Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)

elitemadzone.org :: MadZone :: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14670 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 00:26 - pre 165 meseci
Da li ste ste problali novu gradsku železnicu koja je počela sa radom ovog meseca?
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 00:40 - pre 165 meseci
nisam.
jel treba?
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 00:57 - pre 165 meseci
Ne mora, samo želim da vidim kakva su iskustva, ukoliko ih ima :D

Evo informacija za one koji ne znaju. Železnica saobraća na 15 minuta u špicevima i dobra je alternativa za one koji žive, a rade preko reke, naranvno ukoliko im tasa odgovara. Trenutno je vožnja potpuno besplatna, a kasnije će važiti GSP karta i markica.



Vozovi ne kasne, ni minut, bar je tako bilo kada sam ja išao, pa ne znam možda sam bio srećnik da tako bude. Evo izneću moje iskustvo, dakle, stanica Novi Beograd - bolnica Dragiše Mišovića za 12min (kada sam izašao iz stanice Beograd Centar čekao me je minibus koji vozi do okretnice ispred Pinka).
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 01:06 - pre 165 meseci
Kad ce da dodje Tadic da otvori to?
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 01:11 - pre 165 meseci
Evo i malo sličica




Vukov spomenik






Karađorđev park


Stanica prokop






Jedina moja zamerka je što je stanica Novi Beograd u jako lošem stanju, a takođe i GSP linije bi mogli malo bolje da organizuju!
Prema njihovim rečima do nove godine trasa bi trebalo da se produži do Zemuna, a kasnije i do Batajnice i Krnjače, sa istim intervalom.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 01:53 - pre 165 meseci
Hmmm, a šta je to tačno NOVO oko ovog voza? Mislim, pre jedno 10+ godina ja sam se kući vraćao sa predavanja istim ovim vozom od Vuka nazad na NBG.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 06:38 - pre 165 meseci
I ja to htedoh da pitam. Prema slikama, izgleda da su okrečili.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.36.broadband2.iol.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 07:14 - pre 165 meseci
Po slikama izgleda da Beograd ima bolji sistem metroa od pola evrope :) Sta ti je marketing :)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 07:33 - pre 165 meseci
Zato su tolike gužve.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 08:01 - pre 165 meseci
Jel to otvoreno isto kao i ovaj novi most kod Sremske Race?

Oni ga otvorise pre nedelju dana a ja bio pre neki dan i taj novi deo zatvoren. Vozi se starim :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 08:08 - pre 165 meseci
Citat:
marko37: Hmmm, a šta je to tačno NOVO oko ovog voza? Mislim, pre jedno 10+ godina ja sam se kući vraćao sa predavanja istim ovim vozom od Vuka nazad na NBG.

"Novo" je sledeće:
U međuvremenu, dakle, poosle onog vremena kad si se ti vraćao sa predavanja, Beovoz se srozao do najnižih grana. Čak i niže nego što se srozala "Železnica Srbije" (ako je to ikako moguće). Upropaštavanje Beovoz-a je počelo kašnjenjem polazaka, koje se vremenom pretvorilo u izbacivanje polazaka. Tako se, umesto dvadesetak polazaka došlo do cifre od oko dva polazaka dnevno, neredovno i uz kašnjenja. Takav Beovoz nikome ne može da služi kao redovni dnevni transport.

Promenom zakonske regulative, "Železnice Srbije" više nemaju monopol nad železničkim transportom u Srbiji, pa je sadašnja Bgd vladajuća struktura je rešila da organizuje Beovoz na potpuno drugačijim osnovama. Kao posebnu firmu, koja koristi infrastrukuturu železnice a vozi za svoj groš. (Inače "Železnice Srbije" se deli na dva dela: infrastruktura i transport). Time su se stekli neophodni uslovi da Beovozom bar teoretski može da se upravlja van raspadujućeg i umirućeg sistema, dinosaurusa, "ŽS".

Dakle, "Šta je NOVO". Pa ništa. Sve je isto. Iste linije. Za početak, zapravo samo jedna linija. Isti vozovi, malo oprani, remontovani. I - osigurani neophodni uslovi da može da potraje ovako: čisto, uredno, na vreme i bez kašnjenja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
*.mediaworksit.net.



+3 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 08:13 - pre 165 meseci
Ja isprobao, i za sada je odlično, smao tako i da ostane. Veliki plus je i što će važiti karte i markice iz GSP-a, a do 1.10. je besplatno.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 08:33 - pre 165 meseci
Vozovima nista ne fali , samo da su cisti ,uredni i da redovno idu ..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 09:08 - pre 165 meseci
Citat:
Java Beograd: Kao posebnu firmu, koja koristi infrastrukuturu železnice a vozi za svoj groš.

