Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

grijanje pomocu klima uredjaja,ogranicenja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: grijanje pomocu klima uredjaja,ogranicenja

[ Pregleda: 3379 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon grijanje pomocu klima uredjaja,ogranicenja16.12.2010. u 13:27 - pre 161 meseci
Dobio sam informaciju da se ne savjetuje grijanje na klima uredjaj ako su temperature vani ispod nule??
Imam Fujitsu split sistem
Da li je tacna ova informacija
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9447
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: grijanje pomocu klima uredjaja,ogranicenja16.12.2010. u 13:54 - pre 161 meseci
Jeste, ali samo delimično. Ulje u kompresoru (koji je napolju) u zavisnosti od tipa klime, tipa kompresora i tipa samog ulja, može da se previše zgusne na niskim temperaturama. I tako, umesto da podmazuje kompresor, ono ga ukoči, i kompresor pregori.

U uputstvu svakog klima uređaja piše koja je najaniža spoljna dozvoljena temperatura. Za moju VOX klimu (kinez) najniža dozvoljena temperatura je -5oC
Ti bi trebao da potražiš uputstvo za svoj klima uređaj, jer ovi podaci su veoma različiti. Za neke uređaje je i -20oC dozvoljena temperatura.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

edo_ze
informaticar
Zenica

Član broj: 177359
Poruke: 83
*.gprs.19522256-72.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: grijanje pomocu klima uredjaja,ogranicenja18.12.2010. u 22:51 - pre 161 meseci
Citat:
Java Beograd: Za moju VOX klimu (kinez) najniža dozvoljena temperatura je -5oC


Koji ti je model VOX-a. Pošto jedan VOX dvanaesticu imam u radionici i izbijala je unutra 50 stepeni na -1 stepen vani.
Isti takav planiram preurediti za zagrijavanje u sistemu podnog grijanja.
Zbilja najjeftiniji od svih koje imamo u firmi montirane ali jedan od rijetkih na kojima do sada nije bilo intervencija. Obzirom kako su ga majstori navrat-nanos u trku montirali i kroz pola sata me zvali telefonom da pitaju "jel počela da curi voda vani - jeste, ok sa srećom", pošto nisu imali vremena da čekaju probu da završi. Mislio sam da neće ni mjesec dana sastaviti, ali eto tri godine radi bez problema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: grijanje pomocu klima uredjaja,ogranicenja

[ Pregleda: 3379 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.