Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927616 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 17:52 - pre 130 meseci
Za ukrajinske medije stvarno ne znam, ali za srpske verovatno misle na ovo http://www.politika.rs/rubrike...djete-u-Evropsku-uniju.sr.html

Jednostavno dize se prasina zbog takvih clanaka i oni moraju da smiruju strasti i da govore stanovnistvu da to nije istina.

>>>Oni koji nisu hteli da uče jezik, radije bi se opredeljivali za posrednika poput osobe koja je za ovaj tekst imenovana Ljiljom, i čije usluge su stajale od 150 do 200 evra ili za privatne škole jezika koje su osim učenja mađarskog nudile i odlazak do neke mesne kancelarije u susednoj državi i predaju dokumenata. To je obično značilo samo jedno: da je i ovde za određenu novčanu nadoknadu dogovoreno da se podnosiocima zahteva za državljanstvo progleda kroz prste.

>>>Nakon što su mađarske vlasti uočile neočekivano velik broj Beograđana, i uopšte „ne-Vojvođana“ koji po selima južne Mađarske predaje dokumentaciju, provere su rigoroznije pa sada ovakve usluge staju i nekoliko stotina evra, jer je navodno i tarifa službenika viša, a i više lica je uključeno u ovakvo polaganje. Naravno, o ovakim „prečicama“ do državljanstva ne mogu se dobiti zvanični podaci, ipak, od sredine ove godine pooštrena je predaja dokumentacije, a novi „filter“ za proveru jezika uveden je i prilikom davanja zakletve.

>>>Aleksandra Isakov
>>>objavljeno: 29.08.2013.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 18:13 - pre 130 meseci
http://fraza.ua/analitics/07.0...raintsev_ili_gosudarstva_.html
http://passportro.blogspot.com/p/blog-page_13.html
http://finance.bigmir.net/budg...pejskie-pasporta-za-7-000-evro


Ukrajina.... i tako...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 18:14 - pre 130 meseci
Citat:
agora11: ali za srpske verovatno misle na ovo http://www.politika.rs/rubrike...djete-u-Evropsku-uniju.sr.html
Jednostavno dize se prasina zbog takvih clanaka i oni moraju da smiruju strasti i da govore stanovnistvu da to nije istina.


Jedino stanovništvo koje bi moglo ovo da vidi i razume je ovo naše lokalno... :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 18:35 - pre 130 meseci
Da posto portali na madjarskom to nisu preneli

http://www.delmagyar.hu/szeged...olgarsagot_szerbiaban/2350791/
http://szeged.hir24.hu/itthonv...polgarsag-szerbiaban/~~kulfold
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 18:42 - pre 130 meseci
Evo i ja da podelim iskustvo koje sam imala juče prilikom predaje zahteva u Subotici koje zaobilaze u širokom luku .

Došla sam u dogovoreno vreme ,javila se na prijemni šalter oni su zabeležili ko je prisutan a ko nije .Malo smo čekali bilo je i gužve jer je bila zakazana zakletva .onda su me prozvali i uputili na koji šalter da se javim gde su sedele dve mlade i ljubazne devojke ,Da napomem za mene vrlo važna stvar ,što se tiče popunjavanja papira bolje je ostaviti neki deo prazan pa zajedno sa njima to odraditi jer tako teče konverzacija .Pitali su za decu da li su tu i da zovem supruga da dođe da l.kartom za sedne za šalter .

Nakon što su pregledali papire krenuli su sa popunjavanjem praznih polja ,Pitanja koja su bila postavljena mimo onih vezanih za obrazac je
-Da li sam sama pisala biografiju i kada sam rekla da jesam da li su mi papir da popunim podatke vezano za supruga
-Da li je neko u porodici već uzeo mađ.državljnstvo i ko je to ?
-Da li tražim po majčinoj liniji ili očevoj ?
-Gde se nalazi mesto gde sam rođena ?
-Gde se nalazi mesto gde živim ? Je li grad lep ?
-Ima li tamo mađarske škole ?
I da li imam priliku tamo sa nekim da razgovaram na mađ.jeziku?
-Gde želim da polažem zakletvu ?
-Da li uzimam pasoš?
Da li tražim promenu imena i prezimena i kako će glasiti ?
-Da li sam krivično osuđivana i da li se protiv mene vodi neki kr.postupak ?

U svim obrascima je zabeleženo da pričam i razumemem mađ.jezik .To je bio sav razgovor koji je trajao otprilike pola sata .

