Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 967084 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...11.03.2013. u 10:33 - pre 136 meseci
Mile sve je tako , godinama se tu ponešto kozmetički mjenja ali i dalje se koriste stare šeme . Koliko je kila ovaj EAW vjerovatno ispod 150kg nije kako ga nosati po rentalu .
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...11.03.2013. u 10:37 - pre 136 meseci
Evo sad našao na netu EAW BH882 167kg !!! ovo je smrt za nosanje po renti i wsx je težak iako je jedna 18" .
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...11.03.2013. u 14:58 - pre 136 meseci
Tezak i veliki ne prolazi kroz vrata, ali je on ipak za fixne instalacije, ako bi se podelio na pola vec bi bio upotrebljiv s obziom da ima pravilno razvijanje levka najbolji zvuk i najvecu efikasnost. Mozda trgovci i proizvodjaci forsiraju nesto drugo ali ovde vazi zakon fizike nema 'Japanskog' kanistera od 5l ali ovolicki :)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...11.03.2013. u 19:26 - pre 136 meseci
Martin WSX je jos vise nepotrebno isao u cik cak sa razvijanjem horne umesto da je logicno savije oko komore kao da su zeleli da budu originalni po svaku cenu :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.03.2013. u 09:13 - pre 136 meseci
Mile sad kad si rekao da su željeli da budu orginalni sjetio sam se engleskih česmi jedna za toplu vodu druga za hladnu pa ti miksaj vodu za umivanje u umivaoniku .
Supruga je čitala o razvoju evrope od srednjeg vjeka i prema ovamo životu ljudi koji su stanovali u hladnim kamenim dvorcima u kojima se nije moglo živjeti od smrada pa su imali po dva dvorca i više pa bi u jednom živjeli neko vrijeme dok se ne nakupi smeća i kanalizacije za čišćenje pa bi selili u drugi dok bi sluge čistile dvorac oni bi živjeli u drugom i tako stalno . U svim zemljama je bilo tako u evropi . Nevezano za razglase ali vezano sa tim da nam neko postavlja audio standarde ko je do nedavno koristio kao anesteziju drvanu palicu sa kojom bi onesvjestio pacijenta za amputaciju ili slično .
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.03.2013. u 09:32 - pre 136 meseci
Evo ja sam na brzinu skicirao ovu hornu H18 koja ima najmanje iste ako ne i bolje karakteristike od WSX, ista duzina horne ista zapremina komore, isti ulaz i pocetak razvijanja horne... ali su svi uglovi lomljenja horne blazi + daleko jednostavnija konstrukcija. Kad bi sad morao da radim horne sigurno ne bi radio originalni WSX nego H18. Isto vazi i za WLX mada je on jednostavniji i uglovi lomljenja su dobri ali je levak kratak.
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.03.2013. u 09:50 - pre 136 meseci
Postoji jos jedna stvar u vezi dimenzija i duzine levka, ako se na bocnom preseku H18 produzi donja stranica za metar (sto predstavlja pod) onda se vidi da u stvari pravi izlaz levka je vrh kutije i pod na metar od kutije tako da i ravni deo na vrhu prednje ploce ucestvuje u levku. Dakle nepotrebno je komplikovati sa jos jednom malom kosinom i dodatnim uglovima kao na WSX kad je sa donje strane ravan pod.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.03.2013. u 23:21 - pre 136 meseci
Apex, odlican posao! Dizajn je OK, i ne previse komplikovan za gradnju. Za koji drajver je projektova ova horna, sta kaze Hornesp za ovu hornu, da li si radio neke simulacije?

A sa druge strane WSX koliko god bio komplikovan, vredi truda, jako zahvalna kutija! WLX takodje. Ko je imao priliku da cuje te kutije, zna o cemu pricam.
Takodje sam imao priliku da cujem i neke klonove EAW BH882, 4 komada je montirano u jednom klubu u Hrvatskoj, u Poreču. Samo joj ime dosta govori, Berta... Berta (debela berta) je inace top - haubica sa kojom su svabe u drugom svetskom ratu pravile picvajz po Parizu itd. Onda vam je jasno kakva je moc te bas kutije!

Ima jos jedna jako zanimljiva horna, o njoj sam pisao nesto ranije. Cak sam ih i pravio za svoje potrebe. U pitanju je Lab Horn, kutija sa dve dvanestice (Eminence LAB12).
Lab Horn je sub koji svira jako nisko, grupisanjem se dobija neverovatan potisak. Po meni kutija koja ispucava najbolji ton, kristalni bas koji izlazi iz ove horne je za respekt!!




[Ovu poruku je menjao promax dana 13.03.2013. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.03.2013. u 00:46 - pre 136 meseci
Kutija koju sam skicirao za B&C 18TBX100 je istih karakteristika kao WSX samo sam na logicniji i jednostavniji nacin ravijao hornu. WSX i WLX su odlicne kutije ja sam ponudio moju verziju koja bi trebala da bude jednostavna za samogradnju i mozda to lepo izgleda ali mi se ne svidja cik-cak lomljenje horne, ako je vec neizvodljivo fizicki razviti hornu u pravcu onda je savijanje oko komore basa najmanji kompromis. Evo kako je B&C napravio hornu :)
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao APEXaudio dana 13.03.2013. u 02:03 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bane_stnk
none
none

Član broj: 313048
Poruke: 1
176.108.39.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.03.2013. u 11:16 - pre 136 meseci
Citat:
promax:
Da malo svezimo temu! :) Nista ne pisete, ne radite....ajde bre, malo se aktivirajte! :)

Danas sam sklepao neke basove za jedan lokal. U lokalu vec imaju neke plasticne 8'' kutije. I ovo ce biti parateci bass za iste.

