Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83108 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 11:03 - pre 170 meseci
Sta ste se zabalabuckali u otkup stanova. Ova drzava je uvek imala identicne rukovodioce, koju su samo smisljali kako da pomuzu pare od naroda.

Od zajmova i doprinosa, preko poreza i otkupa.

Otkup su sami smislili, posto su zanemocali bez para, pa da jos malo, u nekom "prelaznom" periodu, klepe malo para..piramide se nisu zahuktale..

Zato smo od 1945-e neprekidno u "prelaznom" periodu

Nikome privatno nije trebao otkup stana, stanarsko pravo je sasvim dobar vid svojine, moglo se tgovati, nasledjivati..

A zasto su bile niske cene, pa zbog preteranog osiromasenja i pada standarda, velike inflacije(stanovi su realno procenjivani, najcesce im je inflacija SMANJIVALA CIFRU U DEVIZAMA..

A sadasnje cavrljanje kako je stan kostao SAMO 300, ili 3000 MARAKA, je malo nebulozno, prvo, ONDASNJIH 300 ili 3000 maraka je bila nezamisliva suma, kao sto su i hiljade milijardi dinara bile nezamislivo bezvredne(boks cigara, ili nekoliko litara goriva)

A RADILO se mesec dana za 3(TRI) marke..

Pa sta je tu"obezvredjeno..

Istina je negde na strani ove price koju "zutokljunac" (sam je kriv za nick) govori.

Kada su OBEZVREDILI ljude, inzenjere, strucnjake...sta se sad ocekuje od hrpe cigala???

A drzava ima dugorocan plan(koji pokriva vise desetina godina-vidjeno), kojim kroz porez(pre neki dan je uvecan 600%) nastavlja da muze gradjane iz doticne "vrednosti"

Poz
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 11:13 - pre 170 meseci
Citat:
Zutokljunac
Joj što će da bude zanimljivo. Nadam se da će me ove godine izvući na Green Card lutriji, pa da vas još jednom najsrdačnije pozdravim i poželim srećnu industrijalizaciju.


Sta ces tamo? Tamo je suvi kapitalizam a na teorije o "drustvenom dobru" ne gledaju bas blagonaklono, znas li ti da je USA jedina anti-komunisticka zemlja na svetu :-) A i uskoro ce da propadnu... tako da :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 11:15 - pre 170 meseci
Citat:
vladdKada su OBEZVREDILI ljude, inzenjere, strucnjake...sta se sad ocekuje od hrpe cigala???


Živa istina.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 12:41 - pre 170 meseci
"Prodavali" su stanove za 2-3000 maraka(trista je bila dokumentacija, i obicno poslednja godina ratica...), znaci 1000 inzenjerskih meseci..

Pa da sracunamo, po "zapadnim" merilima, koliko je "samo" kostao stan...

Poz
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 13:08 - pre 170 meseci
Ma da, 90-e je 3000dem bilo ko milion evra danas, neverovatno kako su svi imali ekvivlent danasnjim milion evra da kupe svoje stanove. Jasta.

Ma verujte sta hocete i trolujte do mile volje, sve vase teorije je praksa opovrgla i pokazala kao naivne, nedoradjene i busne i posle svake iteracije desavanja naroda bili smo sve siromasniji i siromasniji. Sve i da ne prihvatete odgovornost za ucesce naroda u samoj pljacki, narod je izabrao na izborima te koji su pljackali samim tim odgovornost i dalje lezi na narodu i za svoje poderane gace nema da zahvali nikome sem sebi. Uskoro se sprema novo desavanje naroda, Tadic nam je sve nervozniji i vec je poceo da proziva sve nas koji sumnjamo u njegovu i PMovu mudrost kao defetiste, maltene izdajnike (ko me bese poslednji put nazvao defetistom? a da, Seselj tokom bombardovanja) i kako on ima genijalni desetogodisnji plan oporavka srbije. Ja kazem ajde da vidimo, bas me interesuje da li ce taj plan biti zaista realan ili ce se opet dodvoravati vama glasacima koji ste neduzni u svemu i koji zahtevate evropske plate iz virtuelnih fabrika koje prave maglu. I bas me interesuje kako ce narod da da svoju podrsku planu ako zaista bude realan i ako zaista saspe ljudima istinu u lice.

