Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57792 | Odgovora: 188 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 17:25 - pre 161 meseci
Imam jednostavno pitanje: ko ima prednost unutar kružnog toka?

Dakle, ne govorim o tome ko koga propušta na ulazu u tok, da li na ulazu u tok stoji trougao, stop znak, znak za kružni tok, itd. Pitanje se odnosi na dva vozila koja se već kreću unutar toka i tiče se pravila desne strane, tj. da li ono važi ili ne u kružnom toku?

Recimo da ono vozilo koje se kreće levom, unutrašnjom trakom želi da se odvoji iz toka i skrene u ulicu desno ali se kreće pored vozila u desnoj, spoljašnjoj traci. Da li daje migavac i odvaja se ili čeka da vozilo sa desne strane prođe i onda da migavac i skrene?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 17:29 - pre 161 meseci
onaj ko je sa desne strane ima prednost
a prilikom ulaska u kt, onaj ko je u k toku ima prednost)ne važi pravilo desne strane) osim ako znakom nije regulisano drugačije

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 17:45 - pre 161 meseci
Ne bih se složio. Vozilo koje je sa unutrašnje strane, bliže centru kružnog toka i izlazi iz istog, ima apsolutnu prednost jer se ovo drugo vozilo tada tretira kao vozilo koje ulazi u tok. Vezano za pravilo da uvek ima prednost vozilo koje izlazi iz kružnog toka. U ovo sam siguran 100%.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 18:13 - pre 161 meseci
Citat:
bobiska: Ne bih se složio. Vozilo koje je sa unutrašnje strane, bliže centru kružnog toka i izlazi iz istog, ima apsolutnu prednost jer se ovo drugo vozilo tada tretira kao vozilo koje ulazi u tok. Vezano za pravilo da uvek ima prednost vozilo koje izlazi iz kružnog toka. U ovo sam siguran 100%.


hmm, zamislio si me sad. Može biti da si u pravu.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 18:14 - pre 161 meseci
Mislim da je @etjen u pravu. Ti se prestrojavas iz unutrasnje u spoljnu traku, i prema tome, moras da das migavac, i da sacekas da prodje auto u ciju traku ulazis, i tek kada njega propustis, ulazis u njegovu traku i produzavas ka iskljucenju, kada pocinje da vazi to pravilo da vozilo koje se iskljucuje ima prednost.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 18:35 - pre 161 meseci
Pravilo desnog, vazi u kruznom toku, ukljucujuci i momenat, kada vozac koji se nalazi u kruznom toku mora da propusti vozilo koje se ukljucuje u kruzni tok.

Naravno, vaze i propis o zabrani preticanja sa desne strane..koji se, u ovoj "otimacini prostora", sto je stanje na terenu, a ne kako neki nazivaju "saobracaj", cesto zaboravi


Poz
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 19:35 - pre 161 meseci
Pitam zato što sam do sada isključivo imao prilike da čujem da onaj ko je „unutra” ima pravo prvenstva, a ono što sam čitao i što znam o pravilima ponašanja u saobraćaju (+ elementarna logika poput ovoga što je rekao vilil1) govore suprotno.

Ja koliko vidim, kod nas odomaćeno ovo prvo, do te mere da dosta ljudi ni ne daje migavac kada se odvaja udesno (!). Nemam nameru da se pravim pametan i isterujem pravdu po kružnim tokovima, šta god da je tačno, jedino me interesuje čisto ovako da znam stanje stvari.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 19:42 - pre 161 meseci
Citat:
vladd: Pravilo desnog, vazi u kruznom toku, ukljucujuci i momenat, kada vozac koji se nalazi u kruznom toku mora da propusti vozilo koje se ukljucuje u kruzni tok.
Vladd ovde si totalno omanuo. Kad bi vozilo koje je u kružnom toku moralo da propusti vozilo koje se uključuje u kružni tok, sam kružni tok bi se napunio za 2 minuta i postao bi potpuno nefunkcionalan.

Bobiška je napisao pravilno. Uvek ima prednost onaj koji želi da izniđe iz kružnog toka. Stoga i kod ulaza u kružni tok važi suprotno od uobičajenog, a i u samom kružnom toku. Dakle, onaj ko je u spoljašnjem delu kružnog toka, propušta vozilo koje iz unutrašnjeg dela ide ka nekom od izlaza. Drugim rečima onaj levo ima prednost.

