Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bolesni komentari

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: bolesni komentari

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6813 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+133 Profil

icon bolesni komentari29.11.2010. u 02:16 - pre 162 meseci
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=475571#hrono

Citat:
Sigurno da je prekoracio nuznu odbranu jer je na "hladno" oruzje, odgovorio vatrenim!! Drugo pucao je vise puta sto samo potvrdjuje nameru da ga ubije, a ne onesposobi!!! Ako se jos utvrdi da je ubijena osoba bila psihicki poremecena i da nije mogla da odgovara za svoje postupke tek onda cete imati cisto ubistvo!! Sve ovo ako MUP ne uspe da zastiti svog policajca, a sud bude sudio po zakonu!!!! Ocigledno da je policija neobucena za posao koji radi!! Zlatna je bila srednja policijska Skola u Kamenici!! Odande su izlazili "pismeni" MILICIONERI, a ovi danasnji priuceni policajci nisu im do kolena!!!!
(007, 28. novembar 2010 23:43)


hahaha

znaci - po ovoj budaletini:

1)nuzna odbrana je prekoracena jer je na hladno oruzje krenuto vatrenim/
znaci ako vas napadne neko buzdovanom ili sekirom mozete se braniti samo buzdovanima i sekirama... to sto on ugrozavavas zivot to nikom nista jer cete i vi ugrozavati njegov ako sebranite sa mocnijim oruzjem...

jbt poceli ljudi da brane ubice - znaci fazon on tebe moze da napadne kako oces a ti njemu ne smes nista po nekim new age stavovima...

2) Drugo pucao je vise puta sto samo potvrdjuje nameru da ga ubije... ccc, ono napada te lik sa sekircinom ti u odbrani svog zivota ga omasis jednom i stoj - sve posle toga je namera da ga ubijes!!!

3) ovo je najjace...
Ako se jos utvrdi da je ubijena osoba bila psihicki poremecena i da nije mogla da odgovara za svoje postupke tek onda cete imati cisto ubistvo!!

znaci iimamo dva zakljucka - da po ovom retardu da se od psihicke osobe koja ne moze odgovarati ne sme braniti jer ako ga ubijes onda je to "cisto" ubistvo a ako slucajno on tebe ubije sekircinom jer jelte moras jadnika da pustis jer on ne odgovara za svoje postupke onda nikom nista... ipak je to jadan mali ludak.


koje ludilo jbt
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 02:54 - pre 162 meseci
Ima i gorih. Recimo ovo
Citat:
Meni je zao svih u ovoj prici. I mladica koji je stradao, i njegove majke koja je dozivela da joj dete umre na taj nacin, pred njenim ocima, i policajca koji je, nazalost, tako morao da brani svoj zivot. Sve je vise mladih sa psihickim problemima a to je sve najcesce rezultat ocajnog stanja u drzavi, teskog zivota, nemastine. Tuzno je slusati sve cesce da se desavaju ovakve tragedije unutar porodice sto je pokazatelj da smo postali bolesno drustvo...
(gocili, 28. novembar 2010 22:28)

Znači, po nekima, teško se živi i vlada nemaština, pa je s toga sasvim normalno da neko poludi, uzme sekiru i krene da secka glave unaokolo, umesto da uzme nešto da radi. Šta bi ti ljudi radili da su rođeni negde gde se još teže živi i vlada još veća nemaština, recimo negde u Africi ili na Tajlandu, ili Šri Lanci ili Vijetnamu ili šta znam, ima gomile mesta na svetu gde je mnogo gore nego u Srbiji ? Ukrali tenk i krenuli da gaze sve redom ? Psihički poremećene ličnosti koje mogu biti opasne po okolinu treba hospitalizovati. Ukoliko se takva osoba nalazi na slobodi i napadne nekog, taj neko ima puno pravo da se brani bez obzira što je ovaj poremećen i možda ne zna šta radi, ako treba i vatrenim oružijem, pogotovo ako je u pitanju policajac. Dodatno, račun za potrošenu municiju treba ispostaviti porodici, jer je porodica prva koja treba da reaguje u takvim situacijama, vodi bolesnika na lečenje, sprovodi prepisanu terapiju, drži na sedativima ili šta već treba. Problem je generalno što mnogi ljudi uglavnom ignorišu takva stanja kod članova porodice, dok ne bude kasno i dok neko ne nastrada, a i onda obično imaju opravdanje "Znate, on nije uračunljiv". Pa ako je neuračunljiv, ne znači da on može da radi šta hoće, pa i da ubija unaokolo, a da niko ne odgovara za to. Porodica je ta koja je odgovorna, ukoliko je znala, a ništa nije preduzela po tom pitanju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 03:08 - pre 162 meseci
Citat:
anakin14: ipak je to jadan mali ludak.
Dobro je dok si ti normalan.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 03:15 - pre 162 meseci
A ovaj je ubedljivo najdebilniji:

Citat:
Kako mislite bravo za policajca?
Kako mislite da se ne velica nicija smrt?
Dusevni bolesnik bi trebalo da je u bolnici, a posto verovatno nema mesta tamo onda su krive institucije, najmanje taj covek koji nije ni svestan roga.
Drugo, mislim da bih ja, koji sam potpuni amater po pitanju incidentnih situacija, reagovao bolje. Pa ako neko prijavi nesto slicno, pistolj se otkoci, otkopca i drzi u pripravnosti. Kako je moguce da iskoci bolesnik kroz prozor sa sekirom i udari policajca par puta a ovaj ga kasnije ubije? AKo je mogao da puca, zasto nije u butine, ili bilo gde u noge? Zasto ga ranije nije onesposobio pucnjem u zglob ili koleno?
Ne mogu da bude zadovoljan radom policije ni 1%. Uvek ubijaju nekako bez veze.
(Conte, 28. novembar 2010 23:16)


