Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Psu odsečena glava

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Psu odsečena glava
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17684 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Psu odsečena glava26.08.2010. u 21:39 - pre 166 meseci
Citat:
boccio:Pa zamisli samo (covece nedokazani), kada bi jedna US of fuckin' A, sa svojih 250 miliona lubanja funkcionisala kao Srbistan gde je sve "moz' da bidne, a ne mora da znaci" :) Pa jesi svestan sta bi se desilo?
Jel ti ne vidiš eventualno neke finije nijanse između tih primera?

Citat:
boccio:koje ti nazivas "zdravim drustvom" u kojem sada vazi zakon batine i jacega
Mora da ti ne nagon za pljuvanjem toliko jak da nisi uspeo ni okvirno da ukapiraš sadržaj koji sam ja napisao već si odmah munjevito udario po tastaruri i prosuo ovaj plod tvoje mašte.

Citat:
boccio: a ti mi dodjes i pricas kako je sistem u kojem se vodi racuna da neko ne maltretira zivotinje bolestan?!?!
Braniti da se životinja sama šeta i hrani je upravo maltretiranje te iste životinje. Provaljivati u nečiju kuću zato što je neko isključio mobilni telefon ili jednostavno nije hteo da odgovori na zvono na vratima je budalaština. Sistem je bolestan itekako, i pri tome svojim nebuloznim sitničarenjem prelazi u maltretiranje ljudi.

Citat:
boccio:ostaviti psa 2 dana samog kuci (nedajboze vise) se apsolutno racuna u maltretiranje zivotinje. I naravno da ako vec postoji animal police, da treba da vidi zasto je pas danima sam kuci.
Dakle važnije je sprečiti eventualnu usamljenost jednog psa, nego dozvoliti privatnost neke porodice? Bolest je to, kažem ja. Bolest bolesno pedantne organizacije društva do najsitnijih mogućih detalja. Jedino što ljudska zajednica nije robotizovani sistem, tako da neki ljudski detalji nikada ne mogu biti predviđeni u toj bolesnoj organizaciji, pa takva organizacija društva u stvari maltretira pojedince koji se ne uklapaju u opšti šablon predviđenog ponašanja.

Eto, recimo, šta ako neko hoće da bude nekoliko dana na miru u kući i da se posveti svom uživanju i odmoru? I recimo da je ta osoba dovoljno ljubazna prema svom psu da mu ne brani da gleda kroz prozor, i ostavi mu slobodu da se šeta po celoj kući. Onda tu nekakav animal patrol primeti psa na prozoru par puta, proba da kontaktira vlasnika (a vlasnik recimo u podrumu nabio slušalice i veći deo dana uživa u "The Beloved - Sweet Harmony" na maksimumu, kao što ja imam običaj baš ovih dana), i animal patrol naravno odmah situaciju uklopi u neki svoj šablon (zapuštanje životinje, izgladnjivanje) i eto država ulazi u kuću da deli pravdu (i zaradi platu) o trošku poreskih obeznika.

Citat:
boccio:Dzizs... sto ja trosim vreme ovde, odo' da radim nesto pametno...
Idi i ne žuri nazad.

Citat:
Lesli Eldridz: U svakom slucaju je bolje da se drustvene pare trose za animal patrol i slicne prizemne stvari nego za nekakve neprestane rezolucije, pitanja zivota i smrti i nebeske teme za koje u sustini nikoga nije ni briga.
A šta misliš da ovo zapadno društvo malo oladi sa pritiskom na poreske obveznike i sa forisanjem novca i zarade i uspona ekonomije po svaku cenu (što naravno najviše koristi onima koji su zakačeni za državni budžet), forsiranje "progresa" i drugih gluposti, i da se malo posveti ljudima? Da primarna bude ljudska sreća a ne razvoj ekonomije? Da malo odbaci kompetitivnost i usmeri se na kooperativnost. Onda će frustracije u ljudima malo da splasnu, empatija malo da poraste, i onda nam neće ni trebati animal patrol i slične gluposti, jer neće ni biti slučajeva koje bi takve nebulozne patrole otkrivale.

