Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16177 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 16:21 - pre 163 meseci
Prodaja Telekoma na ovaj način (sa kompletnom infrastrukturom u paketu) je katastrofalan potez koji će nas mnogo koštati i čije posledice ćemo osećati godinama. I da, bezbednost zemlje jeste ugrožena, ali koga je još briga za to...
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 16:32 - pre 163 meseci
Citat:
ali sta ce tu da se promeni kad se proda telekom?

Neće ništa odmah... Ali država više neće imati direktnog profita od Telekoma, stoga će vrlo lako moći da rokne regulaciju bez da njihovi džepovi trpe takvu odluku. Regulacija bi trebala da dođe u vidu sređivanja last-mile-a, gde će korisnik biti vlasnik svoje linije, a ne Telekom i moći će bilo kada da se prebaci na drugog provajdera fiksne telefonije po potrebi.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 16:34 - pre 163 meseci
Citat:
Wi-Fi: Sto i nije tesko kad si monopolista. A i kad su takvi rezultati sa bolidima (rodjacima/kumovima/prijateljima, clanovima partija i razno-raznim lopovima) na celu, sta mislis kakvi bi tek bili sa pravim, odgovarajucim menadzmentom?


Naravno, profit bi bio veći, ali netreba očekivati poboljšanje usluga. Poboljšanje usluga će doneti samo konkurencija. Kapitalista koji bude većinski vlasnik će uvek gledati da pruži što manje usuga za što više para. A partijski kadrovi se i dalje zapošljavaju u privatizovanim firmama, tako da mislim da Telekom neće biti izuzetak.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 16:37 - pre 163 meseci
Citat:
kalimero 011
I da, bezbednost zemlje jeste ugrožena, ali koga je još briga za to...


Ako nista drugo, mozda to "zemlju" nauci da ne ocekuje od telekomunikacionih provajdera da joj garantuju bezbednost komunikacije, bez obzira na to u cijem su vlasnistvu ti provajderi. Oslanjati se na tako nesto je jos opasnije, jer daje laznu sigurnost.

Za to postoje neke druge mere, i valjalo bi primeniti iste uvek, bez obzira na to ko pruza samu vezu, i kompletnu kontrolu nad tim sigurnosnim merama mora imati sama drzava, a ne telco provajder.

Sto se monopola tice - osnovni problem u odrzavanju monopola je sukob interesa u drzavi, zato sto je drzava vecinski vlasnik telekomunikacionog monopoliste. Kada drzava proda svoj deo, nece imati vise direktan sukob interesa i to ce gotovo sigurno otkociti sprovodjenje zakona o deregulaciji trzista i davanje novih dozvola.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 17:43 - pre 163 meseci
Ugrožavanje bezbednosti zemlje prodajom je stvarno smešan argument. Ako neko tako razmišlja, onda bi prvo trebao pomenuti NIS.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 17:47 - pre 163 meseci
@Ivan Dimkovic
Citat:
Za to postoje neke druge mere, i valjalo bi primeniti iste uvek, bez obzira na to ko pruza samu vezu, i kompletnu kontrolu nad tim sigurnosnim merama mora imati sama drzava, a ne telco provajder.

Tako je, ali sadašnje stanje nije takvo. Ovo što postoji je građeno desetinama godina na jedan način, a sada se prodaja, još jednom da naglasim - celokupne infrastrukture, vrši preko kolena i navrat-nanos.
Citat:
Sto se monopola tice - osnovni problem u odrzavanju monopola je sukob interesa u drzavi, zato sto je drzava vecinski vlasnik telekomunikacionog monopoliste. Kada drzava proda svoj deo, nece imati vise direktan sukob interesa i to ce gotovo sigurno otkociti sprovodjenje zakona o deregulaciji trzista i davanje novih dozvola.

Kojih dozvola? Za gradnju nove infrastrukture? Šta misliš, da li se to isplati kad sa druge strane imaš monopolistu koji zna šta radi?
 
