Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(polu)prohibicija u BG

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37524 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 11:54 - pre 162 meseci
Citat:
vilil1: Po meni je to nenormalno. Pa valjda mladost treba da se prozivi...


Da, kad napravis svoj svet u kom ce prvo ici penzija, pa onda sve ostalo moze.
Ja cu prvi da se prijavim za tako nesto.
Uostalom, ko kaze da mladost ne moze da se prozivi ako ne urlas celu noc po kraju ili u nekoj kafani?

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 12:41 - pre 162 meseci
Citat:
Isak666: Pa jednim delom da, doduse manjim.
To i jeste poenta drustvene zajednice - regulacija onog sto je u zajednickom interesu.
A javni red je zajednicki interes.
Samo, ovo nije ispravljanje necijih gresaka u vaspitanju, nego odbrana od posledica toga.

Mislim, zasto bi neko trpeo da mu neko arlauce ispred zgrade jer lokali ne rade a on bi i dalje da cirka?
Deo toga je regulacija iz druge teme i odredjivanje gde se koliko moze odvrnuti muzika, jer ne moze biti da se u izolovanim klubovima i po kafanama po komsiluku u stambenim delovima grada odvrce muzika radnim danom kao na svadbi.

Ti nece postati svesni da je mozda bezobrazluk urlikati melodije brdskih sabana nekom ispred prozora, ali ce svakako onaj koji pokusava da spava jer ujutru radi biti jednim delom postedjen tih idiota.


Ne znam cemu cudjenje, koliko znam od 2006. u NS je zabranjeno -da l' u centru da l' samo po tim ulicicama tipa Laze Teleckog- prodaja alkohola posle odredjenog doba. Ne znam da li se sad nesto menjalo.
Kioscima nije bas dobro dosla ta odluka, ali komsiluku svakako.

Jer ko bi da zdere, neka odresi kesu i plati cugu u klubovima, splavovima, Skadarlijama...

Javni red je vec regulisan odredjenim zakonom, uredbama na nivou gradova/opstina itd. tako da - to nije problem (bar na papiru).
A ova pravila/uredbe ce dovesti samo do vecih guzvi pre 22h (pravljenje zaliha) i prodaje na crno (a moze kao u NS-u kad je uvedena sl. "zabrana" - prodavci kucaju neki sok/bilo sta iste cene kao odr. alkoholno pice)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 12:53 - pre 162 meseci
Citat:
3way: Uostalom, ko kaze da mladost ne moze da se prozivi ako ne urlas celu noc po kraju ili u nekoj kafani?

Wi-Fi je napisao. Postoji zakon, i ako se krsi, zna se. Ne znam samo kako ce ovo ogranicenje spreciti okupljanje napolju i urlanje. Najbolje je, kao sto rekoh, uvesti policijski cas. ;)

Me ne, diktatura nam fali. Jedan Koba koji ce sve dovesti u red.

Doduse, ima takvih, sa takvim stavovima i ovde. :D
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 12:58 - pre 162 meseci
Citat:
vilil1:Ne znam samo kako ce ovo ogranicenje spreciti okupljanje napolju i urlanje.


Nazalost nece...i da, za takve slucajeve treba uvesti policijski cas. Ili bar posebno odeljenje policije za razbijanje urlaca i izmestanje istih u sumu, pa nek tamo urlaju koliko hoce...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 13:34 - pre 162 meseci
Citat:
vilil1: E pa, ziveo sam u takvoj zemlji, i mogu reci, za matore je podnosljivo, ali samo podnosljivo, za mlade...Krs...
Kad ti "mladi" pocnu da placaju svoje racune i da peru sebi prljave gaće, onda mogu da budu pitani za nesto, a ovako, sto bi rekla moja baba, mladima i pljuvacka slatka. I to kakav ce red da bude u drustvu, to ce neki drugi da odrede, a ne tzv "mladi". Uostalom, svi su nekad bili mladi, svuda, svi su jurili devojcice i sve, i nisu im trebali za to dragstori sa skupim picima, djakuziji, besna kola, vertu telefoni i sta ti ja znam, nego im bila dobra i klupa u parku. To nikakve veze nema ni sa cime. Kome trebaju neki posebni uslovi da "juri devojcice" taj nikad nece da ih stigne. Znas kako kaze pesma, im'o sam strasnog petla, bio je prvak sveta, danas su petli cudni, svaka im dlaka smeta, ja ne znam sta je razlog, danas su drugi dani, uglavnom spram mog petla, ovo su sve cerglani. Ko je pravi jurilac devojcica, pijac, pusac itd njemu nije problem da se snabde na vreme bilo cime sto mu je potrebno za te aktivnosti. To ce labilni i povodljivi zbog ovakvih zabrana da odustanu od toga da budu wannabe svaleri, pijaci, pusaci ili slicno, sto je dobro, jer takvi polupijaci u stvari i prave sve te probleme, to sa urlanjem itd, a nikako pravi pijaci. Pravi pijaci piju, a ne deru se ulicama i ne lome. Sto znaci da je generalno gledajuci, ovo dobra stvar.

