Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima

elitemadzone.org :: MadZone :: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16622 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima15.12.2010. u 23:03 - pre 162 meseci
Citat:
zmej: Pod pojmom tako je u Evropi, mislim da svako placa porez na osnovu svog bogatstva i izvini molim te ako je porez na nekretninu od 50000 evra negde red velicina 100 evra, cesto i nize, veliki onda stvarno ne znam sta je puno. Drugo, podsetio bih te da u vecini evropskih zemalja takav porez postoji i da je mnogostruko visi. Postoji obicaj da nasi ljudi samo znaju za svoja prava ali ne i za obaveze, e pa porez je obaveza i moras da je placas. A ako si golja koji ima u svojini nekretninu velike vrednosti a ne moze da plati porez na nju, neka je proda. Pravo svojine nije samo privelegija vec i obaveza.....POstoji gro ljudi koji izdaju u zakup nepokretnosti, a ne placaju porez na prihod od nepokretnosti, tj. ne gro nego velika vecina i na to mislim 95%. Ocu red u fiskalnom sistemu, ocu drzavu u kojoj nije potreban rebalans budzeta na kraju godine, ocu drzavu sa stabilnim budzestskim prihodima, eto sta ja hocu.....ako je povecanje poreza na imovinu nacin, bezrezervno ga podrzavam. A ovo oko prava koriscenja, na raspolaganju je svima konverzija prava koriscenja u pravo svojine. To sto niko nije legalizavao svoje kuce stanove, to nisu ljudi radili da ne bi placali porez.
Podsetio bih te, ili bih rekao, ako ne znas da se pravo svojine na nepokretnostima u nasem pravnom sistemu stice momentom upisa u zemljisnje knjige, odnosno u katastar nepokretnost a ne zakljucenjem kupoprodajnog ugovora, mnogi to nisu ucinili i nisu vlasnici nepokretnosti danas jer nisu hteli da plate porez na prenos apsolutnih prava, kao ja cu da zaj*bem drzavau za porez, i danas imaju neresene imovinske odnose, za koje je navodno kriva drzava, e pa brate preuzmite malo odgovornosti na sebe. Nemoj da zidas nelegalno, upisi svoje pravo na vreme i PLACAJ POREZ.

Mogu li ja Tebe da obavestim da nisi dobro informisan i da zato i donosiš ovakve zaključke?

O kakvoj mi legalizaciji pričamo, kad u zemljišnim knjigama ne postoje ČITAVI SOLITERI, koje je zidala država?!
Hteo bi da diskutuješ, a ne poznaješ materiju.

Rudo ("Južna kapija"), veliki soliteri na Crvenom krstu, pola NBG... ništa NE POSTOJI! Ko bi trebao da sadi krompir za to?
Čitavi kompleksi bre, izgrađeni još malo pa za vreme Turaka, i vajna država ih nije uknjižila. I ko sad to treba da radi i plati?

Drugo, kao i sve drugo u ovoj "državi", svaki proces kreće od krova - kad trebaju da te rebnu po leđima, onda imaju ideje i kapaciteta i za agencije i za procedure (birokratija included), a kad trebaju da ispoštuju svoj deo obaveza, "ebe im se" (skoro da tako i kažu).

Na sve to nakalemiš najnoviju izmišljotinu, "pasoš za zgrade" i ako si sav svoj - moraš da se zapitaš da li u ovoj "državi" uopšte postoji nešizofreni član državne uprave?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima15.12.2010. u 23:14 - pre 162 meseci
Citat:
zmej
Ovo povecanje poreza je u vezi sa nasim pristupanjem EU, te je sigurno jedan od uslova pridruzivanja.


Jedini porez koji mora biti bar na EU minimumu je PDV - zbog sirokih implikacija na ostale EU clanice (kada bi neka EU drzava, recimo, uvela PDV manji od svih ostalih, doslo bi do distorzije zajednickog trzista jer bi gomila firmi krenula da PDV procesira bas tamo).

