Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CD Player se gasi kada startujem auto

elitemadzone.org :: AutoZone :: CD Player se gasi kada startujem auto

[ Pregleda: 4015 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kockar90
Miloš Živković
Srbija,Pirot

Član broj: 216652
Poruke: 93
212.178.234.*



+27 Profil

icon CD Player se gasi kada startujem auto16.09.2010. u 20:24 - pre 165 meseci
E ovako imam Blaupunkt CD Player u autu,pri startovanju motora on se gasi i posle 2-3 sekunde se automatski pali,uzrok toga je što alanser povuče jaku struju i desi se pad napona na akumulatoru te se on ugasi i upali....E sad me zanima dali moze nekako da se to poveze ili da neshto uradim da se ne gasi kad palim auto,dali postoji neko rešenje???
HVALA UNAPRED!!!
 
Odgovor na temu

Reno4
Vlada Pavlovic

Član broj: 133008
Poruke: 173
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: CD Player se gasi kada startujem auto16.09.2010. u 20:38 - pre 165 meseci
Radio i ostali uređaji u vozilu povezuju se na tzv. klemu 75, koja se isključuje preko releja tokom startovanja (anlasovanja) motora. To tako treba, iz više razloga. Ako baš hoćeš, možeš da vežeš radio na stalnu struju, ali onda ne reaguje kada izvadiš ključ, već bi morao svaki put da ga gasiš ručno.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: CD Player se gasi kada startujem auto17.09.2010. u 09:07 - pre 165 meseci
Da ti nije akumulator pri izdisaju?
Tako se i meni desavalo dok nisam kupio nov akumulator.
Sada se ne gasi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: CD Player se gasi kada startujem auto17.09.2010. u 09:17 - pre 165 meseci
Mozes da postavid DC/DC pretvarac ispred CD plejera, koji ce odrzavati napon 12V i kada na akumulatoru padne do 8V u trenucima startovanja..

Mislim da je bolje da se naviknes da su svi potrosaci iskljuceni za vreme anlasovanja, i zbog njih i zbog efikasnijeg startovanja vozila.

Poz
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: CD Player se gasi kada startujem auto17.09.2010. u 12:26 - pre 165 meseci
pokretanje motora, citaj verglanje alnasera, zatim pocetak rada altenatora i slichno
su momenti kad je najbolje sto manje potroshacha da radi ... oscilacije voltaze mogu da budu
veoma zanimljive ...
ako ne stavish neku dobru zastitu ispred uredjaja najbolje je da tako ti funkcionishe ...
mereno na raznim automobilima bilo je padova do 8v pa skokova do 20v u trenucima,
nevidi se onim jeftinim uredjajima ali kad je pro elektrichar povezao neki femsi uredjaj
vidish gornje i donje vrednosti ...
da li ima neki poseban razlog sto ti to toliko smeta ?
 
Odgovor na temu

kockar90
Miloš Živković
Srbija,Pirot

Član broj: 216652
Poruke: 93
212.178.234.*



+27 Profil

icon Re: CD Player se gasi kada startujem auto17.09.2010. u 20:23 - pre 165 meseci
Ok hvala puno svima...Pa nemam bash neki razlog,ali svaki put kad starujem auto cd. se ugasi pa opet upali te cekam po od 30s do 1min da bi opet uchitalo cd shto me stvarno nervira...ako se motam po gradu i palim-gasim auto po 7-8 puta u roku od 2h svaki put cekam da cd uchita,inache je malo stariji CD player pa zeza laser ali radi odlichno kad uchita.Nije do akumulatora star je oko 5-6 meseci Energizer od 75Ah a benzinac je tako da ne verujem da to zeza...dajte shta konkretno da radim a da ne menjam CD player???Jel ima neka shema za taj DC-DC ili kako da povezem direktno na + akumulatora,nije povezan na bravi tako da kad vratim kontakt cd i dalje radi a radi i bez kontakta???
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: CD Player se gasi kada startujem auto19.09.2010. u 10:50 - pre 165 meseci
Nisi razumeo, ne pomaze da povezujes cd "direktno" na accu, posto na akumulatoru pada napon prilikom pokretanja snaznog motora startera.
DC-dc pretvarac(recimo nekih 20-50W), povezan na accu, pa na cd, obezbedio bi konstantan napon na cd plejeru.

Ali mislim da kosta vise od novog cd plejera, a ako je bas tolika panika da se vozikas, palis i gasis kola, mucis cd i sebe, kupi MP3 plejer i uzivaj u muzici nevezano od instalacije vozila.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: CD Player se gasi kada startujem auto

[ Pregleda: 4015 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.