Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predsednik SAD, fetish...

elitemadzone.org :: MadZone :: Predsednik SAD, fetish...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13925 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
79.101.216.*



Profil

icon Predsednik SAD, fetish...18.10.2008. u 01:05 - pre 188 meseci
zasto je biti predsednik usa, toliko woooow stvar ? gledano iz pespektive drzavnog sistema usa, a tu je i opsesija celog sveta tom licnoscu.

koji q je po sredi??
u svim 'normalnim' zemljama na svetu, titula predsednika nema toliku tezinu, ono sto je obicno najbitnije je ko je jaci u parlamentu i ko je predsednik vlade. to su insituticije koje obicno nose najvecu tezinu, a funkcija predsednika nikada ije iznad...
predsednik SAD je fetish cele svetske javnosti i jako bitna figura. covek koji menja sve i moze sve. da li on zaista ima neka apsolutmonarhisticka ovlascenja, pa je vredan tolikog medijskog onanisanja ili shta ? ok, usa nema klasican parlamentarni sistem, ali nije ni diktatura... stice se utisak da su sentat, kongres i sudstvo u usa manje vise statisti, a ceo sistem je fakticki u rukama jednog coveka i njegove ekipe...
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...18.10.2008. u 12:03 - pre 188 meseci
Da, pored toga što je u SAD na sceni predsednički sistem (što mu daje jako velika ovlašćenja), tamo vlada i kult ličnosti predsednika (što ti pogrešno nazivaš fetišom).
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...18.10.2008. u 13:53 - pre 188 meseci
meni je najkrvavije kad je ono obracanje naciji u februaru i onda kad mu govor prekidaju aplauzima i to pogotovu kad kaze nesto briljantno i onda ustanu obe pardije i tapsu bar 40 sec.

Bas sam citao u newseeku o SP "folksy to a fault" gde kazu kako ona nema neke kvalitet, ali zaboga pa koji su to kvaliteti za predsednika bilo koje zemlje ? Otvorite oglase u Economistu, times, newsweeku i pogledajte oglas za recimo direktora Centra za Razvoj u Ugandi koji mora da ima PhD, 10 godina iskustav u strci, znanje 2-3 jezika... Ali za predsednika SAD treba samo da budete kandidat.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...18.10.2008. u 18:03 - pre 188 meseci
Citat:
Ali za predsednika SAD treba samo da budete kandidat.


Ovo su valjda peti predsednicki izbori koje pratim, i nikako za sve ove godine ne mogu da se nacudim
cinjenici da od gomile ultrapametnih i ultrasposobnih ljudi nacija mora da svaki bogovetni put bira
izmedju dva priglupa tipa, obojice ljigavih lazova, podguznih muva, nesposobnih da nesto konkretno
urade,...gotovo svaki put sa izrazitim tamnim mestima u biografiji. Cinici kazu da se takvima sa masnim
mrljama lakse upravlja.

Ili je zavera (i to dobra), ili su mehanizmi unutar partija koji kandidate guraju navise potpuno truli.

Svake godine ili sretnem ili vidim na TV u raznim miljeima najmanje pet ljudi koji me sposobnoscu,
biografijom uspeha, pamecu potpuno oduseve, i uvek se pitam - kako da ovaj nikome ne padne na
pamet da ga kandiduje za predsednika.

Politika...sh*t.
 
0

X-it
Beograd

Član broj: 188209
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...18.10.2008. u 23:01 - pre 188 meseci
USA je predsednik fetiš? šta bi tek rekli Tajci za svog kralja Ramu !?!?!?!?!
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.167.*



+363 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 01:41 - pre 187 meseci
Citat:
milanche[/url]ne mogu da se nacudim
cinjenici da od gomile ultrapametnih i ultrasposobnih ljudi nacija mora da svaki bogovetni put bira izmedju dva priglupa tipa, obojice ljigavih lazova, podguznih muva, nesposobnih da nesto konkretno urade,