Pa i to sto si pomenuo o svercu pica itd, sve je to tacno i niko to ne osporava, ali je tacno i da se time bave totalno marginalne grupe stanovnistva koje su apsolutno nevazne za siru sliku.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 14:05 - pre 162 meseci
Citat:
Wi-Fi: Javni red je vec regulisan odredjenim zakonom, uredbama na nivou gradova/opstina itd. tako da - to nije problem (bar na papiru).
A ova pravila/uredbe ce dovesti samo do vecih guzvi pre 22h (pravljenje zaliha) i prodaje na crno (a moze kao u NS-u kad je uvedena sl. "zabrana" - prodavci kucaju neki sok/bilo sta iste cene kao odr. alkoholno pice)


Pa ne secam se bas da je bila ista situacija kad su ukinuli prodaju pica sto se tice NS. Naprotiv.
A sto se tice mogucnosti krsenja zakona ili uredbe, tom logikom ne bi trebali da imamo ni jedan zakon.

Ali nije to moj problem, na svu srecu daleko sam od njega, pa se vi ipak vise cimajte sa tim.
Moje je da se trudim da mi dete ima rutinu, da ima obaveze, da bude vredno, da mu party preko nedelje ne bude pumpa iza ponoci, kao i da i ja sam imam normalan san i da ne moze svaki skot da mi bude mlad ispred zgrade u parkicu sa gajbom piva.

 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 14:26 - pre 162 meseci
Tacno. Tvoje je da se trudis da tako bude, a ne da neke zabrane odredjuju sta i kako. Koliko znam, narkotici su zabranjeni (i to zatvorskim kaznama) pa opet postoje milioni korisnika (i taj broj se povecava).
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 14:33 - pre 162 meseci
Jeste, sada ce biti sablasno prazne ulice i parkici posle 22h. Malo sutra.
Naravno da ne treba da postoje nesprovodivi i besmisleni zakoni. Sta ce kome licemerna "briga" prasaca s vlasti.
Isto kao sto su se izborili protiv huliganstva zabranom unosenja alkohola na stadion, a gle cuda opet na drugom kraju sveta ljudi bez problema idu porodicno na sportske dogadjaje gda zderu hotdog i locu pivo u miru. Nesto ne stima jednacina... ma joook. Od cele te zabrane napravljen je samo jeftin pr za princezu kad je onomad proslavljala uz sampanjac neku pobedu.
Proslo je mnogo vremena a narod se jos uvek lozi na "spaljivanje vestica".
 
Odgovor na temu

Dush0ica

Član broj: 199497
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 15:16 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Kad ti "mladi" pocnu da placaju svoje racune i da peru sebi prljave gaće, onda mogu da budu pitani za nesto, a ovako, sto bi rekla moja baba, mladima i pljuvacka slatka. I to kakav ce red da bude u drustvu, to ce neki drugi da odrede, a ne tzv "mladi". Uostalom, svi su nekad bili mladi, svuda, svi su jurili devojcice i sve, i nisu im trebali za to dragstori sa skupim picima, djakuziji, besna kola, vertu telefoni i sta ti ja znam, nego im bila dobra i klupa u parku. To nikakve veze nema ni sa cime. Kome trebaju neki posebni uslovi da "juri devojcice" taj nikad nece da ih stigne. Znas kako kaze pesma, im'o sam strasnog petla, bio je prvak sveta, danas su petli cudni, svaka im dlaka smeta, ja ne znam sta je razlog, danas su drugi dani, uglavnom spram mog petla, ovo su sve cerglani. Ko je pravi jurilac devojcica, pijac, pusac itd njemu nije problem da se snabde na vreme bilo cime sto mu je potrebno za te aktivnosti. To ce labilni i povodljivi zbog ovakvih zabrana da odustanu od toga da budu wannabe svaleri, pijaci, pusaci ili slicno, sto je dobro, jer takvi polupijaci u stvari i prave sve te probleme, to sa urlanjem itd, a nikako pravi pijaci. Pravi pijaci piju, a ne deru se ulicama i ne lome. Sto znaci da je generalno gledajuci, ovo dobra stvar.

