Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Strana kompanija" - tajna organizacija

elitemadzone.org :: MadZone :: "Strana kompanija" - tajna organizacija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27405 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 08:02 - pre 165 meseci
Citat:
Zamisli da mozes da imas normalan biznis gde ce radnici da ti plate da rade za tebe - i to da rade skroz za dzabe, za neku smesnu proviziju od koje ne mogu da otplate ni troskove za organizaciju prodaje?


Ovako nešto (od 5:40):
http://www.youtube.com/watch?v=DwLReG8z8lk


SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 08:20 - pre 165 meseci
zutokljunac, MLM jeste piramidalna prevara, samo ime to implicira (multi-level), ono na sta ti mislis se zove "direct product placement" i tu nema ovih regrutnih prevara, postoje tanane ali veoma direktne razlike izmedju ova dva pristupa ali se na kraju sve zasniva na tome da MLM zaradjuje od prodaje prodavcima a DPP od prodaje krajnjim kupcima uz deljenje zarade sa prodavcima. Za pocetak i ako ima recruiting reward sistem DPP se uvek ogranicava na maksimum dva nivoa (tvoja prodaja plus mali deo profita tvojih regruta, njihovi regruti nisu deo tvog poola), recruiting nagrade nisu direktno vezane za broj regruta i nisu uvek materijalne i mogu da budu i recimo pristup poolu za fulltime zaposljavanje u regionalnim distributivnim centrima (jbg ako se neko pokazao kao sposoban u sirenju biznisa zasto bi trazio talente sa strane), nema skupih kitova i clanarina koje moras da kupis da bi radio, mozes komotno da prodajes iz kataloga ako hoces, itd. Tu radis da bi sto vise robe prodao da bi napravio sto veci commission, recruiting je sekundaran.

A da su MLM firme sekta-like to je fakat, mind control tehnike su veoma slicne, uvek postoji neki guru koji je idol i armija koja mu slepo veruje.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 08:37 - pre 165 meseci
I ovo što sam naveo je valjda MLM. I kod njih imaš pozicije od običnog šljakera, pa sve do menadžera. Što je još važnije, provizije se povećavaju od šljakera prema hijerarhijskom vrhu. Tako je u Zepteru. Čak ljudi koji su prošli sve pozicije i dalje primaju provizije, ili bolje rečeno procenat od procenta novog radnika. A to po tvojoj i Dimketovoj definiciji nije LML jer ne podrazumeva da robu prvo uvalja budućem radniku ( prodavcu ).

Meni je sve to MLM.

Susretao sam se sa 3 tipa:

1) Zepter - već objašnjeno

2) Kirby - samo je to po vama MLM

3) Piramidalna štednja - Sa ovim sam se susreo početkom devedesetih, dakle dosta pre Dafine i Jezde. Princip je bio da se položi novac, i da oni koji među prvima "uplate" novac, dobijaju procenat od novopridošlih. Čista prevara, koja mislim da je danas zakonski zabranjena, a te 1989. godine nije bila.

