Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83100 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 15:39 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Te price "ko je prvi kriv" su price za malu decu, i time se obicno bave samo oni koji pokusavaju sebi da opravdaju nesto. Na kraju krajeva, apsolutno je nebitno "ko je prvi kriv" kada su na kraju skoro svi ucestvovali u necem losem. Moze samo da "olaksa" neciji nivo krivice i odgovornosti - ali da ih eliminise, boga mi ne moze.

Sta znaci ucestovali u necem losem? Ne razumem to tacno. Ja sam isto ucestovao u necem losem, verujem da su svi, bio je rat, bila je inflacija, drzava se raspadala, sigurno sam ucinio nesto da ostetim drzavu. (nisam kupio stan taj btw).

Ti si poceo pricu kako je narod svesno krao drustvene stanove i direktno optuzivao isti narod za kradju. Znaci oni su krivi. Da li bi ti otkupio stan u kom si ziveo 20 godina u toj situaciji? Pretpostavljam da ne bi, jer bi razmisljao tad u tom momentu isto kao sto razmisljas ovog momenta?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 15:44 - pre 170 meseci
Vidi, sta da ti kazem - ja NE BIH nista otkupljivao, jer verovatno ne bih ni imao nikakav drustveni stan. Ovakav kakav sam, na "partiju' bih odmah pljucnuo i obrisao pozadinu - tako da ne verujem da bih bio na "listi za stanove".

Ja samo pricam o apsolutnim efektima i onome sto te stvari jesu de-facto bile. TO otkupljivanje stanova je, bas kao i "otkup" fabrika od strane drzave nista drugo nego akumulacija kapitala na hajducki nacin. Otimacina bre, a-la Bogoljub, samo na sitno ali u velikim brojevima, pa to vise nije tako sitno.

Sve sto ja kazem je da je taj silni "narod" isto tako "akumulirao kapital" kao i oni na koje sad reze i traze da im "vrate fabrike".

I samo to... mislim da je vise nego jasno da je smesno traziti jare i pare. Mada, prolazi kod ovih "socijalnih".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 15:45 - pre 170 meseci
Pojelo se i popilo, lumpovalo do zore, nesto je placeno, nesto je na crtu i sad je fajront..
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 15:50 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi, sta da ti kazem - ja NE BIH nista otkupljivao, jer verovatno ne bih ni imao nikakav drustveni stan. Ovakav kakav sam, na "partiju' bih odmah pljucnuo i obrisao pozadinu - tako da ne verujem da bih bio na "listi".

Sve je to verovatno. Da si ziveo u tom vremenu verovatno bi radio negde. I verovatno bi dobio pravo na stan. I verovatno bi dobio stan, ziveo u njemu i na kraju bi ga verovatno otkupio. Znaci ipak ne znas kako bi uradio. Ja isto ne znam, da sam proziveo zivot u Jugoslaviji, docekao tu krizu, raspad i sve to... ne znam kako bi razmisljao o ponudi drzave da otkupim stan za 1000 maraka.
Ne verujem da znas ni ti, zato i kazem da neko vreme treba i proziviti, ne samo citati o njemu i olako donositi odluke.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 15:52 - pre 170 meseci
Naravno, stanarsko pravo jer socijalizam ne poznaje kategoriju vlasničke svojine kao kapitalizam. Ali, kao što sam ti rekao, to stanarsko pravo je bilo realno jer je bilo naplativo u novcu, robi, automobilima, vikendicama...

Mogao si da ga zameniš i da trguješ kako si hteo. Da trosoban stan zameniš za dvosoban i da dobiješ automobil, ili nešto drugo, npr. napred pomenutu vikendicu. I to su ljudi radili.U principu bilo je isto, samo se drugačije zvalo. Nije šija nego vrat.

Svaka firma je imala svoj stambeni fond iz koje je svojim radnicima( zaposlenima ) delila stanove. Tako da si stan dobijao iz stambenog fonda te firme, a isti se punio prilivom sredstava na konto poslovanja te firme. Nije padalo sa neba.

