Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912750 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 00:39 - pre 129 meseci
Ljudi misle da ce ako odu preko dobiti leba bez motike kao svevisnji i onda kad ne dobiju leba onda dodju ovde i lece komplekse.
 
Odgovor na temu

Miladinovic Dejan
Miladinovic Dejan
imr
IMR

Član broj: 315416
Poruke: 21
95.180.78.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 08:25 - pre 129 meseci
Citat:
dejanab92:
Ovaj forum je sad najmanje baziran na pomoci nekome,vise je bazirano kako zastrasiti i svako svoje zakone i kriterijume iznosi, zvanicno pise sta treba za madjarsko drzavljanstvo nije tu bitno ni sa muske i sa zenske strane,isto tako sto najavljujete poostrenje provjere jezika,tako je bilo i pre 1. marta uuu niko nece moci predati bez maternjeg znanja jezika i na kraju nista od toga, da je stvarno neka izmena zakona bilo bi najavljeno par meseci unapred isto kao sto je ovaj zakon za drzavljanstva najavljen pola godine pre,ako nemate zvanicnu informaciju bolje cutite i ne lupajte svasta,tako samo odmazete onima koji se informisu jos o svemu ovome,nije ovo decija igra.








slazem se sa tobom... ja pratim ovaj forum od maja ove godine i ovde se javlja 90% istih ljudi i zastrasuje ljude,neki su vec 3 puta predavali i dobijali drzavljanstvo pricaju o nekim iskustvima koja nemaju nego samo izmisljaju... ljudi moj savet vam je da kad neko napise svoje iskustvo pogledate njegov profil i vidite sta je i koliko puta objavljivao ovde,potrazite ovde moguca pitanja i to je to... ja sam se ovde javio da mi neko malo pomogne oko vezbanja madjarskog jezika i da idemo zajedno ako hoce samo se Dejana javila,ostalo su ovde teski foliranti koji su dokoni i nemaju sta da rade pa zezaju ovde nas kojima je potrebno to drzavljanstvo kao leba... pozdrav
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 08:42 - pre 129 meseci
U Madjarskoj je majka mnogo bitnija nego otac. Takva im je kultura. Sve se "vuce" od majke. Tako mi je rekao moj komsija madjar, mada sam siguran da to nema veze sa samim procesom dobijanja dravljanstva
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.catv.broadband.hu.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 10:16 - pre 129 meseci
A i na svim dokumentima je ime majke, a ne oca.
 
Odgovor na temu

sasapppp
manager, dgo
Inđija

Član broj: 296871
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 11:04 - pre 129 meseci
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 11:36 - pre 129 meseci
Citat:
DorcolBRE:
U Madjarskoj je majka mnogo bitnija nego otac. Takva im je kultura. Sve se "vuce" od majke. Tako mi je rekao moj komsija madjar, mada sam siguran da to nema veze sa samim procesom dobijanja dravljanstva



Tačno, kod njih je bitnija majka, ali to u ovoj priči nema veze. Znam da su 90-ih neki moji drugari uzimali mađarsko državljanstvo jer je bilo potrebno "dokazati" da je majka Mađarica, otac se nije uvažavao. ALI prestanite sa nepotrebnim temama, lepo je rečeno: preci (ni muški ni ženski nisu naglašeni) .
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 11:58 - pre 129 meseci
Citat:
dejanab92:
Ovaj forum je sad najmanje baziran na pomoci nekome,vise je bazirano kako zastrasiti i svako svoje zakone i kriterijume iznosi, zvanicno pise sta treba za madjarsko drzavljanstvo nije tu bitno ni sa muske i sa zenske strane,isto tako sto najavljujete poostrenje provjere jezika,tako je bilo i pre 1. marta uuu niko nece moci predati bez maternjeg znanja jezika i na kraju nista od toga, da je stvarno neka izmena zakona bilo bi najavljeno par meseci unapred isto kao sto je ovaj zakon za drzavljanstva najavljen pola godine pre,ako nemate zvanicnu informaciju bolje cutite i ne lupajte svasta,tako samo odmazete onima koji se informisu jos o svemu ovome,nije ovo decija igra.

