Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?

elitemadzone.org :: MadZone :: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45573 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?16.10.2010. u 23:08 - pre 163 meseci
Citat:
Izvoljski: laz je da su pederi nuzno i pedofili. Ali laz je i da sam ja to rekao !

Ja sam mislio da kao sto je i pre x godina bilo neprihvatljivo da paradiraju pederi, a sada paradiraju, tako ce i za par godina biti normalno da i pedofili paradiraju. Mozda ce i ocevi sa cerkama propagirati incest. Jer sta je moral i koja je granica da nesto sto je juce bilo nemoralno danas prikazemo kao moralno ? Neko ce sad reci, ne pedofilija to nikad to je gnusno, a drugi ce reci- e pa ne mozes ti da ogranicavas moje slobode. Itd...

Vreme morala je proslo i ocekujte sve.


Teško, jer pedofilija je, ako malo bolje razmisliš, vid silovanja, pošto sa jedne strane imaš odraslu osobu, a sa druge strane dete koje nije dovoljno zrelo da samostalno odlučuje o odnosima sa dotičnom osobom; znači ne postoji obostrana saglasnost. Kod gej (i strejt, isto tako) populacije obe jedinke dobrovoljno odlučuju da stupe u međusobnu vezu. Prema tome, pedofilija je krivično delo, i to važi za sve zemlje sveta, istočno i zapadno...
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?16.10.2010. u 23:08 - pre 163 meseci
Citat:
žutokljunac: Kako biste se osećali dan posle toga? Kao pobednici ili kao poraženi?
A kako si se osećao dan posle parade? Kao pobednik ili kao poražen?
Save time... see it my way.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?16.10.2010. u 23:13 - pre 163 meseci
Citat:
Izvoljski
Vreme morala je proslo i ocekujte sve.


Vreme morala je proslo pre oko 10 000 godina.
Ta sra*a da su danas ljudi nemoralniji uvaljuj nekom drugom...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?16.10.2010. u 23:16 - pre 163 meseci
ja mislim da su se posle parade svi osecali porazeno.

Gledano sa strane Srbija je sovinisticka prema pederima i imidz zemlje je po ko zna koji put narusen. Tacno je da je drzava dozvolila odrzavanje parade, ali primarna vest u svetu je da je za to angazovala gro policajaca i da je na jednog pedera bili 300 antipedera sprimni da mu pokazu bogasvoga.

Da li ce neko snositi odgovornost zbog ove, jos jedne, bespotrebne blamaze zemlje ?
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?16.10.2010. u 23:20 - pre 163 meseci
Citat:
Vreme morala je proslo pre oko 10 000 godina.


ja kad sam bio dete pre nekih 20 godina moral je bio 5 puta jaci nego danas. Secam se kad je jedna mama rekla "slobodno vi druze razredni njega i udarite ako ne slusa, znate on raste bez oca, a od mene je jaci".

Ovo je danas nemoguca scena. Deca se ne boje nikoga i niko im nije autoritet. Bojim se. Vrlo se bojim...
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?16.10.2010. u 23:55 - pre 163 meseci
Citat:
a sa druge strane dete koje nije dovoljno zrelo da samostalno odlučuje o odnosima sa dotičnom osobom

Sve je ovo totalno ok.

Samo mene plashi mogucnost da neka skupina politicara/experata, potpomognutih od strane "interesnih grupa"/demokratski "lobiranih", sutra promeni zakonski minimum pod kojim se naka osoba smatra detetom... ili maloletnikom, tj. zakonsku definiciju. Pa onda preko noci nesto sto je bilo sankcionisano i tretirano kao poremecaj postane normalno - jer, jel'te, zakon tako kaze...

Homoseksualizam je tretiran kao mentalna bolest u Americi i to do 1973... da bi se 40 godina kasnije pravile parade ponosa, i ostro kaznjavali ljudi koju homoseksualce smatraju mentalno bolesnim. Dakle, dovoljno je da neko telo zakljuci sta jeste, a sta nije bolest/poremecaj - na glasanju udruzenja - i to je to. Posle to udje u zakon, prodju desetine godina... i sve je OK.

Citat:
In 1973, the weight of empirical data, coupled with changing social norms and the development of a politically active gay community in the United States, led the Board of Directors of the American Psychiatric Association to remove homosexuality from the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM). Some psychiatrists who fiercely opposed their action subsequently circulated a petition calling for a vote on the issue by the Association's membership. That vote was held in 1974, and the Board's decision was ratified.


http://psychology.ucdavis.edu/.../html/facts_mental_health.html

Samo se nadam da ce se za pedofiliju uvek dobijati drakonske kazne.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?16.10.2010. u 23:57 - pre 163 meseci
Citat:
a1200:Homoseksualizam je tretiran kao mentalna bolest u Americi i to do 1973... da bi se 40 godina kasnije pravile parade ponosa, i ostro kaznjavali ljudi koju homoseksualce smatraju mentalno bolesnim.