Politika SAD se planira na dug period. Ne na 4 godine koliko traje mandat predsednika. Makar i majmuna izabrali za predsednika a kamoli coveka, on bi morao da se rukovodi tim zacrtanim planovima i da ne izlazi iz njihovih okvira. Zbog toga je svejedno da li biraju Peru lozaca ili Ajnstajna. Funkcija predsednika SAD onakva kako je predstavljaju je samo zamazivanje ociju javnosti. On u stvari ne odlucuje nista. Ima neke funkcije u okviru kojih deluje, ali ne moze da menja politiku SAD. Pa oni planiraju desetinama godina unapred sve sto im je u interesu. Zamisli da jedan covek moze da za par godina pretumba sve to. Na sta bi to licilo...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 02:58 - pre 187 meseci
Citat:
fanfon: Politika SAD se planira na dug period. Ne na 4 godine koliko traje mandat predsednika. Makar i majmuna izabrali za predsednika a kamoli coveka, on bi morao da se rukovodi tim zacrtanim planovima i da ne izlazi iz njihovih okvira. Zbog toga je svejedno da li biraju Peru lozaca ili Ajnstajna. Funkcija predsednika SAD onakva kako je predstavljaju je samo zamazivanje ociju javnosti. On u stvari ne odlucuje nista. Ima neke funkcije u okviru kojih deluje, ali ne moze da menja politiku SAD. Pa oni planiraju desetinama godina unapred sve sto im je u interesu. Zamisli da jedan covek moze da za par godina pretumba sve to. Na sta bi to licilo...


Znam ja to, prijatelju, samo...osnovno je pitanje cija tacno je ta politika. Americka, u interesu americkog naroda ? Ne bih rekao...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.165.*



+5251 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 10:49 - pre 187 meseci
Mene je davno fascinirao podatak da je predsednicki avion No1 u medjunarodnoj kontroli avio saobracaja. To je prihvatio ceo svet.

Poz
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.184.*



+6455 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 16:48 - pre 187 meseci
Citat:
oporavak u banji: zasto je biti predsednik usa, toliko woooow stvar ?


Pa recimo zbog toga što je predsednik USA najmoćniji čovek na svetu.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 16:58 - pre 187 meseci
Citat:
milanche: Znam ja to, prijatelju, samo...osnovno je pitanje cija tacno je ta politika. Americka, u interesu americkog naroda ? Ne bih rekao...

http://www.zeitgeistmovie.com/
Viva lollapalooza
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 17:48 - pre 187 meseci
Ista prica kao i za 'Da Vincijev kod" i "Sveta krv, sveti gral" - taj zeitgeist je staro stivo upakovano
u novi omot. Sve to, samo potkovan iz konkretnijih i tacnijih izvora, sa citatima konkretnih dokumenata,
datuma, licnosti...pisao je Dragos Kalajic osamdesetih u Dugi.

Bez obzira ko u sta verovao, neke stvari su ocito pogresne. U zemlji cija svakodnevica je mnogo
senzitivna na cinjenice, a jos vise na ciste racune sa striktnim propisima u vezi svega i svacega,
u najvisoj politici se desava bas svasta.

Ako narucis tasnu sa sivim dugmetom, a stigne ti tasna sa plavim dugmetom, neko ce pohitati da ti
je zameni i da se izvine.

Jedino u politici moze da se desi da ti neko izadje sa jelovnikom iz kojeg odaberes deset sa lukom, a
stigne ti par starih cipela, jer se onog trenutka kad si ga odabrao (tj. dao mu glasove) gos'n politicar
setio da on u stvari nece da bude ugostitelj, nego obucar.
 
0

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 18:14 - pre 187 meseci
Citat:
ventura: Pa recimo zbog toga što je predsednik USA najmoćniji čovek na svetu.

Kao na primer Kenedi?Kao na primer Nikson?Da ne nabrajam dalje ......
Predsednik USA je najmocnija marioneta na svetu.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...19.10.2008. u 19:42 - pre 187 meseci
Citat:
@milanche
Sve to, samo potkovan iz konkretnijih i tacnijih izvora, sa citatima konkretnih dokumenata,
datuma, licnosti...