P.S Eminence Inside













Pozz - Stojke!


Pozdrav druze, nov sam na forumu, a vidim da si onomad rekao da mozes poslati nacrte i proracune za ove kutije.
Mene interesuje 15'' driver za bass pa bih te molio da mi pustis na mail ako imas nesto slicno a da kutije imaju dizajn kao navedene.

Hvala ti unapred i iskreno se nadam da mozes da mi pomognes.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.03.2013. u 13:18 - pre 136 meseci
Ovo je B&C kutija, i sve podatke i detaljne nactre imas na njihovom zvanicnom sajtu. Samo sto je ova kutija, dublja sa 40mm, iz razloga da bi bila bolje prilagodjena drajveru koji je ubacen u nju.
Koje drajvere imas, sta zelis da ubacis unutra?

 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2013. u 11:46 - pre 136 meseci
Još ćemo se dugo kilaviti sa debelim bertama , martinima i turbosaundima dok neko ne napravi sub veličine pivske gajbe a da radi kao ovo predhodno .
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2013. u 13:32 - pre 136 meseci
Citat:
oksanatalijan: Još ćemo se dugo kilaviti sa debelim bertama , martinima i turbosaundima dok neko ne napravi sub veličine pivske gajbe a da radi kao ovo predhodno .


To ce biti moguce jedino sa revolucionarno novim principom rada, sa kretnim kalemom i papirnom membranom je naravno nemoguce. Mozda neki plazma zvucnik koji vec postoji za visoke, ali da ja znam bio bi Ajnstajn E=mc2 +/-3dB :)
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2013. u 22:05 - pre 136 meseci
Da nije bilo Tesle još bi vi sklapali pojačala pored svjeće . malo šale
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.03.2013. u 19:09 - pre 136 meseci
Evo jedan interesantan nacin da se napravi subwoofer po uzoru na BOSE
http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=p_N2wK3agy0
 
Odgovor na temu

Sokrat Hasanu
Macedonia

Član broj: 119253
Poruke: 104
77.29.144.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.03.2013. u 22:31 - pre 136 meseci
Danas sam sklepao neke basove za jedan lokal. U lokalu vec imaju neke plasticne 8'' kutije. I ovo ce biti parateci bass za iste.














Pozz - Stojke!

Koji su ovi drajveri u ove nove subove ????

pozdrav

[Ovu poruku je menjao Sokrat Hasanu dana 17.03.2013. u 00:32 GMT+1]
SH
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.03.2013. u 15:28 - pre 136 meseci
Ove kutije su radjene za Eminence Kappa PRO LFA.
Ali vecina 15'' drajvera solidno radi u ovim kutijama. Sve je pod 90 stepeni sto se tice rezanja,vrlo jednostavne za samogradnju i jako zahvalne, i ne kostaju mnogo.

Pozz - Stojke!
 
Odgovor na temu

Sokrat Hasanu
Macedonia

Član broj: 119253
Poruke: 104
46.217.9.*



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...18.03.2013. u 10:36 - pre 136 meseci
Hvala promax, bas su interesne, mislim da su male dimenzije i pogodne za transport za zivu svirku kad sa njih dodzu i sateliti, ali problem je sta ja imam Eminence DELTA 15A i ove drajvere traze mnogo vecu kutiju, barem tako kaze proracun po ovi programi kao sta je WinISD.

Pozdrav
SH
 
Odgovor na temu

acika900
moj

Član broj: 313227
Poruke: 9
178.79.30.*

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...18.03.2013. u 21:13 - pre 136 meseci
Postovanje svima vidim da ste veoma vredni.
Zeleo bih ako moze neko strucan da mi da par saveta, nabavio sam neke zvucnike napravio bih kutije za njih trosistemske.
posto imam neke bas-srednjotonce od 6.5" i ove od 12" potrebni su mi jos visokotonci da li da uzmem horne ili ove klasicne visokotonce?
evo slike rade na 8 ohm



zanima me sledece koja vrsta kutije bi odgovarala ovim drajverima, jer ja kao po obicaju sto se cesto desava ne znam nista o njima nisam uspeo naci ni jedan parametar pa sobzirom da nema ne mogu proracunati litrazu i otvori za vazduh, osim o srednjotoncima da je 40w.
Ako neko moze poslati semu sa razmerama bar provizornim jer ima dosta iskusnih maistora na forumu bio bih zahvalan, kao i sa skretnicama koje mi preporucite koliko dB i MHz
Hvala puno na odgovoru

Samogradnja je izvor zivota i zelja za
vecim znanjem!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2253
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...19.03.2013. u 07:46 - pre 136 meseci
Po mom misljenju da;
1. ako vec neznas TS parametre zvucnika, razmislis o gradnji kompresionih kutija.
2. ako su kutije namijenjene za kucno slusanje, stavi visokotonce bez horne (sa njima se dobija line aray a to ti u kuci nije potrebno)
3. srednjotonce mehanicki pregradi od ostatka kutije (da neutralises uticaj membrane bas zvucnika na njih)
4. ako negdje mozes posuditi aktivnu trokanalnu skretnicu malo eksperimentises sa reznim frekvencijama (jer je lakse tako nego sa odmotavanjem namotaja i mijenjanjem kapaciteta na pasivnim skretnicama)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 967084 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.