Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradnja keramičke ploče za kuvanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16561 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje05.08.2010. u 12:18 - pre 166 meseci
Ali onda mora da piše da "ugradnju ploče može obaviti samo ovlašćeni servis". Bio danas u Homemarketu i pitam za Boš ploču, vidim da je jeftina (najjeftinija 35000din) i pitam prodavca koga da zovem da priključi. On kaže bilo koji električar. Ja pitam da proveri i pita da li ovlašćeni ili bilo koji i on posle telefonskog razgovora kaže "bilo koji".
Poznato je da ugradnja plina u auto može da se uradi samo u ovlašćenom servisu za taj auto inače se gubi garancija. U neke automobile, čiji uvoznici nemaju ugovor sa nekom radnjom za ugradnju gasa, ugradnjom gasa se odmah gubi garancija. Znam da je drugar morao da plati ovlašćeni servis da mu u Punta ugradi Pioneer CD/radio jer su rekli da samo tako održava garanciju. Bio je oprezan i unapred pitao. Platio 15evra za 5 minuta posla.
Najgora je ovakva varijanta: može bilo koji, a onda kad nastane problem svi peru ruke.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje05.08.2010. u 12:42 - pre 166 meseci
Pa ovde je problem što uređaj nije priključio majstor već postavljač teme, za koga pretpostavljamo da nije majstor.
 
Odgovor na temu

crade
Srbija

Član broj: 79038
Poruke: 61
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 10:15 - pre 166 meseci
Citat:
baraka: Pa ovde je problem što uređaj nije priključio majstor već postavljač teme, za koga pretpostavljamo da nije majstor.


Nije majstor ali jeste dipl. inženjer, ali da bi zadovoljio "propise" prijavio sam "majstora" koji je ugradio ploču, što se ispostavilo da ništa ne menja jer navodno to je posao samo ovlaštenih servisera. U uslovima iz garancije to nepiše niti trgovci nešto znaju o tome, samo su ovlašteni serviseri DOBRO UPUĆENI!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 11:19 - pre 166 meseci
Citat:
frigo servis bata: Ja ne bi da diskutujem puno,al tvrdim da ako si izgubio nulu,crkla je elektronika jer je dobila 380 V..Objasnjenje servisera je tacno.Primer to se isto desava i kad nestane nula u kuci(sa bandere ili izgori u nekoj kutiji)svi elektronski uredjaji ce da crknu(tv,klima,dvd itd)..Probajte ako mi ne verujete....

Dobro je što ti ne bi da diskutuješ puno, jer ovo šta si napisao (i još tvrdiš) nema veze s vezom. Kad "nestane" nula, nema zatvorenog strujnog kruga i uređaj ne radi. Prosto ko pasulj. Nema teorije da pregori. Sasvim je druga priča, ako se umesto na fazu i nulu (monofazni) uređaj priključi na dve faze.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 11:24 - pre 166 meseci
Uzgred, "ovlašćeni" serviseri su u svim segmentima tehnike (posebno u auto industriji) postali hoštapleri posebne vrste. Ekstra naplaćuju obične poslove.
Ja sam, iako "upozoren" od strane prodavca rešio da ne dam hoštaplerima dva'es evra za spajanje dveju žica na električnu utičnicu (viljušku), i za nabijanje creva za butan bocu. Sve sam uradio sam. Naravno da ništa nije pregorelo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 12:06 - pre 166 meseci
Citat:
Java Beograd: Dobro je što ti ne bi da diskutuješ puno, jer ovo šta si napisao (i još tvrdiš) nema veze s vezom. Kad "nestane" nula, nema zatvorenog strujnog kruga i uređaj ne radi. Prosto ko pasulj. Nema teorije da pregori. Sasvim je druga priča, ako se umesto na fazu i nulu (monofazni) uređaj priključi na dve faze.


To sto si moderator ne znaci da si najpametniji,a ti idi u el.distribuciju pa se raspitaj sta ce da se desi gubitkom nule u kucnoj instalaciji....

Mozda si cuo za prenapon?

http://www.edb.rs/prijava_kvarova.php

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 12:49 - pre 166 meseci
Meni je vrlo zanimljivo ovo:

...ali da bi zadovoljio "propise" prijavio sam "majstora"...

Propisi se zadovoljavaju tako što se poštuju, a ne tako što se lažno "prijavljuje".

Izgleda da ste bili prekvalifikovani.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 13:19 - pre 166 meseci
Citat:
frigo servis bata: To sto si moderator ne znaci da si najpametniji

Moderator sam zato što sam "visio" na forumu dan i noć, pa su me postavili da moderišem.
Diplomirani sam elektro inženjer zato što sam završio fakultet.
Popravljam sve po kući, znam automehaniku, stolariju i još gomilu zanata zato što sam "spretan u rukama" i od malih nogu okružen alatima.
A pametan sam - takvog me majka rodila. I još sam celog života okružen pametnijima od sebe - pa se neprestano usavršavam.