Svaka drzava u EU je slobodna implementirati ostale poreze kako god hoce, sve dok mogu sami sebi da placaju racune (mada, kako se vidi u poslednje vreme - ni placanje svojih racuna vise nije uslov, dobijate kintu od onih idiota koji placaju svoje racune i jos im ostane...). Tako da imas svih mogucih modela oporezivanja po EU - od drzave do drzave. Imas cak i poreskih rajeva, a imas i de-facto socijalistickih drzava.

Prema tome, niko Srbiju ne pritiska da dize poreze - osim mozda MMF-a kada im daje pare na ler, ali to je druga prica.

Ono sto je "pritiska" da ih podize je nezaustavljiva halapljivost drzavnog aparata i solidnog procenta stanovnistva koji zivi na tudjoj grbaci u drzavnim sluzbama i firmama. To treba prehraniti, i ne samo prehraniti...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 00:07 - pre 162 meseci
Citat:
zmej: Pod pojmom tako je u Evropi, mislim da svako placa porez na osnovu svog bogatstva i izvini molim te ako je porez na nekretninu od 50000 evra negde red velicina 100 evra, cesto i nize, veliki onda stvarno ne znam sta je puno.

Šta je "bogatstvo"? Ko je u Srbiji "bogat"? Max 5% stanovništva. Ogroman je broj privatnih kuća koje su ljudi gradili godinama, neki i decenijama. I sada ga ti nazivaš "bogatim" i hteo bi da mu uzmeš još?
Citat:
Drugo, podsetio bih te da u vecini evropskih zemalja takav porez postoji i da je mnogostruko visi.

Podsetio bih te i da su prihodi građana u svim EU zemljama mnogostruko viši, jer im i privreda mnogostruko bolje stoji.
Citat:
Postoji obicaj da nasi ljudi samo znaju za svoja prava ali ne i za obaveze, e pa porez je obaveza i moras da je placas.

Postoji običaj da ova država zna samo da smisli novi način i/ili izgovor da uzme još para od građana i privrede.
Citat:
A ako si golja koji ima u svojini nekretninu velike vrednosti a ne moze da plati porez na nju, neka je proda.

A ako nema ni hleba, neka jede kolače i torte. Jeste. Ti odluči šta će neko da učini sa svojom nekretninom, šta on ima da se pita, i šta on zna? Ima neko drugi ko će nešto bolje da učini sa tom nekretninom, npr. da na tom mestu sagradi novi tržni centar. Da, da...
Citat:
Ocu red u fiskalnom sistemu, ocu drzavu u kojoj nije potreban rebalans budzeta na kraju godine, ocu drzavu sa stabilnim budzestskim prihodima, eto sta ja hocu.....ako je povecanje poreza na imovinu nacin, bezrezervno ga podrzavam.

Da nisi ti slučajno Dijana, Mlađan ili Božidar?
Citat:
To sto niko nije legalizavao svoje kuce stanove, to nisu ljudi radili da ne bi placali porez.

Error. Radi se o tome da je postupak dobijanja građevinske dozvole predug - šta neko treba da radi čekajući dozvolu mesecima i godinama, da spava na ulici? Ah, da, može i da iznajmi sobu u Hajatu...
Citat:
Lesli Eldridz:
Citat:
zmej: POstoji gro ljudi koji izdaju u zakup nepokretnosti, a ne placaju porez na prihod od nepokretnosti, tj. ne gro nego velika vecina i na to mislim 95%.

Naravno da ne placaju kad je taj porez 20 ili 25% od prihoda, a ko ima nekretninu i nezaposljen je nema pravo ni na socijalnu pomoc ni na zdravstvenu zastitu ni na nista zato sto ima nekretninu. Sio mu ga Djura. Neka ukinu be obavezno zdravstveno i penziono osiguranje, pa ce onda mozda ovi koji izdaju nekretnine da prijave firmu za izdavanje i da placaju porez, ali ne 25% nego nesto normalno da bude. Ne moze i jare i pare.