Pa i to sto si pomenuo o svercu pica itd, sve je to tacno i niko to ne osporava, ali je tacno i da se time bave totalno marginalne grupe stanovnistva koje su apsolutno nevazne za siru sliku.


Šta se ti javljaš, jel im ti plaćaš račune i pereš prljave gaće ? Bolje prvo plati porez.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 15:45 - pre 162 meseci
Recime Pere Mitica, beogradskog davitelja, e bas necu. Ne perem im ja prljave gace ali oni meni prljaju moju zemlju. Tudj hleb jede, hoce moj svet da menja. E ne moze. Zato ce biti odstranjeni i poslati na ropotarnicu povijesti. Neki i u gulage da gaje poljoprivredne proizvode, jer je ova teritorija za to planirana, tako pise u pedesetogodisnjem planu. Ali nece to biti gulazi kao Kobini, nego ce sve to biti tako uradjeno da oni poveruju da su u stvari sami sve to smislili. Eeeeeee..... Ta Jevropa, to je sve sam hohstapler i obicna izmisljotina zlih žida, rek'o onaj Nikola ali mu nisu verovali. A i onaj alkoholicar sa cigarom, onaj mali zdepasti sto je obecavao naciji krv, znoj i suze pa svi glasali za njega je bio u pravu. Taj je kazao kako ljudi pocnu da se ponasaju razumno tek kad iscrpu sve ostale mogucnosti. I vi cete isto tako, samo polako, kad jos malo porastete. Onda cete i vi da klicete ovakvim propisima pomocu kojih se u varvarstvo uvodi red.

Pusti sve to, nego bio je pederbal, pa onda ono sa pusenjem, pa ovo sad, a hocemo li pištat i kad se zbog HACCP zatvore kiosci sa pljeskavicama, i kad se uklone svi takvi objekti na najmanje 100m od skola? Majku im jevropejsku, samo nesto smisljaju ovi iz jevrope. A lepo je rekao Mile ca Cubure, onaj koji se bori protiv tranzicije, kaze "tacno sam znao da ce kad tad Evropa krenuti da nas menja" . Da vam nisam u kozi. Golgota je to.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 29.12.2010. u 16:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 16:26 - pre 162 meseci
Ne znam ja to, vidite vi to sami.




 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.225.*



+47 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 18:49 - pre 162 meseci
Citat:
jel vi hocete da kazete da nesposobnost roditelja da odgaji i properly vaspita dete treba da se "ispegla" zakonom???
Oni su zgubidani, ne rade nista, bleje na grbaci roditelja - ajde da im ukinemo njihova zadovoljstva (kafice, pumpe, pljeskavice) pa ćemo tako da popunimo rupe u vaspitanju i socijalizaciji tih ljudi???



Naravno da treba!
Ljudsko drustvo funkcionise tako - cilj je da od svih napravi korisne jedinke koje ce da rade i proizvode (a bogami i trose).
Zato je osnovna skola obavezna skoro svuda, ne smes da batinas dete u svrhu vaspitavanja, moras da ga hranis i oblacis! Prosto, postoje pravila koja te ogranicavaju u tome kako ces da vaspitas svoju decu, i ta pravila treba da se menjaju povremeno (kako se drustvo razvija).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 19:35 - pre 162 meseci
Nece bas biti da moze. Ljudsko drustvo funkcionise na slobodi, a ne pod sankcijama.

Inace se planetarno birokratija razgoropadila, pa samo priteze omce. Valjda su gospodari sveta nesto smislili, da se malo smanji populacija medjusobnim klanjem, sa vakcinama i laboratorijama im slabo ide

Ta neka suluda pravila su pro*eravanje birokratije, i nema ama bas nikakve veze sa "civilizacijom", naprednoscu ili nekim pozitivnim trendovima.