E sad, stvarno ne znam za zdravstvo, prosvetu, vojsku, policiju. Oni su imali takođe svoje interne stambene fondove na nivou republike, opštine, pokrajine. E sad, ona razlika što ju je moj otac zarađivao, a nije mu bila isplaćivana je morala negde da ode. A odlazila je onima koji nisu privređivali već su čuvali naše nebo kao zenicu oka svog. Pa su dobijali petosobne stanove, već u skladu sa čvarcima na ramenu. Ali dobro, imalo se, hvala Bogu. Niko se nije žalio. Danas se svi žale. E pa pljunite u šake, pa udarnički. Kod Kineza. Šta da se radi.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 15:58 - pre 170 meseci
Pa zale se, jer je u "akumulaciji kapitala" neko morao ostati i praznih ruku. To je generalni problem u drustvima gde imas gomilu "snalazljivih".

A sve je to bilo moguce jer je postojala baza "nicijeg" (drustvenog) koju je dekretom bilo moguce prodati za tepsiju ribe na kraju.

Zbog toga svako pametan ne zeli vise da ima nista sa tim "zajednickim" idiotizmima, vec lepo svakom svoje... Pa da vidis kako se zna sta je cije i ne moze da se "otudji".

Inace sve je to proslo - bas kao i stanovi, i fabrike su dobile svoje nove vlasnike, i tu se ta prica zavrsava. Ko se snasao, snasao se - ko nije, jbg... kako stvari stoje, neka "radnicka revolucija" nije realni scenario u nekoj doglednoj buducnosti, tako da ostaje jedino da se radi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 16:06 - pre 170 meseci
Vidiš, ne slažem se. Nije dobro poređenje. Porediš stanove i firme koje su privatizovane. E pa... ti stanovi su se delili kada je postojala kontrola, kad je postojala država, pa nije svako mogao da dobije stan. Taman posla da je bilo tako. Dok je kod firmi u pitanju klasična otimačina. Tu možemo da kažemo da se kapitala dočepao onaj ko je bio " snalažljiv ".
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 16:59 - pre 170 meseci
Citat:
žutokljunac: Vidiš, ne slažem se. Nije dobro poređenje. Porediš stanove i firme koje su privatizovane. E pa... ti stanovi su se delili kada je postojala kontrola, kad je postojala država, pa nije svako mogao da dobije stan. Taman posla da je bilo tako. Dok je kod firmi u pitanju klasična otimačina. Tu možemo da kažemo da se kapitala dočepao onaj ko je bio " snalažljiv ".

A ovde nije bilo "snalazljivih"!? Kumovi, prijatelji...u stambenim komisijama, mucke sa bodovanjem, itd. Naredio direktor, dosao mu sinovac sa sela, pa mora da ga zaposli, a malo kasnije i stan da mu dodeli preko reda, jer kako ce "dete" bez stana u gradu. Pa to "dete otkupilo" stan, i sada trubi kako je bilo posteno, ravnopravno...

Zanimljivo je da tu vec izandjalu pricu o postenju i nepotkupljivosti, i idealnom vremenu, a vrtela se x puta samo na ESu, pricaju upravo oni koji su se okoristili-dobili neki stan, otkupili ga za sitne pare, i postali GAZDE, jbt. Nebitno sto su i ostali izdvajali za te stanove. Sad su najglasniji...To je sada moje!!! Ej bre, ko vam je kriv sto se vi niste SNASLI? I tako dalje. Sve moj do mojega.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 17:15 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa zale se, jer je u "akumulaciji kapitala" neko morao ostati i praznih ruku. To je generalni problem u drustvima gde imas gomilu "snalazljivih".

A sve je to bilo moguce jer je postojala baza "nicijeg" (drustvenog) koju je dekretom bilo moguce prodati za tepsiju ribe na kraju.

Zbog toga svako pametan ne zeli vise da ima nista sa tim "zajednickim" idiotizmima, vec lepo svakom svoje... Pa da vidis kako se zna sta je cije i ne moze da se "otudji".

Inace sve je to proslo - bas kao i stanovi, i fabrike su dobile svoje nove vlasnike, i tu se ta prica zavrsava. Ko se snasao, snasao se - ko nije, jbg... kako stvari stoje, neka "radnicka revolucija" nije realni scenario u nekoj doglednoj buducnosti, tako da ostaje jedino da se radi.


Napadaš ljude koji su otkupili stanove kao da su oni namerno nešto loše učinili. Ta odluka je doneta odozgo, ako ti ne otkupiš neko drugi ima pravo da ga otkupi i letiš na ulicu. Ljudi su MORALI da otkupe svoje stanove da bi ostali u njima.

