Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Autovoz za Bar i ekoloska taksa

elitemadzone.org :: MadZone :: Autovoz za Bar i ekoloska taksa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7627 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Autovoz za Bar i ekoloska taksa28.06.2010. u 20:53 - pre 167 meseci
Idem u crnu goru u julu autovozom, imam zeleni karton i medjunarodnu vozacku (zapravo imam ih od ranije kad sam isao za Zagreb) ali mi nije bas najjasnije kako funkcionise taj koncept ekoloske takse kad se ide autovozom? Gde se kupuje ta nalepnica u tom slucaju kad ne prelazis kopnenu granicu direktno?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa28.06.2010. u 20:57 - pre 167 meseci
Pa valjda se na granici mora uz vozilo pojaviti i vlasnik... Ne znam tačno kako to ide, ali tu mi je logično da se naplati... Ili ako se auto kontroliše prilikom iskcrcavanja sa voza u Baru, onda tamo...

P.S. Što se maltretiraš tim autovozom, zar ti nije lakše da sedneš u auto i dođeš do CG za 5-6 sati, nego da se cimaš 16+ sati sa tim autovozom...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa28.06.2010. u 21:09 - pre 167 meseci
Jeste, da vozi po onim putevima i sa ludacima koji izlecu iz nepreglednih krivina...

Ekoloska taksa se dobija (i placa) pri istovaru vozila s autovoza u Baru, barem je tako bilo prosle godine (isao kolega).
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa28.06.2010. u 21:12 - pre 167 meseci
Cool. Ma pravimo dozivljaj za klinca, nije ranije putovao vozom, taman kako su raspadnute pruge trajace put duze nego planirano pa kad ustane ujutro moze da gleda kako prolazi voz kanjonom morace U povratku cemo polako kolima.

Nesto sumnjam da ce da me bude u sred noci na granicnom prelazu da kupujem taksenu markicu, tolko ludi valjda nisu Verovatnije mi je pri iskrcavanju ali htedoh da proverim za svaki slucaj.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 10:07 - pre 167 meseci
moze pomoc,sta vam je to autovoz!?!
je l voz ili automobil?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 10:12 - pre 167 meseci

ti to ozbiljo

autovoz je voz koji ima dodatna kola za prevoz automobila. U teoriji onda stizes na destinaciju odmoran i sa svojim kolima za lokalno putovanje i to fercera lepo za crnu goru samo sto je pruga razvaljena do bola pa to traje mnogo dugo. Isto i cene nisu bas povoljne u odnosu na voznju (nas je 5 voznih karata, dve kabine za spavanje i prevoz vozila kostao 200e u jednom smeru) ali kad stignes mozes odmah na plazu, ne treba ti pola dana da se ofrkestis od napete vonznje po kanjonu Morace.

Nisam nasao sliku naseg autovoza, ali evo ova slika da ti dozacara otprilike koncept



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 10:13 - pre 167 meseci
voz koji ima kompoziciju na koju parkiras auto za transport sinama.

----
brzi mmix :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 10:19 - pre 167 meseci
nisam ni znao da tako nesto postoji kod nas,ozbiljno

hvala na razjasnjenju
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 10:32 - pre 167 meseci
Citat:
Cool. Ma pravimo dozivljaj za klinca, nije ranije putovao vozom

Ha, ha :) Znao sam! Sećaš se mojih razloga onomad? Dete odrasta, a nije se vozilo vozom i autobosom, kakav propust u odgajanju :) Neće kasnije hteti samo...



Tip of the day: Ako se budeš vraćao auto-vozom iz Bara, OBAVEZNO se nacrtaj kolima među prvima na rampi za ulazak na voz. To znači barem 2-3 sata pre polaska voza. Zašto? Zaletište sa koga ulaziš kolima na platforme (donju, gornju) je strahovito kratko, a to znači ugao je isuviše veliki. Nije problem za donju platformu, tu nema nikakvih problema, ali kada na red dođe gornja, nastaju problemi:

* vidiš kosinu (i nebo i zvezde i mesec) ali ne vidiš gde kosina završava, a zvršava sa dve vođice (za svaki točak po jedna) visoke po 15-20cm u koje moraš da uđeš gumama. Sve je to u redu, al ih ne vidiš, niti znaš da su uopšte postoje nekakve vođice. To dovodi do toga da se automobili iskrenu na stranu usled čeonog udarca gumom u početke vođica. Posle dolaze majstori da ti kao pomognu i kritikuju te kako nemaš pojma da voziš ("što nisi dao meni"), a zapravo su celo vreme čekali da vide kako ćeš da napraviš sam sebi štetu. Da ne pominjem masnu rampu, tako da ni najbolje gume ne pomažu.

* ako je auto pod težinom ili je u pitanju neki makar malo duži automobil, velika je šansa da ostaneš bez auspuha, jer kada prednji točkovi dođu na horizonatlu, zadnji su još na kosini - naIebe ona "srednjina". To se recimo desilo na 5-6 BG automobila kada sam se jednom zeznuo i peo na tu gornju platformu. Zapravo ovo se dešava jer ta kosina koja vodi na gornju platformu nije baš kosina, nego izlomljena linija, pa je ugao još nepovoljniji.


