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.static.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske14.04.2010. u 18:18 - pre 170 meseci
ma kako su krenuli sa tim bolestinama sa danima zalosti svaki drugi ce da bude dan zalosti...

boli me bre za sve, nek zive i nek umiru ne moze mene niko da ogranicava zbog njih sto umiru... vec sam se jednom opeko kad je umro patrijarh i dobio sam kaznu 10 000 dinara sto sam svirao na taj dan... e apsurd bre... jer me pita neko dal sam hriscanin uopste??? a nisam, je*e mi se i za patrijarha i za predsednika poljske, pre bi otkazao zurku i svirku zbog zemljotresa na haitiju ili bilo gde drugde gde hiljade nevinih pogine a ne zbog nekih kvazi diplomata...
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske14.04.2010. u 18:45 - pre 170 meseci
Nije problem proglasiti dan žalosti - problem je sprovesti ga korektno. Ko su oni bre da meni npr. gase kanale na CATV? 99% građana Srbije nema pojma ni za prvo slovo imena pokojnog predsednika Poljske, a kamoli šta je uradio u svom životu i zašto bi ga trebalo žaliti.
Citat:
Kao i oni "minuti cutnje" koji ne traju minut, vec 20-tak sekundi

E, baš... Ne mogu ni 60 sekundi da izdrže da začepe svoje gubice - patetika.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske24.04.2010. u 13:21 - pre 170 meseci


 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske03.05.2010. u 09:15 - pre 170 meseci
Citat:
Kaziprst011: Veliki broj tih zemalja su zemlje koje su delile Istoriju sa Poljskom. Nema to nikakve veze što neke od tih zemalja članovi Evropske Unije.

Pročitajte ponovo tekst koji sam napisao. Meni je iskreno žao poljaka, a još više onih koji nas cene. A do juče smo pevali istu himnu.

Citat:
Kovacevic Vladimir: Poginuo je čitav Državni vrh jedne prijateljske zemlje, koja je u raznim momentima pružala političku podršku našoj Državi.
Znači, prijatelji smo.

Pozdrav

Evo jednog interesantnog razmišljanja....za razmišljanje:

Zrakoplovna nesreća kod Smolenska je više od nesreće?

Kao uspješna država Poljska je sve manje ovisila o EU i odlazak Kaczynskog u Rusiju nije značio samo odlazak u Katynsku šumu, gdje bi se Putin i Medvjedjev ispričali Poljskoj, za pokolj njezinih časnika i dočasnika, već je taj odlazak trebao biti početak mijenjanja strane u interesnim sferama: Rusija više nije komunistička i kao ravnopravan partner davala je Poljskoj veće mogućnosti za razvoj ekonomske i nacionalne slobode.

Zrakoplovna nesreća kod Smolenska je više od nesreće?

Je li smrt poljskoga predsjednika i cijele delegacije u Rusiji bila slučajna nesreća?

Predsjednik Lech Kaczynski bio je glasnogovornik većih sloboda država unutar Europske unije. Dok mnoge druge europske države imaju marionetsku vlast koja se klanja diktatu Europske unije, poljski je narod izglasao vlast koja je glasno oponirala redukcijama državne, ekonomske i nacionalne slobode.

Bio je euroskeptik i dugo odbijao potpisati Lisabonski ugovor, sve dok ga Irska pod prisilom (u drugom pokušaju) nije potpisala. Nije htio zamijeniti nacionalnu valutu eurom i smatrao je da je najoptimističniji rok za uvođenje eura u Poljsku 2015 godina.

Novinar Damian Thompson u engleskom "Daly Telegraphu" piše da se iza ubojstva predsjednika Lecha Kaczynskog i cijele delegacije nalaze bankari.

Tako navode da je Poljska jedina zemlja u EU koja nije osjetila krizu. Naprotiv, bilježi rast proizvodnje i tako ruši mit novog svjetskog poretka da sve nacionalne ekonomije moraju pasti na koljena, kako bi se novi poredak uspostavio. 29.03.2010.

Poljska je odbila uzeti zajam koji joj je ponudio MMF u iznosu od 21,8 milijarde dolara. "…Ne samo da ta država nije postala žrtvom međunarodnog bankarskog gangsteraja koji se odvija kroz gusarske posudbe, nego je Poljska Međunarodnome monetarnom fondu ponudila posudbu kako bi taj fond mogao pomoći drugim državama da prevladaju nadošlu globalnu krizu…", o čemu je izvješćivao AFP 29. ožujka 2010.

Poljska je bila jedina od 27 članova Unije koja je postigla gospodarski rast u 2009. godini, a Međunarodni monetarni fond (MMF) je predviđao da će taj rast doseći 2,75 posto sve do 3,25 posto u 2011. godini…", izvješćuje 14. travnja irska web stranica "Infowars Ireland".

Poljska Nacionalna Banka i Vlada 09.04.2010. suglasno odlučuju o devalvaciji zlota, što će pogodovati poljskim izvoznicima, ali na štetu njihovih trgovinskih partnera, najviše onih u EU.

Sljedećeg dana nakon ove odluke o devalvaciji zlota, pogiba predsjednik, cijeli vojni vrh, guverner nacionalne banke, i još deseci vojnih i političkih dužnosnika!!??

Štoviše, u nastavku teksta u "Daly Telegraphu" spominje se kako je predstavnik Češke Središnje banke Mojmir Hampl početkom travnja izjavio da je Međunarodni monetarni fond namjerno razbuktao ekonomsku krizu u Europi tako da su manje regionalne države bile prisiljene tražiti posudbu od lihvarskog MMF-a.

Znači li to da je Poljska kao primjer za druge države, počela ometati lihvarske planove velikih međunarodnih bankara?

Svemu ovome treba dodati i činjenicu da će sada Poljsku preuzeti britanski čovjek, osoba školovana u Britaniji, koja čak ima englesko ime i prezime: "…

Sada se vodstvo u Poljskoj mijenja i izgleda kao da će proeuropski lider zamijeniti Kaczynskog.

Proeuropska Stranka Građanske Platforme DONALDA TUSKA najvjerojatnije će, nakon predsjedničkih izbora u lipnju, zgrabiti vlast…" To je čovjek kojemu je Kaczynski oponirao kada je trebalo zlot zamijeniti za euro i također s češkim predsjednikom Vaclavom Klausom bio je među posljednjima koji su se opirali gubitku državne neovisnosti što ju donosi potpisivanje Lisabonskoga ugovora.

Kao uspješna država Poljska je sve manje ovisila o EU i odlazak Kaczynskog u Rusiju nije značio samo odlazak u Katynsku šumu, gdje bi se Putin i Medvjedjev ispričali Poljskoj, za pokolj njezinih časnika i dočasnika, već je taj odlazak trebao biti početak mijenjanja strane u interesnim sferama: Rusija više nije komunistička i kao ravnopravan partner davala je Poljskoj veće mogućnosti za razvoj ekonomske i nacionalne slobode.

Poljska je u sukobu velikih interesnih sfera, nastojala promijeniti stranu. Britanija i Amerika su shvatile problem i stoga je Kaczynski morao umrijeti zajedno s cijelom delegacijom. Nastojao je sačuvati Poljsku slobodnom i u tu svrhu odlučio je potražiti potporu Putina.

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=43233
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Poginuo predsednik Poljske05.05.2010. u 20:56 - pre 170 meseci
http://www.youtube.com/watch?v...vM&feature=player_embedded
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poginuo predsednik Poljske

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19209 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.