Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927652 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 13:15 - pre 130 meseci
Ja sam predao u Bács-Kiskun,a zakletvu trazio u Csongrád megye,najiskrenije se nadam da to nece predstavljati problem,bas sam se nesto raspisao danas :),sad odoh na posao,pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 13:16 - pre 130 meseci
Naravno da nema veze,zakletvu mozes bilo gde drugo,naravno tamo gde se odrzavaju
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 13:19 - pre 130 meseci
Citat:
JORGOVANKA1608:
Pišite ljudi ko je išao u Suboticu ?

Već me je strah od tih zloglasnih konzula ,šta ćete pitati pa da ne znaš odgovor na postavljeno pitanje



Ja vas zaista ne razumem,pa sta ste zapeli za tu Suboticu kad i sami kazete a svi znamo kako su strogi tamo? Sta ce vas pitati? pa jeste li citali iskustva ljudi na ovoj temi? da ste prelistali malo umesto sto pitate 5 puta videli bi konkretno samo romcek81 kako je prosao i da je prosao tek iz treceg pokusaja i da su ga "izuvali iz cipela" sa pitanjima,dakle mogu da vas pitaju sta god im padne na pamet i trebace vam dobro znanje madjarskog. Kad ste vec odabrali da idete tu i insistirate, spremite se da naucite madjarski dosta dobro.Srecno!
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 14:04 - pre 130 meseci
Evo sta je mene konzul pitao u Subotici:
pitao me kako se zovem i kad je bila zakletva (sa koje sam vracen jer nisam znao jezik dobro) i on rece da pise da sam trebao krajem septembra da dodjem (a ja dosao pocetkom), ali nije problem i onda je krenuo da me pita kad sam rodjen, gde, zasto zelim drzavljanstvo, gde zivim, sa kim zivim, koliko je daleko od novog sada, koji je danas datum, imam li brace i sestara, gde su oni, sta oni rade, sta rade roditelji, koji su mi hobiji, pa me pitao sta sviram, pa rece da pokazem desnu ruku, pa pitao cime se bavim, koliko dugo sam ucio madjarski, kako sam ucio, da li sam pre toga znao madjarski, i pohvalio da sam dosta dobro naucio, koliko jezika govorim, pa jel znam madjarsku himnu, i ja rekao znam, i on pita kako ide, i ja pocnem da pevam jer drugacije ne mogu da se setim reci :D i nisam ni zavrsio on se nasmejao i kaze super. I to je manje vise bilo to.

Ali mogao je mnogo vise da me pita i mnogo teze stvari, mislim da je ovo izuzetak bio za Suboticu, jer sam ja cuo da mnogo vise pitaju, ovaj konzul je bio neki prijatan covek.
Prethodni put su me pitali da li znam neke poznate madjarske ljude, od nekog sam cuo da su pitali za omiljeno jelo, da li zna da kuva, ko kuva u kuci gde zivi, sta radi u slobodno vreme, da li prati sport, itd. Nema pravila oko pitanja, ali eto ovo je otprilike neki okvir koji se mora znati ja mislim...

 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 14:58 - pre 130 meseci
Citat:
akb48:
Da li je neko išao na intenzivni kurs mađarskog u školi jezika Lingua Viva?


Dobra je profesorka koja tu radi, preporučujem. Samo, ona te neće učiti da bubaš "pitanja za razgovor" već ćeš zaista učiti jezik, kako treba.
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 15:06 - pre 130 meseci
Hvala na odgovoru zaista mi je trebala ta informacija
 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 16:38 - pre 130 meseci
Niko ne bira da ide tu da preda papire,nego smo pozvani,odnosno ja sam pozvan da idem na razgovor tamo,iako je sve proslo Ok , a predao sam pocetkom aprila! Procitaj moju poruku! Ovo je bio odgovor za korisnika delije ili kako vec ide,nisam ga obelezio u odgovoru!
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 16:48 - pre 130 meseci
@ kovicdjo novak poslala sam ti privatnu poruku jel mozes da pogledas?
 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 17:31 - pre 130 meseci
Mogu,ali nemam mogućnost da odgovorim posto sam se juce tek registrovao,mogu tek posle sedam danavodgovarati ! Nema roka do kad moram ići,piše da mogu doći od pon do petka kad hocu!Obavezno da ponesem ličnu kartu itd..Ovo je nešto sasvim novo i obavesticu sve šta je zavrseno! Drugar i ja išli isti dan,on nije dobio ništa jos,ja jesam i čuo sam da jos dosta ljudi dobija takve pozive!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 17:49 - pre 130 meseci
Citat:
kovicdjo novak:
Niko ne bira da ide tu da preda papire,nego smo pozvani,odnosno ja sam pozvan da idem na razgovor tamo,iako je sve proslo Ok , a predao sam pocetkom aprila! Procitaj moju poruku! Ovo je bio odgovor za korisnika delije ili kako vec ide,nisam ga obelezio u odgovoru!


