Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beogradski saobraćajci: Da li više smetaju ili pomažu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Beogradski saobraćajci: Da li više smetaju ili pomažu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5192 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Beogradski saobraćajci: Da li više smetaju ili pomažu?30.12.2010. u 05:44 - pre 162 meseci
I ja sam primjetio da generalno ne umiju da regulisu saobracaj. Ali regulisanje saobracaja i nije, u sustini, jednostavna rabota, koliko god to izgledala.

Jedna recenica mi upala u oci:

Citat:
Kad god nisu tu, saobraćaj funkcioniše savršeno.

Sta je starije, kokos ili jaje? Pa druze, zasto bi pandur izlazio na praznu raskrsnicu koja savrseno funkcionise. Slijed dogadjaja ide ovako - u spicu, kad marva od vozaca zaboravi pravilo desne strane, znakove, propise... ne vidi semofore, onda na put postave onog kog ti zoves majmunom. A da majmuna nema, onda bi ta raskrsnica licila na raskrsnice u Nju Delhiju, Istambulu, Dzalalabadu i ostalim ekskluzivnim mjestima, gdje pravo jaceg ima pravo prvenstva. U istim gradovima ni jedno auto nije ofrabano jednom bojom, posto ih stalno krpare, a ostecenja nastaju jer se medjusobno gurkaju na tim istim neregulisanim raskrsnicama.
To mozda njima ne smeta, ali kod nas to bi dovelo do izvesne pometnje.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Beogradski saobraćajci: Da li više smetaju ili pomažu?30.12.2010. u 12:23 - pre 162 meseci
Citat:
mmix: interna kontrola, sta ja znam. Proveravaju da li je bus na liniji ili je vozac prodao gorivo i loce sa ortacima u kafani? i slicno.

Ako im je to stvarno posao (mada postoje i kontrole na okretnicama, not to mention da tramvaj ne možeš da parkiraš ispred kafane), mnogo bolje i jeftinije bi im bilo da stave GPS trasnspondere na vozila umesto da vrše fizičku prismotru.

Citat:
yolja624: I ja sam primjetio da generalno ne umiju da regulisu saobracaj. Ali regulisanje saobracaja i nije, u sustini, jednostavna rabota, koliko god to izgledala.

Niko ne kaže da je jednostavno, ali da li je to argument da na kritičnim tačkama saobraćaj regulišu potpuno neumešni ljudi? Imamo li mi uopšte ijednog kompetentnog saobraćajca? Mislim da bi trebalo raspisati konkurs :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beogradski saobraćajci: Da li više smetaju ili pomažu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5192 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.