A kako ga je ko dobio, to je druga priča. Većina je zaslužila te stanove tako što su u JEDNOJ firmi odradili 40 godina i zaradili pare za te stanove. Ali to je bilo drugo vreme i ne možeš da gledaš iz današnjeg ugla. Ljudi se nisu tada bunili jer je većini bilo dobro i imali su normalan život. Imali su sva prava zagarantovana, godišnje odmore, bolovanja, rešeno stambeno pitanje. Nije bilo luksuza, ali to većini nije smetalo. Bili su drugačije vaspitani. Sada je sve pošteno, zna se šta je čije i neka svako sebi diže kredite i rinta i trpi, kad ono nije valjalo.
Romanes Eunt Domus
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 17:24 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker: Ta odluka je doneta odozgo, ako ti ne otkupiš neko drugi ima pravo da ga otkupi i letiš na ulicu. Ljudi su MORALI da otkupe svoje stanove da bi ostali u njima.

Hahaha, bas ga pretera sada. Uh bre, tukli ih da otkupe stanove za kilo jabuka. Naravno da nije bilo tako. Ko nije otkupio, a licno znam takvog, i dalje je nosilac stanarskog prava.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.206.*



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 17:33 - pre 170 meseci
Jeste, bilo je i toga što si naveo. Verujem da je 50-tih, 60-tih i 70-tih, toga bilo malo, ali već tamo kad je Tito omatoreo, počeo je da radi svako šta je hteo. Da se muva, krade, zapošljava preko veze, kumstva, i sve to što si naveo. Bilo je toga koliko hoćeš. Šta ćeš kad socijalizam funkcioniše samo kad radi batina.

Kakve crne gazde? O čemu bre ti? Gazde su ovi što su bili kod Slobe Slobode. E a vidiš, ja ćaletu neću oprostiti što nismo otišli u Francusku, kao neke njegove kolege. Pa sad ne bi imao ko da mi govori kako sam se okoristio i kupio stan za sitne pare. Sad bih kupio 5 stanova. Jer rad se plaća, a ne dobija se samo stanarsko pravo dvosobnog stana, i pravo za njegov otkup, i nekoliko puta manja plata od stvarne tržišne vrednosti tog rada. Da bi dobio jednog kvalitetnog građevinskog inženjera, treba ti prvo taj faks, a znaš, njima je prosek studiranja nešto malo više od 11 godina. Raspitaj se ako mi ne veruješ. Pa posle toga mora da se radi 10 godina, da bi se ispekao " zanat " i postao cenjen i priznat među kolegama.



Nego vi omladinci od 20-tak godina, u čemu je problem? Pa sad bar imate tržište, konkurenciju, sve pošteno, sve se plaća. Znaš u čemu je problem? Sad treba PONOVO da se RADI, da se zasuču rukavi kao tamo posle Drugog svetskog rata. Al´vidiš, ljudi neće da rade teške poslove. Niko neće da obuče one plave radničke kecelje i da ide u mašinsko postrojenje, da obuje čizme i na građevinu. Eto vidiš da ljudi neće ni za 500€. Bolje je imati neku šemu nego raditi. Bila neka emisija pre 5-6 godina. Neće veterinari izvan Beograda za 1000€. Treba rano da se ustane, da se ide po selima. More ćibe bre!
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 18:14 - pre 170 meseci
E, sad je vreme da se opet pomenu ''invalidske'' penzije. To nas je, pored otkupa stanova, upropastilo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 18:29 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker
Napadaš ljude koji su otkupili stanove kao da su oni namerno nešto loše učinili. Ta odluka je doneta odozgo, ako ti ne otkupiš neko drugi ima pravo da ga otkupi i letiš na ulicu. Ljudi su MORALI da otkupe svoje stanove da bi ostali u njima.


Bez obzira na motivaciju, sam cin otimanja stanova JESTE LOS. Bez obzira na "sire okolnosti".

I ja uopste te ljude ne napadam vec nazivam stvari pravim imenom, snasli su se, bila takva vremena - OK, ali to sto su uradili je bila legalizovana pljacka imovine koja nije njihova. Nemojmo onda pominjati "otete fabrike", posto nisu samo fabrike otete, vec i stanovi. Samo sto se ovo drugo ne pominje bas puno.

Citat:
kelja
E, sad je vreme da se opet pomenu ''invalidske'' penzije. To nas je, pored otkupa stanova, upropastilo.