Moja poruka je namenjena Jorgovanki a ne tebi ne znam sto se ti osecas prozvanim
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 21:47 - pre 130 meseci
Citat:
joksla:
A ako sve nas koji smo predali tamo budu zvali na razgovor u Suboticu,e onda smo ga bas ugasili!


Ne mogu nas hiljadu da pozovu. Ovo je slucaj, jedan u hiljadu

Citat:
deligii:
Da li je neko probao, mozda i predao u Djeru ???
Hvala !


Tesko ces naci nekoga na forumu a da je predao u Djeru, a pogotovo ako se ima u vidu da je Djer, grad oko 250km udaljen od Segedina. Izracunaj putne troskove

Citat:
JORGOVANKA1608:
Pišite ljudi ko je išao u Suboticu ?

Već me je strah od tih zloglasnih konzula ,šta ćete pitati pa da ne znaš odgovor na postavljeno pitanje


Nema potrebe za strahom, jer su razgovori prijatni. Jedinu tenziju uvodi eventualno neznanje jezika. Niko te nece tuci, te stoga nema razloga za brigu. A ako si uspela da zakazes zakletvu, to je vec pola posla

Citat:
pavlexxx:
Evo sta je mene konzul pitao u Subotici:
pitao me kako se zovem i kad je bila zakletva (sa koje sam vracen jer nisam znao jezik dobro) i on rece da pise da sam trebao krajem septembra da dodjem (a ja dosao pocetkom), ali nije problem i onda je krenuo da me pita kad sam rodjen, gde, zasto zelim drzavljanstvo, gde zivim, sa kim zivim, koliko je daleko od novog sada, koji je danas datum, imam li brace i sestara, gde su oni, sta oni rade, sta rade roditelji, koji su mi hobiji, pa me pitao sta sviram, pa rece da pokazem desnu ruku, pa pitao cime se bavim, koliko dugo sam ucio madjarski, kako sam ucio, da li sam pre toga znao madjarski, i pohvalio da sam dosta dobro naucio, koliko jezika govorim, pa jel znam madjarsku himnu, i ja rekao znam, i on pita kako ide, i ja pocnem da pevam jer drugacije ne mogu da se setim reci :D i nisam ni zavrsio on se nasmejao i kaze super. I to je manje vise bilo to.

Ali mogao je mnogo vise da me pita i mnogo teze stvari, mislim da je ovo izuzetak bio za Suboticu, jer sam ja cuo da mnogo vise pitaju, ovaj konzul je bio neki prijatan covek.
Prethodni put su me pitali da li znam neke poznate madjarske ljude, od nekog sam cuo da su pitali za omiljeno jelo, da li zna da kuva, ko kuva u kuci gde zivi, sta radi u slobodno vreme, da li prati sport, itd. Nema pravila oko pitanja, ali eto ovo je otprilike neki okvir koji se mora znati ja mislim...



ne znam iz kog razloga imam osecaj da ne bi prosao intervju, da nisi znao himnu (ne znam je ni ja)

asdf
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 21:49 - pre 130 meseci
Citat:
pavlexxx:
Evo sta je mene konzul pitao u Subotici:
pitao me kako se zovem i kad je bila zakletva (sa koje sam vracen jer nisam znao jezik dobro) i on rece da pise da sam trebao krajem septembra da dodjem (a ja dosao pocetkom), ali nije problem i onda je krenuo da me pita kad sam rodjen, gde, zasto zelim drzavljanstvo, gde zivim, sa kim zivim, koliko je daleko od novog sada, koji je danas datum, imam li brace i sestara, gde su oni, sta oni rade, sta rade roditelji, koji su mi hobiji, pa me pitao sta sviram, pa rece da pokazem desnu ruku, pa pitao cime se bavim, koliko dugo sam ucio madjarski, kako sam ucio, da li sam pre toga znao madjarski, i pohvalio da sam dosta dobro naucio, koliko jezika govorim, pa jel znam madjarsku himnu, i ja rekao znam, i on pita kako ide, i ja pocnem da pevam jer drugacije ne mogu da se setim reci :D i nisam ni zavrsio on se nasmejao i kaze super. I to je manje vise bilo to.
Ju tebe je bas ispitao, svaka cast sto si znao! Mislim kakva je ovo glupost "pokazi desnu ruku"?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 22:34 - pre 130 meseci
Citat:
gajo2: Mislim kakva je ovo glupost "pokazi desnu ruku"?


Hendrix :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2013. u 23:54 - pre 130 meseci
Da li je neko zavrsio kurs u skoli jezika Mondo u Beogradu ili trenutno ide i kakva su iskustva? Cekam da me prikljuce jednoj grupi,jer sam kazu dosta ispred njih sa znanjem,ali nikako to da se desi... Nestrpljiv sam da nastavim jer vec dobrih mesec i po nemam casove. Desio mi se "peh" sa profesorkom kod koje sam isao na casove,otputovala je na par meseci van zemlje pa sad gledam sta cu i kako cu,a stigao sam do 12.lekcije u knjizi "Hallo,itt Magyarorszag 1". Neki predlog mozda? Hvala
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 01:21 - pre 130 meseci
Piemsler i nastavi da citas knjigu koju imas, a ako ti se svidi, imas i drugi deo iste.