Saga se nastavlja.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 13:34 - pre 170 meseci
Vrlo prosta stvar opovrgava da je 3000 DEM bilo kao milion EUR: dafina i jezda.

JBT pa samo u mojoj siroj familiji su imali silne pare spljiskane u dafinu... znaci ocigledno je bilo sasvim dovoljno para i to deviznih za taj "skupi otkup" kada se imalo za stednju u tim idiotskim semama posto prvo covek obicno sebi zavrsi krov nad glavom a posle stedi. I nije bas bio tako skup otkup znaci... ono, znam par matorih u siroj familiji koji su bez problema stan "otkupili" za mali deo svoje ustedjevine.

Pokusavam da zamislim takve ljude danas kako kupuju stan sa delom ustedjevine... aha, oce to tako.

A zajam za preporod Srbije? Narod koji "nema da jede" i koji se krpio na jedevite jade za "otkup stana" tesko da moze da zajmi pare nekoj drzavi za "preporod".

Da se razmumemo - ne sumnjam ja da je bilo ljudi koji se jesu zaista krpili da "otkupe" stan... Ali 1990-te i 1991-ve su obrazovani ljudi ziveli i dalje prilicno OK u poredjenju sa onim sto im se desilo 1992-ge i 1993-ce - ali upravo ta otimacina u prve 2 godine 1990-tih i jeste dosta doprinela celoj toj prici kasnije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 14:55 - pre 170 meseci
Nikada nisam razmisljao o otkupu stanova na ovaj Dimkovicev nacin. Ali covek je potpuno u pravu, ako je drzava dozvolila otkup stanova za par stotina maraka, po cemu se to razlikuje od pupovine prezduzeca za male pare. I u jednom i u drugom slucaju je zajednicka-drzavna imovina ustupana(poklanjana) za mizerne pare.

A stanove nisu svi dobijali, nisti su svi dobijali iste. Verujem da bi i ja lose prosao u toj "podeli" zajednickog kapitala, kao sto misli i Dimkovic.

I sta je tu posteno? Nista, korisnici stanova su bili "dobri" - vecina, a kod privatizacije preduzeca "dobra" je manjina- sto se ne svidja vecini. A i jedni i drugi su ostetili drzavu.
Ako cemo posteno ajde onda da vratimo stanove, ne mozemo da budemo selektivno posteni.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 15:22 - pre 170 meseci
Vi ste počeli da se uplićete u samoupravni socijalizam. U njemu su postojala neka pravila igre, taj sistem više ne postoji. Gotova priča. Da nećete možda da ga ponovo uspostavljate i ispravljate u njemu krive drine?

Stanove su dobili oni koji su dobili. Ni danas ne rade svi za istu platu, čak i isti posao u istoj firmi. Sve je stvar dogovora. Hoćete i kapitalizam zbog toga da rušite? A otkup stanova je iznuđen zato što su Slobi trebale pare za rat u kome nismo učestvovali. Isto kao Jezda i Dafina i Zajam. Inače su ti stanovi pripadali onima koji su imali stanarsko pravo i niko nije mogao da ih istera. I deca su mogla da ih naslede jer su takođe imala stanarsko pravo. A i ne vidim šta se tu Dimković meša kad je te stanove kupovala firma radnicima koji su u njoj radili čitav radni vek. On nije radio u svakoj pojedinačnoj firmi a i da je radio opet nema pravo da se buni. Isto tako može moj poslodavac da kupi stan mom kolegi a da meni ne kupi i nemam pravo da se bunim. To je kapitaizam.
Romanes Eunt Domus
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 15:53 - pre 170 meseci
Citat:
@mmix
Sve i da ne prihvatete odgovornost za ucesce naroda u samoj pljacki, narod je izabrao na izborima te koji su pljackali samim tim odgovornost i dalje lezi na narodu i za svoje poderane gace nema da zahvali nikome sem sebi

E vidis tu si u pravu. Izabrali su na izborima , i vecina je odlucila koja ce pravila igre biti,
a ovi koji su bili u manjini i bili protiv toga su opet prihvatili ta pravila igre jer nisu imali alternative .
Tu treba prihvatiti odgovornost.

