Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904382 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 11:17 - pre 129 meseci
S obzirom da februarci tek sad dobijaju odgovore mi iz julske klase cemo znaci doci na red dogodine :-D
 
Odgovor na temu

Anotherday
nezaposlen
nezaposlen
BG

Član broj: 317511
Poruke: 6



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 11:43 - pre 129 meseci
Da li je neko uopste dobio poziv za zakletvu u Ferencszalasu za 3. oktobar.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 12:02 - pre 129 meseci
S obzirom koliki broj ljudi pita istu stvar meni se cini da je taj Ferencszalas ukinut hehe:)

Izgleda da je problem taj prelaz februar-mart kada je prestala predaja po selima i kada je ocito bila najveca navala zbog onih novih pravila od 1.marta pa ocito sad rasciscavaju i zakljucuju ta stara mesta predaje pa se oteglo nesto oko toga
 
Odgovor na temu

Anotherday
nezaposlen
nezaposlen
BG

Član broj: 317511
Poruke: 6



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 12:08 - pre 129 meseci
Sta planiraju ljudi koji su dobili odbijenicu?
Da li neko planira da ponovo podnese zahtev?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 12:09 - pre 129 meseci
^^ Ima još dosta sličnih mesta, samo što niko ništa ne piše, ni dobre ni loše vesti, tako da je teško izvući neki zaključak.
Meni je jedino čudno da su primali papire iako su znali da sledi odbijenica...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Anotherday
nezaposlen
nezaposlen
BG

Član broj: 317511
Poruke: 6



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 12:31 - pre 129 meseci
Nije li malo bezveze slati odbijenice svima koji su predavali u određenom periodu godine zbog toga što je tada bila velika navala.
Naročito u svetlu činjenice da ljudi koji su predali u februaru dobijaju pozive za zakletve od jula meseca.
Posebno što se dešavalo da ljudi koj isu zajedno predali jedno dobije poziv, drugo ne, ili sada odbijenicu.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 12:42 - pre 129 meseci
Citat:
Anotherday:
Sta planiraju ljudi koji su dobili odbijenicu?
Da li neko planira da ponovo podnese zahtev?


Odbijeni, recite dragicka,

Ja sam bas planirao u ponedeljak da odem u Segedin da predam ponovo, al oces.

Mislio sam da je dovoljno samo poneti odbijenicu pa sam se srecom setio da pozovem ambasadu u BGu da se raspitam i javi se dobro poznata gdja koju sam pitao za odbijenicu ali je ona toliko prebrzo odgovorila da je nisam razumeo, ja je pitam jel moze malo sporije, a ona meni na srpskom da moram da bolje naucim madjarski, ok? i dovodjenja priajatno! Ja pomislim da menamerno zeza i da mogu da predam, al reko daj da pozovem Konz u SU i javi se zena koja za razliku od prethodne i za ambasade, krenenajopustenije na srpskom i kaze da moram da vadim citavu dokumentaciju kao i za prvu predaju. Ja rekao da su mi vratili samo moj MKR a ne i caletov i babin, a ona, pa da oni samo vracaju od podnosioca, a ja opet moram da vadim i prevodim nedostajuce. 20evra u najavi+cimanje do Vrsca. O Svevisnji!!!!!! Jos sam mogao da odem u Segedin i da poljubim vrata! Mora jos i srecan da budem!

asdf
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 14:17 - pre 129 meseci
Znaci 12. jula su presekli i odbili gomilu ljudi? E svasta, da odbiju tako o'ruk nije u redu, ako se neko trudio i ucio da ispasta zato sto je u nekom mestu bilo korupcije. Pa valjda policija treba time da se bavi na vreme a ne da ispastaju oni koji s tim nemaju nista.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 20.09.2013. u 16:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beogradgrad
beograd

Član broj: 317700
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 14:22 - pre 129 meseci
Citat:
cistunac:
evo drugari da i ja napisem svoje lose i iskustvo.drug mi je registrovan na ovom forumu i sad sam trenutno kod njega,on nije hteo da pisem sa ...



Reč diskrecija kada su u pitanju prevaranti-ne postoji!

Napiši tačno ime,prezime,kontakt podatke kao i TAČNU adresu gde si predao dokumentaciju.
U suprotnom tvoja dobronamernost da ljudi ne prođu istim putem kao i verodostojnost priče neće dobiti na značaju a ti ćeš biti jedan u nizu ljudi koji sire dezinformaciju.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 20.09.2013. u 16:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 14:25 - pre 129 meseci
Pa njih nista ne kosta da odbiju sumarno, a kosta ih da sprovode istrage ko jeste a ko nije i da isteruju pravdu. U krajnjoj liniji nigde ne pise da je neko platio ili nije, ali mogli su bar da pozivaju ljude da proveravaju znanje, sta ja znam, sad je vec to gotovo. Inace, javio mi se na PM covek koji je preda u februaru a odobreno mu je drzavljanstvo 12.jula, sto malo opovrgava pretpsotavke o cut-off datumu.

Druga opcija koja nam se vrti u glavi je da je 31. avguta isticalo 6 meseci od predaje i da su resili da ispostuju rokove tako sto neke slucajeve nece ni procesirati, vreme da sumarno odbijes zahteve je krace od vremena potrebnog da sve detaljno pregledas i proveris, i sad ako su te izvukli, tough luck. Norma zadovoljena, rokovi zadovoljeni, a reultat nepovoljan po podnosioca (od kojeg im nsita ne zavisi).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 14:35 - pre 129 meseci
Ja citam ovo i stvarno mi nije jasno- ukoliko su ovo napravili kao politicki projekat, zasto toliko ljudi dobija odbijenice?

ajde razumem za nekog da je osodjudjen, na uslovnoj, predstavlja pretnju za madjarsku nacionalnu bezbednost itd....

bezveze je sto ne obrazloze, ali ne znam mozda je zaista bitno ukiliko ti izvodi traju duze od 6 meseci, ukoliko je recimo tvoj predmet duze od 6 meseci tamo...ne znam sad se plasim i ja da ne dobijem odbijenicu...
ali mi stvarno nije jasna njihova logika.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 14:47 - pre 129 meseci
Citat:
mmix:Druga opcija koja nam se vrti u glavi je da je 31. avguta isticalo 6 meseci od predaje i da su resili da ispostuju rokove...