Moram samo da Vas pitam da li Vi to mene prozivate.Sve informacije koje sam dao su sa moje strane proverene,e sada ona prica koja se odnosi na musku ili ti zensku stranu,odlazak u Madjarsku itd,je samo prostor za razmisljanje zasto nisu dobili.
Gledajuci Vas profil Vi ste napisali da idete u Kissalas a posle toga pisete da ste dobili termin za 26.sep.u Subotici
pa onda ponovo ce da idete u Madjarsku.Eto sada Vi meni recite ko daje kondtafiktorne informacije.
Elem Pa zasto idete u Madjarsku da predate kad Vam je momak u Subotici,verovatno je razlog sto mislite da ce te tamo lakse predati,eto toliko o onom zakonu koji ste naveli da je jasan.
Mnoge stvari se rade ispod zita,ja to ne radim ali pomazem koliko mogu.
I napominjem procitajte moj profil pa ce te videti da ja nikada nisam napisao da sam predao nego je predala supruga,a ja tek sada imam pravo da predam.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 12:04 - pre 129 meseci
Citat:
Zole84:
Citat:
DorcolBRE:
U Madjarskoj je majka mnogo bitnija nego otac. Takva im je kultura. Sve se "vuce" od majke. Tako mi je rekao moj komsija madjar, mada sam siguran da to nema veze sa samim procesom dobijanja dravljanstva



Tačno, kod njih je bitnija majka, ali to u ovoj priči nema veze. Znam da su 90-ih neki moji drugari uzimali mađarsko državljanstvo jer je bilo potrebno "dokazati" da je majka Mađarica, otac se nije uvažavao. ALI prestanite sa nepotrebnim temama, lepo je rečeno: preci (ni muški ni ženski nisu naglašeni) .

Da tacno je to sto ste rekli,ne znam zasto se uvek hvatate za neku sitnicu,ja sam napisao da treba i o tome razmisljati,a nisam tvrdio da je to razlog odbijanja.
Inace ne vidim ovih 8 koliko se spominje cifra da su odbijeni ,da su se javili i odovorili da li su svi muskog ili ima i zenskog pola.
Veujte sve se gleda.Iako ne pise u ZAKONU.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 12:46 - pre 129 meseci
Pogrešno ste shvatili da ste Vi prozvani, citirala sam Vaš post jer je bio tačan a ako vi imate pravo da sa svakim prodiskutujete ne znam zašto se drugi za razliku od Vas izgleda hvataju za sitnice ne za slobodu razgovora. Lične pretpostavke treba ostaviti sa strane, jer je ovo traženje igle u plastu sena. Mogu na desetine ljudi iz mog okruženja da nabrojim koji su išli očevom stranom i nisu imali problema, i ne treba stvarati teoriju zavere iako nešto ne piše u Zakonu .
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 12:57 - pre 129 meseci
Citat:
Zole84: Pogrešno ste shvatili da ste Vi prozvani, citirala sam Vaš post jer je bio tačan a ako vi imate pravo da sa svakim prodiskutujete ne znam zašto se drugi za razliku od Vas izgleda hvataju za sitnice ne za slobodu razgovora. Lične pretpostavke treba ostaviti sa strane, jer je ovo traženje igle u plastu sena. Mogu na desetine ljudi iz mog okruženja da nabrojim koji su išli očevom stranom i nisu imali problema, i ne treba stvarati teoriju zavere iako nešto ne piše u Zakonu :-) .

