Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje briketa ?!?!?

elitemadzone.org :: TechZone :: Pravljenje briketa ?!?!?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 372901 | Odgovora: 336 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anas_718
zaposlena
Srbija

Član broj: 235267
Poruke: 1
93.86.243.*



Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?10.10.2009. u 00:01 - pre 176 meseci
Molim Vas,da li znate nekog ko kupuje piljevinu za brikete (puno piljevine),molim Vas sto pre.Jos ako je u okolini Cacka super. Imamo pumo toga i treba da je se sto pre oslobodimo.
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
79.101.230.*



+11 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?11.10.2009. u 08:48 - pre 176 meseci
Citat:
anas_718: Molim Vas,da li znate nekog ko kupuje piljevinu za brikete (puno piljevine),molim Vas sto pre.Jos ako je u okolini Cacka super. Imamo pumo toga i treba da je se sto pre oslobodimo.

Pokušaću sutra da dodjem do broja telefona firme koja se time bavi pa ti šaljem na pp.
Plašim se samo da toga da od toga neće biti ništa...jer ne verujem da da će platiti piljevinu ni toliko da možeš da pokriješ troškove prevoza. U okolini te fabrike postoje rezare koje im ne prodaju piljevinu jer im se ne isplati da ih odvedzu kod njih...nego piljevinu poklanjaju onome kome treba. Pošto se radi o čitavim brdima piljevine koje se razmeštaju bagerima i buldožerima možeš zamisliti o kojoj količini se radi. Ja ložim u kotlu pored drvima i piljevinom i tokom zime potrošim 11 prm ogrevnog drveta i oko 2 traktorske prikolice ove piljevine...ne briketirane (stavljam je lopatom) i ne žalim se, već naprotiv...zadovoljan sam...
Normalno i ja sam jedan od tih kojima poklanjaju piljevinu.
Ovo oko piljevine mu dodje da imalac piljevine mora platiti nekom da uzme piljevinu...kao da je u pitanju otpad...što mo0žda i jeste...tako da...
Ala sam Vam pomogao...ali šta mogu. Javljam Vam broj sutra pa vidite.
Pozz
 
Odgovor na temu

gatara3

Član broj: 130123
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?02.11.2009. u 09:14 - pre 175 meseci
Evo i da se malo ukljucim u diskusiju.Mislim da je tema dobra ali ima jedna stvar oko proizvodnje briketa.Obisao sam ajmo reci 90% proizvodjaca briketa u Srbiji i samo njih par ima zadovoljavajuci kvalitet i kolicinu proizvedenog briketa.U obzir ne dolaze prizvodjaci koji rade za sopstvene potrebe.Evo,ja se bavim izvozom briketa u EU u neogranicenim kolicinama i na godisnjem nivou pa ako ima ozbiljnih proizvodjaca koji ovo procitaju neka mi se jave na PM,jer ima nekih pojedinosti oko pakovanja briketa za prodaju.Dosta je toga receno oko proizvodnje briketa ali realne stvari na kraju drugacije izgledaju.Ako zelite da prodate proizvod morate ga imati sto kazu kako trziste zapoveda,ili uopste ne ulaziti u pricu jer vam apsolutno nije isplativo.Ako imate bilo kakvih pitanja u vezi trzista u EU i njihovih zahteva slobodno se javite i bice mi drago da vam odgovorim.
 
Odgovor na temu

graja
Andreja Cvetanovic
Mambaby
Bec

Član broj: 59360
Poruke: 82
*.mambaby.com.



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?10.11.2009. u 15:26 - pre 175 meseci
Pozdrav svima!

Par komentara i pitanja:

1. Zasto se ne bi mogla briketirati masa sa vecim procentom vlaznosti (50%)? Ako se briketi posle toga lageruju osusice se kao i ogrevno drvo. Ionako puno ljudi koji se bave tom problematikom ne kontrolisu vlaznost piljevine.

2. @dejo2: hvala za slike. Puno bi nam pomogao kada bi postavio jos poneku sliku. Interesuje me sledece:
- realizacija ekscentra, odnosno klipnjace i njenog leteceg lezaja (kotrljajuci lezaj se ne moze staviti na radilicu koja je varena ili livena). Cini mi se da je masina ekscentar presa sa dva zamajca brzine oko 120 o/min i debljine osovine oko 70mm. Ko je proizvodjac masine?
-Cini mi se da jedan od zamajaca ujedno i kaisnik reduktora brzine. Moze li slika kaisa i zamajca? Dimenzije kaisa?

