Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9032 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 19:28 - pre 161 meseci
Članovi društva „Prijatelj” kažu da je iz Gradske uprave bilo nagoveštaja da će dobiti pomoć, ali ništa konkretno nije urađeno. Zato podsećaju nadležne da je prošle godine usvojen Zakon o dobrobiti životinja u kome jasno stoji da su lokalna samouprava, građani i udruženja dužni da brinu o životu i zaštiti zdravlja i dobrobiti životinja.

Ovo mi ne liči na Suboticu.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 19:42 - pre 161 meseci
Društvo za 'zaštitu' životinja, a pse drže na lancu. Primitivizam.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 20:04 - pre 161 meseci
Ne znam za vas, meni bi "dzukci", da sam na njenom mestu, preko noci prokopali prolaz i progrizli zicanu ogradu...tj. sami od gladi... a onda nek lokalna samouprava resava problem, dokazuje i utvrdjuje, tj. vidi na primeru da li je bolje da zivotinje budu prehranjivane i u azilu, ili je bolje da budu pustene na slobodu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 20:16 - pre 161 meseci
Veselo u Zajcaru, lokalna samouprava se ubija od posla, ili bolje "ubija"... mozda je bolje da ih prepusti ovakvim likovima.



 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 20:20 - pre 161 meseci
Evo kako to "rade" lokalne samouprave po Srbiji, Smederevo u ovom slucaju. Nema sta, profesionalno i po standardima...



 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 20:29 - pre 161 meseci
Citat:
noreniou:
Ma koliko cudno zvucalo, humanije je te pse zavek uspavati negoli ih dalje muciti.


Najhumanije je resiti taj problem kako se svuda resava - sterilizacijom. Siguran sam da je to jeftinije nego hraniti ih i cuvati ko zna koliko vremena.
Ili je neko zreo za dusevnu bolnicu, pa drzi tolike pse ili taj neko ocekuje da ce dobiti neke pare na racun cuvanja tih pasa (sto ga takodje kvalifikuje za bolnicu)...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 21:13 - pre 161 meseci
Neka ih puste neka se tornjaju iz komšiluka.
Preko 10god ih nemožemo izterati odande, smestili se skoru u centru naselja kršeći sve propise, leti nepodnošljv smrad, od pacova koji se tamo množe nemože se živeti, uobičajeno ima preko 1000 pasa
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 21:52 - pre 161 meseci
Nek ih puste pa nek ih vlast sve uspava u cemu je problem?

A te iz drustava za zastitu treba tuci jednom mesecno cisto radi preventive. Treba nama jedan Ahmadinejad mnogo smo se opustili.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-143-91.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 23:32 - pre 161 meseci
Citat:
3way: Najhumanije je resiti taj problem kako se svuda resava - sterilizacijom. Siguran sam da je to jeftinije nego hraniti ih i cuvati ko zna koliko vremena.

psi su sterilisani i sta je tim ereseno?
i sterilisan pas je i gladan i zedan

@a...mogao si sve to u jednoj poruci
a za grizenje ograde, pa odgovarao bi, isto kao sto bi (trebao) i svako drugi kome "progrize ogradu" ker (odnosno dosadi mu,pa ga pusti na ulicu), tako bi i ti u tom fiktinvom slucaju trebao

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu21.12.2010. u 23:52 - pre 161 meseci
Resen je problem nekontrolisanog razmnozavanja.
Problem je u tome sto bi u Srbiji svi hteli da se nesto uradi i zavrsi preko noci, a to nikako ne moze tako, pogotovo ne u ovom slucaju. To je dugorocno resenje koje (uz jos neke stvarcice) provereno daje odlicne rezultate.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 01:16 - pre 161 meseci
al pas zivi barem 10 godina (sem "prerane smrti"), dakle za to vreme ga treba i cuvati
a s druge strane, to bi bilo resenje povecanja broja lutalica SAMO pod uslovom da se novi kerovi ne pustaju na ulice, sto, naravno, nije slucaj
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 02:00 - pre 161 meseci
Vidis Horvat, postoji zakon o chipovanju... dakle, svaka domaca zivotinja mora da bude chipovana. Pa kad sinteri uhvate psa u parku, prostim ocitavanjem broja koji se emituje sa RFID taga (a koji se nalazi u samom telu psa), dobija se ustvari JMBG psa, po kome se bas taj pas moze naci u drzavnoj evidenciji, i pomocu kojeg se lako indentifikuje njegov vlasnik - odgovorno lice pred zakonom.

Princip chipovanja + sterilizacije postojecih lutalica + stvaljanje pasa u azil u kome vladaju humani uslovi, pod kontrolom organizacija za zastitu zivotinja, je pravi put resavanja ovog problema, uz naravno rigorozne kazne za one koji ne postuju zakon (izbacivanje psa, okrutan tretman, ne vakcinisanje na vreme itd.).

