Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predsednik SAD, fetish...

elitemadzone.org :: MadZone :: Predsednik SAD, fetish...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14188 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 08:52 - pre 188 meseci
Jeli Lesli, o kojih to 25 godina pricas? Ako se ne varam, sad je 2008, a pre 25 godina je bila 1983.

Citat:
jablan: To je bilo iz prostog razloga što su komunisti uveli obavezno osnovno obrazovanje. Možda je baš tvoja baba predavala mom dedi, koji bi u starom sistemu ostao nepismen seljak, a ovako se obrazovao dovoljno da stvori šansu mom ocu da završi fakultet. Najprostije, uporedi procenat pismenih pre i posle II rata i mnoge stvari će ti biti jasnije.


Izvini, da li je tvom dedi neko branio pre II svetskog rata da se skoluje? Vidis, moj deda i moja baka su se obrazovali izmedju dva svetska rata, iako nije bilo obavezno. OK, komunisti su uveli osnovno obrazovanje kao obavezno. Ako je tako, to jeste napredak, ali to ne znaci da je ljude pre II svetskog rata neko sprecavao da se obrazuju. Osnovnu skolu je zavrsio cak i moj pradeda, rodjen 1865. Umeo je i da cita i da pise i da racuna, a u slobodno vreme (posle poljskih poslova) je voleo da cita knjige.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 09:46 - pre 188 meseci
Jasta, a ako nisu imali za leba, trebalo je da jedu kolace. Sto se vi ne informisete malo kako je stvarno bilo pre WWII ovde sa tim vasim "industrijalcima" i "gradjanskom klasom" nad kojom lamentirate, pre nego sto pocnete da tako mudrujete? Mislim, moje poreklo je isto iz gradjanske porodice, sa obe strane, pa posle rata neki bili po zatvorima, nesto od imanja i oduzeli drugovi, ali neki more bili i partizani i po nemackim logorima itd, pa sta onda? Bitna je sira slika, ne samo to sitnosopstvenistvo.

Svejedno, 20 ili 25, vec tada je komunizam bio mrtav, a oportunisti i olos su polako preuzimali sve. To su ovakvi koji sad negiraju svoju istoriju zarad sitnosopstvenistva. Sto se pak tice danasnjih zatrtih mladjahnih prdioca o antikomunizmu i velicaoca ovoga sad, pa, da se mi ne lazemo, oni bi da su bili rodjeni u ono vreme bili vrli clanovi partije, da bi tako dosli do boljeg polozaja ili se ogrebali o drustvo. Ja sam tako siguran u ovo da bih smeo da zalozim desnicu ruku, moju prvu ljubav, malo li je to. Nije moguce da bi sistemlije i konzervasi tog kalibra u ono vreme bili protiv. Mozda malo u skoli, OK, cisto zbog hormona i pomodarstva, ali cim dodje do stani pani, svi bi oni postali "odani" drugu Titi i partiji (a najvise svome dzepu) ne bi li postali kakve goleme glave i guzonje sa punijem budjelarom. Da ne bi mozda ostali buntovnici i kupili tri tepsije pa otisli u burekdzije? Ili bi turili na ledja drveni sanduk i neke zice pa krenuli ulicama, ono, "popravljamo kisobrane"... Djindjuvasi tog kalibra, ma neeeee... Tako da molim da me postedite smesnog i deplasiranog antikomunizma, a narocito prekrajanja sopstvene istorije. To rade slucajevi za posmatranje, sta ce vam te gluposti.

Ma nema sve to ni veze sa ovim nit sam ja poceo na tu temu, pa nisam ni mislio da se vracam vise, ali kad su vec drugi poceli da vredjaju prvi, i kad si vec pitao, ostao sam duzan i na onaj tvoj komentar o USA i kako tamo te privatno ovo te privatno ono. Evo kako. Sto prilici Jupiteru ne prilici volu, a kakvi ste vi Amerikanci...

A ako bas hoces ozbiljan odgovor, njega su dali drugi, pre sto godina. Evo kako.