Moj cale je tada "davao" jezdi i dafini , ali je dobro znao da je to prevara i da nece dugo trajati .
Ali sa 3 DEM plate nije moglo da se zivi .To je sustina .

Citat:

A i ne vidim šta se tu Dimković meša kad je te stanove kupovala firma radnicima koji su u njoj radili čitav radni vek.

U to vreme nije mogao da se dobije stan preko noci kako neki misle .
Zaposlis se u firmi , uclanis se u partiju i posle par meseci eto stana . Malo sutra . Makar za obicnu raju .
Stanovi su se dobijali tek posle 10-15-20 god. zavisi od firme gde si radio .
Pa je jedan fiktivno deo plate radnka isao u stambeni fond te firme koja je kupovala stanove za njih.

To znaci da je na kraju radnik imao otprilike 50-60% ucesca u ukupnoj ceni stana ,ali je imao samo stanarsko pravo.
Kad bi to preveli na danasnji kapitalisticki model to bi recimo bila rata za stan 150-200 evra narednih 15-20 god.
Onda mu tadasnji otkup dodje ostalih 40% cene .
Da nije bilo hiperinflacije , ratova , sankcija taj otkup pod ovim uslovima ne bi bio nikakva kradja .


Viva lollapalooza
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 15:57 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker
Vi ste počeli da se uplićete u samoupravni socijalizam. U njemu su postojala neka pravila igre, taj sistem više ne postoji. Gotova priča. Da nećete možda da ga ponovo uspostavljate i ispravljate u njemu krive drine?


Vidis, mi se apsolutno slazemo.

Sve sto ja tvrdim je da je tzv. "otkup stanova" koji se desio kada se desio i "narod" krajem 80-tih podjednaka pljacka drzavnog dobra kao i "otkup fabrika". Obe pljacke su bile 100% legalne, jer je drzavna uprava legalizovala tu pljacku kroz zakonske akte.

Tacno, taj sistem vise ne postoji - i prilikom gasenja tog sistema drpnuo je ko je mogao i kraj price. Neko je ostao praznih ruku, neko je otkupio stan za male pare, a neko je otkupio fabrike za male pare.

Jedini problem je kada neko "trazi nazad NARODNE fabrike" a zaboravlja onaj drugi deo price a to je da nisu samo NARODNE fabrike bile "prodate" za smesne pare, vec i NARODNI stanovi. Naravno da ni stanovi ni fabrike nece biti vraceni, samo malo iritira kada neko za sve krivi neke tamo desete marsovce i biznismene a zaboravlja da je i dobar deo stanovnistva direktno ucestvovao u istoj prici cerupanja SFRJ ekonomije.

Pritom na ovoj temi uopste ne zelim da ulazim u sam sistem "drustvenih stanova" i njegove kvalitete ili mane... to su teme za sasvim drugu raspravu i nemaju veze sa tzv. "otkupom" koji se desio pre 20-tak godina koji UOPSTE nije bio predvidjen samom idejom i programom drustvenih stanova inace bi se onda zvao "kredit" i ljudi bi na to malo drugacije gledali onda.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 16:17 - pre 170 meseci
malo ste zaboravili, ali i u SFRJ se mogao kupiti stan na kredu. To su uradili moji roditelji s obzirom da je mamina firma bila ne bas sjajna, a kod tate je bio red veliki red oni su uzeli kredit. A nemojte zaboraviti i da se na drustveni stan uvek placala neka vrsta kirije i nikad nisi bio siguran jel tvoj ili nije. Na kraju je kao i posle svake revolucije bilo sta je bilo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 16:30 - pre 170 meseci
I moji baba i deda su kupili stan na kredit, i bili 100% vlasnici jos krajem 50-tih godina proslog veka.