Jednostavno je skockan plan, kada su zabalegali sa finansijama, kako da glume velikog brata, posto posla, para, obaveza, morala i etike..jednostavno NEMA

Poz
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 20:38 - pre 162 meseci
Ok, prešli ste na teren neradnika i pijanaca koji će "biti pogođeni" (a ustvari neće) primenom ovih uredbi. Smanjiće se narušavanje javnog reda i mira, kažete vi.
Ja tvrdim da ovakve uredbe predstavljaju samo mazanje očiju javnosti, preusmeravanje pažnje sa realnih problema. Država propada, privreda ne postoji...da je situacija drugačija, bilo bi manje neradnika i pijanaca.

Dalje, smatram da je veoma opasno i štetno donositi ovakve uredbe, jer se time narušavaju prava građana. Ako ja radim, i zarađujem, valjda mogu da trošim svoj novac na legalnu robu kad ja hoću??? Ili ne?

Zamislite da npr. ograniče prodaju benzina na 15l mesečno po automobilu. Koliko bi vas, koji sad podržavate ovu uredbu, bilo protiv ove "moje" uredbe? Samo da napomenem da je ova "moja" uredba daleko korisnija za društvo u celini - smanjuje zagađenje vazduha, smanjuje broj nesreća i stradalih ljudi, omogućava bolje funkcionisanje prioritetnih službi i javnog saobraćaja itd...

Poenta je da se negde mora podvući crta. Dovde može da se reguliše, odavde ne može. Samo što se to kod nas radi po principu "kako vetar duva".

off

danas predveče, stojim u redu na kasi... lik sa punom korpom Jacobs teglica kafe protrčava pored kasirki i beži. Ortak ga je čekao u kolima... da li treba da zabranimo i prodaju svih stvari skupljih od 600 din posle 22h - da bismo smanjili kriminal? Ili jednostavno policija treba da hapsi kriminalce, a porodica da edukuje decu?
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 21:08 - pre 162 meseci
Citat:
vladd: Nece bas biti da moze. Ljudsko drustvo funkcionise na slobodi, a ne pod sankcijama.
Ljudsko drustvo kao i svako drugo drustvo postoji da bi jedinke udruzene ostvarile neki cilj koje ne mogu da ostvare same i nema to sa nekakvim slobodama nikakave veze. Jedinka kojoj je bitnija nekakva tamo licna sloboda od funkcionisanja drustva kao celine se jednostavno uklanja iz drustva, uglavnom proterivanjem. Tako to ide u prirodi i tako je jedino ispravno. U ljudskom drustvu to "proterivanje" se ostvaruje ovakvim propisima i sta sad. Stotine hiljada godina evolucije dokazuju da je taj nacin dobar. Kome se ne svidja neka ide u sumu pa neka pravi tamo svoje drustvo, niko mu ne brani. Kako oni u USA sto odbijaju da priznaju "evil federal government" pa zive u nekim sumama do zuba naoruzani? Ni njih niko ne dira, samo to su neki nevazni marginalci za koje nikoga nije ni briga, a ko hoce da zivi u drustvu mora da se ponasa kako treba i to je to. Nema izlazenja radnim danima u 10 uvece i šlus. Ni neradnim danima nema ostajanja posle posle 1 bas svuda, nego samo tamo gde je to dozvoljeno. Kome se ne svidja nek se zali upravi vodovoda.
Citat:
vladd:Jednostavno je skockan plan, kada su zabalegali sa finansijama, kako da glume velikog brata, posto posla, para, obaveza, morala i etike..jednostavno NEMA
More nije kuca tesna no je čeljad besna. Nema nije nego. Pa ne mora bre bas svaka šuša da ide na letovanja, da ima automobil i plazma televizor i wc solju koja ti sama brise straznjicu. Mora neko i u cumezima da zivi, da jede klot pasulj i da se umiva na cesmi. Uostalom, to je zdravo, tako se celici organizam.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.225.*



+47 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 22:22 - pre 162 meseci
Citat:
Nece bas biti da moze. Ljudsko drustvo funkcionise na slobodi, a ne pod sankcijama.


