Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12394 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 15:51 - pre 169 meseci
e, mozda ti znas
jednom davnom sam naleteo NEGDE (ne znam da li na tv-u ili na net-u) nesto u fazonu "daj 20$ da bi se jedno dete skolovalo" (cak mislim i da je manja cifra bila) ili nesto slicno

je l znas neke detalje vezano za to?
(izvinjavam se na off-u)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 16:05 - pre 169 meseci
Po USA imaš gomilu tih reklama na TV-u, al iskreno nemam pojma kakve su to organizacije...
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 16:33 - pre 169 meseci
aha,moguce da je neka mucka?
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 17:20 - pre 169 meseci
Pa ne verujem da je neka mućka, verovatno ko i sve ostale humanitarne organizacije...
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 17:40 - pre 169 meseci
Znaci, mucka :)
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 19:16 - pre 169 meseci
ode Amerika u tri lepe.

Tako (im i) treba.
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 19:26 - pre 169 meseci
Citat:
Izvoljski: ode Amerika u tri lepe.

Tako (im i) treba.


Nek si im ti rek'o!

@horvat

Ne mora biti mućka samo po sebi. Ali ako ti neko da dvadeset dolara, lako možeš prikazati troškove kakve hoćeš i to niko živ neće provaliti. konsalting, akcije, propagandni materijal i eto ti. i od tih 20 dolara do deteta stigne 1$ ili manje. To ti je otprilike i način funkcionisanja svake NVO u Srbiji (čast izuzecima).
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 19:47 - pre 169 meseci
al fora je sto je 20$ previse (a rekao sam 20 cisto okvirno,da ne bude xx$ a da se pomisli ne znam ni ja koliko stotina) i iznenadilo me je sto je tako malo dovoljno, a bas me i brine koliko to do deteta kojem i treba stigne i koliko mu uopste pomogne(bas to,dok se ugradi ovaj,onaj...od 20,ostane 1 amerikanera)
odnosno,briga me da li ce oni napraviti fiktivne troskove, ukoliko ce tih "20$" stvarno pomoci tom detetu da se (i)skoluje

samo, treba naci proverenu informaciju koja kaze ovako,odnosno onako
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 20:32 - pre 169 meseci
Pa to su one fore "Sponsor a child" za 'less than $2 per day'. Tipa odabereš fotku deteta koje hoćeš da sponzorišeš, oni ti svakog meseca skidaju lovu sa računa, a ti za uzvrat kao dobiješ pismo zahvalnice od tog klinca...
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 22:46 - pre 169 meseci
Citat:
Nek si im ti rek'o!


mogu da se kladim da ti sad mislis kako sam ja neki vajni srpski nacionaliosta pa mi je drago zbog americke nesrece, a ja sam samo hteo da konstatujem da Amerika nije vise ona zemlja koja je bila i da izmisljaju svakojake gluposti i budalastine, a zapravo tonu sve dublje.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 22:52 - pre 169 meseci
^^sta god ti rekao sad
kako to "amerika tone" ako bilika zeli da deli lovu nemocnima?

@ventura,ma ne,nisam mislio na taj "idiotluk",al cuo sam i za to
ovo sto sam video je bas direktno bilo za skolovanje i bas me zacudila mala svota koja navodno moze biti dovoljna (odmah sam uopredio sa nasim klincima i za tu lovu ne bi mogli ni pola knjiga kupiti,a kamoli ostatak pribora...)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 23:24 - pre 169 meseci
Citat:
Horvat:
ovo sto sam video je bas direktno bilo za skolovanje i bas me zacudila mala svota koja navodno moze biti dovoljna (odmah sam uopredio sa nasim klincima i za tu lovu ne bi mogli ni pola knjiga kupiti,a kamoli ostatak pribora...)

Pa to su sigurno države gde žive za manje od dolara po danu, a kamoli da se školuju... A i ne verujem da oni imaju kvalitet obrazovanja kakav ti podrazumevaš (sopstvene knjige, školski probor)... Knjige verovatno dobijaju u školi na korišćenje, i ne one se ne iznose iz škole, isto kao i pribor.. Eventualno neku svesku da dobiju i to je to..
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva17.06.2010. u 23:58 - pre 169 meseci
Citat:
Izvoljski: a ja sam samo hteo da konstatujem da Amerika nije vise ona zemlja koja je bila i da izmisljaju svakojake gluposti i budalastine, a zapravo tonu sve dublje.