Odgovor na temu

mocnisima
Simo Petrovic
I am a traveler of both time and space,
to be where I have been
Loznica

mocnisima
Član broj: 265359
Poruke: 297
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 18:12 - pre 163 meseci
Telekom je monopolista jer mu to dozvoljava zakon i ustav ove države.Sve dok je tako, potpuno je nebitno ko je vlasnik.
Da je Telekom moj, stvari bi bile potpuno iste(ovo se šalim, bilo bi mnogo gore).Ako se zakon izmeni, kakve veze ima ko je vlasnik.
Dojče telekom je u ne tako davnoj prošlosti u svojoj zemlji bio monopolista najgore vrste.Srpski Telekom je mala maca u odnosu na njih.Šta ih sprečava da ovde nastave poslovnu politiku našeg Telekoma?
Nije mi jasno na koji način se problem monopolizma može rešiti prodajom.Time samo menjamo vlasnika sve ostalo ostaje.
Lemilicom protiv sveta!!! Electro guerrilla.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 18:52 - pre 163 meseci
^
Da, ali onda država može da menja uslove poslovanja telekomunikacionih kompanija, jer ako oslobode tržište za konkurenciju, dobiće više greenfield investicija (a to znači kupovina licenci od države, što opet znači $$$, ali i postojanje tržišne utakmice).
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 19:00 - pre 163 meseci
Po meni je potez prodaje Telekoma ocigledan dokaz nesposobnosti drzave da na drugi nacin stvore novac vec prisezu krajnjem i nepotrebnom cilju. Ali moguce da ih je i EU ucenila prodajom. Strasni faktor je cudo. Secam se da su 1999. dok je trajalo bombardovanje firme sa stranim kapitalom koje su gadjane raketama mogle da se nabroje na prste jedne ruke...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 19:17 - pre 163 meseci
Da, zanimljivo je pitanje te "bezbednosti".
Drzava koja godinama ne moze zaustaviti Cigane da svako par nedelja pokradu telekomunikacione kablove (zarad bakra) sa Brankovog mosta i tako presjeku komunikacije izmedju ministarstava sa jedne i druge strane Save se brine o nekakvoj "bezbednosti" komunikacija.

Kako bi bilo da se otvori podforum Ultra Mad Vic?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 19:20 - pre 163 meseci
Citat:
kalimero 011
Kojih dozvola? Za gradnju nove infrastrukture? Šta misliš, da li se to isplati kad sa druge strane imaš monopolistu koji zna šta radi?


To da li se isplati ili ne bih najradije ostavio samim investitorima da procenjuju. Da li bi to bila direktna konkurencija monopolisti ili nalazenje specificnih trzista za koja monopolista nije zainteresovan - to je svakako tesko proceniti, ali je isto tako tesko reci i da se to ne bi desilo.

Jedino je sigurno - dokle god je sama drzava u tom sukobu interesa, to nece biti moguce ni u teoriji, a kamo li u praksi.

Drzava jednostavno ne treba da bude telekomunikacioni provajder, niti da se bavi prodajom telekomunikacionih usluga. Uloga drzave nije da bude u sukobu interesa sa drugima koji bi to radili, vec da omoguci fer trziste koje je uslov za prosperitet.

Kada drzava nesto radi, to nesto obicno nije ni najboljeg kvaliteta a ni najnize cene. Nesto sto bi korisnici usluga Telekoma Srbija trebali jako dobro da znaju :(

Citat:

Tako je, ali sadašnje stanje nije takvo. Ovo što postoji je građeno desetinama godina na jedan način, a sada se prodaja, još jednom da naglasim - celokupne infrastrukture, vrši preko kolena i navrat-nanos.


Jos od 2005-te (a verovatno i od 2001-ve) je vise nego jasno da ce telekomunikacije biti deregulisane sto gotovo neizbezno ukljucuje i deinvestiranje drzave iz Telekoma Srbija - samo je pitanje koliko ce specijalni interesi investirani u drzavno tezgarenje u telekomunikacijama uspeti da odloze taj proces... Uspevalo im je bar 5 godina dok samo pitanje prezivljavanja nije postalo bitnije od tog tezgaranja (nestalo love).

Sve u svemu, imali su ne tako malo vremena da odrade planove za ovu mogucnost.

Takodje, ko god da kupi Telekom Srbija ta firma ce i dalje ostati srpska u smislu postovanja zakona. Preprodaja privatnih informacija ili drzavnih tajni koje Telekom prenosi ce podjednako biti nelegalna kao i ranije - a, boga mi, cini mi se i same prakticne mogucnosti... nesto sumnjam da je danas manje verovatno da neki anonimni sluzbenik Telekoma zavalja te informacije nego sto ce to biti ako mu CEO bude iz neke druge firme.