Posto se radi o prilicno ozbiljnoj temi, molio bih posetioce da popune polja "lokacija" i "telefon" u svom profilu, jer o detaljima nije bas uvek zgodno diskutovati preko foruma – jedan telefonski razgovor od pet minuta moze zameniti visednevnu prepisku.

Hvala

 
Odgovor na temu

dejo52
Hrvatska

Član broj: 88268
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?10.11.2009. u 15:56 - pre 175 meseci
Pozdrav graja!

Ove slike koje sam postavio nazalost nisu od moje osobne masine, ja sam radio samo sustav hidraulickog doziranja za nju tj. izvlakaca piljovine iz silosa, ja posjedujem manju hidraulicku masinu koja radi na skroz drugacijem principu, ove podatke koje si trazi mogu ti rec kad budem isao opet na teren u firmu u kojoj je stacionirana masina, kolko sam cuo od vlasnika idealna vlaznost piljovine je 8 % jer se inace briketi raspadaju ako je veca vlaznost, opet ako je manja isti problem s time da i stroj dosta vise trpi, eto toliko a te interesiraju bilo kakovi drugi podaci o talijanskoj masini mogu ti dat jer nju imam doma
 
Odgovor na temu

graja
Andreja Cvetanovic
Mambaby
Bec

Član broj: 59360
Poruke: 82
*.mambaby.com.



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?12.11.2009. u 07:40 - pre 175 meseci
Hvala Dejo!

Kada budes opet isao tamo gde je instalirana ekscentar briketirka, molim te baci pogled na detalje koje sam napisao u proslom postu, ime proizvodjaca bi takodje bilo korisno.

Do tada, ne bi bilo zgoreg da postavis par slika svoje masine i opises malo svoja iskustva.

@Gatara3: Mislim da bi nam svima bilo korisno da cujemo Vasa iskustva i komentare o razlozima zbog kojih su neki briketi nekvalitetni (koje su to osobine koje ih cine nekvalitetnim - pa i briketi koji se kupuju u, na primer, Hornbachu se krune), kao i probleme oko dobijanja sertifikata za brikete koje izvozite u EU.

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?06.12.2009. u 21:29 - pre 174 meseci
Da li neko moze da mi posalje skicu, nacrt... bilo sta za pravljenje masine "Briket extruder"?
 
Odgovor na temu

marija25
privatnik
beograd

Član broj: 243164
Poruke: 1
95.180.68.*



Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?09.12.2009. u 11:32 - pre 174 meseci
Zdravo,
trazila sam na netu uputstva, iskustva i nacin za izradu briketa. Planiram da se posvetim tome, ukoliko se ispostavi da je dovoljno isplativo-naravno. Da li bi mogli da mi pomognete tako sto ce te me uputiti u to koja je masina najbolja, kako ih pakovati, gde nabaviti potrebne sirovine i koji je uslove potrebno ispuniti za izvoz u EU?
Ja jos uvek ne mogu da saljem PP ni poruke na mail, pa molim sve koji o ovoj temi znaju nesto vise da mi odgovore ma mail
 
Odgovor na temu

graja
Andreja Cvetanovic
Mambaby
Bec

Član broj: 59360
Poruke: 82
*.mambaby.com.



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?20.01.2010. u 08:10 - pre 173 meseci
Pa ne mogu da verujem da vec dva meseca niko nije odgovorio...
 