Napomena: u praksi ovo pravilo ne važi u Beogradu. Posebno ne važi na Slaviji, gde važi specijalno Bgd pravilo bahatijeg, bezobzirnijeg i glupljeg. Na kružnom toku kod Opštine NBG je preporučljivo poštovati ga, jer se tamo vozi oko 80 na sat. Kad vidiš na Autokomandi tramvaj, kočiš 100 m unapred i zaobilaziš ga u najširem luku.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 19:46 - pre 161 meseci
^ +1 - onaj ko izlazi iz kruznog toga ima apsolutnu prednost.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 19:56 - pre 161 meseci
Ne, ni po proslom ni po najnovijem zakonu. Prosto je pravilo desnog najvaznije, i to je ono sto zbunjuje vecinu vozaca.

Srecom nema puno kruznih tokova, i uglavnom su "ulasci" limitirani trouglom, a tamo gde su nejasne situacije, tipa Slavija, izlaz prema Srpskih vladara, desno Beogradska, najcesce stoji policajac.
Takodje, oni iz SV kada ulaze u kruzni tok, imaju prednost, a oni koji , recimo iz Bulevara JNA, ili Makenzijeve, a idu u Nemanjinu(znaci da su "debelo" u kruznom toku), moraju da propuste ove iz Srpskih vladara..koji ulaze u kruzni tok..

Mada je "na terenu", ko se manje zbuni, i ko uleti brze, spretno-sretno

Poz
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:02 - pre 161 meseci
@Java Beograd
Da li to što si napisao važi kada imaš znak kružni tok ? U Subotici ima novih kružnih tokova gde imas ispod znaka kruzni tok znak ukrštanje sa putem sa privenstvom prolaza gde onaj ko je u kriužnom toku ima prvenstvo, a ima i kružni tok gde ima samo znak kružni tok gde važi pravilo desne ruke tj. onaj ko je u kružnom toku mora da propusti vozilo koje se uključuje u kružni tok.
edit: evo linka za objašnjenje
http://bihamk.ba/saobracajna-p...u-kruznom-toku-saobracaja.html
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:17 - pre 161 meseci
Naravno da vozaci u kruznom toku imaju prednost nad svim ostalim vozilima koja se ukljucuju u kruzni tok, jer je to i svrha kruznog toka
A kod krznog toka sa dve trake unutrasnjom i spoljasnjom, naravno da prednost ima vozac koji je u spoljasnjoj traci a to znaci da za vozila koja su u kruznom toku isto vazi pravilo desne strane tj. vozilo iz unutrasnje trake mora kada se iz te trake iskljucuje iz kruznog toka propustiti vozila iz spoljasnje trake, ustvari da se prestroji u spoljasnju traku.
A to sve vazi za kruzne tokove u kojima se krecemo suprotno od kazaljke na satu, a ja do sada nisam video kruzni tok koji se krece u smeru kazaljke na satu
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:19 - pre 161 meseci
Cenim da je i jedno i drugo ispravno tj. da vazi pravilo desne strane ako se ne izlazi iz kruznog toka ,
a ako daje migavac za izlazak i k.t. onda ima prednost u odnosu na ovog sa desne strane .
Ipak su to 2 odvojene situacije , a Slavija je nesto sasvim deseto :D


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:21 - pre 161 meseci
Ljudi, sad ste me totalno sludeli i naveli da posumnjam u osnove svog poznavanja propisa.

Po meni: Vozilo koje se nalazi bliže centru kružnog toka ima apsolutnu prednost u odnosu na sve ostale iz daljih krugova bez obzira da li su oni već u toku ili tek ulaze. Znači ako ste unutra i hoćete napolje - date desni migavac i gas! (naravno proverite da li je desno neko bezobzirniji/luđi koji ne zna/ne poštuje pravila). Ovako me je još pre X godina naučio instruktor i tako vozim Slavijom i drugim kružnim tokovima skoro svaki dan. Uvek se trudim da se što pre probijem do sredine kako bi se kasnije lakše isključio.