Kada savladas oba, mozes dosta korektno da se snalazis u madjarskom. Dakle, imas vise nego osnovu.
Onda ce ti kurs sluziti samo da utvrdis znanje i postavis pitanja, sta ti nije jasno oko gradjenja recenice.


 
Odgovor na temu

akb48
Beograd

Član broj: 317759
Poruke: 3



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 07:09 - pre 130 meseci
Citat:
Izver:
Citat:
akb48:
Da li je neko išao na intenzivni kurs mađarskog u školi jezika Lingua Viva?


Dobra je profesorka koja tu radi, preporučujem. Samo, ona te neće učiti da bubaš "pitanja za razgovor" već ćeš zaista učiti jezik, kako treba.


Super Hvala.
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 07:21 - pre 130 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Citat:
jedy023:
Nije mi cilj da nekog dovodim u zabludu nego da pomognem,/
Inace evo moj ocit primer primene njihovog zakona,pre mesec dana clan je bio samo sa fotografijama i predao u istom mestu za pasos dece,a mene vratili em su trazili da su deca licno prisutna sto su i bila,em su mi trazili izvod iz maticne knjige rodjenih sto nisam imao pa sam se vratio ne obavljenog posla.
A gledao sam na njihovom zvanicnom sajtu i dalje pise da treba samo 2 fotografije i da ne trebaju deca,e sada ko je meni kriv sto nismo znali dovoljno madjarskog pa da smo se pozvali na zakon o izdavanju putne isprave.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 22.09.2013. u 14:11 GMT+1]

Isto to mesto sam zvao telefonom da proverim za svaki slucaj i sluzbenica uopste nije rekla da treba izvod i slike za decu.
A 10 puta sam pitao sta treba, da budem siguran.
Pisao sam o tome pre nekoliko strana.


U Baji netrebaju slike ni izvodi samo oba roditelja moraju bti pristna.za izradu pasoša sto posto proverno!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 09:28 - pre 130 meseci
Citat:
gajo2:
Citat:
pavlexxx:
Evo sta je mene konzul pitao u Subotici:
pitao me kako se zovem i kad je bila zakletva (sa koje sam vracen jer nisam znao jezik dobro) i on rece da pise da sam trebao krajem septembra da dodjem (a ja dosao pocetkom), ali nije problem i onda je krenuo da me pita kad sam rodjen, gde, zasto zelim drzavljanstvo, gde zivim, sa kim zivim, koliko je daleko od novog sada, koji je danas datum, imam li brace i sestara, gde su oni, sta oni rade, sta rade roditelji, koji su mi hobiji, pa me pitao sta sviram, pa rece da pokazem desnu ruku, pa pitao cime se bavim, koliko dugo sam ucio madjarski, kako sam ucio, da li sam pre toga znao madjarski, i pohvalio da sam dosta dobro naucio, koliko jezika govorim, pa jel znam madjarsku himnu, i ja rekao znam, i on pita kako ide, i ja pocnem da pevam jer drugacije ne mogu da se setim reci :D i nisam ni zavrsio on se nasmejao i kaze super. I to je manje vise bilo to.
Ju tebe je bas ispitao, svaka cast sto si znao! Mislim kakva je ovo glupost "pokazi desnu ruku"?

haha da, to za ruku je doslo tako random da ga nisam skontao kad je prvi put pitao, i ja se onako namrstio i pogledao ga i pitao, Sta? A on ponovi desna ruka, leva ruka i to. A ja onda skontam pa se sav odusevim sto znam haha pa mu pokazem desnu ruku, levu ruku, pa kazem i pokazem nos, glava, noge, telo i on me zaustavi jer vidi da znam haha :D
ehh samo jos zakletvu da mi zakazu vise :S
 
Odgovor na temu

witness
zrenjanin
Doo
..

Član broj: 315225
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 09:29 - pre 130 meseci
Citat:
joksla:
Mozes ti predati u npr.Segedinu,a zakletvu traziti recimo u Budimpestu,mislim da nije uslovljeno da mesto u kom si predao i gde zelis zakletvu budu u istom okrugu!Neka me neko ispravi ako gresim!

Ne gresis garantujem ti iz prve ruke!A sto se tice onih koji predaju zahtev neka se ne boje konzula..Uvek se pitate sta ce nas pitati itd,pa cime se bavite,da li imate jos nekoga ko bi hteo da aplicira i tome sl.nema nikakavih specijalnih pitanja..Ako i malo pogresite nije strasno,samo se trudite i pokusavajte iznova da izgovorite to sto zelite.Svesni su svi da ne mozete tecno pricati i nece biti nikakvih problema..SRECNO
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 11:03 - pre 130 meseci
Februar još uvek nije rešen, mart skoro da nije ni počeo... Jel neko zna šta se dogadja?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927652 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.