Odgovor na temu

sanda734
Sandić Aleksandar
Lazarevac

Član broj: 42745
Poruke: 54
79.101.208.*



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?22.01.2010. u 00:08 - pre 173 meseci
Pa i to se desava tema skroz zamrla.
Biket se moze praviti na vise nacina. Massine koje prave briket se hiraulicne ili mehanicke eksecenar ili rotacione, za vise informacija i sta vas konkretno zanima pisite
 
Odgovor na temu

rosan
stolar

Član broj: 248616
Poruke: 42
109.175.2.*



+3 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?25.01.2010. u 21:10 - pre 173 meseci
sanda Koliki je precnik cijevi(unutarnj i vanjski)i dali je cijev na izlazu manjeg precnika ili je isti precnik i kolike duzine je cijev,Cime se vrsi potiskivanje piljevine i kakve su dimenzije ,koje snage treba el. motor.Ako se ne varam napravio si nesto poput ove briketare..http://www.youtube.com/watch?v...5k&feature=player_embedded
 
Odgovor na temu

blazevski
student

Član broj: 162408
Poruke: 50
95.180.200.*



Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?26.01.2010. u 13:02 - pre 173 meseci
Pozdrav
Izvini ali mi smo pisali ali od vasih odgovora ili pomoci nema nista .Ja sam konkretno pitao na vasoj PP adresi ali odgovora nije bilo Neznam zasto se nudite za pomoc kade od toga nema bas nista . Izvini na kritici mozda iz opravdanih pricine niste u stanju da nam odgovorite .Nemojte mi zameriti jer mi koi smo siroti i molimo za neku pomoc ne znaci da necemo se snaci na neki drugi nacin ipak ovaj forum je za razmene iskustva ,pomoc sugestije i red drugih potreba koji nas muce .Na kraju se veliko veliko izvinjavam na ovom mojim odgovora .nek mi administrator oprosti ili neka obrise ovaj moj post.
 
Odgovor na temu

sanda734
Sandić Aleksandar
Lazarevac

Član broj: 42745
Poruke: 54
93.87.146.*



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?26.01.2010. u 21:56 - pre 173 meseci
1. Da li ste nekad culi da neko mozda ne bude kuci ili u stanju da odgovori istoga dana kad primi poruku.
2. Da, radi se o slicnoj presi to je puzna presa iylazna cev je konusna gorni unutrasnji presnik je 62 izlazni precnik je 58 debljina cevi je cca 10mm pravljebna je od osovine vagona to se naslo na otpadu vrlo vazna stavar ukoliko idete na unurasnji fi (na youtube je prikazan 6 ugaoni briket, to je vrlo tesko i skupo za obradu) potrebno je unutar cevu celom duzinom iskopati najmnanje 4 kanala dibine oko 2-3mm l 350mm
sledeci put molim budite strpljiviji i pitajte stas vas jos zanima crteze nemam
 
Odgovor na temu

rosan
stolar

Član broj: 248616
Poruke: 42
109.175.1.*



+3 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?26.01.2010. u 22:10 - pre 173 meseci
Hvala sanda puno si mi pomogao ali ako bi mi mogao reci jos koliki ja precnik puza i jesi i njega nasao na otpadu ili...

POZDRAV
 
Odgovor na temu

sanda734
Sandić Aleksandar
Lazarevac

Član broj: 42745
Poruke: 54
93.87.146.*



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?26.01.2010. u 23:07 - pre 173 meseci
e za puz ces lepo da se pomucis toga tesko da ima na otpadu precnik je 51mm. ja jos tragam za materijalom koji ce trajati duze od 1 dana zadnja varijanta je pravljena od 48crmo4 termicki obradjenog i potrosio se posle 6-7 sati. jede se ko lud ovih dana cu probati sa visoko legiranim celicima ali tu postoji opasnost od pucanja. pa kad nadjem materijal javicu ti a ti me podseti za jedno 15 ak dana kad malo otopli

a da prilikom probanja budi spreman za pucnjavu i to kao iz topa i vodi racuna o rukama i ocima jer se desava da ukoliko udje imalo vazduha sa piljevinom baci'e lep hitac na jedno 10 ak metara a temperatra cevi izadje i na 300-350 stepeni i ima puno dima
 
Odgovor na temu

rosan
stolar

Član broj: 248616
Poruke: 42
109.175.1.*



+3 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?26.01.2010. u 23:43 - pre 173 meseci
Jos jednom hvala sanda.
Mucim se godinu dana oko ove briketirke naime stolar sam i imam oko 25 tona piljevine godisnje kao nus proizvoda.Ne mogu trenutno da odvojim neki veci novac za kupovinu briketare pa mi preostalo da pokusam da je napravim.Puno sam se raspitivao i trazio po internetu pa sam dosao do zakljucka da su ove hidraulicke i mehanicke skuplje ali i teze za odrzavanje.Ove sa puzom je (mozda) lakse napravit a lakse i odrzavati.Ove informacije su mi puno pomogle pa cu i ja da se raspitam za materijale ..... i pocnem sa izradom.
 