Citat:
Ljubomora je uzrok jedne druge mane: nedostatka mere i preterivanja. Ta mana se iskazuje u ukusima, ne u radu. Istina je da se sa radom u Srbiji ne preteruje! Želite da se izjednačite s drugima, čak i da ih nadmašite, a preterujete podražavajući ih. Pogledajte svoje žene na ulicama. Nisu to više ljudska lica, to su veštačke, žestoko obojene maske. Londonski i pariski krojači lansiraju modu širokih pantalona. Da ih ne bi proglasili „sitnim provincijalcima", vaši mladići se odmah unakarađuju pravim smešnim suknjama. Vaša inteligencija ropski prati sva zastranjivanja i sve gluposti takozvanog savremenog života, i u tome još preteruje, bilo to u modi, slikarstvu, vajarstvu, sportu itd. Ti ljudi ne uviđaju da prosto postaju smešni u nastojanju da dostignu i prestignu druge kako bi zadovoljili svoju zavist. Potpuno gube iz vida da će odeća skrojena za A. veoma loše stajati B., i obrnuto. Ljubomora vaše „inteligencije" se dobro slaže sa začuđujućom površnošću. Ljudi vide samo spoljni sjaj, a sadržajem se ne bave. Trude se da dostignu taj veštački sjaj. Neki put u tome uspeju, jer je vaša nacija inteligentna i vrlo nadarena, ali taj veštački sjaj brzo tamni pošto ga ne održava prava snaga, koja dolazi iznutra. Površnost se pokazuje svuda, kako u običnom, tako i u intelektualnom životu. Na primer videli ste u inostarnstvu, u Francuskoj, Švajcarskoj, Engleskoj, lepe i dobro održavane hotele. Želite da idete njihovim stopama. Podižete zgrade gde kamen zamenjujete štukom, bogati nameštaj od tvrdog drveta furniranim tričarijama iz Beča. Lepo to izgleda dok je sasvim novo, ali ubrzo, budući da vi ni svoje zgrade lošeg kvaliteta ni bezvredni nameštaj ne održavate kao što to čini švajcarski, francuski ili engleski hotelijer sa svojim hotelom podignutim od dobrog materijala i nameštajem dobrog kvaliteta, spoljašnjost i unutrašnjost vašeg hotela postaje jednostavno bedna. Ili, opet: da ne bi izgledali inferiorniji od civilizovanijih nacija, vaši „intelektualci" kupuju za velike pare nekakvu naučnu opremu. Oni se neće znati njome služiti ili će je prepustiti rđanju usled neodržavanja. Vaše Ministarstvo unutrašnjih dela ima „Tehničku službu" koju sam ja svojevremeno osnovao sa namerom da je malo-pomalo osposobim da vam bude od velike koristi. Pošto više nisam mogao da podnesem svakojaka zlostavljanja, naterali su me službenici i rukovodioci tog ministarstva, da napustim to mesto; zamenio me je neinteligentan čovek koji je od obrazovanja imao dva ili tri razreda gimnazije i podoficirsku školu. On je potrošio mnogo novca da bi kupio u Parizu i drugim mestima odlične instrumente i uređaje, a ne zna njima da se služi niti zna čemu služe. Stavio ih je u zastakljene ormare i od njih napravio izložbu nekorišćenih uređaja. To ga ne sprečava da trči na sve kongrese i da tamo pripoveda kako u službi kojom je zadužen da rukovodi, (a ne rukovodi pošto je za to nesposoban), ima toliko najpoznatijih aparata. Nije to sprečilo ni vaše Ministarstvo unutrašnjih dela da toj službi, iako mu je savršeno poznata nesposobnost njenog šefa, godišnje dodeljuje značajan kredit za takve detinjarije.

