Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezervna svetska valuta

elitemadzone.org :: MadZone :: Rezervna svetska valuta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13893 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 16:50 - pre 112 meseci
Citat:
adler4s: Sa ubrzanjem događaja koji su u toku......na Wall Street-u (tj. Njujorku)


Kad već pomene Wall Street, setih se onog fazona :

- Kad je Muja otvorio "Čevapčičarnicu" na Wall Street-u, posao cveta, obrt ogroman, ide prodaja ćevapa pa samo pršti.

Hasa sazna za to i ode u Ameriku do Muje, da mu zatraži 5000 dolara na zajam.
Muja vrda, izvoljeva , smišlja, izađe ispred radnje i kaže Hasi:

-Pogledaj, ovo sve što vidiš oko nas su močne banke !

Ja sa njima imam dogovor !

Nit će ONI da prodaju ćevape, niti ču ja pozajmljivati pare !

:)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 18:45 - pre 112 meseci
Citat:
adler4sODBRANA DOLARA TREĆIM SVETSKIM RATOM

Treći svetski rat biće principijelno drugačiji od svih za koje je svet do sada znao. On će započeti bez zvaničnog objavljivanja. I, mada još nismo toga potpuno svesni, ali takav rat je najverovatnije već počeo. Korišćenjem plaćenika (privatnih vojnih kompanija), oslanjanjem na petu kolonu unutar pojedinih zemalja uz aktivnu primenu tehnologija „majdana”, angažovanjem medija koje kontroliše Vašington, objavljivanjem ekonomskih sankcija itd. Taj neobjavljeni rat vodi se pod zastavom borbe sa terorizmom, „radikalnim islamizmom”, „ruskom agresijom”, kršenjem ljudskih prava itd., itsl.


Bice skoro propast sveta...........Doomsday Preppers

Mozda si i ti jedan od ovih opsednutih.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 19:00 - pre 112 meseci


Mikhail Gorbachev, the last president of the Soviet Union, accused the United States Thursday of initiating a new Cold War with Russia and expressed fears that the conflict could escalate into a nuclear Third World War.

http://www.thetotalcollapse.com
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 19:06 - pre 112 meseci
Citat:
2012:
Citat:
adler4sODBRANA DOLARA TREĆIM SVETSKIM RATOM

Treći svetski rat biće principijelno drugačiji od svih za koje je svet do sada znao. On će započeti bez zvaničnog objavljivanja. I, mada još nismo toga potpuno svesni, ali takav rat je najverovatnije već počeo. Korišćenjem plaćenika (privatnih vojnih kompanija), oslanjanjem na petu kolonu unutar pojedinih zemalja uz aktivnu primenu tehnologija „majdana”, angažovanjem medija koje kontroliše Vašington, objavljivanjem ekonomskih sankcija itd. Taj neobjavljeni rat vodi se pod zastavom borbe sa terorizmom, „radikalnim islamizmom”, „ruskom agresijom”, kršenjem ljudskih prava itd., itsl.


Bice skoro propast sveta...........Doomsday Preppers

Mozda si i ti jedan od ovih opsednutih.



Ne, prvo stizu AI i terminatori, vec su delimicno tu:

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 19:23 - pre 112 meseci
Citat:
ssi: Ne, prvo stizu AI i terminatori, vec su delimicno tu:



Ma to je manje bitno, reci ti meni sta ja da radim sa dolarima. Imali sanse da dolar prezivi ovu godinu ili da se ja pod hitno otarasim dolara?

Da ja promenim cene u nekoj drugoj valuti, ovaj strucnjak sto najavljuje propast dolara, najavljuje i propast Evra. Ne znam sta da radim, jedino mi ostaje da sacekam pojavu drahme.
Da li je pametno da sve konvertujem u rublju ili dinar, nemam informacije kakve su njihove perspektive.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 19:25 - pre 112 meseci
Citat:
2012: Ma to je manje bitno, reci ti meni sta ja da radim sa dolarima. Imali sanse da dolar prezivi ovu godinu ili da se ja pod hitno otarasim dolara?

Da ja promenim cene u nekoj drugoj valuti, ovaj strucnjak sto najavljuje propast dolara, najavljuje i propast Evra. Ne znam sta da radim, jedino mi ostaje da sacekam pojavu drahme.
Da li je pametno da sve konvertujem u rublju ili dinar, nemam informacije kakve su njihove perspektive.


Ako imas ušteđevinu, odma sve konvertuj u rusku rublju ( LOL ).
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 19:36 - pre 112 meseci
Citat:
ssi: Ako imas ušteđevinu, odma sve konvertuj u rusku rublju ( LOL ).