Slučajno sam vlasnik poslovnog prostora koji sam izdao. Taj porez je ukinut pre nekoliko godina, tj. taj porez plaća zakupac ako je u pitanju preduzeće ili radnja, a ako su i zakupodavac i zakupac fizička lica, taj porez se ne plaća.
Citat:
Kovacevic Vladimir: To..."tako je u Evropi" zvuči kao nepobitan argument, izgovor, ili pravdanje nekog čina, a ustvari je neproverljivi paušal.

Tačno tako, to je univerzalni izgovor alave vlasti.
Citat:
Ivan Dimkovic: Ono sto je "pritiska" da ih podize je nezaustavljiva halapljivost drzavnog aparata i solidnog procenta stanovnistva koji zivi na tudjoj grbaci u drzavnim sluzbama i firmama. To treba prehraniti, i ne samo prehraniti...

Amin.
Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 07:43 - pre 162 meseci
Hehe, sad ce Blic i NIN da postanu najcitanije novine :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.83.*



+265 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 19:03 - pre 162 meseci
Citat:
Slučajno sam vlasnik poslovnog prostora koji sam izdao. Taj porez je ukinut pre nekoliko godina, tj. taj porez plaća zakupac ako je u pitanju preduzeće ili radnja, a ako su i zakupodavac i zakupac fizička lica, taj porez se ne plaća.

Slucajno sam dipl.pravnik i znam da je taj porez predviđen kao porez na prihod gradjana, odnosno porez na prihod od nepokretnosti, ovaj porez ne placaju preduzetnici koji se izdavanjem nepokretnosti bave u vidu delatnosti, obveznik poreza je fizicko lice, zakupodavac, vlasnik nepokretnosti.
Citat:
Error. Radi se o tome da je postupak dobijanja građevinske dozvole predug - šta neko treba da radi čekajući dozvolu mesecima i godinama, da spava na ulici? Ah, da, može i da iznajmi sobu u Hajatu...

Jeste predug, ali podsecam da je bespravna gradnja krivicno delo, a mnogi nisu uzimali dozvolu jer nisu hteli, prosto i jednostavno, ne moze bre brate da se sve ide po logici ma ko ih j*be meni ne treba dozvola, i nema sanse da im platim. Licno znam dva lika u mojoj ulici koji zato nisu imali gradj. dozvolu ali su kuce legalizovali u zadnjem talasu legalizacije i tada nisu platili nego se izvukli valjda sa nekim taksama jer je legalizacija bila za dzabaka ili tako nesto.....
Citat:
Šta je "bogatstvo"? Ko je u Srbiji "bogat"? Max 5% stanovništva. Ogroman je broj privatnih kuća koje su ljudi gradili godinama, neki i decenijama. I sada ga ti nazivaš "bogatim" i hteo bi da mu uzmeš još?

Kada dodje neki stranac kod mene u posetu, pa mu kazem da imam kucu, on meni odma du bis kapitalist, a ja mu kazem ma kakav kapitalist golja sam ja, a on mi ne veruje.
Zato sto na zapadu su samo bogatasi vlasnici nepokretnosti u kojima zive, jer imaju novca da isfinansiraju obaveze koje vuce pravo svojine.
Citat:
A ako nema ni hleba, neka jede kolače i torte. Jeste. Ti odluči šta će neko da učini sa svojom nekretninom, šta on ima da se pita, i šta on zna? Ima neko drugi ko će nešto bolje da učini sa tom nekretninom, npr. da na tom mestu sagradi novi tržni centar. Da, da...

Ja ne sporim da se u Srbiji tesko zivi i nemoj da mi stavljas reci u usta, ja samo zelim da istaknem i da podvucem da pravo svojine vuce i neke obaveze za titulara.
Citat:
O kakvoj mi legalizaciji pričamo, kad u zemljišnim knjigama ne postoje ČITAVI SOLITERI, koje je zidala država?!
Hteo bi da diskutuješ, a ne poznaješ materiju.