Itd itd, Arcibald Rajs


Samo jos napomena, ja ne mogu da poredim ono sto nije nego samo ono sto jeste. Recimo, period pod komunistima sa periodom posle ili pre njih, ovde. Ne u USA, ne u Bugarskoj, ne u Ceskoj, nego ovde. I zivot obicnih ljudi u tim periodima, ovde. Ne zivot neke tzv elite i ostalih kurajbera, ne nekakve brojke i procenti, niti kako je u Tanzaniji, nego samo najobicniji obicni ljudi i kako oni zive, a pod "kako oni zive" podrazumev stepen zadovoljstva zivotom, ne ko koliko ima plekanih sanduka i da li imaju ugradjen ABCD*. Ostalo me ama bas uopste ne ne zanima. Ono je bila zemlja srecnih i veselih ljudi koji su se druzili i radovali, bilo je u kući puno smijeha, u bašči Juga 45, a ovo je zemlja nesrecnika koji su ili izgubljeni, ili jedni drugima rade o glavi zarad smesnih stvari. Ako je za utehu, nije velika razlika ni u drugim zemljama koje obicno svrstavamo medju srecnije i razvijenije.

* Cisto kao zanimljivost, po pitanju ovih tzv sistema za bezbednost u kolima sam video vrlo zanimljivo razmisljanje u seriji Haus MD. Kaze, ako hoces da ljudi voze bezbedno, ukloni vazdusne jastuke i pojaseve a umesto njih ugradi macetu koja cilja direktno u grlo - svi ima da voze 5 km/h. Tako se to radi.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 22.10.2008. u 11:06 GMT+1]
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 10:45 - pre 188 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Jasta, a ako nisu imali za leba, trebalo je da jedu kolace.


Mda. Motkom su ih terali od skole. Podvlacim, moj pradeda, rodjen 1865 je bio seljak i zavrsio je osnovnu skolu i racunao je sa lakocom napamet i voleo je u slobodno vreme da cita knjige, kad te procenti vec ne zanimaju.

Citat:
Lesli Eldridz: Svejedno, 20 ili 25, vec tada je komunizam bio mrtav


U vojsci je 1991 Tito jos uvek bio ziv i zdrav. Potvrdio mi je drugar koji je doduse u vojsci bio 89/90.

Citat:
Lesli Eldridz: Sto se pak tice danasnjih zatrtih mladjahnih prdioca o antikomunizmu i velicaoca ovoga sad, pa, da se mi ne lazemo, oni bi da su bili rodjeni u ono vreme bili vrli clanovi partije, da bi tako dosli do boljeg polozaja ili se ogrebali o drustvo.


Slazem se. Samo mi jos reci da li je prednost ili mana sistema ako je dusu dao za grebatore i neradnike. Vidis, tamo gde je moj otac radio, jedna komponenta njihovog proizvoda, mada je mogla da se proizvodi u tatinom preduzecu, uvozila se iz Nemacke. Zasto? Pa, zato sto se direktoru ne isplati razvoj ovde, jer ostaje kratak za sluzbene ruckove, sluzbena putovanja, dnevnice itd. Sam da pomenem da je jedna dnevnica bila mnooogo veca od plate za jedan dan. Mnogo dobar sistem, nema sta. A to sto pricas o standardu bi bilo na mestu da je tak standard bio posledica razvoja, a ne dobijanih kredita na lepe oci zbog protivteze u SSSR-u. Ni taj SSSR ne traje vecito i jednog dana racuni moraju da se rasciste. Zato je doslo i do rata i raspada zemlje, jer je sistem bio mnogo dobar.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.my-trion.net.