Jedno je sigurno - AKO do sada nije uradjeno nista po pitanju razgranicenja odgovornosti za sigurnosnt veza, to svakako ne bi bilo uradjeno ni sledecih 100 godina pod statusom quo... U tom slucaju je prodaja Telekoma dobra stvar i za to pitanje, jer ce u tom slucaju neko u drzavnim sluzbama konacno biti motivisan da uradi nesto po tom pitanju.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.11.2010. u 20:32 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 19:34 - pre 163 meseci
Po pitanju bezbednosti price su smesne, sve se zna, pogotovo sto mi radimo sve onako kako nam se kaze tako da se tu ni nema sta kriti.

A sto se tice prodaje, nista novo ni neuobicajeno, ide se sa rasturanjem drzave (dosad je "ekipa" dobro odradila posao) u buducnosti ce i dalje, i tu uzmicanja nema.

Bolje nece biti, pa prakticno NIKAD, samo moze gore
I to je dobro, jer smo rodjeni za takve uslove.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 19:44 - pre 163 meseci
Ne vidim zasto je prodaja telekomunikacione firme "rasturanje drzave" - bogu fala, pun svet sasvim "nerasturenih" drzava koje nemaju drzavu kao vlasnika telekomunikacionih monopola. Nista im ne 'fali, koliko vidim.

Zapravo, sto manje manevarskog prostora za zaposljavanje partijskih srafica i njihove rodbine po FIRMAMA bude postojalo, to je manje "rasturena" drzava, jer to donekle smanjuje mogucnost za korupcionasenje i same pozicije u drzavi cini manje privlacnim odredjenoj vrsti karaktera za koje je najbolji termin "pijavica"..

Daleko je pametnije da drzava uzima porez na profit od vise aktera u telekomunikacionom trzistu, nego da drzi sopstveni monopol koji ce biti preopterecen svim nepotrebnim zaposlenim (pijavicama), finansirati kojekakve stvari drzavi i izigravati "koku nosilju" i sl... to je nenormalno, i dolazi na tudju stetu - na stetu svih ostalih gradjana koji zbog tog monopola imaju losije usluge ili vecu cenu.

Pametnije - kako za korisnike, tako i za samu drzavu (Vladu), koja bi imala vise prostora da se bavi vodjenjem same sebe, a ne bavljenjem biznisom.

Samo pitanje KADA prodati Telekom je daleko kompleksnije - naravno, u ovom momentu svakako nece dobiti najbolju cenu, i neke od investicija koje je Telekom radio ce zapravo biti "bacene" pare u pogledu dizanja cene, jer treba jos vremena da se postignu maksimalne sinergije. ALI, vise je nego jasno da drzava ne prodaje Telekom zato sto je skontala da je to pametna stvar, vec zato sto joj trebaju pare... i to hitno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 19:57 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne vidim zasto je prodaja telekomunikacione firme "rasturanje drzave" - bogu fala, pun svet sasvim "nerasturenih" drzava koje nemaju drzavu kao vlasnika telekomunikacionih monopola. Nista im ne 'fali, koliko vidim.



Na koje drzave mislis da im nista ne fali, mozda USA koju finansira kapital privatnih banaka, ili pola evrope koja je pred kolapsom, mozda DE koja je pravljenjem EU isplatila troskove ujedinjenja....mozda ima neka drzava ja ne znam, ali da ne dopunjava budzet prodajom droge.
Sta mislis koliko ima takvih (tu su sada telekomunikacije ne bitne).

A teza da se firme prodaju strancu da bi se smanjio prostor uglavljivanju "domacih" safcica je decija, nista to konkretno narodu, da bude bolji standard, pomoci nece.
Konkretno, Imlek i kompletnu mlekarsku industriju smo raspalili i sveli se da pijemo obojeno svapsko melko, jel eto nismo hteli da imamo domace firme gde ce se uglavljivati partiski funkcioneri pa onda kolji krave sve od reda.

Sjajan potez, mleka nikad vise i nikad bolje, a po pitanju telekomunikacija samo mozemo ocekivati bolje usluge po nizoj ceni jel nas braca vole mnogo, ko i '41.

dopuna:

Novca Ivane u drzavi ima i to boli glava, i moglo bi se ako se hoce za mesec dana doci do 4-10 milijardi evra bez pozajmica, ali to je vec neka druga prica koja se na ovim prostorima ne moze ispricati bez olova.

[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 26.11.2010. u 21:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 20:08 - pre 163 meseci
Citat:
ArtCool
Na koje drzave mislis da im nista ne fali, mozda USA koju finansira kapital privatnih banaka, ili pola evrope koja je pred kolapsom, mozda DE koja je pravljenjem EU isplatila troskove ujedinjenja....mozda ima neka drzava ja ne znam, ali da ne dopunjava budzet prodajom droge.


