Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pezo 307 cc i reno megan kabrio

elitemadzone.org :: AutoZone :: pezo 307 cc i reno megan kabrio

[ Pregleda: 10309 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon pezo 307 cc i reno megan kabrio05.06.2010. u 18:49 - pre 168 meseci
kao sto naslov kaze 2 auta oba kabrioleta 2003-2005 sa tvrdim krovom naravno benzinci, sta mislite o njima?
koji ima vise mesta za putnike i veci gepek?
kako su se pokazali imaju li nekih problema sa motorom , trapom, krovom.....
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: pezo 307 cc i reno megan kabrio06.06.2010. u 19:18 - pre 168 meseci
Da bi saznao imaju li nekih problema sa motorom moras da kazes sa kojim motorom, menjacem etc... u principu, pezo je skuplji i bolji, ima mnogo bolji automatski menjac, mnogo ih je vise prodato u odnosu na megana...
 
Odgovor na temu

Chieftec

Član broj: 159885
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: pezo 307 cc i reno megan kabrio06.06.2010. u 19:23 - pre 168 meseci
Ja sam do nedavno imao 307cc 2.0 benzin sa 140 KS (ima i sa 180KS iste zapremine), a kada sam ga kupovao razmatrao sam i megane cc.
Nisam mnogo razmisljao, pezo mi je bio mnogo lepsi. Na primer onaj zadnj deo sa led svetlima, mmmm, jos uvek izgleda super. Megane ima stakleni krov, to mi se svidja.

Sigurno mozes pogledati po net-u zvanicne podatke, ali koliko se meni cini potpuno ima isto mesta nazad kod oba, a i prtljaznik ne verujem da je nesto razlcit.

Mesta nazad jeste malo, ali nije neupotrebljivo, mogu dvoje od 180 - 190 cm da se voze bez problema, ako se prednja sedista pomere malo napred. Nece im bas biti lepo ali za par stotina km moze da prodje. Sto se tice mesta napred ima prostora sasvim normalno, kao i u svakom drugom automobliu.

Evo jedan uporedni test ta dva modela:

http://www.youtube.com/watch?v=qOK8xC_SdJo

Eto u testu je devojka odabrala ovog sa pezoom, to sve govori

Problema nisam imao nekih bitnih, u pocetku kada vidis koja komplikacija od hidraulike postoji za to sklapanje krova tripujes da ce se pokvariti kad tad, ali posle zaboravis na to i sve radi kako treba.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: pezo 307 cc i reno megan kabrio06.06.2010. u 19:38 - pre 168 meseci
reko sam da je motor benzinac nije bitno koji i menjac takodje ne interesuje me toliko snaga, potrosnja... vec me interesuje sta NE kupiti nikako.
kao sto je recimo nekad bio problem sa fiatovim 1,4 motorom za bravo taj motor je trebalo izbegavati, tako da me nesto slicno interesuje kod ova dva auta dali ima nesto sto treba izbegavati.
mesto pozadi nije mi toliko bitno,alii lepo je da ga ima ko sto kaze Chieftec.
licno meni je malo lepsi megan, ali je i jeftiniji, e sad dali je cena i merodavna sa kvalitetom?
sta to podrazumeva bitnih problema?
 
Odgovor na temu

Chieftec

Član broj: 159885
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: pezo 307 cc i reno megan kabrio06.06.2010. u 20:22 - pre 168 meseci
Oba modela su sa istim motorima kao i kod osnovnih (ne kabrio) modela, tako da isti potencijalni problemi vaze i za ove cc varijante.
Koliko znam pezo benzinski 1.6 i 2.0 nemaju nikakvih tipicnih problema da bi neki od njih bio za izbegavanje. Ima i cc sa HDI motorima za modele posle 2006-te.

Ja sam jedini problem imao sa abs/esp elektronikom kada sam prosao valjda kroz neku vodu, ali se zavrsilo sa nekim minimalnim troskom.

Ako ces benzinac, i kod pezoa i renoa imas opcije ili 1.6 ili 2.0, manji nisu isli u cc modele i nema ni jedan za izbegavanje. Moja preporuka bi mozda bila izbeci slabiji 1.6 cisto zbog snage, auto ima 1.5 tona pa mozda je ovaj sto sam ja imao neka prava mera. Mada slabiji nisam ni probao, mozda je i on ok.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: pezo 307 cc i reno megan kabrio

[ Pregleda: 10309 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.