...
Ali posto je ovo "drzava" Srbija, ovde zakon ne znaci nista, niti ima kontrole, (drzavni) azili su u stvari kasapnice i mucilista za zivotinje, u kojima psi jedu pse jer nema hrane... odnosno te pare dobijene iz budzeta (za hranu, odrzavanje, lecenje itd.) su "nenamenski" potrosene, kao i svugde, pa se tako recimo injekcije za eutanaziju ne koriste - jer bolje je "zaduziti" zvanicno inekciju koju nikad nisi kupio (naplatiti je kroz dokumentaciju), a psa zadaviti zicom ili izbosti i baciti u jamu, pustiti ga da crkne od gladi ili bolesti... Chipovanje sa druge strane niko ne kontrolishe, niti sankcionishe, kao ni trosenje para u celom tom lancu... i onda cela ta prica pada u vodu.

Bitno je jedino, kad mediji osvetle to crnilo, kao u slucaju lutalice Mile, da se m00donje sa vlasti naprasno sete da se uslikaju za novine, i da se onda kao pomaze jednom psu, on se usvaja, prave se proteze i slicno zamazivanje ociju. Dok pravo stanje mozes naci i na youtube-u ako te interesuje... ali to nikog u ovoj, nazovi zemlji, ne interesuje - jer ovde niko nije odgovoran, i ne postoje posledice za ne obavljanje poslova za koje si zaduzen i placen iz budzeta.





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 22.12.2010. u 04:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 06:38 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat: al pas zivi barem 10 godina (sem "prerane smrti"), dakle za to vreme ga treba i cuvati
a s druge strane, to bi bilo resenje povecanja broja lutalica SAMO pod uslovom da se novi kerovi ne pustaju na ulice, sto, naravno, nije slucaj


To ti kazem. To je trebalo resavati, ne pre 10 godina, nego pre 20.
a1200 je vec odgovorio - cipovati pse i uvesti zestoke kazne za pustanje psa na ulicu, pa da vidis kako se problem resava 'sam od sebe'.
Jos bih rekao da sve to i danas postoji, samo se zakoni ne postuju, niti postoje izgledi da ce se postovati u narednih 100-150 godina...al, vec je receno u postu iznad, pa ne bih da ponavljam...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-143-91.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 14:25 - pre 161 meseci
chipovanje je trenutno na dobrovoljnoj bazi (i naplacuje je se)
@a... ja stvarno ne znam, niti zelim da nagadjam, kako se ophode sinteri u azilu u subotici
isto tako ne znam kako se ophode kod ove lujke

al jednu stvar znam, ona nije otvorila ovaj azil,sta je vec, sa dogovorom sa opstinom subotica, vec je "na svoju ruku" to otvorila - dakle, ona je uzela u svoje ruke da ce da ih odgaja
e, kad joj je ponestalo suski/kad se zazelila opstinskih suski, onda je digla ovu graju...
to, nije normalno

nista ona drugacija nije od bilo koga ko drzi psa ili vise njih, sem sto je veca brojka, pa kako ja ne zahtevam od opstine da mi placa klopu i vodu za kera, tako ni ona nema sta da trazi

Citat:

uvesti zestoke kazne za pustanje psa na ulicu

apsolutno se slazem

i onda sta cemo s ovom? uzela je 700 kerova i nema da ih hrani,a ne da ih u azil,nego hoce da ih pusti na ulicu...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 15:17 - pre 161 meseci
Sad ti stavi prst na celo, i razmisli da li je ona ucinila istoj toj lokalnoj samoupravi i gradjanima uslugu sto je zbrinula 700 lutalica, ili bi bilo bolje da ih je ostavila na ulici?

WTF, zena trazi da joj se obezbedi voda i minimum hrane za te pse - gde ces jeftinije za drzavu, koja i onako nema kapacitete da te pse smesti i skloni, a DUZNA JE PO ZAKONU (cak nema kapacitete ni za nacisticki nacin koji do sada primenjuje, ono, 60 boxova za 300 pasa, davljenje zicom i kljestima).

Zena nije usla u tu pricu iz licne koristi, nego zato sto voli zivotinje - i ne moze da gleda kako ih na ulici sinteri dave zicom i ubijaju sredstvima dostojnim inkvizicije u srednjem veku, i to od strane drzave u "Demokratskoj Evropskoj Srbiji" - koja se zgraza na prizor lutalice Mile. Ali, jbg. sad je ona kriva sto je preuzela inicijativu za nesto sto lokalna samouprava ne obavlja, gura pod tepih... ma dj*bre jedno, nasla je da pomaze lutalicama... i to o svom trosku, dok je mogla i imala od cega - a sad nece da ih pusti da ih zadave zicom, ili pusti da o trosku drzave crknu od gladi i izjedu jedni druge u prenatrpanim celijama...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 22.12.2010. u 16:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 15:48 - pre 161 meseci
a zasto si ti toliko uveren da ih u sinterijadi u subotici dave zicom, ne hrane,ne poje?
(a isto tako,odakle ti znas kako se ona ophodi prema njima, ja sam vec rekao, ja stvarno ne znam kako se i jedni i drugi ophode prema kerovima)

