Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podešavanje farova - Punto

elitemadzone.org :: AutoZone :: Podešavanje farova - Punto

[ Pregleda: 12335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
212.200.243.*



+104 Profil

icon Podešavanje farova - Punto08.08.2010. u 12:54 - pre 166 meseci
Može li neko da me uputi kako podesiti farove na Puntu. u pitanju su farovi sa slike (ako je bitno) i nikako ne uspevam da podignem snop svetla. Da budem precizniji kratka svetla su mnogo nisko, a duga bacaju negde u krošnju drveta. Pokušavao sam da podesim okretanjem dva bela platična "šrafa", ali time samo podignem zrak do pola, a dalje neće (ne može više da se okreće)


nadam se da ne moram da idem kod majstora za takvu glupost :)
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.otpbanka.rs.



+17 Profil

icon Re: Podešavanje farova - Punto09.08.2010. u 10:36 - pre 166 meseci
Ja sam pre neki dan podesavao svoja svetla na puntu 2...
Meni su takodje jako nisko bacala. Bukvalno sa oborenim svetlima nisam smeo brze da vozim od 60km/h!!!
Prvo podigni farove iz kabine sa onim dugmencetom na najvisi nivo (mislim da treba da pise 0 na instrument tabli). Imas 0, 1 i 2 pozicije, neka bude namesteno na 0.
Imas dva plasticna bela srafica. Koristi zvezdasti srafciger. Jedan je skroz sa strane i on ti sluzi da podesis far levo-desno a ovaj drugi na sredini sluzi za gore dole. Najbolje ti je da parkiras auto ispred garaze ili nekog zida i onda da podesis snop svetlosti da ti isto baca i za levi i za desni far. One linije treba da ti se poklapaju od levog i desnog fara. Kod puntaca i levi i desni far imaju ovakav snop svetlosti: _____/
Posle provozaj auto i vidi kako je.
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
212.200.243.*



+104 Profil

icon Re: Podešavanje farova - Punto09.08.2010. u 15:05 - pre 166 meseci
toliko sam i sam znao, ali problem je što sam podigao svetla koliko god sam mogao sa tim šrafovima, a to nije dovoljno :( više ne mogu da okrećem te šrafove pa me interesuje postoji li neki skjriveni sistem ili su jednostavno farovi "pokvareni"
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Podešavanje farova - Punto09.08.2010. u 15:49 - pre 166 meseci
E jbg onda.
Pogledaj i drzace farova da nisu slomljeni - da nije neko nesto budzio pa zato prenisko bacaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Podešavanje farova - Punto

[ Pregleda: 12335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.