Bojim se da cu ja ovde stati, posto ne vidim bas puno poente u raspravi sa ovakvim argumentima.

Cim smo stigli do kolapsa Evrope, siguran sam da bravar nije daleko... protiv takve argumentacije se ne moze nista :)

Citat:

Sjajan potez, mleka nikad vise i nikad bolje, a po pitanju telekomunikacija samo mozemo ocekivati bolje usluge po nizoj ceni jel nas braca vole mnogo, ko i '41.


Ne treba nikakva "braca" da te vole (niti je to izvodljivo, niti tebe ili mene ili bilo koga drugog u ovom svetu neko voli osim nasih bliznjih), vec drzava mora omoguciti deregulisano trziste i da sprecava zloupotrebe monopola. To treba da joj bude posao, a ne bavljenje biznisom (monopolskim).

To da li ce ti monopol zloupotrebljavati Miskovic ili "brat Nemac" ili sama drzava, to nema mnogo veze - sve 3 varijante su pogresne - i svode se na zloupotrebu monopola, sto znaci losije i skuplje proizvode za kupce i ogromne nepravilnosti na stetu samih kupaca.

Prodaja Telekoma je samo jedan potez koji je NEOPHODAN u eliminisanju tih nepravilnosti (jer bez njega drzava ostaje u sukobu interesa) - ali svakako nece biti dovoljan. Ali sa tom prodajom drzava bar gubi glavni interes da monopolsko stanje odrzava.

Sto ne moze biti losa stvar.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 20:56 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Cim smo stigli do kolapsa Evrope...


Na moju iskrenu zalost ja ne mogu da docem taj kolaps (dajem joj jos 10 god, i to je mnogo).

Nema potrebe da mi ulazimo u nikakvu evropu jer smo mi vec u njoj, a taj ulazak se odnosi na placanje ogromnih globa za razne gluposti koje su iskljucivo osmisljene da upropaste finansiski drzavu zarad nekih benifiti kao sto su "toboz" povoljni krediti.
Ti krediti su mnogo povoljni i dobri pa su jakop lepo profitirale Madjarska,Bugarska, Rumunija,Slovenija, Ceska, Poljska, Spanija, Italija.... jake ekonomije boli glava ne znaju kud udaraju (mada jeste bolje od nas to nema spora - al svi su bolji od nas tako da to nije NIKAKVA komparacija).

EU da nam je htela dobro ne bi nas bombardova, trovala putem vakcina, uvozila bofl robu, preskupo davala kredite, zahtevala standarde koji su prilagodjeni njoj i njenim gradjanima a nisu nasem podneblju.
Lobirala separaciju dela drzave i to branila jedinstvenim slucajem, sta da ocekujem od DE koja nas je kroz istoriju samo razarala i to im je bilo zao sto nisu jos ('41,'91,'99,skoro priznavanje Kosova....).

Kako da diferenciram misljenje prem jednoj Alijansi koja svesrdno podrzave sve ono sto je protiv nas, i daje milijarde svima onima koji vode drzavu ISKLJUCIVO protiv nas svi do jednog, vec su pripremili novog dzelata da stupi na scenu samo se ceka prilika.

A da stvar bude najsmesnija-najzalosnija, najbolji su mi grdni strucnjaci koji dolaza kod nas i svi oni koji su specijalno obuceni na Zapadu da rade protiv nas ( a nasi su gradjani) sa pricama kako mi moramo da gajimo tacno odredjene stavke koje evropi trebaju i kako ne bi pravili extra profit jer to nekoj drugoj drzavi clanici smeta.
Dakle ogranicava me sa brojem grla stoke, vocnjaka, izvoza mesa itd i svega onog sto smo mi nekada BAHATO mnogo pravili i izvozili kuda smo stigli, i sada treba da strepim sta ce se neko u Briselu dogovoriti, sta je njima strateski cilj u pogledu drzava van EU i sta ce kome izvoziti iskljucivo po politickoj liniji a po diktatu US-ENG.

Pa dajte ljudi nismo bas toliko retardirani da neznamo sustinu price...

I na kraju ja sada treba da poverujem u pricu da ce prodaja Telekoma dovesti u red drzavu jel ce biti jedna firma manje za politicka potkusurivanja.

A da nam trebaju pare od Telekoma ni to nije tacno rekao sam para ima ali se rasprodajom drzave svi teramo u duznicko ropstvo !!!