Mislim da ovaj deo sa rokovnim ograničenjem ne postoji, to je nama bio onako neki lep period...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 17:11 - pre 129 meseci
Evo sad sam pricao na telefon sa momkom dobio odbijenicu, predao je u Budimpesti u martu, znao odgovore na sva pitanja.... :(
 
Odgovor na temu

beogradgrad
beograd

Član broj: 317700
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 19:32 - pre 129 meseci
Citat:
Paladium2: Evo sad sam pricao na telefon sa momkom dobio odbijenicu, predao je u Budimpesti u martu, znao odgovore na sva pitanja.... :(

Očigledno nisu odgovori na sva pitanja presudni pri apliciranju za državljanstvo.
Mnogi su ubeđeni da sa dosijeom u policiji mogu da podnesu zahtev!


[Ovu poruku je menjao beogradgrad dana 20.09.2013. u 20:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao beogradgrad dana 20.09.2013. u 20:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 19:51 - pre 129 meseci
Momak je policajac u Hr, nikad osudjivan, nikad kaznjavan, pradeda mu cisti Madjar, na sva pitanja uredno odgovorio i odbijen. Ja sam mislio za njega da prolazi 1000%
Meni to lici na igru, kao da nasumice izvlace ko ce dobit a ko nece. Maticarka mu rekla da odlicno prica Madjarski, ali se nje nista ne pita, o svemu odlucuju drugi ljudi. Maticari samo uzmu papire i proslijede dalje... I kad Maticar stavi da znas jezik opet mogu odbiti, kao sto je njegov slucaj. Covjek vise nije pametan sta radit, sjesti u auto i otici i predat negdje pa kako Bog dadne i onako sve ide u pitaj Boga cije ruke...
 
Odgovor na temu

beogradgrad
beograd

Član broj: 317700
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 20:01 - pre 129 meseci
Citat:
Paladium2: Momak je policajac u Hr, nikad osudjivan, nikad kaznjavan, pradeda mu cisti Madjar, na sva pitanja uredno odgovorio i odbijen. Ja sam mislio za njega da prolazi 1000%
Meni to lici na igru, kao da nasumice izvlace ko ce dobit a ko nece. Maticarka mu rekla da odlicno prica Madjarski, ali se nje nista ne pita, o svemu odlucuju drugi ljudi. Maticari samo uzmu papire i proslijede dalje... I kad Maticar stavi da znas jezik opet mogu odbiti, kao sto je njegov slucaj. Covjek vise nije pametan sta radit, sjesti u auto i otici i predat negdje pa kako Bog dadne i onako sve ide u pitaj Boga cije ruke...



Neverovatno mi je da se nasumice izvlači i tako dodeljuju državljanstva ipak su oni ozbiljna država.
Moguće da mu papiri nisu bili u redu,npr. da mu se ne poklapaju godine,imena i prezimena (permutuju slova,Steva umesto Stevo i sl.)

Znaš jezik,nemaš dosije,uredni papyri i dobiješ odbijenicu?! Hm.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 20:04 - pre 129 meseci
Citat:
beogradgrad:
Citat:
Paladium2: Evo sad sam pricao na telefon sa momkom dobio odbijenicu, predao je u Budimpesti u martu, znao odgovore na sva pitanja.... :(

Očigledno nisu odgovori na sva pitanja presudni pri apliciranju za državljanstvo.
Mnogi su ubeđeni da sa dosijeom u policiji mogu da podnesu zahtev!


[Ovu poruku je menjao beogradgrad dana 20.09.2013. u 20:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao beogradgrad dana 20.09.2013. u 20:44 GMT+1]


A upoznao sam jednog momka na fejsu iz Brckog, osudjivan i to vise puta i odobreno mu Madjarsko drzavljanstvo, sve zavrsio uslikao Madjarski pasos i zalijepio ga na svoj profil :)))) i ide za par dana u Norvesku, zato i kazem meni se cini da oni to izvlace kao na lotu... Onaj ko bi trebao da dobije njega odbiju, a dobije onaj ko ode na srecu i preda pa kako god bude, nema tu pravila nikakvog.

Sto se vise raspitujem, gdje je lakse i gdje je bolje za predati do sve gorih saznanja dolazim, nego cu se ja jedno jutro spremiti i otici u prvo mjesto u Madjarskoj i predati, pa kako god bude...

Ja sam bio ubjedjen da je Maticar tu presudan, kad on zabiljezi da znas jezik tu nema vise prepreka, ali izgleda da nije, on uzme papire i samo ih proslijedi, e te druge ruke gdje idu papiri tu se sve zavrsava!


[Ovu poruku je menjao Paladium2 dana 20.09.2013. u 21:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beogradgrad
beograd

Član broj: 317700
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 20:27 - pre 129 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...vo-uzelo-60000-gradjana-Srbije
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 20:32 - pre 129 meseci
http://www.kurir-info.rs/zakle...lo-60000-gradana-clanak-995551
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 21:49 - pre 129 meseci
Onda mi koji smo predali u junu,julu da ne ocekujemo nista pre januara,februara do godine,samo da i tad ne bude odbijenica,jer po kojem oni kriterijumu odlucuju,to vise niko ne zna!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904382 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.