Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uredjenje potkrovlja i izolacija

elitemadzone.org :: TechZone :: Uredjenje potkrovlja i izolacija

[ Pregleda: 5723 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djole1979
Jagodina

Član broj: 264538
Poruke: 14
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Uredjenje potkrovlja i izolacija13.08.2010. u 14:15 - pre 166 meseci
Potreban mi je vas savet,
imam potkrovlje duzine 7,5 m i sirine 6m, tu bih hteo da napravim dve sobe jednu spavacu i jednu deciju sobu, nemam nikakvu izolaciju znaci ima grede 8x10cm i letve 5x3 cm i crep, nema daske izmedju crepa i grede i nikakva izolacija, zanima me sta bih ja sad tu trebao da uradim tj. potrebno mi je neko jeftinije a prakticnije resenje?

Zahvalan na pomoci!!!
 
Odgovor na temu

dukabazuka
Novi Sad

Član broj: 269505
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Uredjenje potkrovlja i izolacija29.09.2010. u 13:05 - pre 165 meseci
Ja sam ti sada trenutno u tom poslu moras da odascas krov stavis foliju to ide sve ispod crepa pa iznutra ide izolacija u gred pa gipsane ploce .
Radio sam krov od nekih 170 m2 za pokrivanje sam koristio osb ploce debljine 0,9mm ali ti preporucujem da koristis one od 11mm, moroao sam da menjam letve i podletve
folija i stavio dva krovna prozora na srecu crep nisam morao da menjam a sada verovatno najvazniji deo koji te zanima da me to sve sa majstorima izaslo oko 3000 eur
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Uredjenje potkrovlja i izolacija29.09.2010. u 15:53 - pre 165 meseci
Citat:
djole1979:zanima me sta bih ja sad tu trebao da uradim tj. potrebno mi je neko jeftinije a prakticnije resenje?


Za izolaciju netreba stedeti...pogotovo kada je u pitanju podkrovlje..ili tkz. kosi krovovi.
Znam da je situacija kod nas sa novcem povuci-potegni...ali zbirno kada se preracuna,grejanje,klima ...sve ti je to isto cak i mozda vise...kasnije !!!



 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Uredjenje potkrovlja i izolacija29.09.2010. u 16:31 - pre 165 meseci
Citat:
deki77: Za izolaciju netreba stedeti...pogotovo kada je u pitanju podkrovlje..ili tkz. kosi krovovi.
Znam da je situacija kod nas sa novcem povuci-potegni...ali zbirno kada se preracuna,grejanje,klima ...sve ti je to isto cak i mozda vise...kasnije !!!


Slažem se s time, ali recite mi kako da nabije termoizolaciju debljine veće od 10 cm između rogova preseka 8 x 10 cm, a treba da bude najmanje 16 cm (!!!!!) radi sprečavanja velike vrućine usred leta u potkrovlju a i sprečavanja gubitka toplote zimi? A i treba da bude i vazdušni zazor između termoizolacije i daske između rogova.

I ne samo to, na termoizolaciju unutar prostora treba postaviti prvo paropropusnu foliju i onda gipskartonsku ploču (ili skuplju lamperiju), a iznad dasaka spolja treba iste daske namazati hidroizolazionim slojem, pa onda dupla letva radi nesmetanog toka vrelog vazduha leti ka vrhu krova i crep

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 29.09.2010. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Uredjenje potkrovlja i izolacija29.09.2010. u 18:01 - pre 165 meseci
sve zavisi sta ces koristiti kao konstrukciju na "rogove" krova.Ako je to metalna konstrukcija odnosno profili za montazu gips-kartona...koriste se razni distanceri..koji mogu da povecaju,produze ili na drugi nacin da se dodje do debljine koju si naveo..

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Uredjenje potkrovlja i izolacija

[ Pregleda: 5723 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.