Da li to znači da se usložnjava kontrola prolaska vozova, pošto se, jelte, ista pruga koristi i za međugradski saobraćaj? Mene ta činjenica nikako ne bi ohrabrila da sednem u te vozove.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 09:55 - pre 165 meseci
Ja koliko znam ceo taj deo pruge koji koristi bg voz je dvokolosecni tako da su koloseci jednosmerni i nema sacekivanja. Realno postoji opcija da to sljaka lepo, problem je bio iza tosinog bunara i iza pancevackog mosta zbog cega je beovoz funkcionisao ocajno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MiloschK
informbiromatiker
Zuerich

Član broj: 251073
Poruke: 8
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 10:26 - pre 165 meseci
Kao prvo sada su u Srpskoj izbori, pa hajde da se nesto otvori da se dobije neki pojen, a sto posle ne radi nema veze.
Kao drugo dzaba vama metro kada nema kulture, to ce sve za dva dana biti iskrabano i prljavo.
Jos dok sam ziveo u BG sve mi je to bilo ok, ali preko jedne stvari nikako da predjem da vozaci autobusa prolaze
kroz crveno, pa to jos nigde nisam video.

[obirsan flame]
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 10:44 - pre 165 meseci
Novo je to što je grad sada uzeo pod svoje ruke. Detaljni remont 9 elektromotornih vozova je finansirao grad, za uzvrat ŽS je trebala da sanira prugu od Novog Beograda do Zemuna, za početak, međutim to nije urađeno, pa je u saobraćaj puštena linija samo do Novog Beograd i trenutno voze 4+1 grarnitura, dok ostatak radi u Beovozu. Zbog toga je ŽS potpisala ugovor sa gradom da BG:Voz ima najveći prioritet (viši i od međunarodnih vozova koji tuda prolaze) i da za svakih 2-3minuta zakašnjenja plaća ogromne penale gradu, pa trenutno su vozovi veoma tačni, što je retkost u Srbiji.
Beovoz nikada nije išao na 15min i nije prevashodno bio namenjen gradskom prevozu, već međugradskom, za razliku od BG:Voza koji treba da funkcioniše kao gradska železnica. Velika sredstva su uložena u projekat, videćemo da li će to biti opravdano, s obzirom da još uvek veliki broj građana ne zna da postoji ovakav vid prevoza.

P.S. linija je otvorena 1. septembra bez prisustva državnih zvaničnika

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 08.09.2010. u 12:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

angelico2
student, Pravni fakultet, Beograd

Član broj: 265185
Poruke: 1
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+6 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 12:04 - pre 165 meseci
Ajde , nadam se da će da zaživi.

Bilo mi smešno... pričam sa kolegom sa faxa, inače rođeni beograđanin : e mogli bi malo da se provozamo? ... Na šta mi mrtav ladan odgovara : "Nemam sad 3-4 sata vremena da blejim i čekam voz...."


Nadam se da mu izjava neće biti proročka :D, da mesec dana radi kako treba, a posle ihaj haj kuda koji mili moji.
Tout cela ne vaut pas le poison qui découle, De tes yeux, de tes yeux verts, Lacs où mon âme tremble et se voit à l'envers...Mes songes viennent en foule, Pour se désaltérer à ces gouffres amers.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 20:54 - pre 165 meseci
Citat:
mmix: Ja koliko znam ceo taj deo pruge koji koristi bg voz je dvokolosecni tako da su koloseci jednosmerni i nema sacekivanja. Realno postoji opcija da to sljaka lepo, problem je bio iza tosinog bunara i iza pancevackog mosta zbog cega je beovoz funkcionisao ocajno.


Ne znam zasto iza Tosinog Bunara kad je sve do Bataje pruga dvokolosecna (mozda i dalje)...
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)08.09.2010. u 21:22 - pre 165 meseci
Jeste dvokolosečna, ali zbog stanja pruge, skretnica i ulivnica uvedene su lagane vožnje ispod 20km/h, pa je takt praktično neodrživ.

No, evo sada na Studio B javiše da je neko pokušao da zapali jedan voz paleći tapacir sedišta i da su neke garniture već ižvrljane grafitima . Ipak možda to nije za nas
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: BG:Voz - gradska železnica (beogradski metro)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14670 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.