+132 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 12:09 - pre 188 meseci
Ne moze se poreci da su komunjare doprineli opismenjavanju u SFRJ, ali za to vreme taj isti posao su na "trulom zapadu" radili mnogo bolje.
I da dodam u vezi sa zivotom pre II sv. rata, ne stoji prica da je u kraljevini Srbiji(Jugoslaviji) bilo losije nego u drugim evropskim zemljama tog vremena.
Procitajte kako se zivelo medju radnicima u Engleskoj pocetkom 20. veka. Cak i cinjenica da su Juzni Sloveni slabo emigrirali kojekuda govori o statusu naroda.Npr. Crnogorci su stalno imali aktivnu emigraciju(vecinom u Srbiju,jer su tada bili isti narod) zbog nemastine.
I cinjenica je da su Srbi bili najvecim delom seljaci i formalno neobrazovani, ali to u to vreme mozda i nije lose, bolje i to nego da kao u Engleskoj, deca od 11 godina rade u rudnicima i zive po 30 godina(mislim da Marks pise o tome).
Mozete procitati Arcibald Rajs "o Srbima", napljuvao je elitu izmedju 2 rata,ali je voleo srpskog seljaka, kaze da je bio dobar i prirodno produhovljen.I da je Nikola Pasic bio osoba nalik na Slobodana Milosevica(moj zakljucak,imao je i cak sina cije je verzija Marko Milosevic),proglasavao se za velikog patriotu,a bio je sve samo ne patriota. Ima i o trgovcima brasnom koji su za vreme ratova sipali pesak, i to prodavali srpskoj vojsci.
Da je bilo dobro, nije. Ali SFRJ je bila jos gora, da ne nabrajam,svi znaju.
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 13:01 - pre 188 meseci
Lesli, da li imas blog ?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 14:23 - pre 188 meseci
Jok, ja samo pisem kad me neko dirne u zicku na forumima i kad ponavlja lazi kojima su ga zatrovali zlikovci, a mrzi me da se smaram tim dnevnicima, nit pa pratim vise te stvari od kad smo raskrstili sa patriotama.

Ja nisam pisao o tome sto "svi znaju" i o teorijama o nekakvim kreditima i poklonima od 100,000 milijardi dolara koje je CIA trpala u dupe copavom Zagorcu da bi bio protivteza Rujama, koje isto nisu tacne. Privredna stopa rasta Jugoslavije pedesetih i sezdesetih bila je medju najvecima u svetu i uporediva jedino sa stopom rasta "azijskih tigrova" 20 godina kasnije. Takodje nije istina ni da je Jugoslavija bila drustvo koje je zivelo na stranim kreditima, koji jesu bili veliki, ali su Jugoslaviju drzali u grupi srednje zaduzenih zemalja, u odnosu na bruto nacionalni proizvod. Jugoslovenska privreda je radila, proizvodila i izvozila, imala je polozaj "najpovlastenije nacije" u trgovini sa SAD, a i EEZ, jugoslovenska roba ispunila je trzista zemalja istocne Evrope, a na trzistima zapadne Evrope jugoslovenski proizvodi normalno su bili prisutni, gradila je brane i luke po Aziji, Africi i Juznoj Americi, i sve u svemu, Jugoslavija je bila kompatibilna sa svetom i bila je deo sveta, a u medjunarodnim odnosima njen je uticaj vise puta prevazilazio njenu ekonomsku snagu i broj stanovnika. Propast Jugoslavije pocinje sa jacanjem nacionalista i zato sto gradjani nisu umeli da prepoznaju da je Tito bio u pravu kada je ukazivao na nacionalizam kao na glavnu opasnost po zemlju. Prema tome, laz je da je "Titoizam" (komunizam, socijalizam...) rasturio Jugoslaviju. Nije, nego su Jugoslaviju srusili nacionalisti, kao i birokratija koja je odbijala da modernizuje i liberalizuje sistem i prilagodi ga promenama u svetu po okoncanju hladnog rata. Neko je pomenuo Antu Markovica. Njega su sabotirali svi, a najvise Srbi i Hrvati, i to zbog nacionalizma.

Sve to nije ni vazno ali eto, ja sam znaci ranije pisao samo o rezultatima koje su imali komunisti dok su vladali i o rezultatima onih pre njih i onih posle njih. Da uporedimo recimo rezultate koje su imali komunisti do 1970, to je 25 godina od rata, sa rezultatima koje imaju ovi sad od oslobodjenja od mrskih komunista, sto je priblizno taj period.

Citat:
Nedeljko: U vojsci je 1991 Tito jos uvek bio ziv i zdrav. Potvrdio mi je drugar koji je doduse u vojsci bio 89/90.

