Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o krstacama pored puta ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta mislite o krstacama pored puta ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5964 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Sta mislite o krstacama pored puta ?28.04.2010. u 12:07 - pre 170 meseci
Citat:
mmmilan: Treba krajputasi da stoje, kao opomena vozacima. Kad na ibarskoj prodjem pored krajputasa ne treba mi tabla sa ogranicenjem brzine niti drot sa radarom da me uspori.

pun efekat bi bio kada bismo razapeli one što su skrivili saobraćajku.
nešto kao što su rimljani uradili posle pobune robova:



drotovi će ostati bez posla.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Sta mislite o krstacama pored puta ?28.04.2010. u 15:05 - pre 170 meseci
zamislite neki hipoteticki momenat kada posle mnogobrojnih nesreca i uzaludnih opomena vlada uvede smrtnu kaznu za prekoracenje brzine. Onda bi svaki vozac imao pored obavezne opreme u kolika i venac, krst ili zidovsku zvezdu, petokraku u gepeku tako da odmah moze da obelezi mesto svoje pogibije.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Sta mislite o krstacama pored puta ?28.04.2010. u 16:02 - pre 170 meseci
Krajputasi su na neki nacin deo nase kulture i tradicije...ne znam zasto vam toliko smetaju.

Citat:
Krajputaši su spomenici postavljeni pokraj puta, a po pravilu posvećeni postradalim vojnicima sahranjenim u dalekim zemljama ili kojima se grob ne zna. Pogotovo se pojavljuju posle Prvog svetskog rata kao način obeležavanja postradalih iz porodice, a radi podsećanja svih stanovnika sela i slučajnih prolaznika o prerano prekinutom životu.

Najviše ih ima po zapadnoj Srbiji. Po pravilu su jednostavnog oblika, pravougaonog preseka i visine između metar i metar i po. Na jednoj strani je nacrtan ili uklesan lik ili figura pokojnika, a sa strana su uklesane prigodne reči hvale ili zahvalnice.


Naravno ne mislim na mauzoleje i ostale budalastine ali ne vidim zasto bi nekome smetao mali spomenik ili drveni krst.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: Sta mislite o krstacama pored puta ?28.04.2010. u 21:51 - pre 170 meseci
Koje bre kulture, koje tradicije. Kakvu vajdu mi imamo od takve kulture i tradicije :) Najvise me nerviraju ljudi koji stalno pominju nekakvu tradiciju. Zar zbog tradicije da ostanemo zatucani. ajde onda da zivimo u pecinama i da jedemo jedni druge jer je i to nasa tradicija samo malo dalja :)
Ja ne znam ni sta znaci rec tradicija. Cuvas nesto zato sto su to cuvali tvoji tata i deda. To je samo strah od novog. A takvi ljudi nemaju muda da se suprostave vec samo slusaju autoritete i nastavljaju "tradiciju". Je*bo ti to.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Sta mislite o krstacama pored puta ?29.04.2010. u 03:47 - pre 170 meseci
Pa nisu sve stvari na ovom svetu da bi ti imao neku vajdu od toga. Kontam da je ovo tehnicki forum koji okuplja uglavnom ljude koji se cvrsto drze razuma ali valja nekad i olabaviti. Nema niceg naprednog u negiranju posebnosti nekog regiona ili naroda. Ne kazem da treba tradiciju dizati u nebesa i ziveti proslost. To jeste nazadno. Treba samo prihvatiti kao sto covek navikne da zivi sa ponekim mladezom ili belegom iako od njega nema nikakve koristi.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Sta mislite o krstacama pored puta ?29.04.2010. u 08:45 - pre 170 meseci
Citat:
Pirossi: pun efekat bi bio kada bismo razapeli one što su skrivili saobraćajku.
nešto kao što su rimljani uradili posle pobune robova:



drotovi će ostati bez posla.

... aaaand always look on the bright side of life ...

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta mislite o krstacama pored puta ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5964 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.