Ipak, osnove elektrotehnike su jasne i nedvosmislene bio ja glup ili pametan, moderator ili ne. Ne bih da ponavljam šta se dešava kad je strujno kolo otvoreno.

Itekako znam šta je prenapon, tim pre što sam radio u fabrici"Minel Elektrooprema i postrojenja" koja je izneđu ostalog proizvodila odvodnike prenapona. Uzgred, prenapon u električnoj mreži, nema ama baš nikakve veze sa "nestankom" nule.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 17:31 - pre 166 meseci
Evo jedne teme gde je malko objasnjeno sta se desi i zasto...

http://www.elitesecurity.org/t396364-0-Kvar-na-nuli..Pozdrav..

[Ovu poruku je menjao frigo servis bata dana 10.08.2010. u 19:01 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 18:00 - pre 166 meseci
Citat:
frigo servis bata: dovedi fazu i ukljuci bilo koji uredjaj sa trafoom pa mi javi gospodine diplomirani sta se desilo...Pozdrav..

Cek bre...

Coveku je kaze falila nula, i ja sam misljenja da zbog toga nije moglo nista da se desi...mada verovatnije je da je umesto nule spojio fazu i da je zato ploca pregorela.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje10.08.2010. u 18:20 - pre 166 meseci
Kad je u pitanju trofazna struja nije tako,jer se tada na nultom provodniku dobija plivajuci napon koji moze da bude od 0-400V.

Sto se tice doticnog el.inzinjera i pojmu prenapona o kojem on govori tj.udar groma itd.to je nesto drugo ali takodje pojam prenapona se koristi i u ovom slucaju o kome se diskutovalo.El.tehnicki fakultet je jedan od tezih u nasoj drzavi te sam zaista sad malo zabrinut ukoliko je doticni zaista el.inzinjer.

Primer:Recimo da je na L1 fazi grejac, u slucaju nestanka Nule taj grejac posto ima mali otpor se ponasa kao obicna zica, te kroz njega na Nulti provodnik dođe napon na sve plave zice u kompletnoj instalaciji. Na nekoj drugoj uticnici koja je prikljucena sa L2 faze imas fazu L2 i na plavoj zici fazu L1, sto ukupno daje
380 - 400V minus pad napona na grejacu...

Pozdrav i stavljam tacku na moje izlaganje(nisam dovoljno kvalifikovan..:)samo S.S.sprema)..

[Ovu poruku je menjao frigo servis bata dana 10.08.2010. u 19:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao frigo servis bata dana 10.08.2010. u 20:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje11.08.2010. u 11:14 - pre 166 meseci
Pošto je polemika pomalo otišla u procene inteligencije, imam primer pa da se vratimo na temu.
Imam trofazni šporet sa 2m kabela i trofaznim utikačem i utičnicom.
Hoćete da kažete da se ja svaki put kada vadim ili vraćam utikač u utičnicu vrlo opasno igram sa svim uređajima u kući ako prvo ne spojim nulu?
To je nemoguće uraditi jer ako se pogleda utikač onda su faze 3cm dugačke, a nula i zemlja su na donjem delu na 0cm i SIGURNO će kasnije dobiti kontakt nego 3 faze.
Ispravite me ako grešim ili naučite kako da gurnem utikač i da ispoštujem da prvo nula dobije kontakt.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje11.08.2010. u 16:53 - pre 166 meseci
Nece ti se desiti nista jer ti sigurno nece biti okrenut ni jedan prekidac na sporetu dok to radis!Nisi verovatno razumeo poentu cele price.Covek je kupio plocu,koja ima na sebi i elektronike i to mu je crklo jer je izgubio nulu...

Edit:Ne igram se ja inteligencije,nego sam pokusao da objasnim,medjutim nasao sam se prozvanim od strane moderatora te sam i obrazlozio sta ce da se desi i zasto.Ovo nisu stvari za igranje,te sam ja veoma ozbiljan sa svojim izlaganjem...pozdrav..