Eto vidis, samo dokaz da je birokratija bila okostala i nije htela da se promeni, iako je komunizam ovde vec davno bio umro, malo pre Tita. Isto kao sto su odbijali da se promene ovi posle, kad su odbijali da prihvate realnost, sto i ovi sad rade, a radili su i ranije, pre komunista. Pa su tako kritikovali zajam koji je Knezevina Srbija uzela da pravi prugu pod izgovorom kako ce da se zbog pruge ovde dovuku razni trgovci i slicni, a nas je amanet da svetimo Kosovo. I tu treba da trazite razloge svoje propasti, u tom odbijanju realnosti i mentalitetu koji se ne menja iz generacije u generaciju, pa se svaka naredna generacija ponasa isto kao prethodna, sto nije bas normalno. Jedini koji su nesto menjali na tom planu su bili komunisti, zato se to i zvalo revolucija.

Citat:
Nedeljko: Samo mi jos reci da li je prednost ili mana sistema ako je dusu dao za grebatore i neradnike.

BTW, da li ti to upravo rece da su ovi nasi vrli japiji grebatori i neradnici koji se grebu o sistem vaćareći i prodavajući maglu? Pa tu mozemo da se slozimo.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 22.10.2008. u 16:10 GMT+1]
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 15:08 - pre 188 meseci
Stvarno mi nije jasno kad cete vi titokolnovi da

ODJEBETE OD SRPSKOG NARODA I SRPSKE DRZAVE VISE ?

I ostavite nas na miru da zivimo kao sto svaki narod zivi u svojoj zemlji.

Zbog vas smo i dovedeni dovde gde jesmo, ali vama izgleda jos nije dosta pustanja srpske krvi. Ja ne govorim ovo tebi jer ste vi zaslepljeni mrznjom prema svemu srpskom vec govorim razumnim ljudima da ne slusaju tvoje brljezgarije nego neka podju po Evropi pa neka vide kako svi narodi Evrope vole sebe i svoju kulturu i svoje JA i kako ne dozoljavaju da ih neko pljuje po njima u njihovoj zemlji.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 15:11 - pre 188 meseci
Izgovori su kao d.u.p.e, svako ga ima. A luzeri ih imaju ponajvise ;)

A mozda su pa tvoji klonovi pljuvali po mojoj zemlji, sta znas, pa mozda ja zato tako. Sta da radis, boljima se tesko prasta, znam. Narocito ovde.

Pusti to konstantno luzersko plakanje i izgovore koji traju vec cetvrt veka, nego daj da mi vidimo rezultate. To je jedino sto se racuna.
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 15:19 - pre 188 meseci
Citat:
Nedeljko: Vidis, tamo gde je moj otac radio, jedna komponenta njihovog proizvoda, mada je mogla da se proizvodi u tatinom preduzecu, uvozila se iz Nemacke. Zasto? Pa, zato sto se direktoru ne isplati razvoj ovde, jer ostaje kratak za sluzbene ruckove, sluzbena putovanja, dnevnice itd...

Ista priča i kod mene. Mada ne znam baš detalje jer mi ju je majka prepričavala pošto otac o tome nije ni govorio. Ali suština ista. Uvozilo se ono što se moglo proizvoditi kod nas bez po muke, samo da bi direktor i još neki uzimali provizije i neke takve sitne beneficije, jer koga briga kad ionako to sve društvo plaća. Kad je otac to spomenuo tamo negde na nekom sastanku, svi su se pravili ludi, i otprilike mu je neko sugerisao da više ne predlaže takve stvari. Plus nije bio član partije.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 15:25 - pre 188 meseci
Citat:
Nedeljko: ....... . Podvlacim, moj pradeda, rodjen 1865 je bio seljak i zavrsio je osnovnu skolu ........


milos obrenovic je umro 1860.
bio je knjaz srbije, a bio je nepismen.

u to vreme je u srbiji moglo biti 3-4% pismenih u vrh glave.
o zenskoj populaciji necu ni da pricam.