Ovoga u BG nema, jer je rampa barem 4 puta duža.


[Ovu poruku je menjao X Files dana 29.06.2010. u 11:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 10:53 - pre 167 meseci
Upravo to, propusti u odgajanju. Mislim, imamo mi BeoVoz ovde za Beograd ali u njega ne ulazim ni ja a kamoli dete da pustim, plasim es posledica, ono sepsa, kuga, kolera, ...

Hvala za tip, ali necemo se vracati autovozom, jednom je dovoljno ionako hocemo da obidjemo i neke znamenitosti usput.


Btw, kad smo vec kod teme i voznje nazad, sta je sa tunelom sozina? Dal mi se vise isplati (sa stanovista sigurnosti) da jednostavno sidjem iz petrovca do sutomora i idem kroz tunel ili je bolje ici starim putem do podgorice (uzbrdo iz petrovca) zbog prirode? Ne secam se tog ela puta od podgorice do primorja i koliko je opasan i ostecen kolovoz.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:01 - pre 167 meseci
"Petrovačke strane" su zaista jedna od zahtevnijih deonica, neko smatra i najzahtevnija na celom putu do mora (serpentine, oštećene ivice kolovoza - mada su značajno popravljene, ostali učesnici u saobraćaju u dolasku na more, sa pregrejanim kočnicama). Ipak, kada voziš normalno (a uz to voziš i uzbrdo, što je povoljnije nego nizbrdo) i kada znaš da je većina saobraćaja preusmerena kroz tunel, blizu si odluke da kreneš tim putem. Mada znaj da je klincima zanimljiviji tunel Sozina (tj, dva komada u nizu) nego priroda :) Ninja Turtlestm ambijent.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:11 - pre 167 meseci
Koliko para je uopste ta taksa?
I jel daju CGci i dalje bez pasosa :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:15 - pre 167 meseci
Taksa je poslednji put bila oko 2,5e.
Prema mojim saznanjima (informacija iz AMSS) u Crnu Goru se i dalje može sa LK.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:18 - pre 167 meseci
2.5e?
Ja sam bio ubedjen da je to bar 20-30e :)

Sto se tice licnih karti evo i ja sam nasao:

Citat:

Povodom medijskih špekulacija da Crna Gora od 1. juna tekuće godine, neće dozvoliti ulazak građana Srbije na njenu teritoriju bez važećeg pasoša, u cilju pravovremenog i preciznog informisanja javnosti i partnera u Srbiji, obavještavamo da nije došlo do promjene u dosadašnjem režimu uzajamnog putovanja građana između Crne Gore i Srbije, koji podrazumijeva mogućnost putovanja na osnovu važeće putne isprave ili lične karte.

Kao i do sada, svi punoljetni građani Srbije mogu da putuju u Crnu Goru i uz ličnu kartu.


http://www.mt.gov.me/ministars...-Srbije-nece-se-mijenjati.html

Cisto ako nekom zatreba...


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:21 - pre 167 meseci
Citat:
2.5e?
Ja sam bio ubedjen da je to bar 20-30e :)


Ja sam ubeđen da će uskoro povisiti tarifu za strana vozila, makar na 5-10E :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:23 - pre 167 meseci
Ma dobro, meni to ni ne znaci nista za licne karte, ionako moram zbog klinca da nosim pasos a plus se medjunarodno zdravstveno vezuje za pasose tako da cemo ih nositi svejedno.

Ja sam mislio da je eko taksa 10e za putnicka vozila? I kad vec pricamo, koliko je putarina za tunel sozine?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:30 - pre 167 meseci
EKO taksa je 10e za putnicka vozila.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:31 - pre 167 meseci
Cena eko takse je 20e za putničko vozilo.

Ukoliko imaš dobar i pouzdan automobil ne vidim ama baš nijedan razlog da se smaraš u prljavom vagonu 15 sati za velike pare. Put do dole je meni super, nema udarnih rupa i sličnih zajebancija. Ako ti auto recimo troši 6.5L na 100 km, put će te izaći 75e u oba smera za razliku od 400e auto vozom.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:47 - pre 167 meseci
Vec sam objasnio zasto idemo vozom, nije vezano za ekonomicnost.

Inace, http://www.shop-montexel.com/m...=view&id=51&Itemid=189
Tunel sozina je 2.5e za putnicko vozilo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Autovoz za Bar i ekoloska taksa29.06.2010. u 11:55 - pre 167 meseci
Ja bih uvek odabrao voz, pre nego avion, autobus ili auto. Traje dugo i nije bas na nivou, ali meni je oduvek bio dozivljaj da putujem vozom. Sad idem na Zabljak i da moze vozom isao bih tako, a ne autom...

A kad smo vec kod ovih prakticnih pitanja oko puta u CG, zanima me da li bi trebalo da prijavljujem fotoopremu, laptop i slicne sitnice? Ili da ponesem racune sa sobom i ne razmisljam?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Autovoz za Bar i ekoloska taksa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7627 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.