Ja ne znam sta je tu za ironiju - sve zajedno su to ogromne pare, i zapravo kada se saberu sve te stavke (cekovi bez pokrica, preko veze sredjene invalidske i prevremene penzije, nepotrebna radna mesta po vezi, "otkupljeni" stanovi itd...) gubitak za drzavu je mnogo veci nego kapital nekog Bogoljuba i Miskovica zajedno puta sto a i mnogo vise.

Fora je bas u tome sto ljudima to izgleda "sitno" zato sto su pojedinacni iznosi mali, ali ono sto se zaboravlja da se ti "mali iznosi" pomnoze sa vrlo velikim brojevima.

Ali eto moderno je to zaboravljati i praviti se tosa, a biti vrlo glasan o drugim nepravdama... Upravo je to zaboravljanje ovih "sitnica" jedan od dubokih razloga zasto su balkanski narodi generalno u haosu i javasluku i zasto misle da se "istorija ponavlja" - a poznato je da se "istorija ponavlja" samo budalama koje nisu u stanju iz nje da uce.

Citat:
Zutokljunac
Nego vi omladinci od 20-tak godina, u čemu je problem? Pa sad bar imate tržište, konkurenciju, sve pošteno, sve se plaća. Znaš u čemu je problem? Sad treba PONOVO da se RADI, da se zasuču rukavi kao tamo posle Drugog svetskog rata. Al´vidiš, ljudi neće da rade teške poslove. Niko neće da obuče one plave radničke kecelje i da ide u mašinsko postrojenje, da obuje čizme i na građevinu. Eto vidiš da ljudi neće ni za 500€. Bolje je imati neku šemu nego raditi. Bila neka emisija pre 5-6 godina. Neće veterinari izvan Beograda za 1000€. Treba rano da se ustane, da se ide po selima. More ćibe bre!


Upravo. Mada, kao sto vidis - nece ni stariji da rade. Ova tema je upravo o takvima :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 18:48 - pre 170 meseci
Ko god da je otimao, kol'ko god da je otimao, novac nije izlazio iz Srbije. Gde nestaje novac iz Srbije?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 18:53 - pre 170 meseci
Citat:
llux: Ko god da je otimao, kol'ko god da je otimao, novac nije izlazio iz Srbije.

Tema Jako dobar vic!!! nalazi se na podforumu MadZone.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 18:57 - pre 170 meseci
E vidis, to je jos jedna gadna zabluda.

Gro vrednosti koja je cinila ekonomiju Srbije nije postojao u vidu novcanica, vec u vidu vrednosti fabrika, preduzeca, nepokretnosti, itd...

Kada se desio "narod" i "lideri koji ce spasiti Srbiju" krajem 80-tih, pocelo je sistematsko urusavanje srpske ekonomije - cime je njen BNP desetkovan, a kao posledica je doslo i do apsolutnog kolapsa ekonomije i pada vrednosti svega.

Kada to krahira, dolazi do kaskadnog efekata gde bukvalno novac >nestaje< jer stvari postaju nenaplative i bezvredne. Onda pucaju sva kreditna zaduzenja jer niko vise nema pare da vrati kredite, a onda propadaju i banke i jednostavno sve ide dodjavola.

Primera radi, tvoja fabrika proizvodi delove za firmu koja je pukla - odjednom svi ti delovi ne vrede nista, jer je kupac propao, a te delove nema vise ko da kupi... Onda i same nekretnine vise ne vrede nista, jer zbog pada BNP-a i privrede apsolutno niko vise to ne bi kupio ni za kakve pare - tvoja fabrika koja je vredela recimo 100 miliona $ vise ne vredi ni 1$ jer je u minusu i ima nekretnine koje ne vrede nista. I tako puta N. Tako se zemlja vraca instant u doba robne razmene. Onda ti radnici zavrsavaju ili na ulici ili jednostavno ne primaju plate, sto znaci da njihova zaduzenja vise ne mogu biti servisirana - sto samo doliva ulje na vatru i tera jos vise firmi u propast.