I jel ih ugrozava to sto prave parade?
I da li zbog toga manje ljudi zna da raspozna americku zastavu?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 00:02 - pre 163 meseci
Moj post nema funkciju da od gay-eva pravi bolesnike, nego ilustruje kako je ta materija veoma promenjiva, u relativno kratkom istorijskom periodu. Samim tim, povlaci se pitanje ko i kako sutra moze da promeni medicinsku i zakonsku praksu koja je vazila stotinama godina i uvede ili olabavi zakonske norme za recimo pedofiliju... to je nesto sto je realno, moguce i porazavajuce. Recimo, donese se zakon da posle 14 ili 12 godine devojke mogu da imaju slobodnu vezu i ne smatraju se maloletnicama.... pa se za 10 godina taj minimum spusti na 10 godina itd... a zasnovan na empirijskim cinjenicama da populacija u tim uzrastima ionako stupa u odnose, da ranije "psiholoski sazreva" itd. - tj. vec ce se naci neko expertsko objasnjenje, glasati na skupstini udruzenja...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 17.10.2010. u 01:16 GMT+1]
 
0

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
212.178.238.*



+68 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 00:10 - pre 163 meseci
Citat:
3way
Citat:
a1200:Homoseksualizam je tretiran kao mentalna bolest u Americi i to do 1973... da bi se 40 godina kasnije pravile parade ponosa, i ostro kaznjavali ljudi koju homoseksualce smatraju mentalno bolesnim.

I jel ih ugrozava to sto prave parade?
I da li zbog toga manje ljudi zna da raspozna americku zastavu?

Mentalni bolesnici ne bi trebalo da se nalaze van psihijatrijskih ustanova.
Ništa ja ne potpisujem...!
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 00:22 - pre 163 meseci
Citat:
geniuxx: Mentalni bolesnici ne bi trebalo da se nalaze van psihijatrijskih ustanova.


Mentalni bolesnici?
Na koji nacin gej osoba ugrozava normalno funkcionisanje drustva?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 00:25 - pre 163 meseci
@Izvoljski
Ih... autoriteti... pre neku godinu, onaj mazgov zviznuo profesorku tako da se tri sprata kotrljala stepeništem.

Ono, kad sam ja bio u školi, ako neko baci petardu u okviru školskog kruga, proglase ga za državnog neprijatelja №1 i zviznu mu jedno 2 ukora, uz bičevanje, pride.

Da neko pomisli da ne ustane kad ulazi profesor - Bože sačuvaj! Danas, kad ulazi profesor, bude srećan ako ga neko ne spizdi ciglom u glavu. I to u osnovnoj školi. Nabadanja i prangijanje da ne pominjemo. To je već dnevni ritual.

Sve je bre otišlo dođavola...

Pozdrav
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 00:41 - pre 163 meseci
Citat:
I jel ih ugrozava to sto prave parade?
I da li zbog toga manje ljudi zna da raspozna americku zastavu?


ne, Amerika nece propasti zbog pedera. ALI

gej parada je isto sto i parada neodgovornih menadzera koji su unistili ekonomiju Amerike. U osnovi, u korenu svega je nemoral i njegovo promovisanje kao normalnog, a to dalje povlaci i sve ostalo, gramzivost, neosecanje za bliznjeg, nemilosrdnost i dr. I neodgovornost.

Mislim da film Wallstreet govori o tome.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 00:54 - pre 163 meseci
Citat:
u korenu svega je nemoral i njegovo promovisanje kao normalnog

U korenu svega je jaka teznja nekih jedinki da se mesaju u zivote drugih,
obicno tesno povezana sa nedostatkom ili neispunjenoscu svog zivota, odnosno nezadovoljstvom istim.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 00:57 - pre 163 meseci
Citat:
Izvoljski: ne, Amerika nece propasti zbog pedera. ALI

gej parada je isto sto i parada neodgovornih menadzera koji su unistili ekonomiju Amerike.


vatafak?

Citat:
Izvoljski
U osnovi, u korenu svega je nemoral i njegovo promovisanje kao normalnog, a t...