Sloboda ok - tome svi (valjda) stremimo.
Ali sankcije su neophodne da bi sve jedinke radile zajedno zarad koristi celokupnog drustva! Inace ako bi svako imao slobodu da radi sta zeli nikada ne bismo dosli ovde gde jesmo (civilizacijski gledano). Pitam te ja, kada bi vaspitanje dece bilo ostavljeno svakom roditelju da odlucuje o tome gde bismo bili? Zenska deca ni dan danas ne bi isla u skolu. 20% populacije bi mlatilo batinom decu. Vec ovako odlucis: zarad dobra svih neki ce morati da promene svoje navike! I kroz 20 godina svima ok!

E sada to sto neke svetske vlade zele previse sankcija da uvedu - to je lose, ali na nama je da nadjemo balans.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 22:23 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: , a ko hoce da zivi u drustvu mora da se ponasa kako treba i to je to. Nema izlazenja radnim danima u 10 uvece i šlus. Ni neradnim danima nema ostajanja posle posle 1 bas svuda, nego samo tamo gde je to dozvoljeno. Kome se ne svidja nek se zali upravi vodovoda.


Bilo je takvih država. Na tvoju žalost Berlinski zid je srušen pa ih je danas manje. Drug Đilas može da zabrani prodaju alkohola u prodavnicama posle 22h. Teško da može nekom da zabrani da kupi par dvolitri piva ili flašu vodke pre 22h i da pije u parku posle 22h. Ali pazi kakve zakone on pokušava da sprovede:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...12&dd=29&nav_id=482504

Citat:
Restorani će raditi od 12 do 15.30 časova i od 19 do 22 časa, restorani na vodi od 10 do dva posle ponoći, noćni restorani od 20 do dva posle ponoći, kafane od sedam do 23 časa, barovi i kabarei od 21 do četiri sata posle ponoći, gostionice, bifei i krčme od sedam do 23 časa.

Poslastičarnice u užem centru grada radiće od devet do 22, a ugostiteljske radnje od devet do 24 časa.


Čuj, Drug Đilas će poslastičare da natera da rade od 9 do 22! A šta ako ih nema dovoljno u porodici za toliko radno vreme, a nemaju para da plate prodavca? Ili jednostavno žele da rade kraće jer uveče nemaju mušterija. Drug Đilas uvodi prinudni rad.


Što se tiče vaših kejnzijanskih razglabanja (tvojih i Ajzekovih666) moram da vas obavestim da su netačna. Polupani prozor nije korist za društvo već šteta. Interes društva nije jaka industrija koja bi povećala bruto proizvod već sloboda i interes pojedinca. Industrija je do te mere razvijena da nema potrebe da se čitavo čovečanstvo angažuje u proizvodnji kao što mislite vi kejnzijanci i socijalisti. Ako pojedinac može sebi da priušti da radi pola radnog vremena ili da radi pola godine i da se drugu polovinu odmara, onda njegova privremena nezaposlenost nije ni njegov ni moj ni ničiji problem.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 23:27 - pre 162 meseci
To je mozda univerzalni princip na Zarkonu X, a ovde na Zemlji ide malo drugacije. Mada to ne znaci da takvi pojedinci ne postoje na Zemlji i da ne mogu da postoje, ali kao sto sam naziv kaze, to su samo pojedinci. Nisu drustvo. Nebitni su. Marginalna pojava.
Citat:
BluesRocker: Bilo je takvih država.
Sta bilo je? Sve civilizovane zemlje su takve. Radnim danom na ulicama uvece nikoga nema i svi spavaju u celoj zemlji, kafane rade do 9 ili 10, vikendom malo duze, ali malo, a samo u nekim gradovima ima po nekih par (desetina) nocnih klubova i to je to.

OK, nego daj da vidimo sta u stvari ima na onom linku koji si postavio. Kafedzije kaze traze da se ukine zakon o zabrani pusenja, da ne placaju za muziku koju pustaju i da mogui da rade dokle hoce. Idi begaj. Evo sad ce sve to da bude, samo tetki da odnesu lek. Smesno.