Rudo ("Južna kapija"), veliki soliteri na Crvenom krstu, pola NBG... ništa NE POSTOJI! Ko bi trebao da sadi krompir za to?
Čitavi kompleksi bre, izgrađeni još malo pa za vreme Turaka, i vajna država ih nije uknjižila. I ko sad to treba da radi i plati?

Evo si potpuno u pravu, to nije slucaj samo u BGD, vec u vecini gradova u Srbiji, ali nije bas da nisu nigde upisane, mozda ih nema u zemljisnjim knjigama ali ih ima u katastru zemljista, ili ih ima u zemljisnjim knjigama a nema ih u katastru zemljista, ali sve je to posledica toga da se ove dve evidencije vode odvojeno, zemljisnje knjige u sudu i predstavlja tkz. pravnu evidenciju a druga u rep.geodetskom zavodu tkz. katastar zemljista. Sada se ukidaju zemljisnje knjige i katastar zemljista i sve prelazi u katastar nepokretnosti po zakonu o drzavnom premeru i katastru. Znaci slazem se da u toj oblasti postoji nered ali se on polako sredjuje.
Citat:
Ja sam u mojoj ulici placao bandere, kablove, i izvodjace radova za struju, a onda sam elektrodistribuciji platio sve takse kao da me kabal sacekao pored placa.
Zatim sam placao creva, sahtove i kopanje i postavljanje kablova za vodu, i onda vodovodu sve to platio kao da me voda cekala pored placa.
Zatim sam placao postavljanje ulicne rasvjete i placam dalje takse na to kao da me sacekala rasvjeta pored placa.
A potom sam placao i telefenosku instalaciju, a telefon jos nisam dobio.
Evo sad skupljamo pare da asfaltiramo.
I sva je ta infrastruktura pripala opstini, nista se ne vodi da je moje ili bilo kojeg komsije iz ulice, koji su isto tako svi redom istresli brdo para za to.
Tu ima poprilican broj hiljada evra po glavi vlasnika, a o cifri ne bih sada diskutovao, reci ce neki kako se hvalim.

Tako da, kad se sve sabere i turi na papir, ja sam taj porez platio za nekih 100-200 godina unapred.
Evo sad cemo jos jednom sve to da platimo kroz legalizaciju, a mozda i nekoliko puta s obzirom na cijene legalizacije.

Ti da zahvalis drzavi jer si na nepostojeci objekat prikljucio i struju i vodu i kanalazicaju ali izgleda da ti samo telefon promakao, jer nista ne smes da dobijes od ovoga ako ti nekretnina nije legalizovana, tj. ako nemas gradjevinsku dozvolu.....Drugo ti ne placas naknadu sto koristis te intalacije, setas tom ulicom, svetle ti bandere nocu da se ne spotaknes, ne placas ti struju za tu rasvetu itd.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 19:58 - pre 162 meseci
@Zmej

Interesantan si ti slucaj, kazes dipl. pravnik, ja kazem mutivoda i parazit, i to onaj , sigurno, na drzavnoj jasli.
Spominjes neke strance, molim te idi tamo, kad se toliko pozivas na njih, pa tamo pokusaj njima da krojis kapu.
Legalizacija, legalizacija... puna usta onima koji bi da ucare u dzep na ime svoje palamudjevine i nerada.

Drzava pred bankrotom krivicom vladajuce garniture, izmislja svaki dan nove namete, a njeni puleni nam
ovde na forumu prodaju pamet i postenje :)

edit:

Setih se komsija Hrvata, ukinuli porez na imovinu fizickih lica... sto li?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 20:17 - pre 162 meseci
Citat:
zmej
Zato sto na zapadu su samo bogatasi vlasnici nepokretnosti u kojima zive, jer imaju novca da isfinansiraju obaveze koje vuce pravo svojine.


Ovo je definitivno za ES bisere...

Da li ti uopste imas predstavu koliki je % nekretnina koje su u licnom vlasnistvu stanara?