Samo ...
Ako je toliko tacnih cinjenica u ovom dokumentarcu, pitam se sta li radi sve vreme demokratska javnost i populacija
u Americi po tom pitanju ? Oni koji veruju a u manjini su cute i prave ovakve filmove ,
a oni koji ne veruju sede gledaju kechere, glupe americke kvizove i ostala s***a
sa puskama i pistoljima u ruci i cekaju da se dogodi jos jedan 9/11, Irak ili Vijetnam.
Verovatno jos nisu skapirali ko im je "koknuo" omiljenog predsednika Kenedija


Viva lollapalooza
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...20.10.2008. u 02:08 - pre 187 meseci
Citat:
koji ne veruju sede gledaju kechere, glupe americke kvizove i ostala s***a


To vikendom, kad dodju kuci izmoreni posle radne nedelje tokom koje se nisu bavili nikakvom
politikom, nego muski radili svoj posao (sta god to bilo), trcali oko dece po skolama, itd, itd.
Uglavnom - nema ih po kaficima preko nedelje, rade, ne bleje. Malo se vise zivi petkom uvece, i
vikendom do nedelje oko 6pm.

Citat:
Verovatno jos nisu skapirali ko im je "koknuo" omiljenog predsednika Kenedija


Taj neko je prvo ritam zivota ubrzao do tacke gde nemas vremena ni zasta osim onoga sto se
mora (a vidim da se to polako desava i u Srbiji), drustvenost svedena na minimum, kolektivnost
na goli individualni interes, porodica razbijena....posle cega mu je zadatak olaksan.

Dakle, za to su mi stvari jasne. Nisu mnogo pametni, i samo ih je trebalo zabaviti.

Nisu mi jasne u Srbiji, gde sve to nije bio slucaj. Ziveli smo polako, smisleno, druzili se, bili zajedno,
bili pametni, izivljeni, znali da zivimo i da se zezamo. Kako su uspeli da urade sve sto je uradjeno ?
Kako su u naciji od desetak miliona nasli toliki broj hohstaplera i prodanih dusa, da u timu kandidata
za bitne politicke funkcije za svaku poziciju imaju po 4-5 njih na klupi za rezerve ? Cime su ih kupili i
cime ih danas kupuju ? Kako su uspeli da uniste skolstvo, zdravstvo, nauku, umetnost, sport, kulturu ?
Kako su u svakoj javnoj delatnosti od znacaja za drustvo uspevali da na pozicije ubace mediokritete i
de facto proteraju sve sto je iole vredelo ?

Kako sve to u jednoj izuzetno bistroj, promucurnoj i prevejanoj naciji, koja se desetinama stoleca
nije dala nijednom zavojevacu ?






[Ovu poruku je menjao milanche dana 20.10.2008. u 03:29 GMT+1]
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...20.10.2008. u 08:16 - pre 187 meseci
Odavno se za predsednika USA kaže "vršilac dužnosti predsednika". Dakle, upravo kako je neko već objasnio, to može i majmun da bude (a često i jeste). Poslednji pravi predsednik je bio Kenedi. Pa su ga smakli ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.yu.



+395 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...20.10.2008. u 13:08 - pre 187 meseci
Citat:
milanche: Taj neko je prvo ritam zivota ubrzao do tacke gde nemas vremena ni zasta osim onoga sto se
mora (a vidim da se to polako desava i u Srbiji), drustvenost svedena na minimum, kolektivnost
na goli individualni interes, porodica razbijena....posle cega mu je zadatak olaksan.
Dakle, za to su mi stvari jasne. Nisu mnogo pametni, i samo ih je trebalo zabaviti.

Ok, jasno je meni to, ali kako u jednoj americi nema kontraofanzive po tom pitanju .
Sigurno da ima dosta ljudi koji to znaju i uvidjaju, ali i dalje nema konkretnog otpora po tom pitanju.