Znas kako...gledajuci tih par gejeva sto ih znam...njima dajem manje sanse da me izjeb* za nesto nego gomili hetero koje znam....
U stvari, moral/nemoral nema veze sa gej/negej ili sa paradiranjem, to je totalno druga stvar....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 09:16 - pre 163 meseci
Citat:
Izvoljski: laz je da su pederi nuzno i pedofili. Ali laz je i da sam ja to rekao !

Ja sam mislio da kao sto je i pre x godina bilo neprihvatljivo da paradiraju pederi, a sada paradiraju, tako ce i za par godina biti normalno da i pedofili paradiraju. Mozda ce i ocevi sa cerkama propagirati incest. Jer sta je moral i koja je granica da nesto sto je juce bilo nemoralno danas prikazemo kao moralno ? Neko ce sad reci, ne pedofilija to nikad to je gnusno, a drugi ce reci- e pa ne mozes ti da ogranicavas moje slobode. Itd...

Vreme morala je proslo i ocekujte sve.



Kakve imaju veze pedofilija i homoseksualnost. Pedofilija je krivično delo silovanja i ono je još gnusnije zbog toga što se vrši nad onima koji ne mogu da se brane. Homoseksualnost je seksualna orijentacija i sama ne podrazumeva sklonost ka bilo kakvom vidu kriminala.
Evo na primer u Švajcarskoj su žene dobile pravo glasa tek 1971. godine, a do tada se smatralo da je nemoralno da žene imaju toliku slobodu da glasaju. Da li se na osnovu toga može reći da ako se ženama zakonski dozvoli da glasaju, onda će i pedofili tražiti da im se ozakoni da siluju decu?

Nego ja bi se brinem za mnogo realniju pretnju. Ako je danas u Srbiji normalno da čopori bez bilo kakvog povoda napadaju gej paradu, na pravdi nekih "božijih" zakona, postoji mogućnost da će takvi kada sutra dođu na vlast krenuti da ukidaju darvinovu teoriju, računare po školama, pravo ženama da glasaju i uvesti kazne za prestupnike po uzoru na avganistanske talibane.
 
0

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 10:06 - pre 163 meseci
@StORM48: ...Sve je bre otišlo dođavola...

Zloupotreba ljudskih prava, u ovom slučaju prava deteta. Većina profesora dobija ospice kada se pomenu dečja prava.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 10:31 - pre 163 meseci
Homoseksualnost ne samo da je bolest nego je i totalno neprihvatljivo drustveno ponasanje (kao i huliganizam) i zbog toga ga ne treba promovisati. Zamislimo sada da smo svi homoseksualci. Ovaj nas svet bi izumro i sta bi onda bilo ?

Meni je zanimljivo kad se prica o ljudskim slobodama onda obicno se nacinju samo ono teme koje su vekovima vazile u medjuljudskim odnosima. Pa ako je sloboda zasto onda placam porez, idem u vojsku, postujem zakone ? Zar nije sloboda da covek moze da radi STA GOD HOCE ?

Ako je sloboda zasto onda huligan ne moze da razbije grad ili lopov da opljacka banku ili da i pedofil paradira ? Znaci ili cemo biti normalni ljudi i jasno i glasno razluciti sta je normalno, a sta ne ili ce se svako malo javljati grupe izopacenjaka da bi ispunille svoje hirove ?


 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 10:50 - pre 163 meseci
@ Ivan Dimkovic:

napisao si na prosloj strani
Citat:
Sve i da Rusi imaju najmanji interes da ulaze u savez sa Srbima, za sta ne postoji nikakva indicija (stavise, postoje indicije da bas ne zele - da su zeleli, to bi izveli 1999-te)


je l' si to mislio figurativno ili smo im se stvarno nudili? ne znam nista o tome, aj mi pojasni, plz...


@Izvoljski:
ne brini se ti za nas svet i populaciju. sve i da im se dozvole svaki dan gej parade i da se ustavom zabrani biti strejt, bilo bi strejtera i trudnica samo tako...
ako gledamo globalno, u interesu ljudske rase i jeste da se malo manje hebemo, planeta je prenaseljena...
 
0

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 10:55 - pre 163 meseci
Za bolje razumevanje ( šta je normalno, šta nije, normalno je ono što ne bi trebalo ):
http://www.pecat.co.rs/2010/10...anje-novog-seksualnog-poretka/
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?17.10.2010. u 10:57 - pre 163 meseci
Citat:
je l' si to mislio figurativno ili smo im se stvarno nudili? [Rusima] ne znam nista o tome, aj mi pojasni, plz...

Hint: Savez Rusija-Belorusija-Jugoslavija
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45573 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.