Ovo (ono) društvo u stvari provocira i potencira ono najgore (životinjsko) u ljudima, a onda uvodi kojekakve animal patrole i druge budalaštine koje pokušavaju da suzbiju te animalne instinkte i odsustvo empatije koji su u stvari proizvod samog tog društva i njegove organizacije! Na jednoj strani provocira i projektuje određeno ponašanje, na drugoj strani do bola pedantno suzbija takvo ponašanje, a stradaju oni koji budu pogrešno protumačeni i pogrešno procesuirani jer se ne uklapaju u šablon pravljen za većinu. Jedan bolesno zatvoren krug totalitarnog društva koje postaje sve totalitarnije u spirali svog obesmišljavanja, i koje će na kraju ugušiti samo sebe u svojoj bljuvotini animalnih nagona i bolesne opsesivne kontrole.

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 09:36 - pre 166 meseci
To je sve mozda tacno, ali drustvo i treba da bude totalitarno. Ta sloboda i to za sve i to bas sve clanove drustva do poslednjeg glupandera je isto precenjena. Bolje je da svaki sloj drustva bude naucen ili dresiran da bude zadovoljan tim svojim statusom koji ima nego svi da imaju nekakvu slobodu da "sami odlucuju" (a samo malo ce da im u tome pomogne TV) . To je isto kao u Vrlom novom svetu kad onaj divljak pita upravljaca zasto ne naprave drustvo sastavljeno od alfa+ intelektualaca kad vec mogu da planiraju, a ovaj mu odgovara kako su probali to na nekom ostrvu pa su ovi ubrzo izazvali gradjanski rat i poubijali se medjusobno. Nema od njih nista, od ljudi generalno, nego samo uzda i bic pa da vidis.
Citat:
Count Zero: A šta je briga o bližnjem (uključujući i životinje), nego vid emocije, empatija??
Ma jok, nego to tako treba da se radi zato sto je tako lakse, ane zbog nekakvih "empatija" . I ta empatija je isto precenjena. Sto bi mene bilo briga za bilo koga? Ovo ne znaci da sad treba da ugnjetavam nekoga zato sto mi se tako moze, nego da mozemo i treba da miroljubivo koegzistiramo zato sto je tako lakse. Normalno, prvo im isperes mozak tako da uvedes kaste a reklame batalis.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 27.08.2010. u 10:58 GMT+1]
 
+1

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 09:49 - pre 166 meseci
Pa ne znam baš da li je tako uvek lakše.
Evo npr. sapleteš se na ulici i slomiš se - meni je lakše da samo prođem i nastavim svojim putem.
Naravno, neću to učiniti, ne brini
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 09:59 - pre 166 meseci
Skoro sam cuo slicnu jednu pricu od ljudi koji zive u svajcarskoj i imaju macku u kuci .

Kuca je na 2 sprata i macka je uglavnom blejala na gornjem spratu gde je apsolutno ima bolje uslove nego covek :)
sve dok je komsija nije spolja osacovao . Dodje im lepo na vrata i poruci im da maltretiraju zivotinju i da ce da ih prijavi ,
i uz to im je obavezno nalozio da sagrade stepenice u kuci koje bi samo macka koristila jer navodno ne moze da izadje iz kuce .

Dosao je posle 3 nedelje da proveri da li su zavrsili stepenice , pogledao i rekao da ce za par godina morati
da naprave stepenice za blagom strminom jer ce macka dobiti na kilazi i postoji opasnost da padne sa tih strmih stepenica .

Na celu ovu pricu je najzalosnije sto macka te stepenice uopste nije nijednom koristila ,
a njen lagodni zivot se nimalo nije promenio , a vlasnike je samo bacilo u trosak i cimanje .

Ja stvarno jesam za max. zastitu i brigu o zivotinjama ,ali bre ovo je preterivanje i bolest .


Viva lollapalooza
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 10:02 - pre 166 meseci
E daj boze da svi postanu tako bolesni pa da se njihova drustva umesto rezolucijama i ognjistima bave takvim vrhunskim zgubidanstvom kao sto je pravljenje stepenica za macke. Samo od toga nema nista zato sto boga nema pa ne moze to da da, a ovi dvonozni nikad sami nece do toga da dodju zato sto su stoka.
Citat:
Count Zero: Pa ne znam baš da li je tako uvek lakše.
Evo npr. sapleteš se na ulici i slomiš se - meni je lakše da samo prođem i nastavim svojim putem.
Naravno, neću to učiniti, ne brini ;)