More joj alaj mi je drago sto pistite. Necete vise da mi divljate. Proslo je i vase. Svakog gosta 23 godine dosta. Da Jevropa ne postoji, trebalo bi je izmisliti, samo zato da bi vi pistali. Oni koji se razumeju u stvarni svet i poznaju ovdasnji mentalitet su cim je pao onaj lipadzija, znaci jos pre ihaha godina, pisali kako kad bi ovi ovde znali sta u stvari znaci ulazak u Jevropu, oni bi bezali od toga kao djavo od krsta. Kao sto se vidi da rade. I to se deru oko bas bas svakog poteza koji predstavlja civilizacijski napredak, svejedno da li je to pusenje, pederbal ili ovo sad i sto sce tek da se radi. Sta je bilo, jel nije trebalo ni pruga kroz knezevinu Srbiju da se pravi? I tad su isti takvi pistali iz istih razloga.

E pa drugovi moji, radni, veseli, ne mozete vi u civlizaciju po vasim uslovima nego morate prvo da ispunite uslove koje civilizacija pred vas postavlja, pa onda da se upisete u klub. Tamo ne prolazi kao ovde da dodjes ti iz zavicaja na sred Terazija pa da donosis tvoja pravila otale. To samo ovde moze. Ne svidja vam se ta situacija? Glasajte sledeci put ponovo za patriote, pa idite ponovo svetite ognjista, šetajte mošti, branite nejac, ljuljajte kolevke i na kraju turajte na straznjicu papirne metice dok skacite po mostovima. Aaaaa, ni to necete. Skocite onda sa onih mostova u reke, koga je briga. Ama nema da mi se derete i da pijancite po celu noc (na javnom mestu, kuci moze, dok ste mirni) i šlus. Tako ti je to.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 23:47 - pre 162 meseci
@roker

a znaci to su mladi u Sorabiji ustvari izabrali da ne budu zaposleni?
Izabrali da zive kod keve do 40 posto je industrija do te mere razvijena da mogu priustiti sebi licni razvoj pored kioska?

Treba im reci da posete Katalaksiju ne bi li skontali da ustvari uzivaju u procvatu liberalne ekonomije.
A moracu i ovde pisati nekom da prekinu sa zaposljavanjem jer se ne uklapa u teoriju.

Citat:
Ekonomija Nemačke je u odličnom stanju i mogla bi da ostvari punu zaposlenost radnoaktivnog stanovništva, smatra nemački ministar ekonomije Rajner Bruderle.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...p;dd=26&nav_id=475080&

Treba neko da cimne i ove iz G20 da sledeci put malo vise povedu racuna i da se poprica malo o slobodi i interesu pojedinca, a ne povecanju bruto proizvodnje i zarade.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG30.12.2010. u 00:07 - pre 162 meseci
Citat:
Isak666: a znaci to su mladi u Sorabiji ustvari izabrali da ne budu zaposleni?
Izabrali da zive kod keve do 40 posto je industrija do te mere razvijena da mogu priustiti sebi licni razvoj pored kioska?

Treba im reci da posete Katalaksiju ne bi li skontali da ustvari uzivaju u procvatu liberalne ekonomije.
A moracu i ovde pisati nekom da prekinu sa zaposljavanjem jer se ne uklapa u teoriju.


Što se mene tiče, mogu svi drugi da rade kao Japanci dok ih gazda ne istera iz firme. Skidam kapu. Neka ležu svi u 9 i ustaju sa prvim petlovima. Ja samo hoću slobodu za sebe da me zakon ne sprečava da radim kraće ako se poslodavac sa tim slaže, da mogu slobodno da se krećem, kupujem šta hoću i kad hoću, da mogu da se krećem noću da me niko ne hapsi. Ako osnujem doo ili agenciju, da mi niko ne ograničava koliko će moja firma da radi niti da me tera da radim ako neću. Sve dok plaćam porez, hoću da budem poštovan građanin ove zemlje.

Što se tiče mladih ljudi koje pominješ, ne možeš generalizovati. Svako od njih će da žanje ono što sad seje. Ako njima odgovara da žive kod matoraca do 40. godine, ko si ti da ih ubeđuješ da treba da razvijaju ekonomiju? Možda je njima smisao života u nečem nematerijalnom a radiće taman koliko im treba da prežive? Ekonomija se ne razvija nečijom direktivom. Razvijaju je aktivni pojedinci koji svojevoljno učestvuju na tržištu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37524 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.