Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909500 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2013. u 23:02 - pre 128 meseci
Citat:
george best: Pozdrav svima! Zanima me da li je neko u skorije vreme predavao u Kiskunhalasu ili Segedinu,kakva su iskustva,da li se zakazuje u Kiskunhalasu,u Segedinu mislim da se ne zakazuje i da li je moguce zakazati mejlom i pri tom traziti tacan datum predaje, npr. 6 januar. Mislio sam da skoknem posle NG do Beca na 3-4 dana po neku garderobu sa drugarom,pa taman u povratku da pokusam! :) I da li znate za jos neko mesto u zapadnom delu Madjarske gde se ne zakazuje.


Na primer 6 januar je praznik u Nemačkoj, Austriji...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.10.2013. u 23:35 - pre 128 meseci
Koji praznik,da li je i u Madjarskoj praznik? 6. je ponedeljak, A,npr. 3. januar... Ne znam koliko oni praznuju dana NG,ne verujem da ne rade ni 3. ni 4. januar. Mi to spajamo zbog Bozica,a oni kapiram da rade od 3.-4. januara,mada moguce je da spoje tih par dana jer je subota 4., sad bas gledam... Ako neko ima pouzdane informacije neka se javi. Hvala
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 06:24 - pre 128 meseci
Citat:
pan 1:
Citat:
pan 1:
Jel predavao neko dokumenta u Subotici kod konzulke Anike Tot i kako je prosao tj. kakva je ona prema ljudima koji predaju kod nje, jel puno zahtevna?

Pozz.




Ne znam koliko je korisno gađati se ovde konkretnim imenima. Samo iznošenje informacija tipa, "službenica XY je super, nije zahtevna itd." može dovesti do toga da promeni "stanje na terenu". Uopšte nije nemoguće da neko "nadležan" prati ovaj forum. Mislim da je bolje videti ko je gde bio iz nekog konteksta i ići na PP za neke stvari.

napustio forume
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 06:26 - pre 128 meseci
Citat:
sanja89:
Citat:
agora11:
Mislim da se to pitanje postavlja na svakih par stranica, gde u Segedinu se moze predati. Da li je moguce da nisi ni prelistala temu? Dovoljno je da ukucas Segedin u polje za pretragu i saznas.

ako ne zelis da pomognes onda nemoj ni da pises ovde jel ti jasno?
lepo sam zamolila da mi neko odg, a ko je neko nadrndan kao ti moze slobodno da pali odavde, jer ovde je potrebno da se ljudi informisu na brzinu i da nauce nesto....



Gde njega nađe da teraš sa foruma :D
napustio forume
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 08:18 - pre 128 meseci
Citat:
Dooku:

Ne znam koliko je korisno gađati se ovde konkretnim imenima. Samo iznošenje informacija tipa, "službenica XY je super, nije zahtevna itd." može dovesti do toga da promeni "stanje na terenu". Uopšte nije nemoguće da neko "nadležan" prati ovaj forum. Mislim da je bolje videti ko je gde bio iz nekog konteksta i ići na PP za neke stvari.


ne mora čak neko nadležan da prati celu diskusiju, dovoljno je da pomenuta službenica/konzulka izgugla samu sebe ovde i vidi u kakvom se kontekstu spominje...
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 09:18 - pre 128 meseci
Ja se izvinjavam, nista lose nisam mislila.

Gledala sam popunjene primere dokumenata koji se predaju prilikom podnosenja zahteva i na opstom upitniku na zadnjoj 10 str. stoji sve prazno.

Interesuje me da li se na 10 str. ispod stavke br.7, gde pise - Kelt: upisuje mesto i datum gde ste predali zahtev i da li treba ispod toga da stoji svojerucni potpis (kerelmezo alairasa - pa svoj potpis)?
I da li to treba da bude vec popunjeno (mislim na svojerucni potpis) ili se popunjava na licu mesta?
Ili treba da stoji sve prazno i tako se predaje, kao sto stoji u primeru, pa ti to sluzbenik/konzul popunjava?

Vasa iskustva?

Hvala vam, pozdrav.


[Ovu poruku je menjao pan 1 dana 18.10.2013. u 10:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 10:42 - pre 128 meseci
Citat:
george best:
Pozdrav svima! Zanima me da li je neko u skorije vreme predavao u Kiskunhalasu ili Segedinu,kakva su iskustva,da li se zakazuje u Kiskunhalasu,u Segedinu mislim da se ne zakazuje i da li je moguce zakazati mejlom i pri tom traziti tacan datum predaje, npr. 6 januar. Mislio sam da skoknem posle NG do Beca na 3-4 dana po neku garderobu sa drugarom,pa taman u povratku da pokusam! :) I da li znate za jos neko mesto u zapadnom delu Madjarske gde se ne zakazuje.


Ja sam predao u Kiskunhalas - u. Bile su dve maticarke. Ona koja je mene ispitivala bila je korektna. Postavljala mi je klasicna pitanja, odakle sam, sta radim, da li sam ozenjen, da li imam dece, da li zivim u Srbiji, da li imam madjarsku licnu kartu itd. Druga, koja je u istoj prostoriji, u isto vreme, ispitivala jednu zenu i njenog sina (decko ima otprilike 13 godina) bila je takodje ljubazna, ali mnogo zahtevnija.

Dakle, moras znati da kazes sve o sebi, roditeljima, pretku na kojeg se pozivas...I ne bi trebalo da bude problema.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 11:49 - pre 128 meseci
Panadol i Coldrex na forumu ?
 