To to sad govoris na osnovu emocija. Nije vazno sta je tebi lakse nego sta je bolje za drustvo. Taj sto se sapleo pa se slomio verovatno uopste nije vazan za drustvo. Nije vazno ko je, ti, ja, nema to veze. Ne kazem da ne treba da mu pomognes, i ja sam zvao hitnu pomoc kad vidim tako nesto, recimo nekoga udare kola ili nesto, ali ne zato sto saosecam sa povredjenim, bas me briga za njega, nego zato sto to tako treba. Zasto bih ja saosecao sa nekim koga uopste ne poznajem? To nije normalno. Ali je normalno da pozoves hitnu pomoc cija je svrha da pomaze takvima. Ne zbog emocija nego zato sto je drustvo doslo do tog stepena razvoja da ima sluzbu koja pomaze povredjenima i to. Neka druga drustva bi takvog samo ostavila i nikoga ne bi bilo briga niti bi se pa neki gubitak po drustvo osetio.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 27.08.2010. u 11:13 GMT+1]
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 10:16 - pre 166 meseci
@deerbeer

bojim se da je ta prica kao i ona od pre par nedelja sa neke druge teme, gde je neko isto cuo kako je lik u DE stajao sa svojim komsijom koji je bacio zvaku ili pljugu na put, pa je ovaj prvi zvao muriju kad je dosao kuci i ona mu napisala odma' kaznu kad je stigla.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 10:22 - pre 166 meseci
@lesli
Meni jeste zgubidanjenje jer nije imalo nikakvog efekta , procitaj ceo post .
Bolje umesto takvog izivljavanja nad vlasnicima , da su napravili hotele za kucne ljubimce
gde bi ih ostavljao kad krenes na odmor , ili kad si odsutan nekoliko dana , i da ima neko ko ce da brine o njima da ih seta itd ..
Pa cu onda da ostavim pare tom hotelu/motelu da im naprave stepenice , pa ako treba i dzakuzi za macke i pse .
Primecujes razliku ?

@Isak666
Nisam cuo , pricao sam pre 5 dana sa devojkom koja zivi tamo ..
Ako su lagali mene i ja lazem vas .... verujte ne verujte ..
mada za svajcarsku me uopste ne cudi .







Viva lollapalooza
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 20:16 - pre 166 meseci
Odem ti ja u policiju da vidim nesto oko pasosa, i jedan pre mene, kaze mu ovaj sto radi tamo da stavi desni kaziprst na skener, a ovaj se prvo vrti i snebiva a onda stavlja na skener desni srednji prst. A obukao neku koznu jaknetinu, pod rukom kaciga koja ko zna koliko kosta, napolju neka motorcina... I ja za takve treba da imam "empatiju". Ako nemam ja sam psihopata ili nesto slicno, sta znam, sociopata, a oni su drugovi clanovi drustva obicni. Idi begaj. Nemoj b'e da ste neozbiljni, sad je era vodolije pocela, doba razuma. Nema od te vase empatije nista. To je stetno.
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 21:54 - pre 166 meseci
Ma ko je rekao da treba da emaptišeš džibere??
To je ko u onoj temi što je otpočeo lik koji je kupovao slušalice ispred buvljaka - da l' da budeš kulturan ili jok. Ako je džiber, nema šta tu... U stvari, možeš da ga žališ.

Citat:
Ne zbog emocija nego zato sto je drustvo doslo do tog stepena razvoja da ima sluzbu koja pomaze povredjenima i to.

Nije se to stvorilo tek tako, samo od sebe, ničim izazvano. Mora da postoji neka svest, a ta svest je itekako povezana sa emotivnim: saosećanje, želja da se pomogne itd, koja je institucionalizovana.

Evo ti ga "tvoj" Dr House: cinik do koske, ali ipak spašava živote bolje nego iko. Šta su njegovi motivi: da se dokaže, da opravda postojanje na Zemlji?? Ima valjda još nešto.

Mislim jbg, ako human == slab, onda do klinca, nek' bude.