I nisam puno pričala ,važno je biti skoncentrisan na to što te pitaju

Nadam se da će se biti pozitivno rešeno

Sad samo ostaje poziv za zakletvu ,
Puno sreće svim budućim podnosiocima i zaista sam se uverila da Subotica nije najstrožija što se tiče jezika i svega ostalog

 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 18:58 - pre 130 meseci
maaar sto je postavio linkove, na ruskom linku pise da je budimpesta primila novih 170 administrativnih radnika u ove svrhe. jedina stvar je sto na linku nema datuma.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 21:28 - pre 130 meseci
cestitam JORGOVANKA...eto ispade da Subotica i nije tako ozloglasena:))
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 09:07 - pre 130 meseci
Da li moze neko da mi da informaciju u vezi prijave boravka i rada u Austriji sa madjarskim pasosem(kompletnu proceduru) i koja imam prava i obaveze sa madjarskim pasosem?

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 09:29 - pre 130 meseci
Zatisje? Da nece sad bum zakletvi martovske klase?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 12:01 - pre 130 meseci
Citat:
delija_sever031: Zatisje? Da nece sad bum zakletvi martovske klase?


E mail mi se već izlizao od proveravanja
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 12:02 - pre 130 meseci
Ne zaboravi i junk folder da pregledas :D
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 12:03 - pre 130 meseci
Citat:
slaban:
Da li moze neko da mi da informaciju u vezi prijave boravka i rada u Austriji sa madjarskim pasosem(kompletnu proceduru) i koja imam prava i obaveze sa madjarskim pasosem?

Unapred hvala

imas jos korisnih tema na ovom forumu vezano za inostranstvo:)pregledaj odeljak aktuelne teme na ovom forumu...poz
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 12:06 - pre 130 meseci
Citat:
delija_sever031:
Zatisje? Da nece sad bum zakletvi martovske klase?

tako je bilo i sa februarskom klasom,sad ce biti veliki bum martovaca:))mada slabo se javljaju i oni koji su tokom leta nesto odradili...
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.kdsinter.net.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 15:11 - pre 130 meseci
Citat:
slaban:
Da li moze neko da mi da informaciju u vezi prijave boravka i rada u Austriji sa madjarskim pasosem(kompletnu proceduru) i koja imam prava i obaveze sa madjarskim pasosem?

Unapred hvala


Da bi se prijavio u Austriji i dobio Anmeldebescheinigung (boravak za gradjane EU, sto ti sa HU pasosem jesi) moras imati OSNOVU boravka. Imas zakonski rok od 4 meseca da zatrazis Anmeldebescheinigung.Osnova moze biti zaposlenje ili skolovanje. U slucaju zaposlenja moras imati ugovor o radnom odnosu kao i uplaceno zdravstveno i penzijsko. U slucaju studiranja moras imati oko 5000 evra ako imas ispod 24 godine, ili 10000 E ako imas vise od 24 godine. Imas dakle puno pravo da radis neograniceno, ali nemas pravo da koristis njihov sistem socijalne pomoci a da prethodno nisi radio kod njih.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 16:31 - pre 130 meseci
Tri reči, Danijel iz Sombora.
Nisam siguran da li je nestao ili je još uvek aktuelan ali bih upozorio da ga izbegnete u širokom luku ako već nije kasno.
Uglavnom svi koji su predali u februaru ( mart još nije počeo ) preko njega dobijaju odbijenice i nije mi jasno zašto se
još uvek niko nije javio na forumu da upozori druge da ne nasedaju na prevaru!?

To je bila ona varijanta da se papiri predaju bez obzira da li znate jezik ili ne, bez ikakvog upozorenja da će te biti odbijeni
ako službenica ne napiše da znate jezik, koji ste naravno platili da ne morate da znate. Svi su kontali da je dovoljno samo da predaš i to je to.
Nebih da pišem mesta u kojima se to radilo i najverovatnije i dalje radi, zbog ljudi koji su se tu našli sasvim slučajno ( ali bih rado naveo zbog matičara kooperanata ).
Za sada je poznata cifra od nekih 40-50 ljudi i verovatno raste kako poštar obilazi ulice...
U Apatinu je angažovao "pomoćnika", verovatno i u drugim mestima, tako da budete pažljivi...

[Ovu poruku je menjao deedee5 dana 27.09.2013. u 17:42 GMT+1]
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 17:55 - pre 130 meseci
Citat:
deedee5: Tri reči, Danijel iz Sombora.
Nisam siguran da li je nestao ili je još uvek aktuelan ali bih upozorio da ga izbegnete u širokom luku ako već nije kasno.
Uglavnom svi koji su predali u februaru ( mart još nije počeo ) preko njega dobijaju odbijenice i nije mi jasno zašto se
još uvek niko nije javio na forumu da upozori druge da ne nasedaju na prevaru!?