pa ucinila je magarecu uslugu
kao prihvatila je i sad ucenjuje grad da NJU finansira (ne da preuzme pse), jer ONA hoce da drzi te pse a NEMA od cega
pa izvini molim te, ako ne mozes da ih drzis - prepusti drugome, uspavaj ih ili sta vec
a ne da ucenjujes da TEBI DRUGI placaju,da bi TI drzao te pse

kao sto rekoh, da postoji dogovor izmedju opstine i nje da ce ona deo lutalica udomljavati, a deo da ce opstinski sinteraj, ok
ali posto ne postoji - molim lepo

a ja isto tako ne znam koliki su ti boxovi u sinteraju, nisam video
al sam (evo na snimku s prve strane) video kako se humano ona ophodi prema njima - na cistini svaki ima svoju kucicu i lanac od 2 metra
pa sto su na lancu?
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 15:50 - pre 161 meseci
Kad Republika Srbija uzme od grada Subotice SAV porez, PDV, akcize. itd, i redovno po zakonu joj vraca 40ak% , a onda kad zagusti spuste na 20ak%, za ovakve stvari prosto nema kesa.

Kad bi grad Subotica raspolagao sa naprimer 90% prikupljenog kesa, uveren sam da bi njihovo resenje bilo za primer drugima. Ovo je sad potez ocajnika.

Na redu su, znaci ne da li ce, nego kada ce, i domovi zdravlja, skole, JKPovi, i sve sto se placa iz opstinske kase, nece imati od ceka vise da se namice, a kerovi ce biti najmanji problem...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 15:55 - pre 161 meseci
@Horvat
Ja sam siguran, jer postoje snimci "postupanja" sa lutalicama u drzavnim "azilima", izjave ljudi koji se bave zastitom zivotinja, slike, emisije na TV-u... google is your friend. Mada, mozda je bas Subotica "Japan" po tom pitanju, a ona samo luda baba koja iz nekog razloga voli da drzi 700 pasa o svom trosku, i daje im losije uslove nego to sto imaju o drzavnom trosku?! A ove snimke sto sam stavio par postova iznad - ma to su sve "izolovani slucajevi" :). Da, to je logicno...

...
Vazi horvat, ajde sad lepo google u ruke pa malo prelistaj tematiku, koliko ova drzava ima pasa lutalica, koliki je kapacitet azila, kako se ti psi drze i kako ubijaju... ima sve, samo mora malo da se trazi.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 15:55 - pre 161 meseci
Citat:
ArsenLupen: Kad Republika Srbija uzme od grada Subotice SAV porez, PDV, akcize. itd, i redovno po zakonu joj vraca 40ak% , a onda kad zagusti spuste na 20ak%, za ovakve stvari prosto nema kesa.

Kad bi grad Subotica raspolagao sa naprimer 90% prikupljenog kesa, uveren sam da bi njihovo resenje bilo za primer drugima. Ovo je sad potez ocajnika.

Ovo je tek demagogija. Nema para za zivotinje jer ode u republicku kasu. Nije nego.

Prvo, porez, PDV i akcize placaju plate zaposlenih u gradu koji su na republickom buzetu. Prosveta, policija, vojska, zdravstvo. Da nece neki grad da to sve sam plati? Drugo, placa se zdravstvo kao sistem - kad neko nema skener u domu zdravlja u npr. Subotici sta onda? Onda ide u Novi Sad, a ko to placa?

Sve za sta lokalci dobijaju pare su njihove sopstvene plate i ovakve akcije. Ali nema - jer oni potrose sve na uterivanje para u svoj dzep. Nije da para nema - nego ima precih stvari. A to nisu "ljudi" vec neciji dzep.

Ima tamo vise od 700 Dzukela na ulicama, problem su psi, ne dzukele.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu22.12.2010. u 16:07 - pre 161 meseci
i znaci nije resenje regulisanje odnosa prema tim psima
nego dati lovu ovoj lujki? (nego sta je osoba koja zeli da spali sebe i vozilo/a cistoce)

eto i u vesti s pocetka teme stoji da je usvojen zakon o dobrobiti zivotinja
dakle, ako znas da se neki azil lose ophodi prema zivotinjama, no ti u ruke uzmi telefon i prijavi to

Citat:
i daje im losije uslove nego to sto imaju o drzavnom trosku

ovo ja nisam rekao
nisam rekao ni da bolje ni da losije uslove daje
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ucenjuje grad da ce pustiti 700 dzukela na ulicu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9032 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.