Citat:
@milanche
Nisu mi jasne u Srbiji, gde sve to nije bio slucaj. Ziveli smo polako, smisleno, druzili se, bili zajedno,
bili pametni, izivljeni, znali da zivimo i da se zezamo. Kako su uspeli da urade sve sto je uradjeno ?
Kako su u naciji od desetak miliona nasli toliki broj hohstaplera i prodanih dusa, da u timu kandidata
za bitne politicke funkcije za svaku poziciju imaju po 4-5 njih na klupi za rezerve ? Cime su ih kupili i
cime ih danas kupuju ? Kako su uspeli da uniste skolstvo, zdravstvo, nauku, umetnost, sport, kulturu ?
Kako su u svakoj javnoj delatnosti od znacaja za drustvo uspevali da na pozicije ubace mediokritete i
de facto proteraju sve sto je iole vredelo ?

Kako sve to u jednoj izuzetno bistroj, promucurnoj i prevejanoj naciji, koja se desetinama stoleca
nije dala nijednom zavojevacu ?
[Ovu poruku je menjao milanche dana 20.10.2008. u 03:29 GMT+1]

Ovde se na Balkanu "politicki" sistem vrednosti unistavao decenijama , al je to ranije bilo perfidno radjeno
da mi ovde u kaficima i kafanama ne bi o tome pricali jer nije ni bilo slobode govora ,
pa i kad bi pricao odbili bi ti bubrege ili bi zavrsio u zatvoru ili bi te poslali na goli otok ,
a kad je dosao raspad SFRJ rat, sankcije i ostala s***a onda je sve to isplivalo na povrsinu i traje i danas .
Jer i pre 30-40 god. si imao politicare koji su bili "glupi" "pokvareni" "korumpirani" i
slusali sta im Ceda kaze,uvalili zemlju u dugove , prodali kosovo itd ...






Viva lollapalooza
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...20.10.2008. u 16:45 - pre 187 meseci
Citat:
Ok, jasno je meni to, ali kako u jednoj americi nema kontraofanzive po tom pitanju .


Ljudi pocnu da obracaju paznju na politiku onog momenta kad su im ostale zivotne perspektive zagusene,
kad se nadju u corsokaku.

To do sada nije bio slucaj - paznja na svoj biznis, licni razvoj, porodicu, hobi, jos uvek ima najveci headroom
na planeti - apsolutno vidis da se ulaganje vremena i energije u odredjenu delatnost isplati od samog pocetka.

Gomila mojih prijatelja i kolega koja nije dosla iz Srbije nema apsolutno nikakvo interesovanje za politiku,
bave se porodicom i/ili hobijima - planinarenjem, fotografijom, sportom, muzikom, automobilizmom... sve sa
intenzitetom svojstvenim tinejdzerima. Po principu - 'kad sam bio mali nisu mi kupovali igracke, a sada sam svoj
covek'.

Primera radi - u vreme pred bombardovanje sam radio sa kolegom inzenjerom u ranim tridesetim godinama ciji je
hobi bio sakupljanje, popravka i odrzavanje pinball masina (fliperi). Ziveo je sam, a radi svog hobija je obicno
stanovao u iznajmljenim trosobnim kucama u kojima su bar dve sobe bile koriscene da se smesti kolekcija. Kad se
nije bavio time, isao je na snowboard-ing. U profesionalnom smislu je bio prilicno sposoban, i mislim da je posle
isao po raznim startup-ima, posle cega sam mu izgubio trag. Ako mu se posrecilo da startup izadje public i dobro
proda opcije, mogao je da postane multimilioner.

Kako takvom nekome uopste bilo sta objasniti iz domena politike, kad je celu svoju zivotnu pricu sklopio bez ijedne
trunke politike ? Ima prilicno okupirajucu profesiju, u kojoj nema ogranicenja, i ima par zanimljivih hobija koji mu
uzimaju ostatak vremena. Posto je u skolovanju mogao da bira, moguce je da nikada nije ucio nista od psihologije,
sociologije, filozofije...