U Engleskoj je, recimo, ta cifra 68% (Izvor)

Ako mislis da su ti ljudi koji zive u 68% nepokretnih objekata u UK bogatasi, onda ne znam sta da ti kazem osim da imas prilicno iskrivljenu sliku o tome sta znaci biti bogatas.

U USA je ta cifra... 67% :)

Dakle, 2/3 objekata u USA i UK su u vlasnistvu ljudi koji zive u njima. To su mahom ljudi iz srednjeg staleza, dakle nikakvi bogatasi vec ljudi koji zaradjuju taman toliko da mogu da potkrepe svoje zivotne potrebe i da plate ratu za kredit.

Osim mozda nekih mikro drzavica poreskih rajeva, tesko da postoji bilo koja zemlja na ovom svetu gde se broj ljudi koji zivi u tolikom % stanova moze nazvati bogatim.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 20:30 - pre 162 meseci
Citat:
zmej: Ti da zahvalis drzavi jer si na nepostojeci objekat prikljucio i struju i vodu i kanalazicaju ali izgleda da ti samo telefon promakao, jer nista ne smes da dobijes od ovoga ako ti nekretnina nije legalizovana, tj. ako nemas gradjevinsku dozvolu.....Drugo ti ne placas naknadu sto koristis te intalacije, setas tom ulicom, svetle ti bandere nocu da se ne spotaknes, ne placas ti struju za tu rasvetu itd.

Ne smijem ja ni da zivim, da je po zakonima te nazovi "drzave".
Rekao sam ti: - ne postoje generalni i detaljni urbanisticki planovi koje treba da izradi drzava da bi mogla da se dobija gradjevinska dozvola.
Kupio sam plac prije 6-7 godina i do prosle godine nije dosao na red da ga uknjize na moje ime, dok nisam istreso izvjesnu kolicinu para izvjesnim odgovornim licima.
Jedina opcija koja po zakonu preostaje je da nagrabis onih besplatnih novina u 4 ujutro i pravac na klupu u park.
No, to je opcija za budale.

Ne smije po zakonu da se ceka duze od 100 godina na legalizaciju, pa se ye6e drzavi za zakon. Ne smije po zakonu da bude korupcije, nepotizma, mucki, prevara i mutljavine u drzavnim organima vlasti, pa se izgleda ye6e drzavi i za to. E, pa vidis, po ugledu na drzavu ye6e se i meni.

Citat:
ne placas ti struju za tu rasvetu itd.

Jok, no je ti placas.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.83.*



+265 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 21:32 - pre 162 meseci
@milance_kg
Kao prvo ti mene ne poznajes, i nemoj da iznosi takve tvrdnje da sam parazit i mutivoda i to na drzavnim jaslama. Niti sam parazit, niti mutivoda a najmanje sam na drzavnim jaslama. Ja sam u samostalnoj delatnosti, i to iznosim ne za tvoju informaciju nego za info drugim forumasima. U celoj ovoj raspravi sam ucestvovao iznosenjem svojih stavova, koji su po meni argumentovani a po tebi i drugima neargumentovani. Nikada nisam srozao raspravu na ovom forumu licnim vredjanjima na nacin na koji ti radis, ti mozes smatrati moje stavove neobrazlozenim, neurgumentovanim ili neutemeljenim ali nikako ne mozes mene licno da prozivas i vredjas, te te molim da mi se vise ne obracas na forumu i da ignorises moje postove.
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovo je definitivno za ES bisere...

Da li ti uopste imas predstavu koliki je % nekretnina koje su u licnom vlasnistvu stanara?

U Engleskoj je, recimo, ta cifra 68% (Izvor)

Ako mislis da su ti ljudi koji zive u 68% nepokretnih objekata u UK bogatasi, onda ne znam sta da ti kazem osim da imas prilicno iskrivljenu sliku o tome sta znaci biti bogatas.

U USA je ta cifra... 67% :)

Dakle, 2/3 objekata u USA i UK su u vlasnistvu ljudi koji zive u njima. To su mahom ljudi iz srednjeg staleza, dakle nikakvi bogatasi vec ljudi koji zaradjuju taman toliko da mogu da potkrepe svoje zivotne potrebe i da plate ratu za kredit.