OK,necu se vise po ovom pitanju javljati.
Nije mi cilj da nekog dovodim u zabludu nego da pomognem,/
Inace evo moj ocit primer primene njihovog zakona,pre mesec dana clan je bio samo sa fotografijama i predao u istom mestu za pasos dece,a mene vratili em su trazili da su deca licno prisutna sto su i bila,em su mi trazili izvod iz maticne knjige rodjenih sto nisam imao pa sam se vratio ne obavljenog posla.
A gledao sam na njihovom zvanicnom sajtu i dalje pise da treba samo 2 fotografije i da ne trebaju deca,e sada ko je meni kriv sto nismo znali dovoljno madjarskog pa da smo se pozvali na zakon o izdavanju putne isprave.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 22.09.2013. u 14:11 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 13:35 - pre 129 meseci
Jedy, poslala sam ti pp, procitaj molim te.:)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 13:43 - pre 129 meseci
Odgovoreno
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 13:47 - pre 129 meseci
pre neki dan su me zvali iz madjarske /emigracioni biro,00391-463-100 inace predao sam pre dva meseca papire u madjarskoj ,mislim da mesto nije vazno .nisam odgovorio jer moje znanje madjarskog je ipak na nekom solidnom nivou ali mislim da ipak ne bih mogao odgovoriti n a neka pitanja.dali neko zna sta pitaju ili bilosta ako neko zna za ovaj broj.pomozite
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 14:01 - pre 129 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
dejanab92:
Ovaj forum je sad najmanje baziran na pomoci nekome,vise je bazirano kako zastrasiti i svako svoje zakone i kriterijume iznosi, zvanicno pise sta treba za madjarsko drzavljanstvo nije tu bitno ni sa muske i sa zenske strane,isto tako sto najavljujete poostrenje provjere jezika,tako je bilo i pre 1. marta uuu niko nece moci predati bez maternjeg znanja jezika i na kraju nista od toga, da je stvarno neka izmena zakona bilo bi najavljeno par meseci unapred isto kao sto je ovaj zakon za drzavljanstva najavljen pola godine pre,ako nemate zvanicnu informaciju bolje cutite i ne lupajte svasta,tako samo odmazete onima koji se informisu jos o svemu ovome,nije ovo decija igra.

Moram samo da Vas pitam da li Vi to mene prozivate.Sve informacije koje sam dao su sa moje strane proverene,e sada ona prica koja se odnosi na musku ili ti zensku stranu,odlazak u Madjarsku itd,je samo prostor za razmisljanje zasto nisu dobili.
Gledajuci Vas profil Vi ste napisali da idete u Kissalas a posle toga pisete da ste dobili termin za 26.sep.u Subotici
pa onda ponovo ce da idete u Madjarsku.Eto sada Vi meni recite ko daje kondtafiktorne informacije.
Elem Pa zasto idete u Madjarsku da predate kad Vam je momak u Subotici,verovatno je razlog sto mislite da ce te tamo lakse predati,eto toliko o onom zakonu koji ste naveli da je jasan.
Mnoge stvari se rade ispod zita,ja to ne radim ali pomazem koliko mogu.
I napominjem procitajte moj profil pa ce te videti da ja nikada nisam napisao da sam predao nego je predala supruga,a ja tek sada imam pravo da predam.


Niko vas ne proziva,dosta clanova prica samo nesto svoje,da imam termin u Subotici al posto je velika razlika izmedju kriterijuma znanja ovde u Subotici i u Madjarskoj pokusacu tamo,jer to sto imam decka Madjara nazalost nisam na vreme pocela uciti madjarski vec zadnji par meseci tako da ne stignem sve nauciti na nivou potrebnom za Suboticki konzulat,svaki dan pricam sa ljudima koji ovde predaju i stvarno su zahtevni, a meni se ajmo reci zuri zbog posla pa cu pokusati u Kiskunhalasu jer je manji kriterijum,nikakve informacije ja ne dajem,samo sam rekla da zvanicne informacije su objavljene sta treba sve ostalo je prazna prica,i zakon nalaze da treba neko osnovno solidno znanje a ne skoro maternje kao sto ovde u Subotici rade.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 16:08 - pre 129 meseci
Citat:
jedy023:
Nije mi cilj da nekog dovodim u zabludu nego da pomognem,/
Inace evo moj ocit primer primene njihovog zakona,pre mesec dana clan je bio samo sa fotografijama i predao u istom mestu za pasos dece,a mene vratili em su trazili da su deca licno prisutna sto su i bila,em su mi trazili izvod iz maticne knjige rodjenih sto nisam imao pa sam se vratio ne obavljenog posla.
A gledao sam na njihovom zvanicnom sajtu i dalje pise da treba samo 2 fotografije i da ne trebaju deca,e sada ko je meni kriv sto nismo znali dovoljno madjarskog pa da smo se pozvali na zakon o izdavanju putne isprave.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 22.09.2013. u 14:11 GMT+1]