 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 08:39 - pre 165 meseci
Imao sam susret sa MLM-om pre nekih 7-8 godina.
Zove kevu neka prijateljica (pre bih rekao poznanica) koju nije videla ni čula ko zna koliko godina. Kao, da se vide posle toliko vremena. :)
Svrati ona, osmeh od uva do uva, onako baš izveštačeno i providno, provali se posle 5 sekundi da je došla zbog nekog interesa. Krenu one da pričaju o svemu i svačemu i uskoro dođe na red "posao". Počela je da priča o "fantastičnim mogućnostima" i šta sve ne, zaboravio sam. Keva je odmah odbila, ali sam onda ja došao na red. :)
Dala mi je neku žvaku o tome kako neki lik u "firmi" koji je mojih godina već vozi Ferarri, kako i mene čeka to isto samo ako se malo potrudim... Ja rekao: "Razmisliću o tome i javiću Vam".:D
Nadao sam se da je time priča završena i da neće više biti smaranja, ali prevario sam se. Posle nekoliko meseci likuša me je zvala na prezentaciju u jednom restoranu u Nišu. Shvatio sam da se neće otkačiti dok ne odem. I tako otišao ja, skupilo se društvance od 15-ak ljudi, mene je još tretirala kao nekog VIP-a, valjda je očekivala da ću ekspresno da pristupim "organizaciji". Onda je tu trabunjala i kezila se nekih sat vremena o kojekakvim preparatima za higijenu na bazi biljnih sastojaka, ja sam bio prisutan fizički, a duh mi je bio daleko odatle. Ono sto me je pomalo uplašilo je utisak koji sam stekao o publici, a to je da je veliki procenat delovao gotovo hipnotisano. Kada se to završilo, krenulo je učlanjivanje, nisam čuo koje su se sume pominjale, niko nije rekao ni reč o tome, izgleda da su svi ili skoro svi bili upoznati sa time, a ja ne, verovatno zato što je znala da mi u tom slučaju ne bi palo na pamet da idem na drugi kraj grada da slušam i gledam izmotavanje.
Epilog priče je ostao na "Čućemo se". Naravno da više nisam želeo da imam bilo kakav kontakt sa njom i njenim mužem koji je takođe u "mašini".
Ma nema tu šta da se priča, čim ti priđe neko sa tom žvakom o dobroj, lakoj zaradi, a pritom ne kaže ni reč o čemu se radi - ćao, zdravo, prijatno i doviđenja, pozdravi kući.
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 08:46 - pre 165 meseci
Ne znam kako ne shvatas razliku. Cilj MLMa je recruiting, cilj DPPa je prodaja. Fokus, i samim tim vrsta pomoci i podrske koju dobijas od kompanije su drugaciji. U DPPu ako ne prodas nista kompanija te nece pritiskati, kao pasivan prodavac ti si njima samo ime na papiru, jos jedan putujuci prodavac koji nista ne prodaje, leba ne jedes. u MLM kompaniji ako ne regrutujes oni nemaju kome da prodaju kitove i onda se pocinje sa psiholoskim pritiskom i pricama kao ne uspevas zato sto si luzer koji ne ume da radi unutar tako jednostavnog i mocnog sistema, pritiska te kompanija, pritiska te recruiter jer njega pritiska kompanija (gde si nam ovog doveo), itd.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 08:54 - pre 165 meseci
Razumem razliku, ali je to, bar po meni, sve MLM.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 09:15 - pre 165 meseci
Ovakvi sistemi koriste širok prektar psiholoških trikova i to nije ni malo naivno. Utiču na podsvjest žrtava, dobro ne uspjevaju uvjek, nije svima svjest baš toliko tanka. Nekome je dovoljno da spomeneš tipa (što je neko naveo) kako njegov vršnjak vozi ferrari i eto ti hakovane svjesti, možeš mu progurati i voz kroz goozve.

Slušao sam i ja jednom prezentaciju o kirbi-ju ili bi rainbow, ne sjećam se više, uglavnom jedan drug je taman krenuo da šljaka to pa sam ja iz čistog drugarstva pristao da mi dodje kući. Pošto je on novi, išao je sa likom koji to radi godinama i ućio na terenu, tako da je taj lik držao prezentaciju. Kakvo je to ljudi psihološko silovanje, sa sve smješcima, podilaženjima, bacanja po kući tamo vamo (očistio mi je kuću kompletnu) ne bez veze jer se tada javlja osjećaj neke dužnosti, da se razumijemo nije mi se ni malo pokolebao stav o nekupovanju toga zbog, koliko ono bi, oko 2000 evropskih razloga, ali mi je bilo zanimljivo kao oni djeluju.
Moram priznati da je čovjek stvarno profesionalac.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 09:28 - pre 165 meseci
Dobro vi to izdrzavate, kad vam takvi dodju. Ja ne bih izdrzao da to ne najurim i svasta da im ne kazem. Cim se ti kezis nicim izazvan kad nista nije smesno, ulizujes mi se i koristis te glupe "trikove" iz psiholoskih prirucnika za prvi razred osnovne skole, kao sto je neprekidno oslovljavanje nekoga po imenu, pricas o nekim Ferarijima kao da mene zabole za to, ti smatras da sam ja glup i hoces nesto da mi uvalis, ili u nesto da me uvalis, prema tome mars napolje. U stvari, prvo ih ne bih ni pustio da mi trose vreme, nego na primer. 'Bo ih Ferari.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 09:41 - pre 165 meseci
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=105031

http://www.elitemadzone.org/t9...it-For-Success-Academy-Mega-Bo

srch
GEM COLLECTION CLAB
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 10:18 - pre 165 meseci
Citat:
Dobro vi to izdrzavate, kad vam takvi dodju.

Znaš kako - mnogi izdrže Kirbijevce da bi im ovi kroz demonstraciju očistili tepišče i dvosed.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 10:59 - pre 165 meseci
Citat:
Count Zero: Znaš kako - mnogi izdrže Kirbijevce da bi im ovi kroz demonstraciju očistili tepišče i dvosed.

ma jeste, posle ne možeš da ih isteraš iu kuće.
krenu sa scenarijom, zapisuju ti cenu na papiru, zovu šefa... alo, nismo mi ameri iz serija

Oriflame & Avon su takođe MLM, s tim što je potonji ima krš proizvode.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 11:19 - pre 165 meseci
Citat:
Pirossi:
Oriflame & Avon su takođe MLM, s tim što je potonji ima krš proizvode.