To, tako sam i ja razmisljao, samo nisam bio siguran. Znas kako si mi sad pomogao, trebalo mi je samo da se konsultujem sa nekim upucenim.

Sta misli ti, da cekam sta ce reci ovaj strucnjak sto se razume u propast dolara ili da pocnem odmah da kupujem rublje?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 19:43 - pre 112 meseci
Citat:
2012: To, tako sam i ja razmisljao, samo nisam bio siguran. Znas kako si mi sad pomogao, trebalo mi je samo da se konsultujem sa nekim upucenim.

Sta misli ti, da cekam sta ce reci ovaj strucnjak sto se razume u propast dolara ili da pocnem odmah da kupujem rublje?


Još večeras kreni sa konverzijom u rublju. Možeš i u dinar.

Dolar će pasti ove godine. Ne želiš valjda da ti to "pojede" ušteđevinu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 19:51 - pre 112 meseci
Citat:
ssi: Još večeras kreni sa konverzijom u rublju. Možeš i u dinar.

Dolar će pasti ove godine. Ne želiš valjda da ti to "pojede" ušteđevinu.


Hvala! Ja sam mislio da sacekam ovog eksperta za propast dolara, ali bolje je ovo sto predlazes. Odmah veceras, da me propast ne zatece.

Mnogo si mi pomogao.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 20:10 - pre 112 meseci
Citat:
2012: Hvala! Ja sam mislio da sacekam ovog eksperta za propast dolara, ali bolje je ovo sto predlazes. Odmah veceras, da me propast ne zatece.

Mnogo si mi pomogao.


Molim, ali to si sve i sam mogao da zaključiš informišući se sa sajtova Ivone Živković ili Sladže Velkov.

Tu su i naravno www.fakti.org, www.pecat.co.rs, www.srbel.net i nezaobilazni www.srpskikulturniklub.com.

Imaš i strane izvore ako ne veruješ domaćima, na primer www.prisonplanet.com Alexa Jonesa.


.

.
.

Upozorenje:

Poseta navedenim sajtovima može izazvati želju za emigracijom i osećaj "sa kim ja delim vazduh".
Ali to je samo iluzija, otvorite vaš um.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta01.02.2015. u 20:20 - pre 112 meseci
Citat:
ssi: Molim, ali to si sve i sam mogao da zaključiš informišući se sa sajtova Ivone Živković ili Sladže Velkov.

Tu su i naravno www.fakti.org, www.pecat.co.rs i nezaobilazni www.srpskikulturniklub.com.

Imaš i strane izvore ako ne veruješ domaćima, na primer www.prisonplanet.com Alexa Jonesa.


.

.
.

Upozorenje:

Poseta navedenim sajtovima može izazvati želju za emigracijom i osećaj "sa kim ja delim vazduh".
Ali to je samo iluzija, otvorite vaš um.


Ovim upozorenjem si me totalno zbunio. Ja sam emigrirao pre 16 godina, da li poseta ovim sajtovima moze kod mene izazvati kontra efekat. Pr. " nestane mi zelja da se vratim" ili pocnem da mislim da se nista nije promenilo 15 godina

Ja vidim da zelis da mi pomognes, ali ja ovo ne mogu da pratim.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta02.02.2015. u 10:44 - pre 112 meseci
Citat:
2012: Ovim upozorenjem si me totalno zbunio. Ja sam emigrirao pre 16 godina, da li poseta ovim sajtovima moze kod mene izazvati kontra efekat. Pr. " nestane mi zelja da se vratim" ili pocnem da mislim da se nista nije promenilo 15 godina

Ja vidim da zelis da mi pomognes, ali ja ovo ne mogu da pratim.


Savetujem vam da se vratite u Srbiju, rasprodate svu imovinu na zapadu i taj novac hitno konvertujete u ruske rublje.

Znate i sami da su US i EU na rubu propasti. Tj. to mozete da zakljucite na osnovu pisanja eminentnih srBskih analiticara i
nacionalista.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta02.02.2015. u 10:45 - pre 112 meseci
Citat:
2012: Ovim upozorenjem si me totalno zbunio. Ja sam emigrirao pre 16 godina, da li poseta ovim sajtovima moze kod mene izazvati kontra efekat. Pr. " nestane mi zelja da se vratim" ili pocnem da mislim da se nista nije promenilo 15 godina

Ja vidim da zelis da mi pomognes, ali ja ovo ne mogu da pratim.


Savetujem vam da se vratite u Srbiju, rasprodate svu imovinu na zapadu i taj novac hitno konvertujete u ruske rublje.