Isto to mesto sam zvao telefonom da proverim za svaki slucaj i sluzbenica uopste nije rekla da treba izvod i slike za decu.
A 10 puta sam pitao sta treba, da budem siguran.
Pisao sam o tome pre nekoliko strana.

 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 17:58 - pre 129 meseci
Evo i ja da se javim,doduse ne zbog preteranog dobrog razloga!Čitao sam ovaj forum od aprila kad sam i aplicirao u mestu kiskunhalas! Sluzbenica uzela papire redovno,potvrdila da jezik znam i pre neki dan mi stigne dokument postom gde se pozivam na proveru podataka u Suboticu da razgovaram sa gospodinom konzulom! Da Li je neko imao slično iskustvo i da li neko zna bilo sta o ovoj novoj proceduri?
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 18:22 - pre 129 meseci
Citat:
Evo i ja da se javim,doduse ne zbog preteranog dobrog razloga!Čitao sam ovaj forum od aprila kad sam i aplicirao u mestu kiskunhalas! Sluzbenica uzela papire redovno,potvrdila da jezik znam i pre neki dan mi stigne dokument postom gde se pozivam na proveru podataka u Suboticu da razgovaram sa gospodinom konzulom! Da Li je neko imao slično iskustvo i da li neko zna bilo sta o ovoj novoj proceduri?



Koje mesto ste uneli kao lokaciju u kojoj želite da polažete zakletvu?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 18:30 - pre 129 meseci
Citat:
kovicdjo novak: Evo i ja da se javim,doduse ne zbog preteranog dobrog razloga!Čitao sam ovaj forum od aprila kad sam i aplicirao u mestu kiskunhalas! Sluzbenica uzela papire redovno,potvrdila da jezik znam i pre neki dan mi stigne dokument postom gde se pozivam na proveru podataka u Suboticu da razgovaram sa gospodinom konzulom! Da Li je neko imao slično iskustvo i da li neko zna bilo sta o ovoj novoj proceduri?


za ovo prvi put cujem. To ne moze nista drugo da znaci, nego to da se intervju u Kiskunholosu `ponistava` i da ce merodavna biti ocena konzula u vezi znanja jezika, ako ne gresim. Ako dobro govoris jezik, ne bi trebalo da bude problema.

a i ko ce ga znati vise, koliko je sluzbenika mozda uzelo pare. Ako su mozda tu tvoju uhvatili na delu, svi zahtevi koje je ona primila bi sigurno trebalo da budu pod lupom. Sve u svemu, potezi madjara u poslednje vreme mi se ni malo ne svidjaju

Srecno u svakom slucaju!
asdf
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 19:06 - pre 129 meseci
zakletve u Kiskunholosu su retke, službenica je čak i predlagala ljudima iz tog razloga da upišu zakletvu u drugim mestima; pre će biti da je to razlog
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 19:09 - pre 129 meseci
pa nije čudo da uvode provere, pa otvorite samo oglase svuda se nude brzi kursevi sa ciljanim učenjem to je već prevršilo granicu pristojnosti, evo juče sam video na oglasi.rs "ciljani kurs mađarskog za dobijanje njihovog državljanstva. Domognite se njihovog državljanstva uz našeg iskusnog predavača koji iza sebe ima velik broj uspešnih aplikanata" baš je tako glasio oglas! Mislim razumem da postoje takvi kursevi ali zar nije oglas ovakve sadržine malo degutantan...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912750 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.