Naravno, postojala je ta mogucnost - ali je mahom bila koriscena druga mogucnost, a to su ti drustveni stanovi. I jedna i druga stvar su imale prednosti i mane - drustveni stan je bio jeftiniji za tebe po mesecnim izdavanjima, ali nije bio tvoj na kraju. Kredit je skuplji, ali si sa kreditom bio vlasnik stana.

Drustveni stanovi, bas kao i drustvene fabrike nisu bili u vlasnistvu privatnog lica, vec su bili u vlasnistvu "drustva".

A onda se desilo ono sto se desilo i svako se dokopao onoga sto je mogao.

Fast forward 20 godina kasnije, i mnogima nije jasno da su nasilne privatizacije na "srpski nacin" kako fabrika a tako i stanova za nesto sto je daleko ispod trzisne vrednosti bile podjednako tezak udarac za ekonomiju zemlje. Neki bi cak i da se "vrate NARODNE fabrike", ali ne i narodni stanovi... zanimljivi rezoni se mogu cuti :-)))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 17:18 - pre 170 meseci
Naravno, kao sto rekoh, radnici ce da zadrze posteno zaradjene stanove, a fabrike ce biti oduzete lopovima (kao i visak stanova, da se tu usele radnici koji nisu dobili stanove za tepsiju ribe).

 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 18:13 - pre 170 meseci
Evo i zanatlije na udaru,

"Dugmetar, časovničar, tesar, krznar, pekar, sodar, samo su neki od oko osamdeset zanatskih poslova koji imaju majstore u Srbiji. Predlogom novih zakonskih rešenja država predviđa, pored srednje škole, polaganje i dodatnog ispita pred državnom komisijom. Predlaže se i da budući ikonopisac ili pletilja plate to polaganje. Ko ne plati ili ne položi neće zvanično biti grnčar ili moler, neće biti zanatlija. "

Dakle, ne da se vracamo na 18 vek i pocetak industrijske revolucije nego se vracamo u 15 i 16 vek i zatvorene kartelske esnafe koji odredjuju ko je dovoljno podoban da stavi kvasac i brasno u vodu ili da maze boju na zidove. A vi pricate o investitorima i masovnom zaposljavanju, to je bre sa stanovista 15. veka cista naucna fantastika. Sledeci korak je valjda povratak na cisti feudalizam, puske ce nam zardjati do tada pa cemo se mlatiti macevima, ali pogledajmo to sa pozitivne strane, mozda se ponovo rodi marko kraljevic da uzore i ovo malo drumova sto imamo. I onda Tadic ima obraza da me optuzuje za defetizam. Zalosno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 19:05 - pre 170 meseci
To je posljedica izmisljanja radnih mjesta, ministarstava, odijeljenja i raznih drugih funkcija u svrhu kacenja sire krvne i partijske rodbine na drzavnu sisu.
I onda tim ljudima kad-tad dosadi da samo sjede i mirno primaju platu, nepraveci neku vecu stetu.
A pogotovo ako su prisiljeni da cesce dolaze na posao i sjede tamo. Onda oni sebi moraju naci neku zanimaciju i pocnu gnjaviti sebi pretpostavljene pitanjima: "A sta bih ja danas mogao da radim?" -"Sjedi tu i ne radi nista, kad te niko ne tjera." -"Ama ne mogu vise samo da sjedim, ili me pusti kuci ili mi daj necim da se zanimam." -"Ne mogu te pustiti da ides kuci, znas da moras tu sjediti, sto se pravis blesav." -"Pa daj mi onda nesto da radim, poludicu!" -"Dobro, ajde radi nesto, sta god 'oces, samo se skini meni s k...."...
I onda ovaj uzme i uradi novu sistematizaciju zanatlija, skolstva i tako toga....
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 19:07 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker:  Isto tako može moj poslodavac da kupi stan mom kolegi a da meni ne kupi i nemam pravo da se bunim. To je kapitaizam.


