Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brzo betoniranje, brzovezujuci cement

elitemadzone.org :: TechZone :: Brzo betoniranje, brzovezujuci cement

[ Pregleda: 5382 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Brzo betoniranje, brzovezujuci cement11.09.2010. u 20:23 - pre 165 meseci
Ima li neko iskustvo sa nabavkom i radom sa Izolit RAPIDCEM?

U jednom WC-u je solja pukla odavno (vise od 15 godina) ali je udarac bio nekako tacno u centar, pa se jos nije raspala, niti curi. Znamo da je to opasno ali do sada nismo imali mogucnosti da je menjamo jer nije problem u samoj solji, nego u betonu (kosuljici iznad ploce) ispod nje. On je "tvrd" kao meksi sir, pa nam preti opasnost da necemo imati za sta solju da zasrafimo.

Jednom ranije sam razmisljao o nekom brzovezujucem cementu, da li to postoji i kako se sa njim radi, pa sam zaboravio na tu ideju ali mi sada dolazi majstor u ponedeljak da radi nesto drugo oko vode pa bi mogao i ovu solju da mi zameni, zato pitam ovde.

Zasto brzo betoniranje - zato sto zbog raznih okolnosti solja treba komplet da se skine i montira nova u roku od 1 dan, nema sansi za vise, a da to ne izazove vece troskove (boravak u hotelu, kod rodjaka, trte, mrte).

Trazio sam na Internetu malo i nasao ovo gore navedeno, sto je proizvod domace firme i trebalo bi da ima da se kupi po gradu (farbare?). Ako je istina sto pise u prospektu, da vezuje za 3 - 15 minuta i da nakon 90 minuta postize znacajnu tvrdocu, onda bi mi to bilo idealno. Mastor dodje ujutru, skine solju, istemuje recimo 8 plocica, tacno ispod solje, u taj prostor nalije beton sa dodatkom ovog ubrzivaca, lepo poravna sa plocicama (estetika mi uopste nije vazna, ne moraju posebno da se dodaju plocice) i ode na dorucak. Posle 2 sata bi vec mogao da obelezi rupe za tiplove i da ih izbusi i priblizno 3 sata nakon betoniranja mogao bi da usrafi solju na svoje mesto. Nakon 6 - 7 sati, solja bi ves smela da se koristi.

Ako neko ima iskustva sa slicnim poslom, molim za informaciju!


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Brzo betoniranje, brzovezujuci cement11.09.2010. u 22:51 - pre 165 meseci
Ako imas plocu ispod kosuljice, majstor moze da izbusi dublje rupe i da nabije tiplove u samu plocu.
Jedini problem moze da bude sam oblik WC solje pa da ne mozes da stavi proizvoljnu duzinu srafa bez da malo vise ukosi rupu.
Najbolje je da pozoves majstora i da ga lepo pitas ako moze da ti montira na postojece stanje a ako moze, dalje nije tvoja briga, on je placen za to.

Ovo ti je mnogo jednostavnije resenje nego da petljas sa odlepljivanjem - lepljenjem plocica.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Brzo betoniranje, brzovezujuci cement11.09.2010. u 23:13 - pre 165 meseci
Nisam dobro napisao - ja bih da se istemuje i ona nikakva kosuljica ispod plocica i da se cela rupa zalije novim betonom. To bi vec bilo dosta crvsto da drzi solju a bilo bi i generalno cvrsce. Ispod jednog kauca deo parketa upao u kosuljicu, nekoliko dascica jednostavno potonulo za nekih 7 - 8 mm, u kujni nekome nesto palo na pod (stolica, neka kanta?) i tu isto tako kosuljica "ulubljena"! Ma, zivo s....e.

Pripremio sam kanal u kosuljici kojim ce se cev za toplu vodu dovesti bas u taj WC. Stemovanje ide tempom 3 - 5 minuta metar kanala, elektropneumatskom masinom, jednom rukom!

Znam da moze i ta varijanta sa duzim srafovima, ali ne bih to. Ne dopada mi se da busim plocu u zajednickoj zgradi (12 spratova), moze da se naidje i na armaturu i svasta, a kosuljica i dalje ostaje bedna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Brzo betoniranje, brzovezujuci cement

[ Pregleda: 5382 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.