Odgovor na temu

beogradgrad
beograd

Član broj: 317700
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 12:48 - pre 128 meseci
Sve veci broj ljudi koji su predali u Madjarskoj,da li preko veze ili sa znanjem jezika dobija poziv u konzulat na proveru.
Da li neko ima objasnjenje za to?
Da li se blizi kraj ove procedure s` obzirom da su dostigli planiranu cifru od 500 000 zahteva?
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.226.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 14:27 - pre 128 meseci
Ajmo opet Jovo-nanovo.......
 
Odgovor na temu

sanja89
lekar
bolnica
sombor

Član broj: 315744
Poruke: 12



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 14:32 - pre 128 meseci
Citat:
nikas:
Citat:
sanja89:
Citat:
nikas:
Trebalo bi da uskoro idem da predam zaktev u mađarsku, pa me interesuje da li neko od forumaša zna da li sa starom vozačkom dozvolom-papirnom može se ići u mađarsku, ili se mora vaditi nova vozačka?
Kakva su vaša iskustva bila

ne mogu ti reci. jer su totalno nadrndani.
imas samo 244 strane pa izvoli sam i pronadji. :D


Jó estét!
Ja sam pročitala od početka do 244 strane sa zadovoljstvom
Viszlát

cvaka cast kraljice:)
dsfsffdfs
 
Odgovor na temu

sanja89
lekar
bolnica
sombor

Član broj: 315744
Poruke: 12



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 14:35 - pre 128 meseci
Citat:
gospova:
Citat:
sanja89:
Citat:
nikas:
Trebalo bi da uskoro idem da predam zaktev u mađarsku, pa me interesuje da li neko od forumaša zna da li sa starom vozačkom dozvolom-papirnom može se ići u mađarsku, ili se mora vaditi nova vozačka?
Kakva su vaša iskustva bila

ne mogu ti reci. jer su totalno nadrndani.
imas samo 244 strane pa izvoli sam i pronadji. :D

Hmmm...da preneses svoja iskustva u vezi dobijanja drzavljanstva vidim da NECES, da prenes iskustva druga koji je danas isao u Madjarsku na predaju isto vidim da NECES, ali da budes ironicna i bezobrazna to vrlo dobro vidim da HOCES... eto siroti Nikas ce ostati u neznanju jer Sanja Lekarka NECE da mu odgovori... a kad je tebi Agora kulturno odgovori da procitas na prethodnim stranicama, skocila si na njega kao Damjanov Zelenko...
SAMO 244 strane nisu problem za one koje tema zaista interesuje...

opisano na prethodnim stranama. imas si kompijuter svoj pa prelistajte 245strana:)

a za druga saljem vam kad mi isprica kako je bilo.pozic:*
dsfsffdfs
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 14:49 - pre 128 meseci
@Sanja89... ne moram da listam 245 stranice, kako kazes, vec udjem u tvoj profil i listam tvoje poruke ovde... i gle cuda, ni u jednoj tvojoj poruci, tj. postu ovde nema opis tvog iskustva dobijanja dravljanstva...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 15:47 - pre 128 meseci
Dolazi se na zakletvu sat ranije i sta se radi tih sat vremena???
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 16:11 - pre 128 meseci
Citat:
gospova:
@Sanja89... ne moram da listam 245 stranice, kako kazes, vec udjem u tvoj profil i listam tvoje poruke ovde... i gle cuda, ni u jednoj tvojoj poruci, tj. postu ovde nema opis tvog iskustva dobijanja dravljanstva...



Pusti trola...

Ovaj forum polako zamire jer je njegov kostur zavrsio pricu oko drzavljanstva a ovde se samo vrte ljude koji su puni pitanja a odgovora je sve manje nazalost.Tome doprinose i ovi trolovi koji ubijaju smisao teme
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-93-119-202.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 16:18 - pre 128 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Dolazi se na zakletvu sat ranije i sta se radi tih sat vremena???

Proveravaju znanje jezika....
Salim se..
Mojoj suprugi su trazili da dodje sat vremena ranije,kako bi vas 50 koji polazete popunili anketni listic i potpisali da ste primili lakcim karte kao i Drzavljanstvo/
Sve zavisi gde polazes,negde potpisujem bas na samom urucenju drzavljanstva,a negde posle ceremonije samo ti svecano uruce i furas dalje.
To je razlog dolaska sat vremena ranije.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 18:56 - pre 128 meseci
Haha jedy svaka čast na štrecanju u prvoj rečenici... U prolazu sam krenula da čitam post i bang! Dobro je nekad i okrenuti na šalu jer se ovde više ne zna ni ko pije ni ko plaća. Tj svi piju a niko ne plaća . Uzgred, hvala na inf. o protokolu koji opisao.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

sanja89
lekar
bolnica
sombor

Član broj: 315744
Poruke: 12



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 19:18 - pre 128 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Dolazi se na zakletvu sat ranije i sta se radi tih sat vremena???


to vreme pre zakletve, rezervisano je za popunjavanje jos jednog listica, formulara, anketnog lista ne znam tacno kako se zove...
u njega se unose neki osnovni podaci. ako se neko slucajno zbuni kod popunjavanja moze slobodno da pita maticara...
to traje od pola sata do sat vremena , posle sledi slusanje homne i zakletva, pa urucivanje drzavljasntva i lakcima:)

dsfsffdfs
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 20:21 - pre 128 meseci
ne plasim se ja provere koliko jednostavno ne mogu da verujem da cu dobiti madjarsko drzavljanstvo :D

danke deutschland haha
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2013. u 20:37 - pre 128 meseci
Ako se ne varam ovo je taj form

http://www.google.rs/url?sa=t&...CNFV-qGdyj-q-Yxl7N_5awhV_sygJA
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909500 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.