Vesti koje slusaju o ratovima uglavnom prate kao sto mi citamo enciklopediju ('vidi sta sve ima ovde'). Mnogo
ozbiljnije prate ekonomske vesti, tipa kriza, porezi,...itd.

U principu - postoji na hiljade profitabilnijih zanimanja nego sto je politika. To je jedan od pravih razloga indolencije.

Opet, politicka arena je upadljivo mnogo vise neuredjena nego bilo koja druga delatnost u javnoj sferi, i to bas
bode oci.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 20.10.2008. u 18:07 GMT+1]
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...20.10.2008. u 17:30 - pre 187 meseci
Citat:
deerbeer: Ovde se na Balkanu "politicki" sistem vrednosti unistavao decenijama , al je to ranije bilo perfidno radjeno
da mi ovde u kaficima i kafanama ne bi o tome pricali jer nije ni bilo slobode govora ,
pa i kad bi pricao odbili bi ti bubrege ili bi zavrsio u zatvoru ili bi te poslali na goli otok ,
a kad je dosao raspad SFRJ rat, sankcije i ostala s***a onda je sve to isplivalo na povrsinu i traje i danas....

U Srbiji je, nakon drugog svetskog rata, sistematski uništavana građanska i intelektualna elita. Misleći ljudi su ili emigrirali ili bivali proganjani. Nakon uvođenja pluralizma, na površinu je isplivao društveni talog, marginalci su počeli da vode glavnu reč i doveli zemlju do kulturnog sunovrata (sunovrata u svakom pogledu).
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...20.10.2008. u 18:24 - pre 187 meseci
Ha ha ha, koje nebuloze ispranih mozgova. E, jel to ona, nismo imali nista, a onda su dosli Nemci i srusili sve. Koja bre gradjanska i intelektualna elita u Srbiji? Jel' oni lopovi koji su gori sto puta bili od danasnjih lopova i zbog kojih su komunisti imali apsolutnu vecinu u Srbiji, u gradskoj vlasti, dok im nisu zabranili partiju da ne bi dobili vecinu i u parlamentu? Tita more u ruku da ljubite, sad bi mi gloginje jeli ovde da ne bese njega, i ne bi mi kuckali ovde po tastaturama jer ne bi ni struju imali, osim mozda u par gradova, a isto vazi i za vodu i kanalizaciju, pre cega bi jedno 60 godina pusili rujanderske genitalije, oni od vas koje cika Brka ne bi ponabijao na koceve, kako je u Jalti bilo dogovoreno. A mozda je i trebalo tako da bude. Mozda vas je trebalo dati cika Brki. Sad mi ne bi ovde mudrovali.

Sta je bilo, zao vam one bagre koja je sedela po kafanama dok su sa bandera visili clanovi pokreta otpora, i cekala "samo da ovo prodje" , u pauzi prijavljivanja komsija Gestapou ? More Tito ih je... ali ih nije .... dovoljno.
Citat:
milanche: Kako su uspeli da urade sve sto je uradjeno ?

Tako sto je sve isto kao i ranije, osim pod zlim komunistima kad nije bilo isto nego je bilo bolje, a to je da Turci Osmanlije rade svoj posao, a raja svoj. Jedni kradu i ugnjetavaju, a drugi gledaju da ih zaebu gde god mogu, i da ih zakinu na cemu god mogu.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...20.10.2008. u 19:36 - pre 187 meseci
Kad god su veliki koncerni oruzja iz SAD trazili od predsednika da ratuje protiv neke zemlje, on to nikad nije mogao a da ne odobri pod pritiskom interesnih grupa i lobija kojima je cilj profit. Pogledajte samo koliko je SAd vodila ratova u proslom pa i u ovom veku. Svake druge godine bar po jedan sukob vecih ili manjih razmera je bio ciji su oni bili inicijator, posredni ili neposredni.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Predsednik SAD, fetish...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13925 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.