Znate i sami da su US i EU na rubu propasti. Tj. to mozete da zakljucite na osnovu pisanja eminentnih srBskih analiticara i
nacionalista.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta02.02.2015. u 12:20 - pre 112 meseci
Januar 2015

Dolar je najčešće upotrebljavana valuta u svetskim plaćanjima sa udelom od 44,64 odsto iz prošlog meseca, sledi ga evro sa 28,3 odsto, a zatim funta sa 7,92 odsto, navodi SWIFT.

Četvriti je Jen 2,7 %a peti Juan 2,2%, tako da "lipši magare do zelene trave".
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta09.02.2015. u 19:36 - pre 111 meseci

Za pojedince rezervna valuta je Švajcarac i verovatno Juan za Aziju.

Nece mnogo od dolara ostati ako Kina devizne rezerve počne da konvertuje u robu (realnu vrednost).
Sa druge strane to će da razbije ama baš sve u ameriki, a od njih Kina živi (tj. njima uvaljuje robu).

Najveći gubitnik izvesno da će biti ili je već - evro.

Kina i Rusija će svakako težiti da u međusobnim obračunima izbace dolar iz jednačine

Što se rublje tiče, Rusi su u 2014-oj bili najveći kupci zlata, za šta su dali dolare, odnosno, papir za metal

Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta10.02.2015. u 11:53 - pre 111 meseci
Citat:
BokasaTzar

Što se rublje tiče, Rusi su u 2014-oj bili najveći kupci zlata, za šta su dali dolare, odnosno, papir za metal :-)


Kako su vec dali dolare za zlato, ostali su bez dolara, a dolari im trebaju da bi preziveli. Sada moraju naci nacin da dodju do novih dolara ili da pocnu prodavati zlato da bi dosli do dolara. Sad je samo pitanje kome ce prodavati zlato i po kojoj ceni.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta14.02.2015. u 23:28 - pre 111 meseci

Sve normalne zemlje ostvaruju pozitivne devizne prilive (osim kolonija poput nas).

Rusija je spoljno trgovinski pozitivna sa minimalnim dugovima prema stranim poveriocima.

Očigledna je njihova namera da se reše dolara, a evro je nestabilan kao i dolar.
Konzervativni Švajcarci jednostavno ne štampaju svoju valutu u toj meri da bi bila svetska valuta,
niti imaju bilo kakvu ambiciju u tom pravcu.

Tako da Rusima ostaje da dolar menjaju za realnu vrednost (robu) ili zlato (radi očuvanja stečenog prihoda).
Kina je (na primer) pokupovala nafte za godinu dana unapred, koristeći nižu cenu nafte i svoje duboke dolarske rezerve.
Dakle i oni menjaju dolar za konkretnu vrednost. Dabome, to pritiska dolar na dole

Zemlje koje svoje finansijske stručnjake slušaju, a nemaju dugova, a usput im se ne mogu uvaliti neki neredi, ratovi
i političke nestabilnosti, jesu dobitnici u svetskoj ekonomiji.

Zemlje koje imaju plačkašku vrhušku (kao mi od od 2000-te naovamo) su zakovani gubitnici.

Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta14.02.2015. u 23:38 - pre 111 meseci
Citat:
Dakle i oni menjaju dolar za konkretnu vrednost. Dabome, to pritiska dolar na dole

Zemlje koje svoje finansijske stručnjake slušaju, a nemaju dugova, a usput im se ne mogu uvaliti neki neredi, ratovi
i političke nestabilnosti, jesu dobitnici u svetskoj ekonomiji.


Verovatno je od tog prevelikog pritiska dolar skocio.

Koje bi zemlje ti naveo kao dobitnike u svetskoj ekonomiji? Sacekaj malo da vidis sta ce se desiti Kini, normalno, prvo Rusiji.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta15.02.2015. u 03:46 - pre 111 meseci
Citat:
2012: Sacekaj malo da vidis sta ce se desiti Kini, normalno, prvo Rusiji.


Jadna RUSIJA !

...koja zavisi samo od tvojih "Kamilica" procena.

Oni su "konjpletno" bez kinte i resursa pa samo na takve komentare čekaju,

-Pomreče od gladi !

..ako im TI ne kažeš "Šta i kako da rade"



 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Rezervna svetska valuta17.02.2015. u 11:39 - pre 111 meseci
Zanimljivo ili nesto drugo?

http://www.b92.net/biz/vesti/s...02&dd=16&nav_id=958703
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rezervna svetska valuta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13893 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.