Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet oko garancije.

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Savet oko garancije.

[ Pregleda: 1770 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloš Glogovac
Pančevo

Član broj: 149266
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.blejanje.com


+2 Profil

icon Savet oko garancije.10.12.2010. u 07:54 - pre 162 meseci
Imam par pitanja u vezi garancije i prava potrosaca

Racunar je pod garancijom, poceo je da pravi problem. Ekran se samo zamrzne i jedino moze da se resetuje, nekad nece da podigne sistem mada nije toliko ni bitno sta je. Odneo sam ga prodavcu da vidi sta je u pitajnu.
Juce (cetvrtak) prodavac nije stigao da utvrdi u cemu je problem. U petak nece biti tu pa bi u subotu uzeo lepo da ga pregleda.

E sad, da li postoji neki rok u kom je prodavac duzan da utvrdi gde je kvar i da posalje komponentu na servis? Vec dva dana sam bez racunara, ne bi da se produzi na ceo vikend, i ovo mi je mnogo jer nemam drugi racunar. Rekao mi je da ga pozovem u subotu u 13 pa se bojim da ne pocne da me zavlaci kao subota je, radi se do 2 i slicno pa da se resava od nedelje

Kad utvrdi koja komponenta je u pitanju (kaze da misli da je ploca) verovatno ce je poslati na servis sto isto traje. Da li je prodavac duzan da mi privremeno da na koriscenje drugu komponentu, da li po zakonu imam pravo na to ili je to stvar njegove dobre volje? Cuo sam od nekih prijatelja da da su prodavci duzni da to urade u slucaju reklamacije ali nisam uspeo nista da nadjem na tu temu

Verovatno ce sve ispasti ok, prodavac je do sada bio ok, nije pravio nikakav problem ali sam malo zabrinut da bi mogao da ostanem bez racunara na duze vreme. Samo bih hteo da znam koja su moja prava ako dodje do nekih nepredvidjenih situacija

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Savet oko garancije.10.12.2010. u 08:33 - pre 162 meseci
Šta piše na garantnom listu?

Prodavac ima rok do kad treba da razreši reklamaciju. E sad, da li ispituje 30 dana i rešava 10 ili sve uradi za 7, nema nikakve razlike. Da, neki prodavci vole da pozajme uređaj dok se ne razreši reklamacija. To rade ako imaju nešto što mogu da pozajme.


 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Savet oko garancije.10.12.2010. u 09:26 - pre 162 meseci
Koliko ja znam, zakonski rok je 45 dana od dana prijave kvara, ali većina prodavaca gleda da reši problem što pre, jer u suprotnom gubi poverenje kod klijenata. Inače, nisu dužni da ti daju zamenu za to vreme, mada ima prodavaca koji to praktikuju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Savet oko garancije.10.12.2010. u 16:26 - pre 162 meseci
45 dana je rok.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Savet oko garancije.10.12.2010. u 16:45 - pre 162 meseci
Koliko je racunar star? U principu duzni su da otklone sve kvarove na raunaru u roku, ne duzem, od 45 dana po prijemu komponente ili racunara na reklamacije, po vazecem zakonu. Sve ostalo o cemu se raspitujes nisu duzni, nego je to njihova dobra volja. Vecina firmi koje se bavi prodajom IT opreme se trudi da reklamacije resi u sto kracem roku tako da se obicno ne ceka puno, ali ocekivati da racunar bude zavrsen par dana nakon prijema na reklamacije je previse optimisticno pogotovu ako je u pitanju neki hardverski kvar.
 
Odgovor na temu

Miloš Glogovac
Pančevo

Član broj: 149266
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.blejanje.com


+2 Profil

icon Re: Savet oko garancije.10.12.2010. u 17:43 - pre 162 meseci
Racunar je star oko pola godine..

Hvala na odgovorima


 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Savet oko garancije.10.12.2010. u 21:36 - pre 162 meseci
Ako je star oko pola godine nadajmo se da ce biti brzo gotov. Samo smaraj prodavca, ali kulturno, i to je to. Budi strpljiv.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Savet oko garancije.

[ Pregleda: 1770 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.