E ovo si dobro rekao. Vidiš, kad smo se raspravljali o kapitalizmu i zapošljavanju, onda je Dimke govorio, šta tebe briga koga će firma da zaposli, može da zapoli koga ona hoće, to nije tvoja stvar.
E pa sad ja njemu kažem, šta tebe brige kome je firma delila stanove, jer firma je delila stanove samo svojim radnicima koji su radili u njoj, a da bi mu dodelila, morali su svi radnici, celokupno rukovodstvo i članovi komisije na Upravnom odboru da se slože sa tim.

Al´ne vredi. Njemu keva nije dobila gajbu, pa to ti je. Možeš da mu pričaš šta hoćeš kad je zapeo ko one žene da idu u Trst da kupuju Đovanijevu kafu.

Slatka ona Đovanijeva kafa...

P.S. - Ćuti bre, vidiš da ovaj forum čita sam vrh srpske političke scene. Dao si im ideju. Ionako država nema para pa smišlja poreze na papagaje i ribice. Ja neću više ništa pametno da pišem, jer kako ja nešto napišem, tako se pojavi Tadić, Dinkić ili tako neko na TV i od reči do reči me citira. Od sad piši nedefinisano. Pst!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 19:16 - pre 170 meseci
Naravno da je nekog briga kome ce firma da dodjeli stanove kad su njemu odbijali od plate da bi se ti stanovi napravili.
Ako nisi znao, stanovi su se pravili tako sto se jedan dio plate odvajao za to. Isto kao i za vojsku npr.
I naravno, ako jedan radnik dobije stan, a drugi ne dobije iako je obojici odbijano od plate, da ne mozes reci "sta boli ovog drugog k.... kome je firma "dala" stan".
Osim ako nisi blesav.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 19:30 - pre 170 meseci
... i još nešto Dimke. Vidim da sad koristiš termin narodni stanovi, a i sam znaš da si stan dobijao od firme u kojoj si radio, a valjda ti je jasno da nije bilo isto raditi u jednoj građevisnkoj firmi koja je npr. izgradila skoro sve brane za hidrocentrale u bivšoj SFRJ, a i šire, i tu raditi 40 godina kao građevinski inženjer, i biti npr. prodavac srećki u Lutriji, ili minica za patent olovke u knjižari na Slaviji kod Sunčanog. Al´to ti vidim u ovom slučaju ne smeta. Yebeš platu i pare. Znaš ti dobro šta hoću da ti kažem. Nismo svi isto zarađivali, nismo svi isto privređivali, niti nam je posao bio iste težine, niti smo na tržištu radne snage isto vredeli, a nismo ni državi isto privređivali, ali smo svi slično dobijali. Prema tome, mom ćaletu da se dodeli još jedna gajba. Ne znam odakle, ali vi kapitalisti ste pošteni, i znate to da cenite i platite to što sam naveo. Verujem da će moj zahtev biti isvojen čim se zemlja industrializuje.

edit: A ona rospija što je prodavala srećke i lozove dobila trosoban....
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 19:48 - pre 170 meseci
Tvoj cale nema 4 stana upravo zbog komunizma, a ne zbog kapitalizma. Da je svako dobijao koliko je zaradjivao ne bi tvoj cale bio u istom kosu sa prodavacicom loto listica.
I sad su ti danasnji kapitalisti krivi sto je tvoj cale u vreme komunista bio u istom rangu sa prodavacicom lozova?!
Da se ti nisi nasiso neke brlje?
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu24.04.2010. u 20:04 - pre 170 meseci
E pa vidiš, ja se uopšte ne bunim što nemam 4, već, kad već prave reviziju, onda da je naprave kako valja.

Al´pošto je ovo p. uz vetar i naravno da ribice više neće zaplivati, onda ću ja iz USA gledati kako se zemlja industrijalizuje i navijati za naše.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83108 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.