Odgovor na temu

sanda734
Sandić Aleksandar
Lazarevac

Član broj: 42745
Poruke: 54
93.87.146.*



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?26.01.2010. u 23:50 - pre 173 meseci
da te utesim ja je radim vec 5 godina doduse s vremena na vreme kad skupim malo para a odakle si?
 
Odgovor na temu

Jankovic.Nenad76
Kragujevac

Član broj: 248487
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?26.01.2010. u 23:57 - pre 173 meseci
Da li neko moze da mi posalje skicu, nacrt malo detaljnije sa nekim merama za hidroulicnu briketirku.Pravio bih briket precnik 50mm... Imam klip 125X500. Hidroulicni agregat 7.5KV sa elektro ventilima pumpa 200 bara 30 Lt/min...Unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

graja
Andreja Cvetanovic
Mambaby
Bec

Član broj: 59360
Poruke: 82
*.mambaby.com.



+1 Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?27.01.2010. u 10:53 - pre 173 meseci
Pozdrav svima!

Posto sam do sada uglavnom postavljao pitanja, evo da se potrudim malo i oko odgovora:
Pritisak formiranja briketa je definisan sa jedne strane osobinama potisnog mehanizma (hidraulicnog klipa, puza ili cekica ekscentar prese), a sa druge strane otporom pomeranja vec proizvedenih briketa kroz stazu za hladjenje. To na zalost znaci da se preteranim povecanjem otpora kretanja gotovih briketa kroz stazu za hladjenje (tipicna greska tokom razradjivanja masine u cilju povecanja cvrstoce briketa) stvara preveliko opterecenje u samoj presi sto dovodi do kvarova koji se ne otklanjaju bas lako – pucanje cilindra za ulje, defekt pumpe za ulje, deformacija u ekscentru, deformacija puza. Zbog toga je najbitnija stvar u izradi prese osmisljavanje konstrukcije kod koje se delovi koji cine srce prese mogu lako nabaviti ili zameniti sto puz kupljen na otpadu svakako nije – tesko je naci isti takav, a proizvesti ga je jos teze. Isto vazi i za hidraulicke sisteme skinute sa starih masina – svaki kvar je katastrofa. Da bi se smanjila opasnost od ostecenja prese tokom razradjivanja smanjuje se pritisak formiranja briketa, a oni se na neki nacin ucvrscuju, na pr. termickim tretmanom spoljne povrsine briketa (omotac) ili dodavanjem veziva. Ova prva metoda se cesto primenjuje kod proizvodnje briketa ekstrudiranjem, a druga nije bas omiljena jer je relativno kompikovana i skupa. Pravljenje mehanicke prese uz upotrebu znacajno predimenzionisanih celicnih poluproizvoda (pre svega cevi i okruglih stapova) bi mogla da bude dobar pravac.
Evo jednog odlicnog primera:
http://www.youtube.com/watch?v=M-kvWOUiuc0
A evo i jednog odlicnog dokumenta koji malo detaljnije opisuje ono sto sam ja pokusao da vam napisem u par recenica:
http://www.psemr.vojvodina.gov.rs/studije/studija.pdf
 
Odgovor na temu

blazevski
student

Član broj: 162408
Poruke: 50
95.180.200.*



Profil

icon Re: Pravljenje briketa ?!?!?27.01.2010. u 11:43 - pre 173 meseci
Pozdrav
Znaci trebalo je to kritikovati inace ja sam iz Skoplja .To sto je radis pet godina je u redu jer za tih pet godina imas dovoljno iskustva .Kao drugo vi ste se ponudili na pomoc mi smo se obratili tu ne vidim neku gresku .Ako ste voljni za pomoc onda u redu ako ne onda ne treba se reklamirati citiram: za vise informacija i sta vas konkretno zanima pisite
to je bilo povod da se obratimo .Zato smo se obratili i na PP adresi da ne bi tormozili ostali clanova ovog foruma Ako mislis da smo lose postupili puno izvini i hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pravljenje briketa ?!?!?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 372901 | Odgovora: 336 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.