Ljudi mnogo gledaju filmove, pa izigravaju junake iz fotelja. A da se nađu u takvoj situaciji da vidimo da li bi filozofirali, ili bi pucali i levo i desno...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.46.*



+363 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 09:21 - pre 162 meseci
Ako je stvarno ta osoba bila dusevno bolesna i sklona nasilju, onda su zakazale institucije koje su odgovorne za takve i neko bi morao da ide na sud zbog toga. Pustiti dusevnog bolesnika na ulicu i nadati se da ce sve biti u redu je potpuna ludost. A isti verovatno nije bio svestan svojih postupaka usled dusevne oblesti(ako je stvarno dusevni bolesnih kao sto su objavili). Da je bio u nekoj ustanovi zatvorenog tipa verovatno do ovoga ne bi doslo.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 10:23 - pre 162 meseci
Nazalost zakon jeste debilan. Ovom policajcu ce mozda da prodje i zbog medijske pompe i zbog povreda ali da smo u njegovoj poziciji bili ja ili ti nas bi gonili za prekoracenje sile, pa ako umremo od povreda sekirom lako ce oni da obustave postupak. U ovoj drzavi bukvalno nemas pravo na samoodbranu i napadac uvek ima isto pravo na zivot kao i ti i moras da uvek nosis sa sobom kompletan arsenal hladnih, barutnih i eksplozivnih oruzja i uredjaja da bi u slucaju napada mogao da se branis ekvivalentnom silom. Da ne zaboravimo pride da moras biti vican u raznim formama borilackih vestina za slucaj da napadac nema oruzje vec je samo strvina od 200kg mesa koja zeli da te unakazi pesnicama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.46.*



+363 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 11:03 - pre 162 meseci
Ne znam kakvu obuku da imas i sta da ti rade, u ovakvim situacijama ce 99.99% ljudi reagovati u afektu kao sto je reagovao i ovaj policajac. Kako sam razumeo, ovaj ga je prvo drskom sekire udario s ledja u glavu, a kasnije i u grudi. U takvoj situaciji ovaj nikako nije mogao da razmislja da li ce ga samo onesposobiti upotrebom kontrolisane sile ili ubiti. Nagon za zivotom je prevladao
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 21:54 - pre 162 meseci
Citat:
Marko_L: Šta bi ti ljudi radili da su rođeni negde gde se još teže živi i vlada još veća nemaština, recimo negde u Africi ili na Tajlandu, ili Šri Lanci ili Vijetnamu ili šta znam, ima gomile mesta na svetu gde je mnogo gore nego u Srbiji ?

Malo si precenio Srbiju u odnosu na barem poslednje dve zemlje.
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 22:05 - pre 162 meseci
mislim da policajcima definitivno treba oduzeti pistolje.
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 22:06 - pre 162 meseci
mislim da policajcima definitivno treba oduzeti pistolje.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: bolesni komentari29.11.2010. u 23:49 - pre 162 meseci
Citat:
Izvoljski II: mislim da policajcima definitivno treba oduzeti pistolje.


Srećom da te niko ništa ne pita
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 07:34 - pre 162 meseci
pitacu te kad pripucaju i po tebi, onda ces imati drugacije misljenje.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 07:36 - pre 162 meseci
Ako ih juris sekirom, normalno da ce pucati.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 09:45 - pre 162 meseci
Citat:
Izvoljski II: pitacu te kad pripucaju i po tebi, onda ces imati drugacije misljenje.


A što bi pucali po meni?
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 09:48 - pre 162 meseci
Citat:
Ako ih juris sekirom, normalno da ce pucati.

Osim ako nije blagosiljana sekira.
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 10:24 - pre 162 meseci
Policajac je trebao da puca čim je video sekiru. Obični građani bi trebali da imaju pravo na samoodbranu bar na nivou usa. A neki komentatori (kao autor onog citiranog u prvom postu) na b92 žive u nekakvim šarenim oblacima.
Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 19:18 - pre 162 meseci
Citat:
Policajac je trebao da puca čim je video sekiru.


Jesus.

Policajac bi trebao da puca na sve i svakoga sto mu je iole sumnjivo, a potom da dobije orden i ode u penziju s cetr''s''ses'

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 19:28 - pre 162 meseci
Ne znam za tebe, ali meni su oduvek bili sumnjivi oni koji zamahuju sekirom na druge ljude.
Doduse, mozda su izmedju mene i tebe u pitanju samo kulturoloske razlike, mozda je to u Italiji sasvim normalno.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: bolesni komentari30.11.2010. u 20:37 - pre 162 meseci
Citat:
Izvoljski II: Policajac bi trebao da puca na sve i svakoga sto mu je iole sumnjivo, a potom da dobije orden i ode u penziju s cetr''s''ses'

Podrazumeva se da neće pucati u nekoga ko sekirom cepa drva. Pozvani su na intervenciju - tip sa sekirom kreće ka policajcu - ovaj treba da puca. Toliko. Npr. u usa bi ga izbušili k'o rešeto. Verovatno i kod tebe u Italiji. I naravno da treba promeniti zakon po kome psiho-ustanova takvog ne može/ne sme da zadrži silom.
Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.116.*



+228 Profil

icon Re: bolesni komentari01.12.2010. u 03:55 - pre 162 meseci
Mozda i policajci trebaju imati sekire i nekakve merace ludosti, pa ako ih neko napadne sekirom,oni uzvrate sekirom. Ako ih napadne pistoljem oni uzvrate pistoljem. Normalno dok trje priprema za borbu, prvo se napadacu izmeru stepen neuracljivosti i buduci da su policajci trenirani, odmere intenzitet odbrane.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: bolesni komentari

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6813 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.