nije problem nepismenosti pre WWII bio samo broj skola, a cinjenica je da ih je bilo vrlo malo, osim donekle u vojvodini, vec je glavni problem bio to sto je vrlo mali procenat stanovnistva mogao materijalno priustiti sredstava za skolovanje dece.

pod zlim komunistima je skolovanje bilo svima dostupno i besplatno, do bilo kog stepena obrazovanja.
deca u skolama nisu samo obrazovana, vec su, za razliku od ovoga danas, i vaspitavana.
na ekskurzije je uvek isao citav razred, a ne kao danas samo po pola.

svrseni student beogradskog univerziteta iz doba opakih komunista je mogao da samota svoju diplomu u rolnu i da bira mesto na svetu gde ce da ode da zivi i da radi.

i dan danas po citavoj planeti rade hiljade i hiljade lekara, arhitekata, masinaca ....... koji su se nakon sticanja diploma sa jugoslovenskih univerziteta u doba zlih komunista, vratili u svoje rodne drzave.

itd......itd.....itd.....

..... a vi veliki strucnjaci i priuceni kriticari pogledajte na sta sada lici skolstvo, kako funkcionise sistem, kako se kupuju diplome, kako su nasi ucenici na svakom testiranju uvek medju poslednjima u evropi, kako se svaki dan u novinama moze procitati "ucenik izboden nozem", "prebio uciteljicu", "upali na cas i premlatili ciglama" ..... itd.....
..... pa se zapitajte zasto je to tako.

BTW..... srbija je pre WWII imala jedan jedini asfaltirani put.
.... samo FYI.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 15:39 - pre 188 meseci
Lesli, u svetu se smatra da je komunizam u Srbiji pao 5. X 2000.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 15:43 - pre 188 meseci
Citat:
Beltrammi: Stvarno mi nije jasno kad cete vi titokolnovi da

ODJEBETE OD SRPSKOG NARODA I SRPSKE DRZAVE VISE ?

I ostavite nas na miru da zivimo kao sto svaki narod zivi u svojoj zemlji.


znaci potpuni off...
ti si u italiji rekao bih :)

edit:@nedeljko,
1. komunizam NIGDE u svetu NIKADA nije ni postojao,
2. neka bude "komunizam=socijalizam"
3. rekao bih da je "pao" jos tu pocetkom 90-ih,s pocetkom socijalnacisticke "vlasti" ,a da je ta ista vlast skinuta 5 okt. ;)
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 15:46 - pre 188 meseci
Citat:
Beltrammi: Lesli, da li imas blog ?


ovo je odlicna ideja!


Citat:
Lesli Eldridz: ......... Jugoslavija je bila kompatibilna sa svetom i bila je deo sveta, a u medjunarodnim odnosima njen je uticaj vise puta prevazilazio njenu ekonomsku snagu i broj stanovnika .......


samo mala ispravka, ako ne zameras.

moze se reci bez imalo lazne skromnosti, da je titova jugoslavija, proporcionalno svojoj velicini, ekonomskoj i vojnoj moci, broju stanovnika isl., bila najuticajnija drzava na svetu.

..... u prilogu jedan mali detalj.

nikita hruscov, pred govor u UN, dolazi do marsalovog mesta na konsultacije.


 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 16:12 - pre 188 meseci
Citat:
Horvat: 1. komunizam NIGDE u svetu NIKADA nije ni postojao,


Donekle bih se slozio sa tobom. u XX veku nije postojao kao sistem neke zemlje, ali ne budi tako siguran kada su neke starije civilizacije u pitanju. Takodje, i dan danas postoje jevrejske zajednice (zaboravih kako se zovu) koje funkcionisu komunisticki u pravom smislu (redi koliko mozes, uzmi koliko ti treba).

No, ipak se zna na sta se misli kada se kaze da je sistem neke zemlje bio komunisticki (iako u pravom smislu reci nije).

Ja sam rekao sta se u svetu smatra pod padom komunizma.

Citat:
mrle 011: milos obrenovic je umro 1860.
bio je knjaz srbije, a bio je nepismen.


Da li je to zato sto nije mogao da se opismeni, ili zato sto nije hteo da se opismeni?