Vala, da nam nije da smo na njihovom mestu, stvarno su potonuli... Kako li ti jadni ljudi tamo u USA zive u toj bedi, cccccc....
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva18.06.2010. u 00:34 - pre 169 meseci
naravno da ne zive u bedi, ali dosta njih zivi u strahu od bankrota i nemogucnosti za eventualno lecenje, sto po meni, taj strah moze da bude jos i veca beda od samog niskog standarda...
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva18.06.2010. u 00:50 - pre 169 meseci
Jadni ti US sitizeni, ovde je zivot bato! Ima zenske, ima sve.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva18.06.2010. u 07:06 - pre 169 meseci
nije isto kriza u Americi i kriza u Bangladeshu. U B. je uvek kriza, oni su se saziveli sa bedom i malo od cega zavise zivot im prolazi verovatno u stalnom druzenju, pomaganju i prezivljavanju.

Na Zapadu nije tako pogotovo u Americi gde je svaki covek vojnik na bojnom polju uspeha. Ako zanemoca ili ga "pogodi metak" niko se ne osvrce, stavise, jedan manje idemo dalje. Amerikanac se vise boji otkaza nego smrti. Kad umre ne treba mu nista, a kad ga sutnu i dalje mu treba sve ali nema vise love.

Upravo zato Amerikanci u svojoj filozofiji imaju self-reliant. Da imaga i Kim doduse, samo sto on nije uspeo nista da napravi za razliku od Amera koji imaju trista dzirlo qraza palaca. Nema vecih nacionalista od Amerikanaca.
 
0

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva18.06.2010. u 11:44 - pre 169 meseci
Horvat, možda ovde saznaš nešto više o tome : Pomoć za Nensi iz Najrobija Ne sećam se baš koliko je ta priča bila detaljna.
it works on my machine
 
0

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva20.06.2010. u 21:34 - pre 169 meseci
Sta onu tu sada daju pare zemljama 3 sveta kada su sami uzrok njihove bede, dzabe sve to.
Da citiram starog dobrog Oskar Vajlda:
"Accordingly, with admirable, though misdirected intentions, they very seriously and very sentimentally set themselves to the task of remedying the evils that they see. But their remedies do not cure the disease: they merely prolong it. Indeed, their remedies are part of the disease.
They try to solve the problem of poverty, for instance, by keeping the poor alive; or, in the case of a very advanced school, by amusing the poor.

The worst slave-owners were those who were kind to their slaves, and so prevented the horror of the system being realised by those who suffered from it."

Tako da gospodo Milosrdni, ne nasedamo na vase bajke!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva20.06.2010. u 21:49 - pre 169 meseci
Citat:
MilojkoPetrovic
Tako da gospodo Milosrdni, ne nasedamo na vase bajke!


Mislim da "vas" niko nista nije ni pitao, niti je cela ova stvar uopste u vezi sa "vama". Ljudi kojima pomoc treba svakako tu pomoc cene.

A Bill Gates licno svakako nije kriv za to sto malarija ubija milione ljudi svake godine, ali eto covek zeli da to promeni i spreman je da za to da svoj novac i to tako da taj novac zaista nesto realno i ucini. Isto kao i za povecanje obrazovanja, sto ljudima enormno povecava sanse u zivotu.

To je nista drugo nego cisto dobro delo, i nesto sto bi trebalo da bude za uzor svakome ko moze da pomogne... i vredi beskonacno puta vise nego zluradi negativni cinizam i filozofija iz fotelje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva20.06.2010. u 23:48 - pre 169 meseci
Al opet je i cika bil uspeo na krilima ekonomije koja je u biti prozdiruca i delimicno kriva za takvu situaciju gde na jednoj strani sveta ljudi umiru od neuhranjenosti, a na drugom od gojaznosti.
Sad ne verujem da je bil direktno kriv za to i njegov cin je u sustini OK
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Gejts i Voren Bafet pokušaće ubediti milijardere da u dobrotvorne svrhe daju polovinu svog bogatstva
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12394 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.