*****

Razumem ja tebe Ivane u potpunosti, ali to nikako nije nacin, jel nikakve prodaja nece pomoci da se politicari obuzdaju oni su nametnuti narodu da bas rade sve ovo i oni delegiraju prodaju (a prethodno ruiniraju preduzeca da bi buducem kupci bilo jeftinije).Jel taj konzorcijum kupaca koji se toboz tek sada pojavljuje je pre vise od desetak godina i lobirao dolazak ovih ljudi koji su sada na celu drzave da se domogu svega po povoljnoj ceni, to ni najmanje nije slucajan splet okolnosti.

A da ne pricamo o cinjenici da u svetu postoje posebni instituti koji se bave stvaranjem i pustanjem u etar vrlo specificnih antiteza i dezinformacija da se narod zbuni, ti si nazalost podpao pod to.

Poslusaj sebe, treba prodati sto vise preduzeca u kojima je drzava vecinski vlasnik kako ne bi bilo monopola i to prodati ga privatnicima (koji iz hira ili loseg vodjenja posla-kurvanja mogu da razore firmu) i strancima koji su svi u svetu monopolisti do jednog samo li se docepaju situacije.
Pa koliko su samo Nemci pokupovali firmi sa ciljem da bi sto vise sirili uticaj bez da razmisljaju o dobrobiti stanovnistva.
Znaci bolje je prodati nesto sto je drzavno vlasnistvo gde drzava u kriznim momentima moze da na stetu tog preduzeca pomogne narodu sto privatnik nece (recimo sada u Kraljevu treba dosta gradjevinskog materijala i cik pogodi da li drzava moze da kaze privatniku spusti cene cementa i cigle....), to za to preduzece nije dobro ali nece se ljudi posmrzavati i podaviti, pa se kasnije mogu rekompezovati dati finansiski disbalansi...
Umesto da se u okviru drzave donese zakon i regulatorni (strogo kontrolisani) organ o monopolizmu i da ga se strogo pridrzavamo, mi cemo to prodatii strancu koji ce zavesti firmu negde u inostranstvu i tamo placati poreze i onda drzavi i narodu super.To niti je dobro proslo sa firmama kod nas koje su prosle takvu golgotu niti ce u buducnosti.

Jedna klasicna pljacka upakovana u pricu o nekim visim ciljevima koji ce nas pribliziti EU...

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 21:27 - pre 163 meseci
Citat:
ArtCool: Nema potrebe da mi ulazimo u nikakvu evropu jer smo mi vec u njoj...
Miro Markovic, ti li si?
Citat:
burex:Da, ali onda država može da menja uslove poslovanja telekomunikacionih kompanija, jer ako oslobode tržište za konkurenciju, dobiće više greenfield investicija (a to znači kupovina licenci od države, što opet znači $$$, ali i postojanje tržišne utakmice).
Zasto bi drzava to radila kad lepo moze telekom i dalje da bude monopolista, i da joj placa odredjenu sumu da tako i ostane. Za greenfield investicije nema zainteresovanih zato sto mnogo kostaju, a ovo je zemlja gologuzana i nema tu leba.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 21:34 - pre 163 meseci
@Lesli Eldridz

Ja bogami mislio da smo u Maloj Aziji, samo zamisli taj nivo kretenizma i za koje retarde nas smatraju ovi cionisti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 21:35 - pre 163 meseci
@ArtCool

A sve je to zakuvano - ispravi me ako gresim - u Papinoj kuhinji uz pomoc masona i iluminata. I Krigera, koji naravno nije mrtav, nego se i dan danas sveti za pretrpljeni poraz koji nije mogao da preboli.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?26.11.2010. u 21:43 - pre 163 meseci
@Ivan Dimkovic
Citat:
Drzava jednostavno ne treba da bude telekomunikacioni provajder, niti da se bavi prodajom telekomunikacionih usluga.

U pravu si, ne treba. I, da se razumemo, Telekom Srbija godinama koči razvoj telekomunikacija u ovoj zemlji, održavajući svoj dominantan položaj gde god može. Ja lično o rukovodećim kadrovima Telekoma, poslovnoj politici, strategiji razvoja servisa i još po nečemu imam veoma loše mišljenje, ali sam, za razliku od tebe, siguran da se ovakvom prodajom (moram da te pitam, da li znaš šta je sve u vlasništvu Telekoma kada se radi o infrastrukturi?) neće postići ništa dobro.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bezbednost zemlje ugrozena prodajom Telekoma?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16177 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.