[Ovu poruku je menjao frigo servis bata dana 11.08.2010. u 18:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje11.08.2010. u 17:58 - pre 166 meseci
Dobro. Moj šporet je stari, ima digitalni sat i timer, ali recimo da to nije ta elektronika.
Neka bude ista stvar sa keramičkom pločom. Ima elektronike, kad je priključujem ništa nije uključeno jer je bila bez struje.
Ni teoretski ne mogu prvo na običnom trofaznom utikaču da prvo dam kontakt na nulu pa onda faze. To znači da uvek mora da izgori? Ili samo ponekad?
To je bila poenta mog pitanja. A priču pratim pomno od početka, što se može iz mojih poruka videti...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje11.08.2010. u 18:50 - pre 166 meseci
Opet se ne razumemo.
1.Nece nista da ti crkne,osim to sto ti je na sporetu(to se desilo postavljacu teme)ako nestane nula sa te uticnice,a mozda ni to nece ako je na istom potencijalu kao potrosac koji si ukljucio tog trenutka.

2.Pregorece ti svi aparati(koji su prikljuceni na 220V) ako ti u kutiji(razvodnoj tabli,banderi,nestane nula)jer ce na nultom kraju doci preko nekog potrosaca koji ima mali otpor povisen napon(ili prenapon) do 400V.

3.Postavljacu teme preporucujem da popravi tu plocu.Ne znam kako je uradjena elektronika,ali tu je verovatno crko samo mrezni deo,znaci trafo i eventualno neka dioda,ako mu je skupo u ovlascenom servisu da to sredi, nek nadje nekog majstora koji se razume u te stvari.

4.Ipak ste me naterali da polemisem..:)Pozdrav svima i nadam se da se moderator nije naljutio na mene,jer nisam imao lose namere ni prema kome,ali kad Vas neko prozove na takav nacin,red je bar da prizna da je pogresio,ili da kaze da sam ja pogresio...Ko radi taj i gresi.

5.Posto su neki naveli svoje strucne spreme ja sam slucajno zavrsio za el.teh.pogona.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje11.08.2010. u 19:39 - pre 166 meseci
Citat:
frigo servis bata
2.Pregorece ti svi aparati(koji su prikljuceni na 220V) ako ti u kutiji(razvodnoj tabli,banderi,nestane nula)jer ce na nultom kraju doci preko nekog potrosaca koji ima mali otpor povisen napon(ili prenapon) do 400V.

To govoris o indukovanom naponu?

Kod mene se par puta vec desavalo (sa bandere) da se izgubi nula i samo se jednom desilo da je crkao aspirator.

Mada ja sam ipak misljenja da je njemu crklo zbog toga sto je zamenio nulu i fazu...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje11.08.2010. u 23:09 - pre 166 meseci
Dobro. Dakle sve je u redu sem ako nema nule na banderi.
A kako se konstatuje ili dokazuje da se to desilo? Ima li igde traga o tome ili to može uvek da se kaže? I, pošto ne spada pod garanciju, garancije nema.
A ovde svi razmenjujemo mišljenje. Može biti i polemika, ali rezultat je bitan - da se nešto nauči i sazna. Samo malo više takta i uvažavanja. Dakle, samo argumenti, pa ko čita proceniće da li je to glupost ili ne.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje11.08.2010. u 23:26 - pre 166 meseci
A i ti Java moderator edukuj se malo , iako si elektroinženjer. Ne kažem ti ovo da bi se ti sad nešto ljutio i vređao već zbog toga što tvrdiš da kada nema nule ništa se neće desiti.
Nisi u pravu . A ti sad odvoj malo vremena pa saznaj zašto nisi u pravu.

Pozdrav.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje12.08.2010. u 07:37 - pre 166 meseci
Da, u pravu si. I ti i frigo bata. Kad sam malo bolje sagledao, nije trivijalno. Zapravo, zavisi od toga gde se "nula" prekida. Da li kod utičnice, ili kod table sa osiguračima ili van kućne instalacije. Takođe zavisi i od toga koji su drugi potrošači uključeni, tj. da li na drugim fazama postoje uključeni potrošači.
Ako je nula prekinuta dalje od utičnice, i ako postoje uključeni potrošači na drugim fazama, može da dođe do neočekivanih naponskih oscilacija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje12.08.2010. u 08:15 - pre 166 meseci
Dakle, jasno je da tu ima nešto.
Ostajem pri pitanju kako da mi serviser dokaže da je moja ploča crkla zbog nestanka nule. Koliko se razumem, ulazni deo (ispravljački) će izgoreti i kada pretrpi strujni udari (prevelik napon) i kad nema nulu i kad je sam nekvalitetan.
Šta tu pokriva garancija? Da li onda za ulazni deo nema garancije jer može uvek da se kaže "kriva je neispravna instalacija"? U tom slučaju, čak i ako je to priključio ovlašćeni servis, neće mi priznati garanciju. I kako da mi dokaže da je nestala nula ili bio strujni udar kada je to bilo juče, a sad je sve ispravno?
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ugradnja keramičke ploče za kuvanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16561 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.