Sam kes je mali deo toga, i verovatno je vecina tog pravog kesa u devizama potrosena za finansiranje bolesti i ludila poznatijih kao "ratovi u kojima nismo ucestvovali"... ali daleko daleko veca steta se desila samim kolapsom ekonomije i tu su gubitci mnogo veci od samog proneverenog kesa.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 19:18 - pre 170 meseci
Vidis, Ilux u onoj drugoj temi kad si pitao oko inflacije i proizvodnje novca u bankama nije se pricalo o tome sta se desava sa parama ako se krediti kojim su pare proizvedene ne vrate (ili se vrate na nacin kako su otkupljivani stanovi), oni se direktno otpisuju iz nacionalnog money supply-a (i sijaset drugih pratecih efekata ali za koncept nacionalnog bogatstva otpis je presudan). U ekstremnim slucajevima kao sto je kolaps srpske privrede (i recimo depresija u US) otpis je toliko velik da celokupan money supply vraca na minimalni nivo korak pre frakcionog bankarstva tj ukupan money supply u zemlji postaje identican akomuliranoj vrednosti plemenitih metala (i slicnih cvrstih vrednosti) a ta kolicina novca danas ni u jednoj naciji nije dovoljna da obezbedi i minimalne uslove zivota urbanog stanovnistva a kamoli srednju klasu neophodnu za boom domace industrije. Ne mora bas da bude povratak na robno-robnu razmenu ali je u nasoj zemlji tako ispalo na terenu jer ni sa zlatom ne stojimo bas najbolje kako drzavno tako i personalno. Hiperinflacija je zavrsena daleko pre pada slobe, seca li se ko kako je funckionisala ekonomija tada zbog tog nedostatka novca, a radilo se tada? Bilo je ti meni uradi ovo a ja cu ti platiti sa dva kartona ulja kojim je nmene platila uljara. To se vec zaboravilo?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 22:19 - pre 170 meseci
i crveni kmeri su imali ideju zapocinjanja od nule jer ovaj nepravedni svet ne vredi popravljati. Odmah po ulasku u Pnom Pen bili su pozdravljeni od odusevljene mase, a zatim na opsti sok organizovali su masovan egzodus. Pogledajte potresni video:

http://www.youtube.com/watch?v=ry70acyHlPY&feature=related

obratite paznju na 0:55 gde verovatno Pol Pot pokazuje rukom na jednog jedinog preostalog zitelja Pnom Pena !
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 22:54 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: E vidis, to je jos jedna gadna zabluda.

Gro vrednosti koja je cinila ekonomiju Srbije nije postojao u vidu novcanica, vec u vidu vrednosti fabrika, preduzeca, nepokretnosti, itd...

Kada se desio "narod" i "lideri koji ce spasiti Srbiju" krajem 80-tih, pocelo je sistematsko urusavanje srpske ekonomije - cime je njen BNP desetkovan, a kao posledica je doslo i do apsolutnog kolapsa ekonomije i pada vrednosti svega.

Kada to krahira, dolazi do kaskadnog efekata gde bukvalno novac >nestaje< jer stvari postaju nenaplative i bezvredne. Onda pucaju sva kreditna zaduzenja jer niko vise nema pare da vrati kredite, a onda propadaju i banke i jednostavno sve ide dodjavola.


Kakvi krajem 80-ih, inflacija je krenula još ranih 70-tih, ako ne i pre toga, još tada su ljudi menjali dinare u marke, trajalo je to prilično.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 05:34 - pre 170 meseci
Ajde da se ne raspravljam više sa Dimketom, jer je ponovo bubnuo o nekom otimanju stanova, i da pozdravim novog čitača ES-a, gospodina Zorana Drakulića ( uh greškom napisah Drkulić, ali sreća pa se ispravih ), koji je shvatio srž problema i na kotno toga izjavio: " Suština je da je proizvodnja mala i da moramo da krenemo u industrijalizaciju, a to je ono što je i premijer nagovestio pre mesec dana. Međutim, ne znamo koje su te mere što će pokrenuti industriju, a pogotovo izvoz. Izvoz je mali, nema novih investicija i više nemamo šta da prodamo. Ono što će verovatno za neko vreme možda rešiti problem, to je prodaja Telekoma, samo je pitanje gde će novac od Telekoma da ode. Insistirali smo da se prevashodno iskoristi za oporavak onih kapaciteta koji danas ne rade ".
link: http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=426645

Eto ideje drugom vernom čitaču ES-a, gospodinu Borisu Tadiću, koga pozdravljam, da, pošto se gospodin Drakulić setio da je potrebna industrijalizacija, krene sa gradnjom auto-puta.

Joj što će da bude zanimljivo. Nadam se da će me ove godine izvući na Green Card lutriji, pa da vas još jednom najsrdačnije pozdravim i poželim srećnu industrijalizaciju.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83100 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.