Osim mozda nekih mikro drzavica poreskih rajeva, tesko da postoji bilo koja zemlja na ovom svetu gde se broj ljudi koji zivi u tolikom % stanova moze nazvati bogatim.

Ja sam se malo pogresno izrazio mislio sam na Evropu ne na zapad, i to bas na Nemacku sa kojom najvise imam kontakta, tamo je procenat vlasnika nepokretnosti najmanji u EU, dok je u Berlinu procenat vlasnika nepokretnosti 11%, znaci vrlo nizak. I pored mog lapsusa ipak mislim da nije bas ES bisere.Izvor.
@Odin D.
Zao mi je sto si morao "podmazivanjem" da zavrsavas posao, i ja sam protiv toga. Slazem se sa tobom da drzava ne radi kako treba, ali sam za povecanje ovog poreza, pogotovo sto ide lokalnim samoupravama da poboljsaju infrastrukturu u svojim sredinama.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 21:49 - pre 162 meseci
A da, lepo mi kazu da se ne obracam i ja cu da poslusam :)

Nego imam predlog, ovako (ostalim forumasima obracanje) : Da se porez poveca ne 3-4 puta nego najmanje 100 puta pa da ova
silna "burzoazija" ne bude u stanju to da placa i posle nekog vremena da drzava krene da pleni, rusi,... i sta ti ja znam.
Da budemo ukorak sa Evropom, gologuzija i proleterijat je u modi :)

A ko ne bude mogao da placa kiriju na onome sto je gradio, sto rece neko ima onih bespaltnih novina u 4h ujutro,
ali da se pozuri, brzo ce da se razgrabe a i klupa u parku da se cuva , a ne bi bilo lose da se naplati neka taksa i na njih :)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 22:03 - pre 162 meseci
Neka se potrude Službe, pa da SVI plaćaju svoje obaveze (pa i poreske) I NA VREME, UREDNO (do 10.-og u mesecu) i bez obzira, da li je privatno, društveno, državno...vlasništvo u pitanju!
Na celoj teritoriji Srbije.

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 22:04 - pre 162 meseci
Citat:
zmej: ali sam za povecanje ovog poreza, pogotovo sto ide lokalnim samoupravama da poboljsaju infrastrukturu u svojim sredinama.

To sto ce oni da poboljsaju infrastrukturu u svojim sredinama to ces malo sutra da vidis.
Jbga, ti kao da si sa Marsa pao na Zemlju, i to juce poslijepodne.

Drugo, uporedjivanje zapadnih zemalja - pa bilo kojih - sa Srbijom nema nikakve veze, jer biti podstanar u Njemackoj nema nikakve veze sa podstanarstvom u Srbiji. Tamo je to uredjena djelatnost i ne moze niko da te nogom u guzicu izbacuje iz stana kako i kada on oce, da podize kiriju kako mu se cefne, da je naplacuje u valuti u kojoj mu se cefne, da ulazi u "svoju" kucu kad god on oce, da ti propisuje ko i kojim slucajevima moze da ti dolazi u goste i u koje vreme i slicne budalastine zbog kojih je podstanar u Srbiji gradjanin treceg reda.

Prema tome, nemoj lupati bez potrebe i uporedjivati babe i zabe.
Na zapadu ovo, na zapadu ono... jbo vas zapad, kupite jednom voznu kartu i otidjite 7 dana negdje na taj zapad pa cete vidjeti koliko je besmisleno ikakvo uporedjivanje Sprdije sa zapadom, a jos manje ugledanje na zapad.
Ima i zaba 4 noge jednako kao i konj, sto ne znaci da su za potkivanje.