Iz ovog pravila se izuzimaju situacije kad OSL nameće svoju volju i kao što je neko ranije pomenuo Autokomanda gde šinska vozila imaju prednost.

PS Nadam se da se neću sresti u kružnom toku sa članovima foruma koji imaju suprotno mišljenje
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:23 - pre 161 meseci
Citat:
Java Beograd:
[...]
Napomena: u praksi ovo pravilo ne važi u Beogradu. Posebno ne važi na Slaviji, gde važi specijalno Bgd pravilo bahatijeg, bezobzirnijeg i glupljeg.
[...]

Ha ha ha :) Citam ova objasnjenja o prvenstvu i celo vreme zamisljam Slaviju pokusavajuci da se setim svojih i tudjih postupaka, jer je to jedini kruzni tok iz koga (ako bog da uopste) izadjem psihicki umoran :) Kad ono - ne vazi pravilo!

Potpuno si u pravu. Na Slaviji pobedjuje iskusniji (tj bezobrazniji), a jedna od fora je kao vozac u drugom autu te ne vidi, pa ti onda popustis.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:23 - pre 161 meseci
E, stvarno čitah puno po forumima oko ovoga.
Na mnogim mestima ljudi pišu da se koncentrične trake posmatraju isto kao kad nema kružnog toka, tj. kad imaš više traka pravo, pa se onda prestrojavaš.
!?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:31 - pre 161 meseci
^
Ne znam kakvo je stvarno pravilo, ali stvari definitivno funkcionisu ovako kako si opisao. Nema sanse da ce i jedan vozac svoju pravinu (traku) prepusti vozacu sa leve strane. Nikada to nisam doziveo, sem kao gest dobre volje ili kao posledicu obostrano korisne 'razmene' pozicija.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:32 - pre 161 meseci
Mozete da pisete kojesta, zakon je usvojen, clanovi 47, 48, i 49, se jedino mogu primeniti. Mada, za Slaviju je 49 neprimenljiv, posto je permanentno zakrcena

Nekakvo logicno pravilo "praznjenja" raskrsnice sa kruznim tokom je iz pred-pred-proslog zakona, i nekako se ustalilo u hromozomima.

Novi i najnoviji ZOBS ne prepoznaje nesto posebno "kruzni tok", u smislu nekakvih prednosti. Jedino se NE SME ici "kratko levo", osim sto se takodje "ne sme"...ulaziti u zakrcenu raskrsnicu (ma nemoj, znaci nikada).

Elem, obratite paznju na one primercice sto sam naveo(u vezi Slavije), pa se raspitajte kod saobracajaca(najbolje na Slaviji), da ne bi dozivljavali iznenadjenja "isterujuci prednost", i misleci da ce osiguranje "onog drugog" pokriti karambol...

Pazljivo u saobracaju..citajte zakon, pitajte za tumacenje..koga god znate..

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:33 - pre 161 meseci
1.Vozila koja se krecu kruznim tokom saobracaja imaju prednost nad vozilima koja se ukljucuju u kruzni tok. To znaci da vozilo koje se ukljucuje mora propustiti sva vozila koja se vec nalaze u kruznom toku. Vozilo koje se ukljucuje u kruzni tok saobracaja svojim ukljucenjem ne sme ometati vozilo koje se vec krece kruznim tokom. Ovo pravilo vazi u svim zemljama Sveta pa i kod nas.

2.Ukoliko kruzni tok saobracaja poseduje vise saobracajnih traka prednost prilikom kretanja imaju vozila u spoljnim trakama. To znaci da vozac u vozilu koje se krece unutrasnjom trakom mora propustiti sva vozila koja se krecu spoljnom, a skretanje moze izvrsiti tek onda kada se uveri da ne ometa nikog ko se krece spoljnom kruznom trakom. Ovo pravilo je u skladu sa pravilom desne strane.


 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka30.12.2010. u 20:41 - pre 161 meseci
I dobro, ako neko ide spoljnom trakom i reši da se prestroji ulevo, u unutrašnju, daće levi migavac i onaj levo će usporiti i propustiti ga?
Mislim, je li tako pravilno??
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prvenstvo prolaza UNUTAR kružnog toka

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57792 | Odgovora: 188 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.