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 22:06 - pre 166 meseci
Citat:
Count Zero: Evo ti ga "tvoj" Dr House: cinik do koske, ali ipak spašava živote bolje nego iko. Šta su njegovi motivi: da se dokaže, da opravda postojanje na Zemlji?? Ima valjda još nešto.
Ima, da resi zagonetku. A to radi zbog sebe, ne zbog drustva. Isto kao sto su Tesla, Galilej, Njutn, Ajnstajn, Gandi, Janko, Stanko, pa cak i Isus sve radili zbog sebe a ne zbog nekakvog "drustva" i empatije koju imaju za clanove tog drustva. Nemoj si i ti ti neozbiljan. Ko je od tih genija ikad radio bilo sta zbog dobrobiti covecanstva? Niko nikad nego su sve sto rade radili zbog sebe. Kad bi "covecanstvo" to konacno ukapiralo, i kad bi svi poceli tako da se ponasaju kao ovi, sto kaze onaj "kad ne bi vise zakucavali tipove za drvo zato sto su rekli da za promenu ne bi bilo lose da ljudi budu pristojni jedni prima drugima" ne zato sto vole ljude nego zato sto je tako lakse, tad bi bila banja. Samo sto nema od toga nista. Smetaju im emocije. Rek'o Buda a kopirao Diogen ;-)

P.S. Ekstra sto su Hausa sve izvestacili od kad je "izlecen".
 
+1

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 22:13 - pre 166 meseci
Čekaj malo, Lesli..
Citat:
Nije vazno sta je tebi lakse nego sta je bolje za drustvo.


Citat:
A to radi zbog sebe, ne zbog drustva.


E, 'aj sad - je l' radiš "ispravno" (hajde da ne relativizujemo, valjda je jasno šta je to "ispravno", bar ovde) zbog društva ili zbog sebe???
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Psu odsečena glava27.08.2010. u 22:19 - pre 166 meseci
Pa normalno da je zbog sebe. Pomenuo si padanje i pomoc onome ko padne, pa je pocelo od toga, pa ako vec postoji ta hitna pomoc za one koji padnu, valjda treba ta hitna pomoc da radi svoj posao, a ne da postoji samo deklarativno. Ko padne i polomi se - dolazi hitna pomoc da ga zbrine. Ko vidi da je neko pao zove hitnu pomoc. I to je to. Nema to veze da li neko saoseca sa ovim koji je pao ili ne saoseca. Sta ima da se pravi nauka od toga.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Psu odsečena glava28.08.2010. u 00:06 - pre 166 meseci
Društvo bez empatije je bolesno društvo, i u njemu ti ne zoveš hitnu pomoć za nekog drugog jer te baš boli uvce za tog nekog (sem ako si primoran nekim zakonima i velikim bratom koji budno motri svaki tvoj pokret i posle deli pravdu po svojim šablonima).

U takvom društvu ne svedočiš na sudu u korist napadnutog, već govoriš da ništa nisi video. U takvom društvu ne zoveš miliciju kada vidiš silovanje na ulici, već stojiš na stanici i nastavljaš da čekaš autobus sa nekoliko drugih ljudi koji se isto ponašaju kao ti (istinit slučaj, ako je verovati medijima, ne sećam se gde se desio).

To je upravo ono društvo o kome sam pričao. E, to je bolesno društvo a bolest napreduje.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Psu odsečena glava28.08.2010. u 09:08 - pre 166 meseci
A posto zivis u tom istom drustvu onda si direktno zainteresovan da neko zove hitnu pomoc kad se ti slomis, i da drugi ljudi zovu policiju kad tebe neko siluje ili napada na ulici i da isti ti ljudi svjedoce na sudu u korist istine.

Znaci u krajnjoj slucaju, opet to sve radis zbog sebe, zato sto treba da zivis u istom tom drustvu. Da bi radio te stvari i ponasao se na takav nacin ne treba uopste da budes "human" i "empatican". Dovoljno je da budes sebican, logican i razuman.

Ako neko pljacka komsijinu kucu normalno je da pozoves policiju ili pokusas da sprecis pljacku zato sto se to tice i tebe. Naravno, uvijek ima debila koji ne mogu da uoce vezu izmedju sprecavanja pljacke komsijine kuce i njihovih licnih interesa. Ali to je vec druga prica.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Psu odsečena glava28.08.2010. u 17:15 - pre 166 meseci
Po pitanju obijanja kuće sebičnost ti može reći da je dobro da obijač bude uhapšen da ne bi kasnije obio i tvoju kuću. Međutim, po pitanju toga da je neko izlomljen negde na ulici, sebičnost ti neće reći da ti trebaš da zoveš hitnu pomoć samo da bi neko drugi kasnije zvao hitnu pomoć ako ti budeš izlomljen. To ti može reći samo empatija.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Psu odsečena glava30.08.2010. u 21:57 - pre 166 meseci
https://www.elitemadzone.org/t408490-Psu-odsecena-glava-epilog
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Psu odsečena glava
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17684 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.