Nemam ja nista protiv uredjenja drzave, reda i zakona - ali do toga se stize tako sto posteni zaulare bagru i lopove, a ne obratno.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 22:10 - pre 162 meseci


Ima istomišljenika.
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...poreza-treba-da-poveca-naplatu

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 16.12.2010. u 23:30 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima16.12.2010. u 23:16 - pre 162 meseci
Pa to je taj princip, o kome sam vec vise puta u raznim temama govorio, a kojim se rukovodi nasa vlast: "Kad ima ovaca za sisanje,...", ili sto bi narod to preciznije rekao: "Dobre treba ye6ati - da se razmozavaju".

Nazalost, kako se na ovom forumu vidi, tih dobrih ovaca ima u prilicnom broju, i gore-pomenutim nacinom razmnozavanja ih je sve vise i vise, tako da skoro vise nema ni teoretskih sansi - ne da nesto krene na bolje -, nego cak ni da se brzina propadanja smanji.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima18.12.2010. u 09:02 - pre 162 meseci
Vlast odmah da se pozabavi ovakvim pojavama, kako su se usudili da umru od gladi i hladnoce, a da ne plate porez i ostalima dali primer kako da
se izvuku od tog nameta.

Muž i žena umrli od hladnoće i gladi u selu kod Kruševca
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima18.12.2010. u 10:20 - pre 162 meseci
Citat:
geniuxx: Slučajno sam vlasnik poslovnog prostora koji sam izdao. Taj porez je ukinut pre nekoliko godina, tj. taj porez plaća zakupac ako je u pitanju preduzeće ili radnja, a ako su i zakupodavac i zakupac fizička lica, taj porez se ne plaća.
Ma znam, ali pitao sam ja skoro poresku upravu mejlom, i oni kazu isto ovo sto kaze zmej - ta primljena zakupnina treba da se prijavi kao porez na dohodak gradjana, i da se onda na to plati porez od 20 ili 25%, isto kao na kapitalni dobitak. Da, da, evo sve se zatrcali ljudi, noge polomise da prijave to. Ko je lud bre da to radi.

Plus sto se ovde potezu neke cifre, e, ima neko nekretninu koja kosta 50,000 evra i sad je taj bogatas. Pa ono svaka normalana nekretnina kosta 50,000 evra i vise, a manje kostaju samo garsonjere od 20-ak kvadrata ili neke kucice u stanju raspadanja na koje uopste ne treba ni da se placa porez ka ona stambeni objekat. Nije nego.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 18.12.2010. u 11:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima18.12.2010. u 10:25 - pre 162 meseci
Citat:
zmej: Kada dodje neki stranac kod mene u posetu, pa mu kazem da imam kucu, on meni odma du bis kapitalist, a ja mu kazem ma kakav kapitalist golja sam ja, a on mi ne veruje. Zato sto na zapadu su samo bogatasi vlasnici nepokretnosti u kojima zive, jer imaju novca da isfinansiraju obaveze koje vuce pravo svojine.
Ma koga boli uvo kako je na zapadu mada je to pitanje da li je tacno, a ako negde i jeste tacno, ovde nije i tacka. Ja jesam za evropeizaciju divljeg Balkana, ali evropeizacija nije da se bez ikakvog smisla iz cistog pomodarstva kopira svaka budalastina koja mozda nije ni tacna. Pa i ta jeste tacno to da vecina nema nekretnine, a nije, onda to znaci da su tamo ljudi tako navikli, a ovde su navikli da prave kuce i kupuju stanove, pa sta onda. Za to postoji razlog, ko nece da ima nekretninu verovatno voli da se seli svaki cas, da menja gradove ovo ono, a ovde ljudi ne vole da se sele nego vole da zive tu gde su i sta sad imaju nameru da im rade fensi pomodari? Evropeizacija ovoga ovde treba da bude podizanje kvaliteta zivota i zavodjenje civilizacije tj nekog reda ovde da se zna ko pije a ko placa, a ne te budalastine.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima18.12.2010. u 12:33 - pre 162 meseci
Sve su karte bile poređane (nekad u mračno doba socijalizma).