To je bila ona varijanta da se papiri predaju bez obzira da li znate jezik ili ne, bez ikakvog upozorenja da će te biti odbijeni
ako službenica ne napiše da znate jezik, koji ste naravno platili da ne morate da znate. Svi su kontali da je dovoljno samo da predaš i to je to.
Nebih da pišem mesta u kojima se to radilo i najverovatnije i dalje radi, zbog ljudi koji su se tu našli sasvim slučajno ( ali bih rado naveo zbog matičara kooperanata ).
Za sada je poznata cifra od nekih 40-50 ljudi i verovatno raste kako poštar obilazi ulice...
U Apatinu je angažovao "pomoćnika", verovatno i u drugim mestima, tako da budete pažljivi...

[Ovu poruku je menjao deedee5 dana 27.09.2013. u 17:42 GMT+1]


Sombor nije Njujork, valjda neko moze da ga pronadje od tih 40-50 ljudi, ako je istina da je iz Sombora, al opet mu ne mogu nista jer je sve to radjeno dogovorom na lepe oci, osim nekog privatnog razracunavanja.

Ali, Gospode Boze, 40-50 ljudi puta 300-500e to dodje 12000-25000e, a ja ucim skolu
asdf
 
Odgovor na temu

Anotherday
nezaposlen
nezaposlen
BG

Član broj: 317511
Poruke: 6



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 20:33 - pre 130 meseci
Danas mi je stigao na mail poziv za zakletvu u Ferencszalasu. Predao sam pocetkom februara.

[Ovu poruku je menjao Anotherday dana 28.09.2013. u 09:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 20:51 - pre 130 meseci
Citat:
deedee5:
Tri reči, Danijel iz Sombora.
Nisam siguran da li je nestao ili je još uvek aktuelan ali bih upozorio da ga izbegnete u širokom luku ako već nije kasno.
Uglavnom svi koji su predali u februaru ( mart još nije počeo ) preko njega dobijaju odbijenice i nije mi jasno zašto se
još uvek niko nije javio na forumu da upozori druge da ne nasedaju na prevaru!?

To je bila ona varijanta da se papiri predaju bez obzira da li znate jezik ili ne, bez ikakvog upozorenja da će te biti odbijeni
ako službenica ne napiše da znate jezik, koji ste naravno platili da ne morate da znate. Svi su kontali da je dovoljno samo da predaš i to je to.
Nebih da pišem mesta u kojima se to radilo i najverovatnije i dalje radi, zbog ljudi koji su se tu našli sasvim slučajno ( ali bih rado naveo zbog matičara kooperanata ).
Za sada je poznata cifra od nekih 40-50 ljudi i verovatno raste kako poštar obilazi ulice...
U Apatinu je angažovao "pomoćnika", verovatno i u drugim mestima, tako da budete pažljivi...

[Ovu poruku je menjao deedee5 dana 27.09.2013. u 17:42 GMT+1]

Ima takvih jos,oglasi na netu su puni toga,raznoraznih posrednika...ja sam letos na primer zvala neku profesoricu madjarskog iz NS nasla sam oglas na netu da se raspitam za cenu casova i tako to,pa mi je kroz pricu provukla da moze da se raspita i o nekim zenama koje vode "klijente" na razgovor u Madjarsku...kao nista ne zna tacno ali moze da se raspita...pa ko se upeca i ko je spreman da plati to je to.To je od pre nekih godinu dana unosan "biznis",ja bih pre rekla klasicna prevara ali narod masovno naseda samo sto pre da pobegne iz Srbije...Takodje interesantno kako se kod nas brzo sire vesti takvog tipa,ne znam da li je to bas taj lik ali sam pre pola godine cula od drugarice iz BG za coveka iz Sombora koji tako nesto radi naravno za velike pare(za mene su velike).Ej bre pa kojim se to kanalima takve vesti sire i kruze i koliko ljudi naivnih nasedne...to mi je krivo,ali Boze moj svako ima pravo na svoje misljenje i naravno odluku kojim ce putem ici.
Svaka cast ljudima na ovom forumu koji pomno prate temu i kace dobre i korisne informacije,proverene i zvanicne pre svega,linkove,adrese i brojeve telefona,gde sta i kako,bar je to dobro:))
pozz deedee5
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.180.236.18.targo.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.09.2013. u 21:29 - pre 130 meseci
Ja i dalje nista, a predao 15. februara u Hodmezovasarhelyu. Sve regularno, uz razgovor na madjarskom. Sad mi je vec dugo, ali ajde...
 
Odgovor na temu

milv291
radnik
radnik

Član broj: 317540
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.09.2013. u 07:06 - pre 130 meseci
Citat:
Anotherday:
Nakon mnogo strecanja svaki put kada postar udje u zgradu, danas mi je stigao na mail poziv za zakletvu u Ferencszalasu. Predao sam pocetkom februara.





Za koji datum si dobio poziv
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927616 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.