Ko da je to bitno, ko jos gleda kvalitet - pogotovo kad ti glavna sestra na odeljenju valja jedan od njih, kupis 2 kreme, 5 gelova i 18 snalica - pa da vidis kako se dobijaju smene po zelji
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 11:32 - pre 165 meseci
@goran9888
Oćeš da odeš, pa da nam preneseš utiske? I još nešto, ko je koga zvao na piće?
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 11:37 - pre 165 meseci
Citat:
Oriflame & Avon su takođe MLM, s tim što je potonji ima krš proizvode.

Stvarno moram da offtopicujem na ovo - NISI u pravu. Tj, možda su neki krš, ali mahom ne.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 11:41 - pre 165 meseci
Jel zna neko dali i kako nas zakon tretira ove seme? Znam da FTC trazi dve stvari a) no membership fees (direktno ili indirektno) i b) no price fixing (razlicite nabavne cene za razlicite nivoe). Po njihovom tumacenju MLM je sasvim legitiman koncept dok god se kompanija pridrzava ove dve odredbe, sto je npr slucaj sa ove dve firme koje pomenuste.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 13:32 - pre 165 meseci
Citat:
Count Zero: Stvarno moram da offtopicujem na ovo - NISI u pravu. Tj, možda su neki krš, ali mahom ne.

mislio sam kada ih međusobno porediš - Avon je krš.
Švedska je ipak Švedska
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 15:01 - pre 165 meseci
Citat:
Count Zero: Znaš kako - mnogi izdrže Kirbijevce da bi im ovi kroz demonstraciju očistili tepišče i dvosed. ;)

Imaju fintu da ti ociste samo dio tepiha(najcesce sredinu), pa ako tepih nije bas najcistiji, taj dio se "napadno" primijeti. Onda traze lovu da ociste cijeli tepih kako ne bi imali "fleku" na sred sobe. ;)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 15:20 - pre 165 meseci
Dripci :) Ja bi im trazio da vrate prljavstinu gde su je nasli ako vec nece ljudski da usisaju :)

Ma usisaju oni sve, nazalost to je sve ocajno, ili im tutnes neku kintu za pljuge ili se primis da ces da kupis ali hoces da vidis kako izgleda ceo tepih i onda mu pkazes vrata, kontam da ima svacega u tim delikatnim medjuljudskim odnosima unutar MLMa

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 15:41 - pre 165 meseci
@Count Zero vidi, nije mi namjera bila da mi očiste tepihe od grinja, iz prostog razloga, jer grinje su oduvjek pratile čovjeka i naš organizam se jako dobro bori sa tim problemom. Veći je problem ako redovno čistiš sa tim usisivačima (i njihovim "moćnim glavama" kako ih je on nazivao, čuj samo naziva "moćna glava", a spomenuo ih je mnogo puta), jer tada životna sredina postaje mnogo sterilnija, a poznato je da je danas sve više ljudi odnosno djece alergično upravo zbog sve višeg nivoa čistoće u njihovim kućama.

Citat:
Dobro vi to izdrzavate, kad vam takvi dodju


@Lesli Eldridz, iskreno da ti kažem konto sam da će doći samo moj drugar, i pristao sam eto čovjek počeo raditi pa čisto da ispuni startnu normu, i nije bilo riječi o ovom udavu, kad ono...

Ma usisaju oni čitav tepih, ali sve po 5 sec. pa gasi usisivač sa "moćnom glavom", saginje se mjenja filter i sve to ponovi ukupno pa oko pedesetak puta, još usput pukće, kontam, nebi li izazvao kod mene osjećaj dužnosti zbog svoje patnje.
Drugar je samo sjedio i kao učio zanat i kad bi se ovaj okrenuo, fatao se za vrat, ko Pera Mitić kad davi žrtvu. :)

I da, mogao se primjetiti nagli pad raspoloženja kada je napuštao moju kuću.

[Ovu poruku je menjao dava dana 23.08.2010. u 16:53 GMT+1]
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: "Strana kompanija" - tajna organizacija23.08.2010. u 15:53 - pre 165 meseci
Ma ima raznih tih Kirbijanera... A bude i raznovrsnih psiho-momenata :)
Lično mislim da je uređaj (dobro de - usisivač) extra, ali to što kod nas košta 5+ puta više nego u SAD mi se ne sviđa :)

MLM tipa Oriflame/Avon/Limes-Elisa i sl. nije uopšte loša stvar za potrošače: to je sad već drugi aspekt ovih firmi (tj. pojedinih). Minimum poslovnog prostora i režije razne fele doprinosi prihvatljivoj ceni krajnjeg proizvoda.

A opet, znam masu ljudi koji imaju baš para, ali vole da naruče Avon/Oriflame i vrlo su zadovoljni, tako da ne treba generalizovati teze.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Strana kompanija" - tajna organizacija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27405 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.