U svakoj mesnoj zajednici, pa na dalje do nivoa grada, opštine...bilo je moguće, evidentirano - ko su vlasnici privatne nekretnine i "rentijeri".
Svaki vlasnik-rentijer je žurio da prijavu svoju "delatnost", plati određeni porez ( sa odbitkom realnih troškova održavanja).

Iz takve, sređene situacije, ulazi se u HAOS.
Ništa više nije važno, briši to, neka ljudi rade, ali neka samo glasaju za nas.
Sve se društveno, državno - ruši, prelazi u privatno vlasništvo.
Lepo.

Ali, samo formalno, a u praksi vidimo opšti mentalitet "novog vlasnika", koji kaže: ovo je moje, radim sa njim šta ja hoću, ne plaćam nikome ništa, jer sam prirodno predodređen da vladam i gazdujem kako ja hoću.
U prenosnom smislu: država - to sam ja!

Platiće porez ona socijalno vaspitana, disciplinovana građanska kategorija, a na to se oslanja i proračun.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima18.12.2010. u 13:55 - pre 162 meseci
Citat:
zmej: Slucajno sam dipl.pravnik i znam da je taj porez predviđen kao porez na prihod gradjana, odnosno porez na prihod od nepokretnosti, ovaj porez ne placaju preduzetnici koji se izdavanjem nepokretnosti bave u vidu delatnosti, obveznik poreza je fizicko lice, zakupodavac, vlasnik nepokretnosti.

Citat:
Lesli Eldridz: Ma znam, ali pitao sam ja skoro poresku upravu mejlom, i oni kazu isto ovo sto kaze zmej - ta primljena zakupnina treba da se prijavi kao porez na dohodak gradjana, i da se onda na to plati porez od 20 ili 25%, isto kao na kapitalni dobitak. Da, da, evo sve se zatrcali ljudi, noge polomise da prijave to. Ko je lud bre da to radi.

Ja sam informaciju dobio u Poreskoj upravi. Moj zakupac plaća taj porez redovno (preko računa, naravno) a ja za ove tri godine nisam dobio ni jednu opomenu od poreske uprave - jedino što mi dolazi je rešenje o porezu na imovinu (kuća i poslovni prostor).

@zmej: Zaista me mrzi da se prepucavam s tobom - odgovore koje bih ti i ja dao si već dobio od drugih. Btw., mislim da si stranački vojnik... ;)
Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima18.12.2010. u 14:43 - pre 162 meseci
Ma znam i to, isto su i ovde kod mene rekli jednome ovi iz lokalne poreske uprave, ali vidis ovi sa njihovog sajta kazu drugacije. Probaj bas da vidis sta ce da kazu tebi. Imaju oni tamo stranu za pitanja, pa im posalji mejl. Evo sta su meni odgovorili (pitao sam da li neko ko je nezaposljen ima pravo na oslobadjanje od poreza na taj prihod ako je prihod od izdavanja nekretnine ispod onog neoporezivog dela dohotka ) :

Citat:


Poštovani,

Povodom vašeg pitanja upućenog Kontakt centru Poreske uprave, a u vezi oslobođenja od plaćanja poreza na dohodak građana na primanja ostvarena davanjem u zakup nepokretnosti, obaveštavamo vas sledeće:

Prihodi koje obveznik ostvari izdavanjem u zakup ili podzakup nepokretnosti (poslovnih prostorija) po članu 66 Zakona o porezu na dohodak građana, smatraju se prihodima od nepokretnosti .

Prihode od nepokretnosti čine ostvarena zakupnina i vrednost svih realizovanih obaveza i usluga na koje se obavezao zakupac, odnosno podzakupac.

Obveznik poreza na prihode od nepokretnosti je fizičko lice koje izdavanjem u zakup ili podzakup nepokretnosti ostvari prihode po tom osnovu.

Zakon o porezu na dohodak građana nije propisao poreska oslobođenja od plaćanja poreza na prihode od izdavanja u zakup nepokretnosti.

Kontakt centar Poreske uprave


[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 18.12.2010. u 17:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Reforma poreza na imovinu,novo deranje po usima

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16622 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.