@Lesli

Pomenuo si da su Jugu rasturili nacionalisti. Otkud nacionalisti u jednom tako divnom sistemu rasturise tako divnu zemlju? Koliko je proslo vremena od Titove smrti dok pod Milkom Planinc nismo bili u mraku?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 16:18 - pre 188 meseci
Citat:
Nedeljko: Lesli, u svetu se smatra da je komunizam u Srbiji pao 5. X 2000.


jeste, a taj sto je pao zajedno sa komunizmom 2.000-te, btw. izabran na slobodnim i demokratskim izborima, se popeo na vlast sireci, po uscu i gazimestanu, komunisticke ideje o socijalnoj pravdi i drustvenoj jednakosti, jel' tako.




Citat:
bttp: ...... Uvozilo se ono što se moglo proizvoditi kod nas bez po muke, samo da bi direktor i još neki uzimali provizije ......


gde bre ti zivis?
na marsu?

u titovoj jugoslaviji se proizvodilo bre bukvalno sve.
od igle do lokomotive.

jugoslavija je npr. bila jedna od pet drzava na svetu cija je vojna industrija proizvodila i avione, i tenkove, i podmornice.
takvih primera ima bezbroj.

sada, u slobodi i demokratiji, uvozimo sve zivo, ne prozvodi se nista.

uvozimo bre gace, cackalice, sibice .........
uvozimo hebeni beli luk.

.... a o uzimanju provizija mozes citati svaki dan u novinama.
 
0

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.custom.pwd.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 16:24 - pre 188 meseci
Citat:
Nedeljko: Lesli, u svetu se smatra da je komunizam u Srbiji pao 5. X 2000.

U svetu tako smatraju da bog postoji.
U svetu su tako smatrali da je zemlja ploca na ledjima kornjace.
U svetu smatraju sto sta - al to ne mora znaci da je istina.
Nemanja Jakovljevic
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 16:50 - pre 188 meseci
da recimo da si u pravu za zidovske zajednice,mada ni to bas ne bih rekao da su skroz komusnisticke [iskren da budem,nisam ih detaljno proucavao,nego vise ono "rekla kazala"]

a to sto se "tako kaze " da je komunizam,ne znaci da i to jeste,je l koreja komunisticka drzava?daleko je od iste ;)...i kina i stosta drugog...

i jos jednom,soc. nije "pao"2000. "pao" je mnogo ranije i zamenjen je bio s necim [moje misljenje,verujem da se mnogi nece sloziti ,doduse takvih ovde nema puno...] ogavnim...


i tako ,moderatori vrse svoju duznost :)
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 17:00 - pre 188 meseci
Citat:
Horvat: .......
i tako ,moderatori vrse svoju duznost :)


nema ga pajaja, zapalio negde.

edit:

..... nego da se vrnemo na temu.

dakle ...... predsednik usa je majmun.
i to tuzno glup.

i kakva je onda razlika izmedju demokratije i zlog komunistickog totalitarizma?

tamo ti nude dva ista lilihipa da biras, a ovde kod komunista si imao samo jedan lilihip na izboru?
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 17:16 - pre 188 meseci
@Leslie

zanimljiv ugao posmatranja stvari, poredjenja koja iz nekog razloga nikada nisam stigao da napravim,
ali moram da priznam da je sve prilicno tacno, i tera na dobro razmisljanje.

Zli komunizam je otisao u nepovrat, ali su mu neki rezultati jos uvek nepotuceni, i veliko je pitanje kada
ce (ako ce uopste).

P.S. Poznavaoci zivotne prakse Japana kazu da je tamo ostvareno nesto najblize komunizmu. Sve isto
kao kod nas, samo uz beskrajnu odanost kolektivu, firmi, drzavi...i to bez 'mangupa u nasim redovima'.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Predsednik SAD, fetish...22.10.2008. u 17:16 - pre 188 meseci
@mrle: Jeste, al vidiš da su uspeli sve da ubede da sve puca od različitih izbora.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Predsednik SAD, fetish...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14188 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.